Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Dam im z tydzień chociaż żeby się rozegrały. Generalnie największe różnice to koniczynka dookoła tweetera i ścięte boki, obudowa etc. Reszta to klasyczne Blipo. Jest jeszcze wersja z lepszą elektroniką, a nawet z tranzystorami lateralnymi MOSFET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SomekPoland napisał:

Dam im z tydzień chociaż żeby się rozegrały. Generalnie największe różnice to koniczynka dookoła tweetera i ścięte boki, obudowa etc. Reszta to klasyczne Blipo. Jest jeszcze wersja z lepszą elektroniką, a nawet z tranzystorami lateralnymi MOSFET.

OK. Poczekajmy z tym dźwiękiem jeszcze tydzien ?

6 godzin temu, zibii napisał:

Somek

A pojemność obudowy jest identyczna jak w monitorze czy jest coś więcej i bas schodzi niżej.

Fajne kolumny sam jestem ciekaw jak to gra.

Podłgówki są na pewno bardziej uniwersalne ale te monitory na standach mają coś w sobie...

maxresdefault.thumb.jpg.17e5e4869f82454b70991f41abcce042.jpg

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, zibii said:

Somek

A pojemność obudowy jest identyczna jak w monitorze czy jest coś więcej i bas schodzi niżej.

Fajne kolumny sam jestem ciekaw jak to gra.

Pojemność jest ta sama, tylko forma inna.

1 hour ago, Silver_85 said:

Podłogówki z tego co widzę są płytsze ? Jeśli tak to łatwiej będzie je ustawić w pomieszczeniu.  

Tak, sporo płytsze. U mnie monitory nie miały za dużo miejsca na ruch i wyglądały ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Silver_85 napisał:

No właśnie. Monitory fajnie wyglądają , ale gość ciężko. Chyba , że pomieszczenie by było spore to wtedy by to nie przeszkadzało. Podłogówki zgrabniejsze ?  

Ciężko ? To są rakiety ?

7 minut temu, SomekPoland napisał:

Pojemność jest ta sama, tylko forma inna.

Tak, sporo płytsze. U mnie monitory nie miały za dużo miejsca na ruch i wyglądały ciężko.

RAKIETY! ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
50 minutes ago, Sonic990 said:

Jakie różnice?

Grasz z plików?

Z plików i Tidala przez Roon z SOtM sMS-200. 

TT2 to świetne granie, ale średnica jest wysuszona, co przekreśliło go w moich oczach. Grał z mocno podkreślonym basem, co było nieco męczące, choć bardzo efektowne. Meitner ma więcej szczegółu i równie dobrą przestrzeń. To czym mnie kupił to bardzo spójny dźwięk, z lekkim ciepłem, nie tracąc detalu i rozdzielczości. Trochę chaotycznie, al;e pisane na szybko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 00:27, SomekPoland napisał:

Z plików i Tidala przez Roon z SOtM sMS-200. 

TT2 to świetne granie, ale średnica jest wysuszona, co przekreśliło go w moich oczach. Grał z mocno podkreślonym basem, co było nieco męczące, choć bardzo efektowne. Meitner ma więcej szczegółu i równie dobrą przestrzeń. To czym mnie kupił to bardzo spójny dźwięk, z lekkim ciepłem, nie tracąc detalu i rozdzielczości. Trochę chaotycznie, al;e pisane na szybko ?

Kto by pomysłał, że DAC może wprowadzać tyle zmian ?
Testowałeś lampizatora? W tej kwocie Meitner'a to już można poszlać z modelem lampiego. I kupujesz od producenta, tak jak sveda ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
51 minut temu, Adam 38 napisał:

Szefem się bywa Sonic , a Ty chciałeś być jak drugi Putin ?

 

Wszystko już wróciło do porządku dziennego. Winni zostali ukarani a ja wróciłem na swoje miejsce!

 

 ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzenie, że będzie Sveda na AS 2019. Robimy spotkanie klubowe na miejscu. Kto się pisze ? ?

SomekPoland - obecny

Sonic990 - obecny

Adam 38 - ogląda transmisję na żywo w domu bo nie chce przyjechać ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Marcin, jak mi zagra z moimi klamotami Dayens i będę spełniony w audio to przyjadę, choćby na jeden dzień, żeby zobaczyć jak daleko za mną jest reszta świata ? i posłuchać Twojego systemu marzeń - Svedy.

Jak przyjedziesz posłuchać svedy to istnieje duża szansa, że wystawisz PMC na sprzedaż. Wyobraź sobie barwę dynaudio, separacją i rozdzielczość ATC w jednej kolumnie. Do tego wyobraź sobie kontur i atak werbla w money for nothing Dire Straits jako WYBITNY w skali ogólnej. Na koniec wyobraź sobie, że nie szukasz do nich wzmacniacza bo mają 380 waciorów podpiętych które optymalnie wysterują przetworniki bo wzmacniacz jest podpięty bezpośrednio do głośnika bez pasywnej zwrotnicy.

 

Ja rok temu na AS zbierałem szczękę z podłogi jak grały Twoje Panie, których jeszcze nie znałem ? (dodam, że nie grało nic rockowego podczas mojej wizyty, dopiero potem zabrałem moich kolegów z gitarami do Warszawy) ?


I wisienka na torcie - kupujesz kolumny u producenta ? 

Adam, z Twoim słuchem i ogarnianiem tych ultra detali to byłbyś w stanie je faktycznie ocenić ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

To teraz po Twoim opisie producent będzie spał 4 godziny na dobę, żeby nadążyć z produkcją ? Góry Dynek nic nie przeskoczy tak samo jak dołu PMC hahaha. Pozdrawiam ?

E tam, nie przesadzaj, ale mógłbyś posłuchać. Powinny Ci się spodobać ?

POZDRO! ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • S0nic podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • 2 miesiące temu...

AUDIO SHOW 2019 W WARSZAWIE

1937841917_IMG_20191109_1946491.thumb.jpg.8dd25706ac37c309f3b058e983baaeac.jpg

 

W tym roku bez subów, żeby dać szansę konkurencji ?

Wczoraj zostałem uświadomiony, że pacyfik lampiego gra na lampach 300B. Będzie bardzo ciekawe co się stanie podpinając jakiś niższy model lampiego na lampach "z większym wykopem i dynamiką".

 

Jak wam się podobała prezentacja lampizatora + sveda?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zaworotko napisał:

Oj podobało się (ale jednak do Grobel nie było podjazdu). Grały Sveda Audio Dapo, czy to był jakiś inny model?

Grobel faktycznie bardzo dobre granie, ciekawe co by było gdyby u Svedy podpieli suby i zmienili filtrowanie - 3 way ?

 

Sveda Dapo grały w Sobieskim, Blipo grały w Tulipie z lampizatorem.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S0nic napisał:

A ile jest klas brzmienia? I jaka kopułka jest w accordo?

Od zera do nieskończoności. Scan Speak D2905/9700 lub 9500

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S0nic napisał:

Grobel faktycznie bardzo dobre granie, ciekawe co by było gdyby u Svedy podpieli suby i zmienili filtrowanie - 3 way ?

 

Sveda Dapo grały w Sobieskim, Blipo grały w Tulipie z lampizatorem.

To szkoda, że nie posłuchałem tych z Sobieskiego, bo Dapo można czasami kupić sporo taniej (choćby używane). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zaworotko napisał:

To szkoda, że nie posłuchałem tych z Sobieskiego, bo Dapo można czasami kupić sporo taniej (choćby używane). 

Dapo to trochę inne granie ale owszem można czasami je kupić w używce w dobrej cenie.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Tak a najlepsze jest to, że grała połowa kolumny bo nie podpieli subów ?
Do tego lampizator był na lampach 300B ?

 

Myślę, że wiele osób zmieniłoby zdanie na temat Grobel vs Sveda gdyby te 2 rzeczy zmienić ?

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S0nic napisał:

Do tego lampizator był na lampach 300B ?

Atakujesz IKONĘ świata lamp? ?

Nieładnie, oj nieładnie. Ciekawe, które konkretnie grały. Z lampami takimi jak  Takatsuki lub którymiś z kultowych NOS, być może najwięksi sceptycy doceniliby potencjał systemów studyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.