Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, chcheckitout napisał:
5 godzin temu, Sonic990 napisał:

Odwiedź Studio U22 w takim razie ;)
Accuphase + najwyższy model blipo ultimate.

Accu pre? Które?

Accuphase c-2120

Natomiast, mam takie przeczucie, że lampizator albo WBA (czyli coś z lampką) sprawdzi się lepiej. Do Blipo potrzebne jest, moim zdaniem, coś o dobrej barwie, dynamice i wykopie. One same w sobie grają szybko, selektywnie i bardzo równo więc te cechy by je uzupełniły.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chcheckitout napisał:

A te PRE mają piloty? Dla mnie to problem. Kiedyś miałem Lebena i było to uciążliwe.

Masz rację, regulacja głośności z pilota to konieczność. Podejrzewam, że jest taka możliwość aby mieć sterowanie pilotem.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chcheckitout napisał:

ten ACCU niestety przerasta ceną mnie :) 

 

Nie tylko Ciebie ;)
Tak czy owak jak jestes z Warszawy to zagadaj do studio U22/Pana Arka i podjedz posłuchać, nawet z czystej ciekawości.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obaj zajrzyjcie do "Klubu WBA" .A najlepiej skontaktować się bezpośrednio z właścicielem firmy i zarazem konstruktorem tych przedwzmacniaczy, Może to pomoże w poszukiwaniach. Tym bardziej, że te lampki są robione na zamówienie i mogą być dostosowywane do konkretnych potrzeb zamawiającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piotrek7 napisał:

A obaj zajrzyjcie do "Klubu WBA" .A najlepiej skontaktować się bezpośrednio z właścicielem firmy i zarazem konstruktorem tych przedwzmacniaczy, Może to pomoże w poszukiwaniach. Tym bardziej, że te lampki są robione na zamówienie i mogą być dostosowywane do konkretnych potrzeb zamawiającego

Po odsłuchu lampiego ;)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotrek7 napisał:

Jasne. Warto przyjąć sobie jakiś punkt odniesienia

Do tego porównam czy warto dopłacać do wersji Ultimate.

Wszelkie sugestie odnośnie PRO lub DAC/PRE o dobrej barwie, dynamice i wykopie zarówno lampowe jak i tranzystorowe mile widziane! Oczywiście w ludzkich pieniążkach :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jak byłem na targach w Warszawie to pokój sveda był ostatnim w którym byłem. Po 2 dniach chodzenia i słuchania już nieco zmęczony tym wszystkim usiadłem gdzieś z tyłu u svedy i od niechcenia słuchałem. Po kilku minutach dotarło do mnie jaki ten dźwięk jest barwny i niesamowicie prawdziwy. Co ciekawe leciała muzyka spokojna, damski wokal ale na prawdę wysokich lotów. Nawet powiedziałem mojej połówce: "Niezły ten wokal, no nie?" Zgodziła się ze mną. Niestety w Tulipie wszystkie zestawy były wartości domu jednorodzinnego więc co ma nie grać? Jakie było moje zdziwienie jak w domu uświadomiłem sobie co tak na prawdę grało, jak to jest zbudowane i ile kosztują te monitory. To jest ciekawe doświadczenie ponieważ nie było elementu manipulującego w postaci reklam czy opisów innych osób. Niestety podczas 30 min wizyty nie leciało nic co dobrze znałem, żebym mógł się jakoś do tego odnieść. Podczas odsłuchu nie leciało też nic mocniejszego, żeby posłuchać czy wszystko jest jak należy z gitarą i perkusją. Całkiem miło czasami "wpaść" na fajny dźwięk w jako takich rozsądnych pieniądzach.

Przez następne 2 tygodnie żałowałem, że nie zagadałem o odpalenie czegoś mocniejszego albo, że wczesniej nie wpadłem tam w odwiedziny. W między czasie, przekopałem czeluści internetu, żeby zdobyć całą wiedzę jaka jest na temat tych kolumn :)

Dlatego, tak ważny jest odsłuch z lampizatorem i oby mieli coś tańszego niz pacyfik :P

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie.

Zwróćcie uwagę, na czym stoją (jeżdżą) Chupacabry :))))))) Kółeczka z Liroy Merlin z działu z akcesoriami meblarskimi. Przecież to nie ma prawa grać bez jakichś opracowanych w NASA ustrojów antywibracyjnych albo przynajmniej kolców zw stali 154CM :)))))))) 

Mam takie same pod moim stolikiem audio tylko, że czarne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fr@ntz napisał:

A tak Sveda Audio Blipo home prezentowały się wczoraj:

KoB1.thumb.jpg.0d717084c9f24f8f6666fb19aeabb038.jpgKoB2.thumb.jpg.327c0157887072ba6cfe7ddd07f42165.jpg

Z jaką elektorniką łączycie BLIPO i co się stało z Chupacabrami :) ?

Próbowaliście zostawić te BLIPO tak jak są na standach a na środek dać 2 suby obok siebie? Fajnie by to wyglądało z taką centralną sekcją niskotonową :D


Elektornika z boku.

Fajny ten fornir BLIPO;)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, triode napisał:

Pytanie należy postawić inaczej:co dały by np.teflonowe rolki?

A może producent wychodzi z założenia, że te głośniki potrafią zagrać bez kolców kosztujących po 2 tys za sztukę?

4 minuty temu, Sonic990 napisał:

Z jaką elektorniką łączycie BLIPO i

Z tego, co widzę - Nagra

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego te kółka robione są z twardego tworzywa sztucznego.

A co do cen wyspecjalizowanych akcesoriów. Ich ceny są po prostu absurdalne. Krążek metalu podklejony korkiem lub gumą w cenie od 300 zł wzwyż (za sztukę). W markecie taki sam kosztuje 15-20 zł i jest sprzedawany pod nazwą odbojnik. Kawałek drewienka (podobno o niezwykłych właściwościach) w cenie 1000 zł ? A kto bogatemu zabroni. Stolarz zrobi Ci taki sam za kilka złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
7 godzin temu, Sonic990 napisał:

Z jaką elektorniką łączycie BLIPO i co się stało z Chupacabrami :) ?

Próbowaliście zostawić te BLIPO tak jak są na standach a na środek dać 2 suby obok siebie? Fajnie by to wyglądało z taką centralną sekcją niskotonową :D


Elektornika z boku.

Fajny ten fornir BLIPO;)

Pre nagra, gramofon AVID Acutus Dark, to nie okleina, tylko lakier ;-) a zdjęcia są z odsłuchu „Kind of Blue” w siedzibie Sailing Poland Yacht Club

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fr@ntz napisał:

Pre nagra, gramofon AVID Acutus Dark, to nie okleina, tylko lakier ;-) a zdjęcia są z odsłuchu „Kind of Blue” w siedzibie Sailing Poland Yacht Club

Zestaw svedy macie tam na stałe? Czy jest szansa na krótki opis brzmienia z pre nagra?

8 godzin temu, piotrek7 napisał:

Fajne zdjęcie.

Zwróćcie uwagę, na czym stoją (jeżdżą) Chupacabry :))))))) Kółeczka z Liroy Merlin z działu z akcesoriami meblarskimi. Przecież to nie ma prawa grać bez jakichś opracowanych w NASA ustrojów antywibracyjnych albo przynajmniej kolców zw stali 154CM :)))))))) 

Mam takie same pod moim stolikiem audio tylko, że czarne. ;)

 

One ważą po 100kg sztuka, wez z tym chodz :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Blipo rezydują jako dyżurne zestawy w Studiu U22, a w Sailing Poland Yacht Club pojawiły się na "gościnnych występach" w ramach "Wieczorów z czarną płytą"

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fr@ntz napisał:

Blipo rezydują jako dyżurne zestawy w Studiu U22, a w Sailing Poland Yacht Club pojawiły się na "gościnnych występach" w ramach "Wieczorów z czarną płytą"

Rozumiem, a jak połączenie z pre nagra?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sonic990 napisał:

One ważą po 100kg sztuka, wez z tym chodz :)

Mój stolik ma podobną wagę (sam robiłem) stąd pomysł z kółeczkami. Bardzo praktyczny patent, choć mało koszerny z "audiofilskiego" punktu widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.