Skocz do zawartości
IGNORED

Ciężki wybór za ciężko zarobione pieniądze - czyli wybór wzmacniacza (konkretne propozycje) 15-17tys


zygert

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Nie mam zaufania do chińskiego audio. Zdecydowanie jeśli miałbym dużą kasę do wydania szukałabym czegoś made in Japan.

Jestem jak najbardziej za i na początek proponuję w takim razie coś w miarę prostego na lampie EL34. Oczywiście Made in Japan ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

overture-pm2i_img4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ze 2 tygodnie Line Magnetic na 845 i 805 u siebie jednocześnie. Próbuję się zdecydować na któregoś, także jak coś to zapraszam. 805 wg mnie gra ciekawiej niż Leema, a znając co nieco AudioPhysica sądze, że i z 845 mogłoby dać to cholernie ciekawe granie.

Sam gdzieś po znajomych się rozglądałem za posiadaczami AP. bo bylem ciekawy takiego połączenia. 

Mankament Line Magnetic to z pewnością gabaryt, ale wykonanie jest pierwsza klasa, bebechy też. Dzwiekowo trzeba ocenic samemu. Powiem tylko, że 845 ma kapitalną górę i świetnie trzymany, szybki bas. 805 jest równiejsza, zdecydowanie bardziej dociąża brzmienie i więcej pokazuje w średnicy, jest jednak mniej konturowa... choć z szybkimi kolumnami nie będzie to odczuwalne bo to jest i tak b.wysoka liga grania. 

Aha, a wymienianie w jednej linijce Hegla, Leemy, Makintosza, Primaluny i Vincenta to troche jak powiedzenie:

Chciałbym samochód za 200 tys, doradźcie mi jakiś!

To są kompletnie inne wzmaki do kompletniei innych zastosowań i gustów. 
Surowy i kliniczny Hegel potrzebuje barwnych kolumn (i najlepiej źrodła) - ta cena to nie okazja,a standard.
Leema ma piękna średnicę , dużą dynamikę i drive, brakuje jej jednak odobinę rozdzielczosci.
Nie wiem jak ten Vincent, ale te co słuchałem zazwyczaj były gęste, z dobrym środkiem, ale mało dynamiczne, konturowe. 
Mak w tej cenie to entry level i podejrzewam, że nic ciekwego nie pokaże.

Prima Lunę zleje raczej bez problemu kilka pozycji od LineMagnetic.

A jak pieniądze ciężko zarobione to lepiej kup sobie używkę... nie stracisz na odsprzedaży...

Nadwyżkę wydaj na pożądny preamp MC lub trafo. Na wbudowane Preampy, ani Daki nie licz - wówczas kupowania pieca tej klasy mija się z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was mial stycznosc z Audia Flight 1 badz 2 (z tego co czytalem 3 juz nie cieszy sie tak dobrym dzwiekeim)? I jeszcze jak w tym towarzystwie wypada Norma IPA140? Fajnie byloby gdyby ktos kto ich sluchal mogl odniesc brzmienie do Tucany, ktora dobrze znam i jest bliska mojemu sercu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny u siebie przez kilka miesięcy, zestawiłem je z różnymi piecami i dość dobrze znam ich brzmienie.

Takie wynalazki jak Hegel do AP Tempo VI to nie jest moim zdaniem dobry pomysł ale gusta są różne.
Nie wiem jakiego Cayina słuchałeś (podejrzewam, że któregoś z niższych, żywo grających modeli, które z Tempo VI nie stworzą dobrego połączenia bo to modele to kolumn o innym charakterze). Warto sprawdzić 845!
Moim zdaniem na tych kolumnach, które masz taki Hegel 360 nie ma nawet porównania do Cayina A70, nie wspominając już o 845 (H360 przegrał bardzo mocno przy A70 z Tempo VI, gdyby on jeszcze kosztował 5000-7000 to zrozumiałe, ale 16000?)

Wszystkim wypowiadającym się tak dobrze na temat Prima Luny a gardzących chińczykami radzę wcześniej zweryfikować źródło informacji bo Prima Luna produkowana jest w fabryce Cayina!
I jak tu teraz brać opinie takich osób za wiarygodne?

Zygert z wymienionych przez Ciebie wzmaków, skoro akurat one chodzą Ci po głowie spróbowałbym Cronus Magnum, to udane połączenie z Tempo VI.
Vincenty to zazwyczaj zamulacze, zabawa lampami sterującymi wnosi zmiany ale natura wzmaka pozostaje podobna (z dość żwawymi Tempo VI może sie to podobać ale odpuściłbym te piece), niższe Maki też moim zdaniem bez szału, choć wizualnie na pewno przyciągają oko (choć przyciągać powinny przede wszystkim ucho), nie znam jednak tego konkretnego modelu więc nie chcę się wypowiadać.

Do Tempo przydałby się barwny wzmacniacz, przede wszystkim dobrze różnicujący bas (bo to trochę bolączka Tempo VI - jednostajny, subwooferowy bas, choć nisko schodzący, dość szybki), z delikatną, gładką górą (Tempo VI są detaliczne ale trochę krzykliwe na górze).
Na pewno spróbowałbym wzmaka na lampach 845 bo to moze być bdb połączenie, uzupełniające dobrze cechy AP, o których tutaj mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, awietek napisał:

A czy ktoś z Was mial stycznosc z Audia Flight 1 badz 2 (z tego co czytalem 3 juz nie cieszy sie tak dobrym dzwiekeim)? I jeszcze jak w tym towarzystwie wypada Norma IPA140? Fajnie byloby gdyby ktos kto ich sluchal mogl odniesc brzmienie do Tucany, ktora dobrze znam i jest bliska mojemu sercu :)

Wspomniałem już o tym piecyku, tylko nie był na liście wiec.....nic nie pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zygert napisał:

A gdybyście musieli wybrać tylko z tych poniżej 2 modele zakładając, że wszystkie w tych samych pieniądzach?
Mcintosh MA252, Vincent SV-700, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, RogueAudio Cronus Magnym II, Hegel H360, Leema Tucana II

Zdecydowanie warto posluchac Leemy, hegla bym odpuścił bardzo przereklamowane, poza tym 16tys to zadna okazja bo wzmacniacz gra jak budżetowka za 5k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Bogusław_59825 said:

Wspomniałem już o tym piecyku, tylko nie był na liście wiec.....nic nie pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A cos wiecej moglbys skrobnac? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, awietek napisał:

A cos wiecej moglbys skrobnac? :)

A Ty to chyba już zapominałeś jak szukałem wzmacniacza? to było chyba po tym jak sprzedałeś swoją Leema? no nic

I jeszcze chyba na następnej stronie, coś tam napisałem. Zresztą nie pamiętam dokładnie, ale chyba miałeś mnie odwiedzić.... a może ktoś inny chciał posłuchać McIntosh`a? hmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.02.2019 o 16:37, Szymon napisał:

Jako były właściciel końcówki 452, monosów 501 oraz 601

- to twoje zdanie jest dla mnie niezwykle istotne z uwagi na moje zapedy na MA252 (którego nie słuchałem) ;)

Cytat

Nie wiem co to był za model Cayina i z czym łączony...


- laczony byl z Amphionami Argon 7L i przedstawiona dzielonka Mcintosha zmiazdyla tego Cayina (nagle do pokoju wdarlo sie powietrze, rozmach i lekkosc nie mowiac o sterofonii i dynamice). Już wiem co słuchałem był to Cayin A100T z wymienionymi lampami i tutaj jeszcze musiał bym się dopytać (na fabrycznych bylo jeszcze gorzej, gdzie zagral bardzo podobnie do mojego Audiolaba dzielonego 8200Q+P, gdzie jedynie minimalnie  na plus była większa scena i może odrobinę więcej szczegółów, ale mniej dynamiki, ale bardzo porównywalnie zagrały te 2 zestawy. Odłuch był na Audio Physickach Yara. Stąd do Cayin'a trochę się zraziłem, gdzie trzeba go wygrzewać, a sumarycznie rewelacji nie było po wymienia lamp zagrał dużo lepiej, ale i kolumny, kable wszystko było pozmieniane - już konfrontacji z audiolabem nie było.)

Cytat

Vincent, Primaluna oraz Hegel to typowo chińskie urządzenia...


- juz sie z nich wyleczylem (większość mi odradza te sprzęty - jestem w szoku, że HEGEL jest tak dobrze w związku z tym w prasie opisywany, ale słuchając H160 bardzo podobnie zagrał do Vincenta). A słuchałem też w konfrontacji HEGELem 160 kolejnego lampowca (też chiński) Opera Consonance Reference 150 II. Gdzie Hegel zmiażdył tę hybrydę szczegółowością przede wszystkim i planem. Na pewno ta Opera miała lepszy bas, porównując Vinceta V600 to był tak po środku tych klocków coś pomiędzy czyli więcej szczegółów i większa scena jak Operze i lepsza kontrola basu jak w Heglu, ale jednak Hegel był z nich najlepszy i dlatego dziwię się tym komentarzom odnośnie Hegla, że 360 warta może 5tyś. Mój audiolab był droższy i wiem, że Hegel 160 go miażdży, a co dopiero 360tka ;) Teraz chcę zainwestowac powyżej 10tyś. z tendencją +-16tyś. i nie chcę wpadkować się w markę, a w bdb dzwięk jak na te pieniądze. Jeżeli w tych pieniądzach Hegle nie są warte to je oczywiście odpuszczam i skłaniam się bardziej ku (nie musza być nówki):
Haiku-Audio, Leema Tucana II, Rogue Audio, MA252 czy 6300

 

Cytat

Miałem Haiku-Audio IOVITA mk2, bardzo porządna maszynka


- o Haiku też myślałem zwłaszcza, że maja hybrydy (tyle, że bardzo słabe Watowo więc pytanie czy warto wtedy w hybrydę i czy nie lepiej już w pełną lampę).

Myślałem też o: 
Rogue Audio Cronus Magnum II

Zaproponowano mi ostatnio wzmacniacze: Sugden A21SE Signature, Audio Analogue Puccini (niestety na odsłuch trzeba poczekać ;) ) Oba wyglądają zacnie, ale czy warte uwagi?
Również w kolejce ustawia się Lector ZXT70


Co do odsłuchu to jeżeli jesteś z Warszawy to czemu nie ... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 12:52, Bumpalump napisał:

Zdecydowanie warto posluchac Leemy, hegla bym odpuścił bardzo przereklamowane, poza tym 16tys to zadna okazja bo wzmacniacz gra jak budżetowka za 5k

Ja odpuściłbym Leemm'ę. Miałem kilka dni w domu i nie polecam. H360 używałem około roku i za jakieś 13-14 tyś wart jest posłuchania.

Ponoć Kiniki EX M1 jest świetny. Recenzja HiFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niestety nie słuchałem, ale jestem zainteresowany przetestowaniem - zakupem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dfx5 napisał:

Ponoć Kiniki EX M1 jest świetny. Recenzja HiFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niestety nie słuchałem, ale jestem zainteresowany przetestowaniem - zakupem

Kurcze fantastycznie wygląda - szkoda, że chińczyk, ale może czas wyleczyć się z tego ;) Ciekawe gdzie będzie można tego posłuchać bo pewnie ciężko będzie jak z Line Magnetic.

W dniu 6.02.2019 o 19:02, Bogusław_59825 napisał:

Dodam tylko że MA 252 ma regulacje poza balansem +/- 10dB bas, sopran. Ma również możliwość przypisania nazwy dla każdego wejścia + regulacje do 6dB w górę i dół. Można wyłączyć display i ma zabezpieczenie przed przesterowaniem.

Jest jeszcze inny wzmacniacz wyglądający inaczej niż przeciętne skrzynki Magnat RV4  ten ma wejście na końcówkę mocy i nie tylko.

Z perspektywy czasu jak oceniasz MA 252? Są jakieś minusy? Magnat RV4 zacnie wyglada - polaczenie lamp z nowoczesnoscia (jak jakis silnik sportowego auta).

W dniu 6.02.2019 o 20:21, bluesboss napisał:

Jestem jak najbardziej za i na początek proponuję w takim razie coś w miarę prostego na lampie EL34. Oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Japan ;)

 

overture-pm2i_img1.jpg

overture-pm2i_img4.jpg

W miare prostego i na poczatek :) Grunt, ze ludzie na tym forum maja poczucie humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dfx5 napisał:

Ja odpuściłbym Leemm'ę. Miałem kilka dni w domu i nie polecam. H360 używałem około roku i za jakieś 13-14 tyś wart jest posłuchania.

Ponoć Kiniki EX M1 jest świetny. Recenzja HiFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niestety nie słuchałem, ale jestem zainteresowany przetestowaniem - zakupem

Jakie były różnice między Leemą a Heglem?

 

22 godziny temu, cwieku34 napisał:

Tez proponuje odsłuch Lavardin .

Tak Lavardin IS czy Audi Flight 2 mogą być ciekawym rozwiązaniem choć w pierwszej kolejności dam szansę Polskim producentom bo czuję, że mogą to być ASy w rękawie.
HEIKU-Audio czy EGG-SHELL ciekawie sie prezentuja i ceny sa calkiem calkiem ciekawe.

A Luxman'a L-505uX nikt nie poleca? Widzę, że spełnia moje wszystkie warunki (wygląd, złącza phono, main in i nawet pre-out) - tylko ciekawe jak dzwiękowo.

Oj będę miał słuchania (niby miało się zawięzić w wyborze, a jest szorko po horyzont) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 20:21, bluesboss napisał:

Jestem jak najbardziej za i na początek proponuję w takim razie coś w miarę prostego na lampie EL34. Oczywiście Made in Japan ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

overture-pm2i_img4.jpg

o cholera...mimo tego, że to "made in japan" - to nawet bym się za to nie zabrał O_O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zygert napisał:

Z perspektywy czasu jak oceniasz MA 252? Są jakieś minusy? Magnat RV4 zacnie wyglada - polaczenie lamp z nowoczesnoscia (jak jakis silnik sportowego auta).

hmmm, na minus? na pewno, ....za mało pary, pomimo 93db moich Heco, a z grania? ...to co słyszę, może nie jest Hi End, brakuje wyrafinowania, tej kropki nad "i", ale zeszło mi ciśnienie by szukać dalej, to uniwersalne granie, ale to już wiesz, .....mi zostało w przyszłości wymiana na dorosłego Mac`a, a obecny plan to izolacja od drgań i poprawa akustyki, ...może wymiana lamp?? 

O RV4 napisz do @jaxcek użytkuje go od roku. Tak, wygląd jest nie tuzinkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłby na Twoim miejscu od początku, czyli kolumny. AP o których myślisz zaduszą się z każdym proponowanym wzmacniaczem, no może oprócz lampy Cayina. Słuchałem ich kiedyś z porządnymi integrami i nie za bardzo rozumiem dlaczego są tak szeroko polecane. Jeszcze do jazzu czy delikatnego plumkania są ok, ale przy mocniejszym graniu porażka na całej linii. Jak połączysz ich bułowaty bas z zamulonymi wzmacniaczami typu vincent czy mac, to spodziewam się pięknej katastrofy. Przemyśl tą koncepcję jeszcze raz, zwłaszcza jak pisze blues, że masz to zamiar spiąć w KD. Oczywiście chętnych do doradzenia wzmacniacza za takie pieniądze jest mnóstwo, ale tak jak napisałem - wróć do początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Allmr napisał:

Zacząłby na Twoim miejscu od początku, czyli kolumny. AP o których myślisz zaduszą się z każdym proponowanym wzmacniaczem, no może oprócz lampy Cayina. Słuchałem ich kiedyś z porządnymi integrami i nie za bardzo rozumiem dlaczego są tak szeroko polecane. Jeszcze do jazzu czy delikatnego plumkania są ok, ale przy mocniejszym graniu porażka na całej linii. Jak połączysz ich bułowaty bas z zamulonymi wzmacniaczami typu vincent czy mac, to spodziewam się pięknej katastrofy. Przemyśl tą koncepcję jeszcze raz, zwłaszcza jak pisze blues, że masz to zamiar spiąć w KD. Oczywiście chętnych do doradzenia wzmacniacza za takie pieniądze jest mnóstwo, ale tak jak napisałem - wróć do początku.

Po pierwsze dają propozycje wzmacniaczy do odsłuchania ,a nie kupna!! 

Po drugie autor wątku odsłuchał Caiyina i nie z tego co pisze wypadł słabo, więc twoja ogólna o wzmacniaczach Cayin co najmniej dziwna.

Skoro Tempo 6 ma bułowaty bas to raczej warto kupić inne kolumny niż szukać dobrego wzmacniacza.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to temat jest otwarty. Chce przede wszystkim zaczac od dobrego wzmacniacza, a kolumny jak zle zagraja to beda inne. Teraz bardziej wchodzil bym w 8Ohm z uwagi, ze wszedzie je podepne - zwlaszcza, ze gdy wzmacniacz ktory zakupie nie bedzie miec PRE-IN to bede musial je przepinac pod amplituner (wspominalem o kinie domowym a te dziala na 6Ohm wiec kolumny jakie moge brac pod uwage to 6 i 8Ohm). Z 4kami nie ma problemu jak jest Pre-IN, ale pod tym wzgledem jest niewiele urzadzen. Np. ten Magnat widze, ze ma. Jednak to nie jest priorytet. Priorytetem jest dzwiek. Chce kupic mozliwie najlepszy klocek do tych 16-18tys. max i juz wiecej nie zmieniac. Podobne podejscie bedzie do kolum, ale ze bede juz mial klocek wiec wszystko bedzie podpasowywane pod niego i ewentualne braki beda uzupelniane. Powiem tak. Zatrzymalem sie dzwiekowo na dzielonce audiolaba i dzwiek jak najbardziej mi odpowiadal moj prykas spowodowal ze chce lepiej i w zasadzie kazdy z proponowanych tu klockow czy nawet tak negatywnie oceniany Hegel to krok milowy w moim wczesniejszym dzwieku. Wiec chce lepiej i to nie jest jakas wysoka poprzeczka + lepiej oczywiscie z grupy juz zebranych klockow. Chcialem zawezic tylko grupe urzadzen bo wiadomo, ze wiele z nich jest przeszacowanych cenowo. Zwlaszcza jak patrze na budowe lamp to az sie zastanawiam jak to mozliwe, gdzie czesci bierne uzyte sa maksymalnie za 300zl (oczywiscie lapy sa drogie, ale nie widzialem jakis wybitnych NOSow w takich domyslnych zestawach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dfx5 napisał:

Po pierwsze dają propozycje wzmacniaczy do odsłuchania ,a nie kupna!! 

Po drugie autor wątku odsłuchał Caiyina i nie z tego co pisze wypadł słabo, więc twoja ogólna o wzmacniaczach Cayin co najmniej dziwna.

Skoro Tempo 6 ma bułowaty bas to raczej warto kupić inne kolumny niż szukać dobrego wzmacniacza.  

Jak się ma Twoja odpowiedź do tego co napisałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zygert napisał:

laczony byl z Amphionami Argon 7L i przedstawiona dzielonka Mcintosha zmiazdyla tego Cayina (nagle do pokoju wdarlo sie powietrze, rozmach i lekkosc nie mowiac o sterofonii i dynamice).

Chińskie lampy na szczęście wyrzuciłeś z listy, i dobrze. Jest mocno lansowana przez branzystow na forum a tymczasem Yamaha ( choć robiona w Malezji) wyśmiewana . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Chińskie lampy na szczęście wyrzuciłeś z listy, i dobrze. Jest mocno lansowana przez branzystow na forum a tymczasem Yamaha ( choć robiona w Malezji) wyśmiewana . 

Która Ci się tak bardzo nie podobała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynając ten wątek warto doprowadzić go do końca (może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia ułatwiające zakup choć każdy ma inny gust muzyczny i może szukać zupełnie czego innego).
Jestem już po odsłuchach i sprawy maja się nastepujaco, po porównaniu z lampowcami Leben, Ayon, Octave, AudioReval poniższych wzmacniaczy :
Vincent SV-700, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, Hegel H160, OperaConsonanse II - zupełnie te odpadają i wbrez obiegowej opinii najlepiej zagrał HEGEL H160 i Vincent SV-700. Ale do powyższych marek to zupełnie inna klasa dzwięku.
W tej chwili wygrał Ayon Scorpio. Barwa dzwięku to jest to co lubię (ta sama barwa jak w AudioLabie) z większą ilością szczegółów, bardzo dobrą sceną - kolumny po prostu zniknęły od pierwszych nut, słuchałem w zbyt wytłumionej sali i bas strasznie się wzbudzał, ale ayon dał radę, choć Octave pod tym względem był lepszy. Szczegóły w scoprio są tak łatwo podane jak na tacy. Leben też je posiadał, ale były przykryte lekką mgiełką i wokal bardziej wycofany, choć z czasam wygrzewania był coraz lepszy i w zasadzie w puszczanych kwałkach niczego w sumie nie brakowało, ale było jednak słychać wyraźnie, że w szczegółach, a zwłaszcza w średnicy Ayon jest lepszy. Każdy wokalista śpiewał bardzo wyraźnie i namacalnie, jedynie prównując do lebena CS-300F wokalista minimalnie był jakby przerysowany, większy stojący bardzo blisko słuchacza, przy Lebenie miałem wrażenie, że wokalista jest bardziej naturalnych wielkości - czyli tak jakby odsłuch był kameralny i bez użycia mikrofonu, a w ayonie głos podawany przez mikrofon przez co wyraźnie słyszalny był oddech i takie tam smaczki. Wszystko idealnie słychać, byłem pod wielkim wrażeniem. Jestem w szoku, że ten w sumie najtańszy Ayon zagrał lepiej od Octave V 70 SE (oczywiście lepiej dla mnie). Octave niestety zagrał tak jak Vincent czy Hegel czyli na plus z dynamiką, łupnięciem w ogóle nie miałem wrażenie, że jest to lampa. Niestety to co lubię to scena i znikające kolumny, a Octave niestety nie chciał zniknąć. Zawsze dźwięk był z lewego i prawego głośnika. Mogła oczywiście do tego przyczynić się akustyka pomieszczenia i tak naprawdę może potrzebował by więcej przestrzeni i luzu gdzie rozwinął by skrzydła, ale jednak jeżeli jakiś wzmak gra już od początku dobrze nie w idealnych warunkach to jest mój typ. Nie zamierzam dopasowywać, aż tak klocków w moim pomieszczeniu tym bardziej, że też mam trudne.
Scena w Lebenie też była dobra coś pomiędzy Octave, a Ayonem mógłbym rzec, że taki złoty środek. Depech Mode zagrali na nim bardziej namacalnie, na Octave rokowo jak z tranzystora, a w Ayonie jak byłbym na koncercie i odsunięty sporo od sceny - byli bardzo daleko. Ale inne wykony typu Korn, Metallica czy Sepultura zagrali już tak jak znam w tranzystorów z tym, że z większą szczegółowością.
Ciekawe jak ten ayon zagra u mnie, bo sala odłuchowa była mocno przebasowiona i może okazać się, że taki ayon u mnie zagra zbyt chudo. Dlatego kolumny podłogowe za prawie 44tyś zostały zamienione na monitory za 10tyś i było już lepiej, zwłaszcza pojawiło się powietrze i przestrzeń i zmniejszył się ten upierdliwy wzbudzający bas. Dlatego teraz wspomnę o polskim produkcie jakim jest Audio Reveal First.
Bardzo kulturalny wzmacniacz. Szczegóły, scena coś pokroju ayona jeżeli chodzi o te kategorię to ciężko było by mi wyłonić zwycięzcę. Ale Audio Reveal First niestety ma problem z kontrolowaniem basu. Wszystko przerysowuje w tym kierunku, zaokrągla i trochę jest ślamazarne. Oczywiście te efekty mogły być przyczyną sali odsłuchowej gdzie ten bas był wcześniej, ale żeby Anna M. Jopek prawie barytonem zaśpiewała to już przesada. Przy jasnych może kolumnach i w lepszej sali (większej przede wszystkim) może było by pięknie i namacalnie, ale niestety pomimo wielu godzin wygrzewania to nie było to. A szkoda, bo sprzęt jest fantastycznie zbudowany i w innych warunkach mógłby pokazać pazur. Nie dawał rady w ogóle z DynAudio Confidence C2 Platinum, ze Spendoerm A7 było ciut lepiej, a dopiero z DynAudio Contur 1.4LE dało się słuchać choć nadal było za dużo tego basu. Więc nie wiem do tego pomieszczenia z tym wzmacniaczem dał bym chyba AudioPhysicka Yara, aby było jak najbardziej chudo z basem. Jednak sprzęt może mieć potencjał może pod jakieś tubówki czy wstęgowe (choć z nimi może być problem z wysterowaniem) z oddzielnym wzmacniaczem na bas i jego kontrolą.
Tak czy siak kończąc ten przydługi wywód w moich oczach i odsłuchu wygrał Ayon Scorpio, teraz go porównam jeszcze z Mcintoshem MA252 bo jestem bardzo ciekawy tej konfrontacji. Jeszcze zastanawiam się nad Spiritem III.
A we wszystkich sprzętach źródłem był CD3s Ayona więc może i przez to Ayon lepiej zagrał.
Na drugim miejscu Leben CS-300F, którego z chęcią też bym przytulił bo w zasadzie wszystko w nim było, rocka nawet mam wrażenie, że minimalnie lepiej zagrał od Ayona bo tak bardziej w stronę Octave, ale że lubię czyste wokale i muzę typu Morcheba, LikeLi, Anna M. Jopek czy smaczki z Pat Metheny czy Pink Floyd to jednak Ayon zagrał bardziej magicznie i mnie oczarował. W zasadzie już bym go kupił, ale korci mnie Spirit III i MA252 może w konfrontacji z jeszcze Haiku Audio. Z drugiej strony jak Spirit III ładnie zagra to może i dać szansę Lebenowi CS-600, ale w sumie nie wiem czy go chcę z uwagi na wygląd i tę diodę, którą musiał bym zakleić bo strasznie irytuje (a nie słuchałem w ciemności, co lubię robić).
Bo chyba Audia Flight Two czy Lema Tucana II już chyba nie ma co porównywać do Ayon'a Scorpio czy jeszcze mogę się zdziwić? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zygert napisał:

Dlatego kolumny podłogowe za prawie 44tyś zostały zamienione na monitory za 10tyś i było już lepiej, zwłaszcza pojawiło się powietrze i przestrzeń i zmniejszył się ten upierdliwy wzbudzający bas. Dlatego teraz wspomnę o polskim produkcie jakim jest Audio Reveal First.

Gratuluje wyboru monitorów. Właśnie te cechy cenie w monitorach : przestrzen i powietrze. Wielu biorą podlogowki bez względu na warunki a później problemach nie gra i buczy. 

Popatrz, tak krytykowany na forum ayon jednak zagrał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zygert napisał:

...to może i dać szansę Lebenowi CS-600, ale w sumie nie wiem czy go chcę z uwagi na wygląd i tę diodę, którą musiał bym zakleić bo strasznie irytuje (a nie słuchałem w ciemności, co lubię robić

Ciekawy opis wrażeń z odsłuchów, przyznam że bardzo mocno się z nim identyfikuję. Mi też bardzo podobał się Scorpio, a Spirita niestety nigdzie w okolicy do odsłuchania nie było.

Finalnie skończyłem chwilowo z Lebenem CS-600 bo udało mi się go dorwać w dobrej cenie na rynku wtórnym i zawsze marzyła mi się japońska lampa.

Jakbym miał większy budżet to bym się zastanawiał jeszcze nad Accuphase E-470 bo ta mi się bardzo podobał, ale to może kiedyś.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach aż się prosi o posłuchanie ASR Emittera i Line Magnetic. 
Haiku również dałbym szansę... ale cholera nie wiem który model - jak byłaby opcja posłuchać wygrzanego Sol IV to ponoć warto. Sol II jest świetny najlepiej signature, ale to raczej lekkie, rozdzielcze brzmienie, bez tak mocnego dołu jak LM , czy ASR, czy choćby Leema. Jest rozdzielczy, ale nie tak okrągły jak Leben.

 

Ciekawa jest iovita mk2 w klasie A, ale to gęste granie, raczej ciężkie , wieczorowe, nie tak zwiewne jak Leben, czy Haiku - zupełnie inna waga. 

 

Jeśli chodzi o znikanie głosnikow, to Leema Tucana 2 kapitalnie znikała na odsłuchach z PMC,średnica piękna, dynamika , drive wspaniały, ale nie tak rozdzielcza jak leben, czy sol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 22:19, dfx5 napisał:

Ja odpuściłbym Leemm'ę. Miałem kilka dni w domu i nie polecam. H360 używałem około roku i za jakieś 13-14 tyś wart jest posłuchania.

Ponoć Kiniki EX M1 jest świetny. Recenzja HiFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niestety nie słuchałem, ale jestem zainteresowany przetestowaniem - zakupem

 

Ja bym Leemy tak nie przekreślał. U mnie było właśnie odwrotnie. Miałem u siebie H360 i Leeme i leema została. Bardzo dobre granie, nie tak wykastrowane na średnicy jak Hegel. Tucane ode mnie kupił człowiek właśnie do AP Tempo VI i jest zadowolony. Ja Tucane sprzedałem bo od dawna marzył mi się dzielony Roksan Platinum. A że trafiła mi się okazja to brałem bez zastanowienia. Swoją Tucane sprzedałem w kilka dni od wystawienia ogłoszenia. Chętnych było sporo. Moim zdaniem to bardzo dobry wzmacniacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.