Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

Bardzo Cie przepraszam ale z zasady nie chwalę się zdjęciami własnych konstrukcji

i jest to watek miłosników innych kolumn ?

sb34 gra w linii transmisyjnej 

Pozdrawiam i Wszystkim Kolegom wesołych Świąt

Szkoda, bo wiem, że linia transmisyjna jest bardzo problematyczna i trudna do poleczenia. WESOŁYCH! ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sonic990 napisał:

linia transmisyjna jest bardzo problematyczna i trudna do poleczenia

tak TL wymaga sporo pracy ale warto

aktualnie jest po to by wytracic całą energię tylnej strony membrany i oddac jej resztki na zewnątrz dlatego zysk basu jest minimalny

a połaczenie jest super bo projekt kolumny od poczatku zakładał właśnie dużą TL

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

tak TL wymaga sporo pracy ale warto

aktualnie jest po to by wytracic całą energię tylnej strony membrany i oddac jej resztki na zewnątrz dlatego zysk basu jest minimalny

a połaczenie jest super bo projekt kolumny od poczatku zakładał właśnie dużą TL

 

Jakie są zalety takiego rozwiązania vs np obudowa zamknięta?
E: oczywiście miało być do policzenia, nie poleczenia ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sonic990 napisał:

Jakie są zalety takiego rozwiązana vs np obudowa zamknięta?

W obudowie zamknietej cała energia tylnej strony membrany głosnika powinna zostać wytracona w materiale tłumiącym co nie zawsze się udaje i część odbitych od ścianek fal trafia z powrotem w tył membrany wyhamowując jej prawidłowy ruch

najlepszym rozwiazaniem była najwczesniejsza wersja B@W Nautiliusa, w której na końcu slimaka były otwory odprowadzające resztę ciśnienia

 

 

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

W obudowie zamknietej cała energia tylnej strony membrany głosnika powinna zostać wytracona w materiale tłumiącym co nie zawsze się udaje i część odbitych od ścianek fal trafia z powrotem w tył membrany wyhamowując jej prawidłowy ruch

najlepszym rozwiazaniem była najwczesniejsza wersja B@W Nautiliusa, w której na końcu slimaka były otwory odprowadzające resztę ciśnienia

 

 

PMC chyba coś takiego robi. Ten ślimak bowersa to tez bardzo interesująca koncepcja, niesamowity projekt, niestety nie mialem okazji sluchac.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nie podbarwiony bas to open baffle ale tutaj kłania się duża powierzchnia membran na basie i trzeba im troszkę miejsca za kolumnami zostawić na boki znacznie mniej bo charka jest ósemkowa. Dobry open baffle gra zjawiskowo ale gabaryty dla niektórych nie do zaakceptowania.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zibii napisał:

Jeśli chodzi o nie podbarwiony bas to open baffle ale tutaj kłania się duża powierzchnia membran na basie i trzeba im troszkę miejsca za kolumnami zostawić na boki znacznie mniej bo charka jest ósemkowa. Dobry open baffle gra zjawiskowo ale gabaryty dla niektórych nie do zaakceptowania.

Czytałem o tym, ESA ma takie kolumny ale podobno na AS bas nie był referencyjny.

Osobiście podoba mi się OZ. Ten bas pasuje pod moje gusta, twardy i precyzyjny. To daje fajną separację np gitary basowej i wszystko brzmi tak jakoś prawdziwiej. Nie ma na początku tego efektu WOW ale jak porównamy ze standardową konstrukcją BR to jednak chce do tamtej. Minusem tego rozwiązania na pewno jest fakt, że ten bas nie ma tak dużej prezencji. Zwłaszcza z tak równym graniem jak sveda.

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn esa, szału nie było może warunki nieodpowiednie, układ średnio wysokotonowy za wysoko przez co siedząc na wysokości uszu mamy trzeci głośnik basowy. Nie wiem czym się sugerują robiąc projekt takich kolumn. Jeśli chodzi o blipo to cena adekwatna to zastosowanych komponentów a i efekt bardzo dobry tylko z modułami basowymi na scanach przesadzili bo koszt elementów to max. 15kzł a detal to chyba 60kzł o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zibii napisał:

 tylko z modułami basowymi na scanach przesadzili bo koszt elementów to max. 15kzł a detal to chyba 60kzł o ile dobrze pamiętam.

To i tak niezły przelicznik. Pokazać Ci kolumny za 10 tys, w których siedzą głośniki za 250 zł ? A są takie i o dziwo bardzo dobrze grają ? Niestety Chupacabry to produkt, który nie jest przeznaczony na rynek masowy dla "przeciętnego" odbiorcy ? Stąd taka cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zibii napisał:

układ średnio wysokotonowy za wysoko przez co siedząc na wysokości uszu mamy trzeci głośnik basowy. Nie wiem czym się sugerują robiąc projekt takich kolumn.

umiejscowienie głosników nie ma znaczenia jesli nie jest to układ D'appolito

to konstruktor ustala oś odsłuchu i do tej osi stroi kolumny i nie musi to być wysokośc tweetera

np Dynaudio Consequence

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji warto zwrócić uwagę na to, że głośnik taki jak Chupacabra może pokazać swoje zalety dopiero w pomieszczeniu o powierzchni hangaru. W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się takie maleństwo ( ? ) jak Wombat. To klasyczny przypadek potwierdzający tezę, że czasem "mniej znaczy lepiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, slawek.xm napisał:

umiejscowienie głosników nie ma znaczenia jesli nie jest to układ D'appolito

A tam właśnie jest układ d'appolito. Wiem, że konstruktor stroji układ do umiejscowienia ale ja wolę klasycznie czyli wysoki na wysokości ok 90-100cm. Przy głośniku wstęgowym lub amt to tylko na wprost i na właśnie tej wysokości bo inaczej to będzie kiszka. Dynaudio fajne kolumny ale Consequence to przeczy troszkę fizyce aby konfigurację odwracać ale może jest ok nie słuchałem tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek7 napisał:

A przy okazji warto zwrócić uwagę na to, że głośnik taki jak Chupacabra może pokazać swoje zalety dopiero w pomieszczeniu o powierzchni hangaru. W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się takie maleństwo ( ? ) jak Wombat. To klasyczny przypadek potwierdzający tezę, że czasem "mniej znaczy lepiej".

To nie do końca tak. Ja słuchałem osobiście 2 x 18" u Wojtka WLM a on ma relatywnie mały pokój, nie pamiętam już ile dokładnie m2 ale przez korekcje suba możesz dostosować tak duże przetworniki do normalnych pomieszczeń. Tutaj właśnie jest ogromna wartość dodana takich zestawów jak sveda. Korekcja niskich częstotliwości to konieczność. Nie ma opcji, że się wstrzelisz w pokój a zrobić taką adaptację akustyczną to masakra.

 

Oczywiście nie wsadzamy Chupacabr do 20m2 bo to bez sensu ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sonic990 napisał:

To nie do końca tak. Ja słuchałem osobiście 2 x 18" u Wojtka WLM a on ma relatywnie mały pokój, nie pamiętam już ile dokładnie m2 ale przez korekcje suba możesz dostosować tak duże przetworniki do normalnych pomieszczeń. Tutaj właśnie jest ogromna wartość dodana takich zestawów jak sveda. Korekcja niskich częstotliwości to konieczność. Nie ma opcji, że się wstrzelisz w pokój a zrobić taką adaptację akustyczną to masakra.

 

Oczywiście nie wsadzamy Chupacabr do 20m2 bo to bez sensu ?

Bez wątpienia głośniki aktywne pozwalają na bardzo dużo i dają ogromne pole manewru. Natomiast wydaje mi się, że i tak wykorzystany by został niewielki procent możliwości takiego głośnika. To tak jak zaprząc konia wyścigowego do pługa. Da się tylko tak jakoś szkoda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, piotrek7 napisał:

Bez wątpienia głośniki aktywne pozwalają na bardzo dużo i dają ogromne pole manewru. Natomiast wydaje mi się, że i tak wykorzystany by został niewielki procent możliwości takiego głośnika. To tak jak zaprząc konia wyścigowego do pługa. Da się tylko tak jakoś szkoda.....

Myślę, że spokojnie możemy skupić się na Wombacie ?

 

41 minut temu, zibii napisał:

Słuchał ktoś może kolumn orion linkwitz bo bardzo mnie ciekawi ich konstrukcja i bas może być z nich referencyjny.

hauksson1.thumb.jpg.56a6fb83501af1f1ab93d7b0c4428ae6.jpg

Co to za przetworniki?

 

W ogóle my to skupiamy się za bardzo na basie ?
A co z resztą pasma ? ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2019 o 01:36, zibii napisał:

Na basie po 2x10" peerless na średnicy 8" seas magneziak i na górze 25mm seas millennium mam kpl.takich głośników na takie kolumny tylko dokupić minidsp i można działać no ale na razie czasu brak. Za jakiś czas kto wie.

Zamówie hangar żeby pomieśc ić wszystkie te Twoje projekty ?

 

 

 

Połączenie z lampizatorem ale gdzie są suby ? ?

 

79-820x513.thumb.jpg.33dd1fed277b2fb72a714ae24cd527a0.jpg

 

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dużo gadania, mało zdjęć w tym wątku, pora to zmienić ?

Dziś wymieniłem Blipo na Blipo Home w wersji podłogowej. Nawet na niewygrzanych kolumnach przestrzeń i góra pasma jest znacznie lepsza. Nowe paczki są też dużo sztywniejsze od poprzednich. Jeszcze tylko jakieś fajne nóżki i będę szczęśliwy. Akustyka "się robi" więc nie kwękajcie - nowe mieszkanko ?

IMG_3029JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SomekPoland napisał:

Dużo gadania, mało zdjęć w tym wątku, pora to zmienić ?

Dziś wymieniłem Blipo na Blipo Home w wersji podłogowej. Nawet na niewygrzanych kolumnach przestrzeń i góra pasma jest znacznie lepsza. Nowe paczki są też dużo sztywniejsze od poprzednich. Jeszcze tylko jakieś fajne nóżki i będę szczęśliwy. Akustyka "się robi" więc nie kwękajcie - nowe mieszkanko ?

IMG_3029JPG.jpg

Wreszcie są w domu! Napisz coś więcej o dźwięku. 

Gratuluje tak zacnych kolumn ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.