Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze subwoofer'a


Michał007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!

Ponieważ jestem zielony w temacie Audio, proszę o radę.

Posiadam amplituner Marantz NR1608 + Wharfedale Diamond 225 + Wharfedale Diamond 210 + Wharfedale Diamond 220C.

Dojrzałem do zakupu subwoofera, po długich poszukiwaniach na forach i różnych testach zastanawiam się nad wyborem z poniższej listy:

1. Klipsch R-10SW

2. Klipsch R-12SW

3. Yamaha NS-SW300

4. Klipsch R-110SW -

5. Velodyne Impact 12

Subwoofer do 60%/40% muzyka/kino. pokój z kuchnia około 22 m2, standardowo zagracony kanapa, fotel, stół, regały itp.

Oczywiście planowałem nie przekroczyć budżetu 1000PLN, ale ...jak się naczytałem to musiałem podnieść kwotę ( żona mnie udusi).

Nie piszcie tylko proszę, że kolumny marne i lepiej do nich dołożyć. Brak mi suba w kinie, choć muzyki słucham zdecydowanie więcej i tez warto wspomóc te podstawkowe kolumny.

Nie jestem przeciwnikiem używek, niestety nie widzę niczego w sensownej cenie. Velodyne i 110Sw nieco przekracza budżet, ale może warto ( ~1700) .

Proszę o pomoc ponieważ już mnie głowa boli od tego czytania:).

 

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w 60% ma to służyć do stereo to poluj na Klipsch ale model R110SW. Jednak te klasyczne z membranami węglowymi to typowe kinówki.

Dobrą propozycją może być dla Ciebie też Tannoy TS 2.10 oraz starszy wycofany już z produkcji Heco New Phalanx 302A.

Akceptujesz używki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używki są akceptowalne, tylko nie w cenie 70-80% nowego. są to jednak sprzęty aktywne, a co za tym idzie jest co się zepsuć.

R110SW najlepiej wygląda w testach i na papierze, ale... jest również najdroższy. Może ktoś poleci tanie źródło...:)

Pozdraiwam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania dwie sztuki wharfedale sw150, za 1400zl plus przesyłka, mogę Ci dwa sprzedać.

Stan , jak nowe. Mało ich używałem bo kupiłem bk monolith plus dwie sztuki. Te wafle stoją sobie w sypialni i kurzą się.

 

Jest ogłoszenie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf77 dzięki za propozycję. Niestety nie mam miejsca na 2 szt. Przyznam że rozważałem wcześniej tego suba, czytałem recenzje że jest świetny w swojej kategorii cenowej ( obecnie na amazonie UK za 150 funciaków, niestety kłopot z wysyłką). Zastanowię się jeszcze, ale po wielogodzinnych lekturach internetowych :) mam chrapke na nieco niższe pasmo przenoszenia.

Co sądzicie jeszcze o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

324,5 euro z polskim Vatem i wysyłką~ 1400pln. Schodzi do 20 HZ, na papierze wygląda obiecująco

cenowo odpowiednik Klipsch R-12SW  i Yamaha NS-SW300  z mojej listy .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Naprawdę nie masz miejsca na 2 ? Pisze się o tym na każdym forum i każdym kanale na yt ale przewaga 2 nad 1 jest druzgocąca i dam sobie rękę uciąć że nie będziesz żałował,  wiem coś o tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, tylko na prawdę nie mam miejsca. na jeden miejsce jest już fatalne, dlatego długo się bilem z myślami czy kupować.

układ jest taki od lewej:

regał ( na którym stoi kolumna - już źle)-> drzwi balkonowe->: TV - > 60 cm wolnej ściany -> druga kolumna w sumie jakieś 4,5 m.

od przodu tą przestrzeń 60 cm ogranicza bok kanapy w odległości ~ 1 m . Jest słabo. Nigdzie indziej nie mogę go postawić. Więc albo sub będzie grał w kanapę, albo równolegle do TV. Dlatego rozglądałem się za zamkniętą konstrukcją albo basreflexem do przodu. żeby można było go postawić przy samej ścianie. Z zamkniętymi jest problem cenowy:( Zresztą... i tak mnie Baba udusi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Budżet sam się powiększy jak kobieta się dowie że nowa torebka wchodzi w grę hahahaa

Jak kobieta zauważy korzyść dla siebie inaczej liczy. Jak kiedyś u mnie kobieta chciała PSA a ja nie więc poszliśmy na kompromis i były 2 psy haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan, to na prawdę nie jest kwestia estetyki, ja nie mam miejsca na 2 suby, jedynie ten kąt o którym piszę jest możliwy do wykorzystania. Kobita to mnie udusi za wydawanie pieniędzy na "pierdoły":)

zakończmy proszę dyskusję o torebkach ( bo będę musiał się dopisać do jakiegoś forum modowego żeby się dowiedzieć co kupić :) ) i wróćmy do tematu. Jeżeli ktoś ma coś do doradzenia, słyszał któreś z wymienionych subów lub ma lepszy pomysł od mojego.

Proponowane przez 5z0p3n używki Tannoy TS 2.10 oraz starszy wycofany już z produkcji Heco New Phalanx 302A. są trudne do kupienia w przyzwoitej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To celuj w używane. Może być pierwsza linia subwooferów Tannoya z linii TC. Smiało możesz też dostać starsze RELe i Velodyne. Te w stereo będą bezkonkurencyjne. A to jednak 60% u Ciebie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan, to na prawdę nie jest kwestia estetyki, ja nie mam miejsca na 2 suby, jedynie ten kąt o którym piszę jest możliwy do wykorzystania. Kobita to mnie udusi za wydawanie pieniędzy na "pierdoły":)
zakończmy proszę dyskusję o torebkach ( bo będę musiał się dopisać do jakiegoś forum modowego żeby się dowiedzieć co kupić :) ) i wróćmy do tematu. Jeżeli ktoś ma coś do doradzenia, słyszał któreś z wymienionych subów lub ma lepszy pomysł od mojego.
Proponowane przez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
używki Tannoy TS 2.10 oraz starszy wycofany już z produkcji Heco New Phalanx 302A. są trudne do kupienia w przyzwoitej cenie.
Na priv Ci wysłałem info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na tym Heco New Phalanx 202 A, ale jeżeli dobrze rozumiem posiada on 2 membrany, aktywną i pasywną po bokach obudowy. A taka budowa raczej nie będzie korzystna przy ustawieniu suba w zamkniętej z 3 stron przestrzeni. zawsze któraś gra w ścianę.

Co do używek, cały czas szukam, ale... bardzo mały wybór przyzwoitych modeli a ceny wysokie. Rel t5 -minimum 1500 T5i około 2000 i w górę, velodyne podobnie. Nic będę szukał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy konstrukcja tego suba nie gryzie się ze stawianiem go narożniku. Poszukam tej 302.

subfan

Propozycja mocarna, ale czy nie za mocna do marnych 22 m2 w bloku? szczytowe 900W, maskra, jak pijany będę kręcił gałką to blok przewrócę.:)

Przemyślę, dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub niegdy nie jest za mocny,  a tego Paradigma slyszalem i polecam, zejscie i moc ma bardzo dobrą, na 22m2 spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Będę myślał. Dzieki za dyskusję i propozycje. Oczywiście czekam na więcej w temacie!
Napisz co wymyśliłeś. Inni nowi forumowicze też na to czekają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Sub jak jest za głośno ustawiony to się wyłącza. Podobno elektronika do wymiany. Tylko nie wiem co to jest "Za głośno".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuletni sub klipscha R-112 SW. Teoretycznie naprawa kosztuje 500zł. Ciekaw jestem jak musi być ustawiony gain. Jeśli powyżej połowy to nie byłby problem. Tylko gorzej jak z czasem będzie wyłączać się dużo niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

@STELVIO nowy sub i już ci się zj**...ał nie możliwe... jeszcze nigdy nic nie spierniczylem a ty ledwo w dwa tygodnie z czego słuchałeś może z 3-6 filmów :( :( oj szkoda suba, a taki dobry był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=71574]STELVIO[/mention] nowy sub i już ci się zj**...ał nie możliwe... jeszcze nigdy nic nie spierniczylem a ty ledwo w dwa tygodnie z czego słuchałeś może z 3-6 filmów :( :( oj szkoda suba, a taki dobry był ;)
Boże. Nieee mi. Taki jest do kupienia. Kuźwa chyba bym zawału dostał gdyby to był mój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.