Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

 

Zapraszam do wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń na temat kolumn Pana Arka Szwedy.

 

Wiem, że kilka osób posiada kolumny Sveda Audio, możecie podzielić się z jaką elektroniką je łączycie i jak wam grają.

 

Dla osób które nie miały styczności z kolumnami Sveda warto zaznaczyć, że większość konstrukcji to obudowa zamknięta z dedykowanymi wzmacniaczami mocy i aktywną zwrotnicą, która pozwala na podpięcie dedykowanego subwoofera. W praktyce oznacza to niesamowitą szybkość  przekazu oraz pewność, że przetworniki są odpowiednio wysterowane.

Marcin

nCA80Rb.jpg

Lampizator_sveda_warsaw_2018_be_ol.jpg

50831204_1163922517114481_2580028116458012672_o.jpg

1.jpg

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz już obrany kierunek swojej drogi audio, znasz to brzmienie i oczywiście bardzo Ci się podoba. Życzę Ci abyś jak najszybciej mógł słuchać muzyki na swoich paczuszkach od Sveda Audio. Przyznam się, że dopiero teraz  dzięki Tobie dowiedziałem się o istnieniu Sveda. Mam nadzieję, że Klubik się rozwinie i pojawią się tu ciekawe wpisy posiadaczy SA, które przybliżą nam produkty tego producenta. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Silver_85 napisał:

Ciekawe czy te monitory Pentu zostały wdrożone do produkcji. 

 

 

SA.jpg


Niestety nie wiem ale to jest bass reflex i pasywna zwrotnica. OZ z aktywną zwrotnicą to jest to co doktor zaleca :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Silver_85 napisał:

Sonic, a gdzie można posłuchać Svedy ? 

 

Najlepiej przedzwonić do Pana Arka ale na pewno Warszawa Studio U22, tam są Blipo Home i suby Chupacabra podłączone do przedwzmacniacza i CD Accuphase. To już jest pełen wypas. Ja chce jeszcze posłuchać te Blipo z przedwzmacniaczem lampowym.
Na targach AS w Warszawie grały  z lampizatorem i to było bardzo ciekawe połączenie. Może jakiś tańszy lampizator zbliży się do tego grania z targów. Podobno w Radomiu można posłuchać takiego zestawienia.

29 minut temu, Adam 38 napisał:

To masz już obrany kierunek swojej drogi audio, znasz to brzmienie i oczywiście bardzo Ci się podoba. Życzę Ci abyś jak najszybciej mógł słuchać muzyki na swoich paczuszkach od Sveda Audio. Przyznam się, że dopiero teraz  dzięki Tobie dowiedziałem się o istnieniu Sveda. Mam nadzieję, że Klubik się rozwinie i pojawią się tu ciekawe wpisy posiadaczy SA, które przybliżą nam produkty tego producenta. 


Musimy się w końcu zgadać na AS w Warszawie :) 2019!

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 10:47, Silver_85 napisał:

A jaka jest cena tych Blipo Home bo nie mogę znaleźć. Ciekawe jak zagrałyby bez subów. 

Te Home kosztują katalogowo 9000 euro.
 Zwykłe blipo są na tych samych przetwornikach tylko nie mają tak wypasionych komponentów elektroniki, nieco inną obudowę i zwykły lakier/fornir. Cena katalogowa 20 000zł. Ja słuchałem w U22 tych zwykłych, dopiero niedawno zmienili na wersję Home. Ta wersja zwykła ma opcje bass boost która podbija nieco bas oraz regulacje wysokich tonów na poziomie  +/- 1dB. Można też kupić wersję zwykła a za jakiś czas zrobić podmianę elektroniki u Pana Arka.

Jak byłem w U22 to słuchałem na początku bez subów i grało bardzo dobrze. Bas schodził całkiem nisko jak na monitor w OZ. To jest bardzo selektywne granie, nie ma mowy z jakimś buczeniu albo zamulaniu. Trzeba też dodać, że te monitory grają BARDZO równo - wiadomo, rodowód studyjny.


W sumie byłem sceptycznie nastawiony do subwooferów bo grają od mniej więcej 45Hz w dół więc w sumie to dosyć wąskie pasmo ale to co się dzieje po ich włączeniu... Trza samemu posłuchać. W zasadzie nie potrzeba 2 sztuk, jeden wystarczy spokojnie a monitory stawiamy na standach.

Ciekawym doświadczeniem jest też włączenie samych subów, bez monitorów. Wtedy słychać pasmo od 45Hz w dół ?
To uświadamia co ciekawego kryje się w nagraniu na samym dole pasma akustycznego.

 

 

Edytowane przez stench
wniosek autora

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te zestawy sveda są zbudowane bez zbędnej bajery i cudowania. Patrząc od strony technicznej to mamy praktycznie całe słyszalne pasmo akustyczne w OZ wysterowane przez wzmacniacze 380W A/B dla monitora i 500/700W w klasie D podpięte pod aktywne zwrotnice w monitorach. Prosta, solidna  skrzynia z grubego HDF i solidne przetworniki scan speak (tylko Wombat ma 15" przetwornik innej firmy). Nie ma cudowania z kablami, obudowami z niesamowitych materiałów w kosmicznych cenach, antywibracyjnym badziewiem i innymi pierdołami.

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sonic990 napisał:

Dla mnie te zestawy sveda są zbudowane bez zbędnej bajery i cudowania. Patrząc od strony technicznej to mamy praktycznie całe słyszalne pasmo akustyczne w OZ wysterowane przez wzmacniacze 380W A/B dla monitora i 500/700W w klasie D podpięte pod aktywne zwrotnice w monitorach. Prosta, solidna  skrzynia z grubego HDF i solidne przetworniki scan speak (tylko Wombat ma 15" przetwornik innej firmy). Nie ma cudowania z kablami, obudowami z niesamowitych materiałów w kosmicznych cenach, antywibracyjnym badziewiem i innymi pierdołami.

Bardzo dobrze, że znalazłeś swoje granie. Kiedy kupujesz parkę dla Siebie?

Chętnie posłucham starych "węglówek" w nowej odsłonie. Zobaczymy co tam Arek wykombinował.

4 godziny temu, Silver_85 napisał:

Ciekawe czy te monitory Pentu zostały wdrożone do produkcji.

Tutaj są jakieś monitorki za 20 000zł.

"potrafi zejść nawet do 20 Hz przy spadku -3dB"

http://www.musictoolz.pl/neon-reference-two-way-monitors-577.html

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szymon napisał:

Bardzo dobrze, że znalazłeś swoje granie. Kiedy kupujesz parkę dla Siebie?

Chętnie posłucham starych "węglówek" w nowej odsłonie. Zobaczymy co tam Arek wykombinował.

Okaże się jaka wyjdzie cena za przedwzmacniacz, tzn co będzie najoptymalniejszym kompanem dla blipo. Pacyfik lampiego to referencja ale nie ten budżet.

Ostatnio kupiłem fajną lampkę która oddaje 25W w klasie A/B i 5W w czystek klasie A Messa Boogie więc mam się czym cieszyć ale te Svedy chodzą mi cały czas po głowie :)

3 minuty temu, Silver_85 napisał:

Ciekawe jak ten duży revelator sobie radzi w kolumnie 2-way. 

20Hz przy -3dB - to nawet nie każdy sub potrafi.  


Masz na myśli ten z suba?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sonic990 napisał:

Masz na myśli ten z suba?

Nawiązałem do tego monitora co wrzucił Szymion - Neon. Tam widzę siedzi 8 calowy revelator. Zawsze widziałem go w kolumnach 3 drożnych na basie , a tu jest w monitorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szymon napisał:

Przy urządzeniach za 4kzł z pewnością.

Myślałem, że już kupiłeś :(

 

Nie porównywałem go z innymi urządzeniami z tej półki ale grało to na AS bardzo dobrze. Tak jak pisałem, trzeba dobrać jeszcze przedwzmacniacz albo DAC z regulacją głośności. Nawet jakbym kupił teraz te svedy to nie mam do czego podpiąć.

4 minuty temu, Silver_85 napisał:

Nawiązałem do tego monitora co wrzucił Szymion - Neon. Tam widzę siedzi 8 calowy revelator. Zawsze widziałem go w kolumnach 3 drożnych na basie , a tu jest w monitorze. 

A to nie wiem :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sonic990 napisał:

 

Nie porównywałem go z innymi urządzeniami z tej półki ale grało to na AS bardzo dobrze. Tak jak pisałem, trzeba dobrać jeszcze przedwzmacniacz albo DAC z regulacją głośności. Nawet jakbym kupił teraz te svedy to nie mam do czego podpiąć.

Pożyczę Ci Vivaldiego, mam 2 :)

 

5 minut temu, Silver_85 napisał:

Nawiązałem do tego monitora co wrzucił Szymion - Neon. Tam widzę siedzi 8 calowy revelator. Zawsze widziałem go w kolumnach 3 drożnych na basie , a tu jest w monitorze. 

Takie połączenie owocuje złagodzeniem wyższego basu, werbla nie będzie. Rytmika od razu siada, znam to połączenie bo sam kiedyś się bawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zibii napisał:

20hz to swoją drogą ale męczyć 9900 od 1600hz to już przesada no ale cóż jak basior musi grać też średnicę to nie ma wyjścia.

zibii przecież tego typu monitory są na rynku, zerknij na Wilson Audio Duette  
https://www.audiostyl.pl/wilson-audio-duette-series-2-stand-p-1057.html

22 cm Revelator łączony z kopułkowym Revelatorem D2904/710002 o mniejszej bo 26mm cewce ,fakt z dużą fałdą zawieszenia pełniącego rolę membrany . (9900 to 28mm cewka ) .Częstotliwość rezonansowa a w zasadzie realność grania niższym zakresem wysokich tonow zbliżona ,charakter brzmienia inny.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zibii napisał:

20hz to swoją drogą ale męczyć 9900 od 1600hz to już przesada no ale cóż jak basior musi grać też średnicę to nie ma wyjścia. 

patrząc na na ch-ke i częstotliwość rezonansową to raczej podział 1600Hz nie powinien stanowić dla niego większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem ale po co męczyć kopułkę i zwiększając zniekształcenia takie moje zdanie.

Robert kup sobie takie wysokotonówki i się pobaw w strojenie najlepiej aktywnie bo najszybciej i zobaczysz co Ci lepiej pasuje. 

Jeśli konstruktor miał akurat takie założenie to ok ale na wysokich tonach warto zostawić sobie zapas. W car audio to zamierzony cel przy systemie 2 way aby scenę podnieść na wysokość tweeterów ale już w systemie 3 way niekoniecznie.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zibii napisał:

To wiem ale po co męczyć kopułkę i zwiększając zniekształcenia takie moje zdanie.

Robert kup sobie takie wysokotonówki i się pobaw w strojenie najlepiej aktywnie bo najszybciej i zobaczysz co Ci lepiej pasuje. 


To rzecz oczywista, że taka kopułka pokaże zdecydowanie więcej i na pewno nie będzie to dla niej mordęga przy cięciu w przedziale 2000-2500Hz ale tu mamy tandem z 8 calowym Midwooferem i jakiś kompromis zachowany być musi, bo czy taki Midwoofer prawidłowo przetworzy okolice 2000Hz bez rażących zniekształceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak nie wiem nie słyszałem tych konkretnych kolumn.

Słuchałem tych blipo w 2017 na Avs (żółte) z lampizatorem i odniosłem wrażenie, że mi się za mocno kopułka drze w twarz co prawda siedziałem w polu bliskim i to może było za blisko.

Ale te kolumny to full activ to i pewnie można sobie wysokie tony przyciszyć a na avs wiadomo większość sprzętów ustawiona przypadkowo i też tak wtedy grają.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, robert19091990 napisał:

Jeżeli to się sprawdza to widocznie konstruktor wiedział co robi i ta konfiguracja najwidoczniej dobrze brzmi :)

Przy takim cięciu wysokotonowego, uzyskuje się efekt dźwięku audiofilskiego, kompresję dźwięku, duże podbarwienia w dole pasma ( czytaj zniekształcenia )............

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Blipo w domu.razem z kablami Ziggiego i firmowymi standami.

to są bardzo fajne kolumny dla kogoś kto lubi muzykę podaną w ładnej,plastycznej formie.

parametry podane przez producenta są realne,mam na myśli pasmo.

wiem,że była również opcja lepszego głośnika wysokotonowego.

najlepiej było z zewnętrznym pre,ale cyfrowa regulacja np.Sabre też wypadała nieżle

to nie są kolumny dla kogoś kto szuka basu w basie,czy prawdziwych blach..:)

mają bardzo dobre wzmacniacze na pokładzie-ciche,wydajne.

Fajna rzecz ale nie dla każdego odbiorcy.raczej dla tych o wyrobionym guście.

Pomimo,że jest to obudowa zamknięta,z ustawieniem też trzeba powalczyć.

IMG_20170607_192236[1].jpg

IMG_20170609_085613[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sonic990 napisał:

Potrzebuje coś pokroju lampiego, accuphase itp.

Svedy dobrze grają z kombajnami Mytek. A jesli szukasz czegoś o podobnej funkcjonalności a trochę innym spojrzeniu na dźwięk, niedługo do sprzedaży powinien trafić Korg Nu1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.