Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Pioneer a 50 i pd 50 zamiast MA MR4


marcine30

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Zestaw pioniera mam od 4 lat. Jestem bardzo zadowolony. 

Gra z Monitor Audio MR 4. 

Teraz z różnych względów chciałbym wymienić kolumny. W obecnych brakuje mi basu. Poza tym odpowiadają mi jak najbardziej. Scena, stereo, jasność. Wszystko jak należy tylko brakuje basu przy cichym słuchaniu. 

 

Najczesciej mam włączone pure audio w cd i direct we wzmaku. Taki dźwięk zestawu odpowiada mi najbardziej 

 

budzet na kolumny to 5kpln. 

Suchalem do tej pory 

Monitor Audio Bronze 6 oraz Sonus Faber Proncipia 7. Pierwsze grały podobnie  do moich MR4    Sonusy wyraźnie lepiej ale ich wygląd jest, No, dyskusyjny  

najlepiej jakby kolumny były w okleinie valnut, w grę wchodzą zarówno nowe jak i używane .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

polecam posłuchać Tannoy Revolution XT 8F (ewentualnie jeśli masz mniejszy salon XT 6F), Fyne Audio F501, koniecznie Audio Academy Hyperion IV, ewentualnie jeśli wchodzą w rachubę monitory - Dynaudio Excite X18 oraz Buchardt Audio S300 MK.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcine30 napisał:

W obecnych brakuje mi basu. Poza tym odpowiadają mi jak najbardziej. Scena, stereo, jasność. Wszystko jak należy tylko brakuje basu przy cichym słuchaniu. 

Najczesciej mam włączone pure audio w cd i direct we wzmaku. 

Wyłącz direct we wzmacniaczu i dodaj sobie parę decybeli basu. Nie bez powodu w tym urządzeniu producent zastosował regulację tonów. Poza tym dodanie funkcji direct, akurat w tej klasy wzmacniaczu to przerost formy na treścią. Jest to czysto marketingowy zabieg powodujący nic innego jak zamulenie dźwięku. Akurat w tym wypadku bardziej należy kierować się własnym słuchem (swoim upodobaniom) niż konserwatywnym podejściem jak to robią "audiofile" mający sprzęty za grube tysiące.

Co do słuchania muzyki po cichu to kłania się dynamika, zarówno wzmacniacza jak i kolumn. Posłuchaj sobie np. starszej serii Klipsch Reference (RF-82 mk2) lub nowszej Referene Premiere (RP-8000f). Pytanie, czy wzmacniacz dotrzyma im kroku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hmm, zerknij na te - basu mają dużo, wygląd bardzo neutralny

https://sklep.rms.pl/triangle-elara-ln05-ln-05-kolumny-podlogowe-hi-fi-z-przednim-bass-refleksem-2-szt

w pomiarach schodzi do 35Hz -3dB

 

tutaj test:

Brzmienie: Najbardziej "kulturalne", muzykalne i wszechstronne, słodka średnica, gładka góra, zaskakująco niski i soczysty bas. Do pracy w małych i średnich pomieszczeniach.

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2990-triangle-elara-05

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłbym się o Tannoya Xt-6F w tym budżecie. Fajne granie, z sensownym fundamentem w basie.

Ale jeśli chodzi o brak niskich tonów przy cichym graniu, to nie wiem czy nie jest to bardziej wina wzmacniacza niż kolumn. Gdyby zapiąć mocniejszy piec to pewnie przy malej głośności żwawiej wzbudziłby membrany, może spróbuj też takiej drogi i poeksperymentuj też z różnymi wzmakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odsłuchane. 

 

Nie wiem czy to przez to ze 4 lata słuchałem MR4 ale postawione obok tannoy kolumny bronze 6 spodobały mi się bardziej. Dźwięk podobny jak w MR4 ale oczywiście bogatszy, lepszy bas i jeszcze lepszy odbiór stereo. 

Mam możliwość posłuchania jeszcze canton 496.2 ale nie wiem czy jest sens czy brać pk prostu bronze 6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2019 o 10:59, marcine30 napisał:

Odsłuchane. 

 

Nie wiem czy to przez to ze 4 lata słuchałem MR4 ale postawione obok tannoy kolumny bronze 6 spodobały mi się bardziej. Dźwięk podobny jak w MR4 ale oczywiście bogatszy, lepszy bas i jeszcze lepszy odbiór stereo. 

Mam możliwość posłuchania jeszcze canton 496.2 ale nie wiem czy jest sens czy brać pk prostu bronze 6 ?

Ja bym odsłuchał jeszcze Cantony, a jeśli podoba Ci się brzmienie Monitor Audio to koniecznie jeszcze Silvery 6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2019 o 08:53, Q21 napisał:

Cześć,

polecam posłuchać Tannoy Revolution XT 8F (ewentualnie jeśli masz mniejszy salon XT 6F), Fyne Audio F501, koniecznie Audio Academy Hyperion IV, ewentualnie jeśli wchodzą w rachubę monitory - Dynaudio Excite X18 oraz Buchardt Audio S300 MK.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Jak szukałem wzmacniacza do Dynadio to wszyscy sprzedawcy włącznie z Q21 gdzie byłem na odsłuchu mówili że Pioneer A-50 nie nadaje się do Dynadio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio potrzebuje szlachetniejszych wzmacniaczy :)

Co nie znaczy, że jest to marka niezbędna aby osiągnąć szlachetne brzmienie. Po prostu wiele osób chołubi te kolumny z powodu ich wysokich wymagań względem wzmacniacza. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione bronze 6. 

Lepsze stereo niż w MR4, o wiele więcej szybkiego basu. Dźwięk zdecydowanie lepiej „odlepia się od kolumny”. Same kolumny po prostu bardzo ładne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców. 

 

Zarówno kolumny jak i wzmacniacz ma możliwość bi wiringu lub bi ampingu. 

Czy takie podłączenie przy wzmacniaczu Pioneer a50 i kolumnach bronze 6 ma sens ?

 

obecnie kolumny są podłączone kablem Supra Classic 1,6. Został mi po MR4.

 

Marcin. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt sprawdzenia np. bi-wiringu to kilka złotych.

Cienki solid 0,5 na górę pasma to 0,5 zeta za metr i będziesz wiedział, czy warto,

ale ten kabel obnaży wszystko; i w gratach i w muzyce, więc nie do każdego systemu ...

Niemniej taką próbę polecam każdemu; a nuż trafi bez inwestycji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2019 o 01:09, marcine30 napisał:

Kupione bronze 6. 

Lepsze stereo niż w MR4, o wiele więcej szybkiego basu. Dźwięk zdecydowanie lepiej „odlepia się od kolumny”. Same kolumny po prostu bardzo ładne. 

Widać, że jednak lubisz charakter tej marki. Z biegiem czasu będą Ci przypominać MR4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w salonie ostatni wybór klienta do tego wzmacniacza po odsłuchu to były kolumny Elac Uni Fi FS U5

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.