Skocz do zawartości
IGNORED

CZY niektore wzmacniacze vincent to zwykle chinskie przepaki - zobacie co zauwazylem


ohmygod

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o grudniowy test w audio

sa tam dwa wzmaki hybrydowe w takiej samej cenie

vincent sv-237mk

oraz taga hta 2000 vb 2

na zdjeciach wnetrza  te konstrukcje za blizniaczo podobne zupelnie jakby to byl ten sam projekt

czy to mozliwe ze obie firmy pojechaly na obrandowanych gotowcach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bumpalump napisał:

wiadomo nie od dzis, szkoda zycia na zajmowanie sie takimi wynalazkami

Miałem Vincentów kilka i dla mnie to ciekawe wzmaki. Mają swoje ograniczenia i wady ale prezentacja dzwięku ciekawa. Wolę Vincenta od Haiku np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że  Shengya ma świetny pomysł na handel, każdy dystrybutor w Europie może mieć od nich to samo u siebie, byle wymyślił nową nazwę (Shengya = Taga = Vincent  = pewnie wiele, wiele innych) i odpowiednio to promował. A wydawało się mnie :), że czytając reklamy Polpaku było napisane, iż zabawki naszej rodzimej Tagi od lat projektują rodacy a tylko etap produkcji odbywa się w Chinach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szczypior88 napisał:

Miałem Vincentów kilka i dla mnie to ciekawe wzmaki. Mają swoje ograniczenia i wady ale prezentacja dzwięku ciekawa. Wolę Vincenta od Haiku np. 

Ja wręcz przeciwnie słuchałem Vincent ów różnych.

Wybrałem Haiku .

Ale nie jest to dyskusja o gustach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo , że Vincent to chińczyk przekładany w inne opakowanie. Ewentualnie są jakieś drobne zmiany w środku. Na szczęście chyba nikt z tego nie robi tajemnicy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogus18 napisał:

Ja wręcz przeciwnie słuchałem Vincent ów różnych.

Wybrałem Haiku .

Ale nie jest to dyskusja o gustach.

Zgadzam sie:-) Pozdrawiam! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze było wiadomo, że Vincent to Chińczyk. Firma na polskim rynku jest z 15 lat albo i dłużej. Nikt tego nigdy nie ukrywał. Jak kupowałem Vincenta SV-129 w 2004 r. to wiedziałem, że to firma chińska. Grał równie dobrze, a nawet lepiej niż Arcam, Thule, Exposure czy Creek - kosztował mniej więc został. Żeby nie było tak różowo to regulacja głośności była mało precyzyjna a potencjometr po paru latach zaczął trzeszczeć. Ale generalnie sprzęt był spoko. Moim zdaniem jest większe prawdopodobieństwo, że sprzęt chiński będzie lepiej wykonany niż sprzęt polski. Tym bardziej, że u nas w kwotach poniżej 10 tys. to producenci nawet nie zaczynają się w głowę drapać mimo, że ich ich potencjał jest niższy niż np. w Rumuni. Teraz mam sprzęt japoński ale zrobiony w Chinach. Jakość wykonania jest taka, że w Polsce nie zrobili by tego za 2 razy większą kasę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu jest ciekawy temat. Najlepsze są te wpisy zdziwionych posiadaczy Vincenta że sprzęt szybko zaczął się psuć np potencjometr po roku. Eee kupiłeś chiński sprzęt i oczekujesz japońskiej jakości??? Haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
 
Tu jest ciekawy temat. Najlepsze są te wpisy zdziwionych posiadaczy Vincenta że sprzęt szybko zaczął się psuć np potencjometr po roku. Eee kupiłeś chiński sprzęt i oczekujesz japońskiej jakości??? Haha
Poczytaj sobie wywiady z Kenem I. Japońska jakość też najpierw była "chińska". Wszystko jest kwestią nadzoru. Akurat sprzęt, o którym mówiłem jest w co najmniej 90% przeznaczony na rynek japoński, a części oferty w ogóle nie można dostać gdzie indziej.
Co do awaryjności marek chińskich to wątpię, żeby była większa niż marek francuskich czy brytyjskich. Ze wszystkich tych krajów można podać przykłady produktów bezawaryjnych i perfekcyjnych i takich sobie. Pamięta ktoś na przykład coś takiego jak John Shearne? Grało super ale wedle legend to nawet sam producent nie wiedział jak te marmurkowe cholerstwa naprawiać.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

 

 

Tu jest ciekawy temat. Najlepsze są te wpisy zdziwionych posiadaczy Vincenta że sprzęt szybko zaczął się psuć np potencjometr po roku. Eee kupiłeś chiński sprzęt i oczekujesz japońskiej jakości??? Haha

Miałem leciwe Vincent, nowsze też. 

Absolutnie zero awarii. Więc nie opowiadaj bzdetow i nie powielaj mitów. Electrocompaniet czy Hegel też ma słabe potencjometry albo trafa i o tym się nie prujesz. Takie hi endy albo polskie Fezz z blachą po konserwie które kurierzy wyginaja. To jest dopiero śmiech na sali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.