Skocz do zawartości
IGNORED

Audio z PC - Foobar czy coś innego?


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

Od lat używam Foobar'a 2000 jako urządzenia do odtwarzania mojej biblioteki FLAC audio.

Zawsze grał na zmianę z Spotify i było ok. Od jakiegoś dłuższego czasu do grona doszedł Tidal. I mam wrażenia jakby jednak Tidal momentami grał lepiej od Foobara.

Jakiego programu do PC audio używacie? JRiver jest godny polecenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,
Od lat używam Foobar'a 2000 jako urządzenia do odtwarzania mojej biblioteki FLAC audio.
Zawsze grał na zmianę z Spotify i było ok. Od jakiegoś dłuższego czasu do grona doszedł Tidal. I mam wrażenia jakby jednak Tidal momentami grał lepiej od Foobara.
Jakiego programu do PC audio używacie? JRiver jest godny polecenia?
Zależy ile możesz wydać. jRiver zły nie jest. Jeśli masz iPhone'a to warto wypróbować Audirvanę bo tam jest możliwość słuchania Tidala ale jak chcesz sterować komórką to na Androidzie takiej opcji nie ma. Są też programy, które polepszają dźwięk bez konieczności rezygnacji z Foobara: Fidelizer(są 3 poziomy - najniższy jest bezpłatny) i jPlay(w wersji Femto można słuchać Tidala przez Bubble ale nie u wszystkich to działa). Ja w tej chwili używam 3 programów na raz: najpierw Fidelizer Pro czyści Windowsa a potem wchodzi do akcji HQPlayer i gra na ASIO z jPlayem. Wg mnie poprawa jest duża ale koszt też nie mały - ok. 1,5 kzł. Wcześniej używałem Fidelizera i jPlaya z Foobarem i też było dobrze.
Jeśli chodzi o programy darmowe to moim zdaniem Foobar jest najlepszy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelizer mam. Która opcje hmmm nie wiem. Zobaczę.

Z Tidala to korzystam z aplikacji Tidalowej.

Steruje wszystkim z poziomu kompa. Nie zależy mi na sterowaniu zdalnym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelizer mam. Która opcje hmmm nie wiem. Zobaczę.
Z Tidala to korzystam z aplikacji Tidalowej.
Steruje wszystkim z poziomu kompa. Nie zależy mi na sterowaniu zdalnym.
 
To Audirvanę warto wypróbować(trial jest bodaj na 14 dni). Interfejs najlepszy po Roonie. Co prawda nie możesz łączyć biblioteki swojej i Tidala -ale robić kolejkę odtwarzania z korzystając z obu źródeł już tak.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stempur napisał:

Polecaj JRivera. Jeszcze lepiej gra z nakładką JPlay

JRiver rulez!

Ma tez znakomity DSP Engine.

Jaka role/zadanie ma ta nakladka JPlay?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JRiver rulez!
Ma tez znakomity DSP Engine.
Jaka role/zadanie ma ta nakladka JPlay?
Z tego co pamiętam to jRiver nie grał z jPlay. Chyba nawet nie był widoczny na wyjściu ASIO.
jPlay działa jako sterownik na ASIO. W przypadku Foobara, Audirvany i HQPlayera wg mnie daje dużą poprawę - zwłaszcza w 2 pierwszych przypadkach.
Jeśli miałbym wskazać na jeden program na PC(poza Roonem, który jest świetny ale kosztuje tyle co inne programy płatne razem wzięte) to byłby to HQPlayer. Poprawa brzmienia jest na poziomie jPlay ale mamy bardzo dużo ustawień pozwalających dopasować brzmienie, jest też specyficzny ale stabilny pilot na smartfony, specjalny tryb do sterowania ekranem dotykowym(wygląda kiepsko ale jest) i program można używać razem z end-pointami typu Sonore cz Sotm.
Jak komuś nie przeszkadza Foobar to najlepszą opcją z kategorii cena/jakość jest środkowy Fidelizer. Wadą tego programu jest to, że licencja obejmuje tylko 1 komputer a za migrację trzeba dopłacać.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

PS. Co do jPlay to wersja 7.0. może mieć ograniczenia z niektórymi DACami. U mnie poprawnie gra tylko wariant Classic a Ultrastream działa niestabilnie albo w ogóle. Jest jakiś problem z obsługą Kernel Streaming. Dlatego zostałem przy poprzedniej wersji jPlay.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwiazany z JRiver, gdyz potrzebuje playera, ktory ma zintegrowany "Convolving Engine", ktory jest w stanie przerobic/interpretowaac moje filtry WAV (korekcja akustyki pmieszczenia i wielokanalowa aktywizacja glosnikow) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jplay jest mi potrzebny skoro chord wspiera ASIO? 

Na wyjściu w foobarze mam po prostu ASIO: chord

Jrivera lata temu używałem ale wtedy mi nie podszedł. Może kolejna próba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Jrivera lata temu używałem ale wtedy mi nie podszedł. Może kolejna próba

To w opcjach ustaw sterownik WASAPI, zamiast ASIO dla danego urządzenia DAC etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jplay jest mi potrzebny skoro chord wspiera ASIO? 
Na wyjściu w foobarze mam po prostu ASIO: chord
Jrivera lata temu używałem ale wtedy mi nie podszedł. Może kolejna próba.
 
Nic nie jest Ci potrzebne. Spytałeś więc dostałeś odpowiedzi. Praktycznie każdy z programów możesz wypróbować za darmo. Czy różnica będzie i czy jest warta żądanej ceny - musisz sobie odpowiedzieć sam.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzarro napisał:

Czy różnica będzie i czy jest warta żądanej ceny - musisz sobie odpowiedzieć sam.

Tak, to zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 17:25, 5z0p3n napisał:

Jrivera lata temu używałem ale wtedy mi nie podszedł. Może kolejna próba.

Wersja 22 jest w tej chwili najlepsza. Ten Player + Fidelizer to wg. mnie najlepsza jakość brzmienia. Foobar jest odrobinę mniej selektywny. Roona i HQPlayera nie znam, bo na moim Windowsie XP nie działają. Jest jeszcze niezły brzmieniowo MediaMonkey, ale ma kiepski interfejs i szereg ograniczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 22 jest w tej chwili najlepsza. Ten Player + Fidelizer to wg. mnie najlepsza jakość brzmienia. Foobar jest odrobinę mniej selektywny. Roona i HQPlayera nie znam, bo na moim Windowsie XP nie działają. Jest jeszcze niezły brzmieniowo MediaMonkey, ale ma kiepski interfejs i szereg ograniczeń.
Małpa brzmieniowo moim zdaniem gorsza od Ufoludka choć jej używam do tagowania, porządkowania biblioteki, tworzenia katalogów itd. Do tego celu jest świetna.
Miałem fazę na szukanie darmowego zamiennika Foobara z ASIO. Testowałem AIMPa, MusicBee i Vinyla i inne takie. Pomimo, że wszystkie mogą grać z jPlay to efekt był słabszy niż z Ufolem. Zwłaszcza Pszczoła dużo psuje(a szkoda - bo interfejs jest git). Vinyl w sumie jest spoko, ma neutralność podobną do Foo ale dźwięk jest bardziej spłaszczony i anemiczny. No i nie ma sterowania smerfonem - za to interfejs jest fajny, minimalistyczny ale jest wszystko co trzeba.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam przetestować rosyjski program Aplayer (Album Player). Jeden z ciekawszych moim zdaniem pod względem SQ. Natomiast foobar ogólnie jest ok, jest jakby żywszy. Z jplayem faktycznie nieco mniej technicznie to brzmi, ale ja osobiście nie jestem pewien czy to co robi jplay jest jednoznacznie lepsze. Trzeba samemu przetestowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.