Skocz do zawartości
IGNORED

Ciężki wybór za ciężko zarobione pieniądze - czyli wybór wzmacniacza (konkretne propozycje) 15-17tys


zygert

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już głupi przy wyborze wzmacniacza, gdzie jeszcze Hegel przez cenę namieszał jeszcze bardziej. Z uwagi, że ciężko odsłuchać te urządzenia razem w jednym salonie chciałbym odrzucić dzięki Wam drodzy forumowicze niezbyt trafione typy i pozostawić co najwyżej 2 wzmacniacze do odsłuchu. Jeszcze było by super, gdybym mógł te 2 wzmacniacze odłuchać w jednym salonie, albo wypożyczyć (nie chciał bym płacić kaucji za wypożyczenie, a później się wycofywać z zakupu bo barwa nie ta - a tak mając 2 typy zawsze któryś zakupię i sprzedawca nie będzie zniesmaczony). Ideałem byłby sprzęt  jak PrimLuna czy Hegel360 gdzie mogę podłączyć kino domowe (męczy mnie już ciągłe przepinanie kabli, ale dla dzwięku zrobię wszystko więc jak dany typ nie będzie miał takiej możliwości, a będzie zdecydowanie lepszy to sobie daruję. Również mam zamiar zakupić gramofon więc miło było by aby wzmak miał wejście (najlepiej pod obsługę MC). Biorę pod uwagę następujące typy:
Mcintosh MA252 - 16500 (zdecydowanie najbardziej jestem za wyglądem)
Vincent SV-700 - 15000
PrimaLuna DiaLogue Premium HP - 16700 (podobno w tym przedziale cenowym masakruje wszystkich konkurentów - ale czy prawda? no i tyle lamp do wymiany :( )
RogueAudio Cronus Magnym II - 15000
Hegel H360 - hit cenowy 16000 (powystawowy cena normalna 25000!!!) więc biorąc pod uwagę cenę to chyba byłby to świetny wybór i majacy nawet DACa w gratisie - zawsze to cos jak nie posiadam) (sluchalem H160 i gral OK, taki audiolab tylko, ze bardziej szczegolowy i lepiej kontrolowanym basem - ale gral zwyczajnie bez tego czegos co uslyszalem na dzielonce MC302 i C2600, ale oczywiscie miejsce moglo miec znaczenie i kolumny przez co dzwiek nie wypadl az tak ciekawie. H360 podobno jest duzo lepszy od H160)
Leema Tucana II - 16000 (gdzies widzialem ex-demo, ale teraz nie moge odszukac) - obawiam się jedynie natarczywego dzwięku i zbyt bliskiego słuchacza

Co do kolum to Audio Physicki Tempo 6 chyba, ze tez zmiana (ale czy jest cos lepszego w podobnych pieniadzach)?

Wcześniej miałem Audiolab'a 8200P + 8200Q
Dzwięk bardzo mi odpowiadał i takiej ogólnie barwy oczekuję, ale z większą szczegółowością, przestrzenią i zdecydowanie lepiej kontrolowanym basem. Najchętniej chyba celował bym w hybrydę bo słuchałem zestaw Mcintosha MC302 i C2600 (szczeke zbieralem z podlogi, a wlasciciel twierdzi, ze MA252 nie gra wcale duzo gorzej jezeli chodzi o scene, szczegoly czy namacalnosc instrumetow, po prostu nie ma takiej dynamiki), ale taki dzwięk jak najbardziej mi odpowiada jak te 2 klocki zaprezentowaly (jednak kwota to juz nie moj przedzial cenowy ;) ).

Z góry dziękuję za pomoc w wytypowaniu 2 klocków do odsłuchu, a może 1 deklasuje pozostałe?
Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T+A E1000  albo zestaw dzielony PS Audio Stellar S300 wraz z Gian Cell DAC. Na pewno oba nie mają szans w konkursach piękności ale pod względem dźwięku mogą konkurować ze wszystkimi z tego przedziału cenowego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Jedziesz miał pytania o MA252 to śmiało, sam używam od pół roku wiec mogę co nie co powiedzieć.

jakie kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

U mnie Heco The New Statement 

Napisz coś więcej. Jaki pokój ? Jaka muzyka ? No i coś o dźwięku :) Mci to najładniejsze klocki dla mnie zaraz na równi z Accu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że przepinasz kable pomiędzy Stereo a Kino, tu w Mac`u nie ma wejścia na końcówkę i też będzie trzeba przepinać

Pokój 22-23m2 / Muzyka? różna, od King Crimson, Pink Floyd przez Yazoo i Kraftwerk po Enya Tracy Chapman ...jest i Diana Krall , wczoraj zamówiłem UCCL-1210...  / Granie? tak opisałem jego test u siebie 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Piszesz że przepinasz kable pomiędzy Stereo a Kino, tu w Mac`u nie ma wejścia na końcówkę i też będzie trzeba przepinać

Pokój 22-23m2 / Muzyka? różna, od King Crimson, Pink Floyd przez Yazoo i Kraftwerk po Enya Tracy Chapman ...jest i Diana Krall , wczoraj zamówiłem UCCL-1210...  / Granie? tak opisałem jego test u siebie 

 

Bogusław_59825 powiem krótko: szacun wielki za Twój post. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Zygert - dorzuć do swojej listy jeszcze impulsowego Primare I35 Prisma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chcheckitout napisał:

Napisz coś więcej. Jaki pokój ? Jaka muzyka ? No i coś o dźwięku :) Mci to najładniejsze klocki dla mnie zaraz na równi z Accu. 

Pokój jest dosyć trudny bo jest z kuchnią otwartą, gdzie dzieli te 2 pomieszczenia ściana o szerokości około6,5m więc biorąc pod uwagę tę ścianę to 9m na 4m. Ścianka przy większych basach potrafi się wzbudzać co miało miejsce na audiolabie. Dlatego sprzęt musi trzymać "za mordę" bas.
Kolumny Audio Physic Tempo 6.

Dzwięk tak jak pisałem na maksa odpowiada mi z Mcintosh'a MC302 i C2600 więc ten klimat jak najbardziej. Czyli szczegółowo, z szeroką sceną (raczej na linii kolum lub za, nie przed) - nie chcę natarczywego dzwięku. Z Mcintosha każda płyta była przyjemna, aż chciało sie przesłuchiwać cały album np. Cayin lampowy (nie pamiętam modelu, podobne pieniadze) w ogóle tak nie zagrał. Albumy były szczegółowe w górze, bas mięsisty, ale nie było tego czegoś. Jakoś nie angażował ten dzwięk - po prostu grało i tyle. W Mcintoshu nie dość że wszystko pukładane to jeszcze wciągające. Ale te klocki to 70tys więc wiadomo, że przy moim pułapie cenowym będzie słabiej, albo może nie aż tak.
Muzyka to pełny zakres od Pat'a Metheny, Sarah Brightman, Pink Floyd, Led Zeppelin, Prodigy, Mozart, A M Jopek, Depeche Mode, Morcheba, Metallica czy Iron Maiden (ale tu nie patrzę w ogóle kierunku jakości bo jej nie ma na ich realizacjach więc to można sobie darować) - więc zozrzut duży w zasadzie wszystko

17 minut temu, Maraudio napisał:

Bogusław_59825 powiem krótko: szacun wielki za Twój post. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Zygert - dorzuć do swojej listy jeszcze impulsowego Primare I35 Prisma. 

Dzięki za test.
Impulsówki odpadają.
Najlepiej gdyby była klasa A

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Piszesz że przepinasz kable pomiędzy Stereo a Kino, tu w Mac`u nie ma wejścia na końcówkę i też będzie trzeba przepinać

Tak wiem, ale czego nie robi się dla dobrego dzwięku - więc dalej bym przepinał zwłaszcza, że MAC super wygląda ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować. Przepraszam że wyrwałem ten test z tematu i brakuje trochę wyjaśnienia, wiec dodam tylko że MA252 był pierwszy by wyznaczyć poziom, później Electrocompaniet ...mmm chyba 6D i był Audia Flight Two i miałem szukać dalej mając w pamięci granie Mac`a, ale nadarzyła się okazja z drugiej reki i tak gra do dziś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zygert napisał:

Cayin lampowy (nie pamiętam modelu, podobne pieniadze) w ogóle tak nie zagrał.

Chińszczyzny w ogóle  nie bralbym pod uwagę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, zygert said:

Jestem już głupi przy wyborze wzmacniacza, gdzie jeszcze Hegel przez cenę namieszał jeszcze bardziej. Z uwagi, że ciężko odsłuchać te urządzenia razem w jednym salonie chciałbym odrzucić dzięki Wam drodzy forumowicze niezbyt trafione typy i pozostawić co najwyżej 2 wzmacniacze do odsłuchu. Jeszcze było by super, gdybym mógł te 2 wzmacniacze odłuchać w jednym salonie, albo wypożyczyć (nie chciał bym płacić kaucji za wypożyczenie, a później się wycofywać z zakupu bo barwa nie ta - a tak mając 2 typy zawsze któryś zakupię i sprzedawca nie będzie zniesmaczony). Ideałem byłby sprzęt  jak PrimLuna czy Hegel360 gdzie mogę podłączyć kino domowe (męczy mnie już ciągłe przepinanie kabli, ale dla dzwięku zrobię wszystko więc jak dany typ nie będzie miał takiej możliwości, a będzie zdecydowanie lepszy to sobie daruję. Również mam zamiar zakupić gramofon więc miło było by aby wzmak miał wejście (najlepiej pod obsługę MC). Biorę pod uwagę następujące typy:
Mcintosh MA252 - 16500 (zdecydowanie najbardziej jestem za wyglądem)
Vincent SV-700 - 15000
PrimaLuna DiaLogue Premium HP - 16700 (podobno w tym przedziale cenowym masakruje wszystkich konkurentów - ale czy prawda? no i tyle lamp do wymiany :( )
RogueAudio Cronus Magnym II - 15000
Hegel H360 - hit cenowy 16000 (powystawowy cena normalna 25000!!!) więc biorąc pod uwagę cenę to chyba byłby to świetny wybór i majacy nawet DACa w gratisie - zawsze to cos jak nie posiadam) (sluchalem H160 i gral OK, taki audiolab tylko, ze bardziej szczegolowy i lepiej kontrolowanym basem - ale gral zwyczajnie bez tego czegos co uslyszalem na dzielonce MC302 i C2600, ale oczywiscie miejsce moglo miec znaczenie i kolumny przez co dzwiek nie wypadl az tak ciekawie. H360 podobno jest duzo lepszy od H160)
Leema Tucana II - 16000 (gdzies widzialem ex-demo, ale teraz nie moge odszukac) - obawiam się jedynie natarczywego dzwięku i zbyt bliskiego słuchacza

Co do kolum to Audio Physicki Tempo 6 chyba, ze tez zmiana (ale czy jest cos lepszego w podobnych pieniadzach)?

Wcześniej miałem Audiolab'a 8200P + 8200Q
Dzwięk bardzo mi odpowiadał i takiej ogólnie barwy oczekuję, ale z większą szczegółowością, przestrzenią i zdecydowanie lepiej kontrolowanym basem. Najchętniej chyba celował bym w hybrydę bo słuchałem zestaw Mcintosha MC302 i C2600 (szczeke zbieralem z podlogi, a wlasciciel twierdzi, ze MA252 nie gra wcale duzo gorzej jezeli chodzi o scene, szczegoly czy namacalnosc instrumetow, po prostu nie ma takiej dynamiki), ale taki dzwięk jak najbardziej mi odpowiada jak te 2 klocki zaprezentowaly (jednak kwota to juz nie moj przedzial cenowy ;) ).

Z góry dziękuję za pomoc w wytypowaniu 2 klocków do odsłuchu, a może 1 deklasuje pozostałe?
Dzięki

Hej   marantza pm11s3 obsługuje MM,MC,oraz posiada pre out ,I wygladaa dobrze,zwlaszcza kolor szampanski. Zbudowany jak czolg 27kg mowi samo za siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam odsłuchać Vincent SV-700, legendarnego Lebena CS600X, ATC SIA2 150. Wszystkie wzmacniacze mam na miejscu i zapraszam na odsłuch w salonie. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu do domu.

Pozdrawiam
Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyście musieli wybrać tylko z tych poniżej 2 modele zakładając, że wszystkie w tych samych pieniądzach?
Mcintosh MA252, Vincent SV-700, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, RogueAudio Cronus Magnym II, Hegel H360, Leema Tucana II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Chińszczyzny w ogóle  nie bralbym pod uwagę. 

A Prima Luna wskazana w propozycjach autora wątku gdzie jest produkowana? W tej samej fabryce co Cayin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zygert napisał:

Jestem już głupi przy wyborze wzmacniacza, gdzie jeszcze Hegel przez cenę namieszał jeszcze bardziej. Z uwagi, że ciężko odsłuchać te urządzenia razem w jednym salonie chciałbym odrzucić dzięki Wam drodzy forumowicze niezbyt trafione typy i pozostawić co najwyżej 2 wzmacniacze do odsłuchu. Jeszcze było by super, gdybym mógł te 2 wzmacniacze odłuchać w jednym salonie, albo wypożyczyć (nie chciał bym płacić kaucji za wypożyczenie, a później się wycofywać z zakupu bo barwa nie ta - a tak mając 2 typy zawsze któryś zakupię i sprzedawca nie będzie zniesmaczony). Ideałem byłby sprzęt  jak PrimLuna czy Hegel360 gdzie mogę podłączyć kino domowe (męczy mnie już ciągłe przepinanie kabli, ale dla dzwięku zrobię wszystko więc jak dany typ nie będzie miał takiej możliwości, a będzie zdecydowanie lepszy to sobie daruję. Również mam zamiar zakupić gramofon więc miło było by aby wzmak miał wejście (najlepiej pod obsługę MC). Biorę pod uwagę następujące typy:
Mcintosh MA252 - 16500 (zdecydowanie najbardziej jestem za wyglądem)
Vincent SV-700 - 15000
PrimaLuna DiaLogue Premium HP - 16700 (podobno w tym przedziale cenowym masakruje wszystkich konkurentów - ale czy prawda? no i tyle lamp do wymiany :( )
RogueAudio Cronus Magnym II - 15000
Hegel H360 - hit cenowy 16000 (powystawowy cena normalna 25000!!!) więc biorąc pod uwagę cenę to chyba byłby to świetny wybór i majacy nawet DACa w gratisie - zawsze to cos jak nie posiadam) (sluchalem H160 i gral OK, taki audiolab tylko, ze bardziej szczegolowy i lepiej kontrolowanym basem - ale gral zwyczajnie bez tego czegos co uslyszalem na dzielonce MC302 i C2600, ale oczywiscie miejsce moglo miec znaczenie i kolumny przez co dzwiek nie wypadl az tak ciekawie. H360 podobno jest duzo lepszy od H160)
Leema Tucana II - 16000 (gdzies widzialem ex-demo, ale teraz nie moge odszukac) - obawiam się jedynie natarczywego dzwięku i zbyt bliskiego słuchacza

Co do kolum to Audio Physicki Tempo 6 chyba, ze tez zmiana (ale czy jest cos lepszego w podobnych pieniadzach)?

Wcześniej miałem Audiolab'a 8200P + 8200Q
Dzwięk bardzo mi odpowiadał i takiej ogólnie barwy oczekuję, ale z większą szczegółowością, przestrzenią i zdecydowanie lepiej kontrolowanym basem. Najchętniej chyba celował bym w hybrydę bo słuchałem zestaw Mcintosha MC302 i C2600 (szczeke zbieralem z podlogi, a wlasciciel twierdzi, ze MA252 nie gra wcale duzo gorzej jezeli chodzi o scene, szczegoly czy namacalnosc instrumetow, po prostu nie ma takiej dynamiki), ale taki dzwięk jak najbardziej mi odpowiada jak te 2 klocki zaprezentowaly (jednak kwota to juz nie moj przedzial cenowy ;) ).

Z góry dziękuję za pomoc w wytypowaniu 2 klocków do odsłuchu, a może 1 deklasuje pozostałe?
Dzięki

Sklepy będą miały używanie :)

Z tego co wymieniłeś to ciężko cokolwiek wybrać. Zwłaszcza te Hegle made in CHRL warte realnie 4kzł to niezła okazja.

Może odwiedź kogoś kto ma jakiś porządny piecyk, może być nawet stary Sansui 907 to będziesz miał punkt odniesienia.

Ze wzmacniaczy skieruj wzrok na Haiku, Cayin 845 lub Line Magnetic. Nie kosztują majątku a dźwiękowo bez porównania do w/w. Z jakiej części kraju jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cortes napisał:

A Prima Luna wskazana w propozycjach autora wątku gdzie jest produkowana? W tej samej fabryce co Cayin.

Sądziłem że PrimaLuna to USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak się na tym forum jedzie po marce Hegel?jasne ,że są za drogie,jak większość urządzeń audio,parę lat temu ,pracując w Norwegii kupiłem pierwszy model H1se i mam go do dziś,bo gra spokojnym poukładanym dzwiękiem,podobnym do wzmacniacza lampowego,nowe modele są naprawdę takie do dupy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

DAC HD20. Ki8edyś miałem ,,przyjemność'' podczas klubowego spotkania u mnie go usłyszeć.

Było nas chyba 8 osób i po pięciu minutach chcieliśmy go wywalić za okno. Wszyscy w porównaniu z innymi DAC-ami obecnymi w próbie ocenę jego brzmienia mieli taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Szymon napisał:

Sklepy będą miały używanie :)

Z tego co wymieniłeś to ciężko cokolwiek wybrać. Zwłaszcza te Hegle made in CHRL warte realnie 4kzł to niezła okazja.

Może odwiedź kogoś kto ma jakiś porządny piecyk, może być nawet stary Sansui 907 to będziesz miał punkt odniesienia.

Ze wzmacniaczy skieruj wzrok na Haiku, Cayin 845 lub Line Magnetic. Nie kosztują majątku a dźwiękowo bez porównania do w/w. Z jakiej części kraju jesteś?

Tak słuchachem myślę, że Mcintosh MC302 i C2600 to wystarczająco dobra referencja :) i porównywałem go z Cayin'em na dobrych lampach wartych łącznie z 3tyś. i pomimo szczegółów i miśkowego basu nic więcej nie było. Nie ta scena, nie to odseparowanie instrumentów, ogólnie jakiś taki był spowolniony do tego Mcintosha i tego czego najbardziej mi brakowało - nie pochałniał tak (skakanie między utworami nie sprawiało mi problemu, w Mcintoshu gdy usłyszałem jeden utwór chciałem koniecznie go wysłuchać do końca i tak z każdym ;)
Więc jeżeli MA252 gra podobnie to myślę, że mój wybór jest tylko jeden no nic będę musiał pobiegać i przesłuchać klocki. Może znacie salon gdzie będzie MA252, Lema Tucana II i moze RogueAudio bo chyba HEGLA i Vincenta raczej powinienem odrzucić.
A z Haiku co polecasz co na pewno MA252 przebije (widze ze ceny sa zdecydowanie nizsze od Mcintosha). Do LineMagnetic jestem troche uprzedzony z uwagi na chińczyka, ale na lampach 300B  chyba model 518 czy 219 jak dobrze pamietam w testach niezle wypadaly - tylko gdzie to u nas mozna uslyszec bo z allie expressu tak drogich klockow nie bede bral zwlaszcza w ciemno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, cortes napisał:

A Prima Luna wskazana w propozycjach autora wątku gdzie jest produkowana? W tej samej fabryce co Cayin.

Prima luna to marka USA. Cayin to Chiny. Obecnie większość firm produkuje w Chinach ale różnica jest czy sprzęt jest z USA robiony w Chinach czy taki Vincent czy cayin który jest chińska marką. Nie mam zaufania do chińskiego audio. Zdecydowanie jeśli miałbym dużą kasę do wydania szukałabym czegoś made in Japan.

 

11 minut temu, zygert napisał:

LineMagnetic jestem troche uprzedzony z uwagi na chińczyka,

Nie tylko Ty. Jednak na tym forum mocno lobbuje się za pewnymi chińskimi markami. Trzeba wiedzieć komu zaufać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, zygert napisał:

Tak słuchachem myślę, że Mcintosh MC302 i C2600 to wystarczająco dobra referencja :)

Raczej mocno średnia. Jako były właściciel końcówki 452, monosów 501 oraz 601, dzielonego pre z serii 500 oraz 1000 i dzielonego źródła serii 1000 mam nieco odmienne zdanie ale skoro Ci się taki zestaw bardzo podoba to masz zwycięzcę.

 

 

46 minut temu, zygert napisał:

porównywałem go z Cayin'em na dobrych lampach wartych łącznie z 3tyś. i pomimo szczegółów i miśkowego basu nic więcej nie było. Nie ta scena, nie to odseparowanie instrumentów, ogólnie jakiś taki był spowolniony do tego Mcintosha i tego czego najbardziej mi brakowało - nie pochałniał tak (skakanie między utworami nie sprawiało mi problemu, w Mcintoshu gdy usłyszałem jeden utwór chciałem koniecznie go wysłuchać do końca i tak z każdym ;)

Nie wiem co to był za model Cayina i z czym łączony ale z pewnością żaden z serii 845, bo ten rozkłada tanie Maki na łopatki w w/w kwestiach. Jak będziesz miał chwilę czasu oraz ochotę to zapraszam do siebie. Mam kilka gratów do porównania to będziesz miał szerszy ogląd sytuacji. Pozdrawiam Serdecznie.

Vincent, Primaluna oraz Hegel to typowo chińskie urządzenia do tego tzw "przebierańce" udające produkty zachodnie. Primaluna jest wytwarzana w fabryce Cayina podobnie jak japońskie TRI.

 

 

53 minuty temu, zygert napisał:

A z Haiku co polecasz co na pewno MA252 przebije

Miałem Haiku-Audio IOVITA mk2, bardzo porządna maszynka. Trzeba mieć jedynie przyzwoity sprzęt towarzyszący. Na jasnych i chudych kolumnach ciężko czegokolwiek słuchać bez połączenia z zamulaczem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) ze swojej strony zasugerowałbym Ci przemyślenie Twojej koncepcji budowania dźwięku w domu jeszcze raz i od początku. Napisałeś coś o kinie domowym i w sumie nie wiadomo na ile poważnie traktujesz ten temat i jak masz to kino skonfigurowane a na ile zależy Ci na stereo. Skoro napisałeś, że zamierzasz kupić gramofon to chyba stereo jest dla Ciebie priorytetem.

Po pierwsze sugeruję rozdzielenie tych dwóch tematów: stereo i kino i zbudowanie dwóch systemów - jeden do kina a drugi do stereo. Dlatego, że są to tak naprawdę dwa różne zagadnienia wymagające zupełnie innego sprzętu, innych głośników, wzmacniaczy, okablowania itp. To są systemy nie do połączenia. Efekt będzie taki, że będziesz miał bardzo kulawe stereo i mocno przeciętne kino. 

Do kina wystarczy Ci jakiś współczesny w miarę dobrze wyposażony amplituner z wyjściem na dodatkową/ dodatkowe końcówkę/ końcówki mocy, dosyć dobry Blue Ray, mocny subwoofer lub dwa i głośniki przeznaczone do kina domowego. W miarę solidne głośniki w konfiguracji 5.1 czy 7.1 czy 9.2. Jak będzie za mało mocy to można dokupić sobie jakąś porządną końcówkę 2 kanałową, albo i więcej. Masz wtedy pole manewru z systemem do kina, możesz go zmieniać, ulepszać i  konfigurować do woli.

Tworząc oddzielny system do stereo możesz wybrać sobie bez ograniczeń wzmacniacz przeznaczony do stereo. Może to być lampa, hybryda czy tranzystor. Może to być też zestaw z przedwzmacniacza i końcówki mocy co daje jeszcze większe pole do manewru i jest IMHO kolejnym krokiem ku poprawie dźwięku. Nie musisz wtedy szukać absurdalnych mocy a możesz skoncentrować się na jakości sprzętu i jego dźwięku. Masz wtedy głośniki do stereo i a nie jakieś pokraczne konstrukcje z zestawu wielokanałowego z uciętym basem i kinową charakterystyką, która tylko zniekształca stereo - bo przecież producent od razu założył, że niskie częstotliwości przejmie subwoofer.

Nie wyobrażam sobie grania w kinie na wzmacniaczu lampowym, a gram na lampie już od dawna. Sam stworzyłem sobie oddzielny system do kina, procesor, końcówki, odtwarzacze, głośniki, sub, okablowanie, a właściwie cała ukryta instalacja i mam w tym zakresie pełną swobodę. Zresztą przyznam, że kino trochę mnie nudzi. Nie odnajduję w nim tego co mam w dobrym CD czy winylu. Film mogę obejrzeć 1 - 2 razy a do płyt się wraca, nawet po latach.

Stereo to u mnie transporty CD, DAC, gramofony, tuner analogowy, przedwzmacniacz i końcówka lampowe. Do tego głośniki, które zostały od początku skonstruowane do stereo przez firmę, która do kina nie robi nic. Odpowiednie okablowanie, trochę voodoo i muzyka gra.

Nie myśl o kosztach, myśl o uniwersalności i kompatybilności swojego systemu do rodzaju odtwarzanego dźwięku.  Jeszcze jedno, nie utożsamiałbym dźwięku z Mcintosh'a MC302 i C2600 do tej ich najtańszej hybrydy.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na wygląd...on nie gra...

Posłuchaj niepozornego Lavardin isx i pozamiatane jak to się mówi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Prima luna to marka USA. Cayin to Chiny. Obecnie większość firm produkuje w Chinach ale różnica jest czy sprzęt jest z USA robiony w Chinach czy taki Vincent czy cayin który jest chińska marką. Nie mam zaufania do chińskiego audio. Zdecydowanie jeśli miałbym dużą kasę do wydania szukałabym czegoś made in Japan.

 

Nie tylko Ty. Jednak na tym forum mocno lobbuje się za pewnymi chińskimi markami. Trzeba wiedzieć komu zaufać 

Primaluna to holenderska marka produkowana w fabryce Cayina. Miałem w tym samym czasie Primalune Prolog Premium i Cayina A70mk2 . Koszt mniej więcej ten sam za jeden jak i za drugi wzmacniacz. Gdy stały obok siebie od razu było wiadomo że wyszły z tej samej fabryki , ale Cayin jak dla mnie zagrał lepiej i został u mnie. Duży wpływ na dzwięk mają użyte lampy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że MA 252 ma regulacje poza balansem +/- 10dB bas, sopran. Ma również możliwość przypisania nazwy dla każdego wejścia + regulacje do 6dB w górę i dół. Można wyłączyć display i ma zabezpieczenie przed przesterowaniem.

Jest jeszcze inny wzmacniacz wyglądający inaczej niż przeciętne skrzynki Magnat RV4  ten ma wejście na końcówkę mocy i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.