Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Atakujesz IKONĘ świata lamp? ?

Nieładnie, oj nieładnie. Ciekawe, które konkretnie grały. Z lampami takimi jak  Takatsuki lub którymiś z kultowych NOS, być może najwięksi sceptycy doceniliby potencjał systemów studyjnych. 

Ma coś w sobie... wokale są niesamowite, czarujące i barwne. Osobiście widziałbym tam coś bardziej zadziornego, jakaś mała lampeczka, może być taka jaką mam we wzmacniaczu gitarowym ? ? ?

 

12AX7 ? albo jej podobna, nie znam się na lampach zbytnio, nigdy ich nie chciałem, teraz je pragnę ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Dlatego u mnie tak genialnie sprawdziły się tanie lampy 6922. Wyprodukowane w 1966r . Z ATC jest MAGIA ?

O magię z monitorami ATC naprawdę nietrudno. Z opisów na forum spodziewałem się totalnej kupy, szkieletowego grania zwłaszcza w mojej muzie opartej na wokalach a te małe SCM 7 zaskoczyły mnie swoją pełną, namacalną średnicą, mało tego , one miały ten środek lepszy od Dynaudio Excite x14. Ps. Pamiętam jak facet z salonu skąd je wypożyczyłem zapewniał mnie, że one mają kapitalnie nasycony środek a i tak mu nie wierzyłem bo na forum piszą, że nie ma w nich muzyki... A potem włączyłem i kopara opadła jak weszły wokale a jak Ty Piotrze jeszcze masz lampki w systemie to już wogóle musi być piękne granie. Oczywiście nie tak ładne jak ze Svedy ale to wiadomo ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

O magię z monitorami ATC naprawdę nietrudno. Z opisów na forum spodziewałem się totalnej kupy, szkieletowego grania zwłaszcza w mojej muzie opartej na wokalach a te małe SCM 7 zaskoczyły mnie swoją kapitalnie pełną, namacalną średnicą, mało tego , one miały ten środek lepszy od Dynaudio Excite x14. Ps. Pamiętam jak facet z salonu skąd je wypożyczyłem zapewniał mnie, że one mają kapitalnie nasycony środek a i tak mu nie wierzyłem bo na forum piszą, że nie ma w nich muzyki... A potem włączyłem i kopara opadła jak weszły wokale a jak Ty Piotrze jeszcze masz lampki w systemie to już wogóle musi być piękne granie. Oczywiście nie tak ładne jak ze Svedy ale to wiadomo ?

Dlaczego nie tak ładne? ATC po prostu gra słabo z ich elektorniką. Pamiętam jak kiedyś słuchałem SCM 19 z wzmacniaczem lampowym PP 50W na kt88 i było rewelacyjnie. Inaczej niż Svedy ale na prawde wokal uwodził. Tzn uwodził środek bo bas był wolny i mułoway.

Pomimo tego, że na targach obie prezentacje mi się nie podobały nada twierdzę, że da się z tych kolumn uzyskać bardzo dobre brzmienie.

Ale wiem, też, że jednak bliżej mi do Svedy niż do ATC ?

Taka ciekawostka, najlepsze brzmienie wokali jakie mi się podobało i było najbardziej prawdziwe słyszałem z JBL K2 z ML. Jakby K2 miały jakieś logiczne zejście na basie to jest to arcy-zacna kolumna w skali ogólnej. Niestety poza zasięgiem $. Śmiem stwierdzić, że wokal podobał mi się nawet bardziej niż u Rafała w Łodzi. Był bardziej realny i mniej dogrzany.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczę się tylko do dokupienia odtwarzacza płyt i subwoofera tej marki. I tyle wystarczy. Chyba, że wezmą się za budowę gramofonów ? (bo jak nie, to będzie Thorens lub AVID) Przedwzmacniacz pozostanie lampowy. Nie ma innej opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • S0nic podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
14 godzin temu, S0nic napisał:

Do końca życia będzie mi się kojarzyło z targami w Warszawie 2019 ?

O Finku w sumie się dowiedziałem na AVS bodajże rok temu. Własnie z tej płyty sporo wystawców puszcza muzykę. Mam Finka chyba ze 3 płyty , ale tego koncertu w sklepach, w których kupuje nie mają. Muszę się szerzej rozejrzeć. 

U Svedy fajnie zagrał Alan Parsons -Project- Turn Of A Friendly Card. Płytkę mam zamówioną. 

Po targach zamówiłem sobie również :

Terje Rypdal & The Chase - Blue

Gogo Penguin - A Humdrum Star

Anouar Brahem - Astounding Eyes Of Rita

Sam McClain -Mighty Too Much Jesus(Not Enough Whiskey)

Zerknij może coś Ci wpadnie w ucho. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Silver_85 napisał:

O Finku w sumie się dowiedziałem na AVS bodajże rok temu. Własnie z tej płyty sporo wystawców puszcza muzykę. Mam Finka chyba ze 3 płyty , ale tego koncertu w sklepach, w których kupuje nie mają. Muszę się szerzej rozejrzeć. 

U Svedy fajnie zagrał Alan Parsons -Project- Turn Of A Friendly Card. Płytkę mam zamówioną. 

Po targach zamówiłem sobie również :

Terje Rypdal & The Chase - Blue

Gogo Penguin - A Humdrum Star

Anouar Brahem - Astounding Eyes Of Rita

Sam McClain -Mighty Too Much Jesus(Not Enough Whiskey)

Zerknij może coś Ci wpadnie w ucho. 

 

 

 

Ja też nie umiem znaleźć tego koncertu : /

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał sposobność obcować z PRE bez lampek o dynamicznym i energetycznym charakterze ale o podkręconej barwie?
Na pierwszy rzut jeżeli chodzi o testy pójdzie lampizator amber z regulacją głośności.

Cały czas jednak chce dać szanse czemuś na tranzystorze. Za CD będzie robił mój stary atoll CD 100 ?

Mark Levinson?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2019 o 12:34, S0nic napisał:

Czy ktoś miał sposobność obcować z PRE bez lampek o dynamicznym i energetycznym charakterze ale o podkręconej barwie?
Na pierwszy rzut jeżeli chodzi o testy pójdzie lampizator amber z regulacją głośności.

Cały czas jednak chce dać szanse czemuś na tranzystorze. Za CD będzie robił mój stary atoll CD 100 ?

Mark Levinson?

Razem z moderacją audiostereo zrobiliśmy porządek w klubie. Mam nadzieje, że będzie można dalej, w miłej atmosferze, dyskutować o Svedach.

Ponawiam pytanie o o PRE i/lub DAC z regulacją głośności.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przetestowałem RME ADI-2 DAC FS ze Svedami i pojechał z powrotem do salonu. Generalnie nie jest to złe urządzenie, ma multum opcji, między innymi equalizacje którą można się pobawić. Niemniej, w porównaniu do lampiego brzmienie techniczne, z mniejszą dynamiką, nie tak gładkie, połowa mniej wybrzmień (dosłownie). Jedyne co było podobne to szybkość basu, ale sama jakość już po stronie lampizatora zdecydowanie. Wiadomo, że to nie ta półka cenowa, chciałem tylko sprawdzić jak zagra coś innego na tranzystorze.

Prawda jest taka, że nie ma co kombinować i wybierać sprawdzone, polecane rozwiązania. Taka osoba jak Pan Arek wie z czym grają dobrze jego kolumny a z czym jest średnio. Od dzisiaj mogę już kupować tylko płyty ?

 

 

Jakbym miał opisać w 3 słowach zestaw Sveda + lampizator to wybrałbym: "organiczność", dynamika i selektywność.

 

Bonusem jest to, że ten zestaw gra też metal ? ? ? Ale się zdziwiłem jak gra lampi na innych lampach niż 300B ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Silver_85 napisał:

Dawaj fotki jak to u Ciebie wygląda ? 

Na to przyjdzie jeszcze czas. ? Na razie w salonie mam koc zamiast dywanu, panele 2 z wełny są oparte o ścianę, gniazdka muszę porobić ladnie,  stolik 'audio" jest zwykłym stolikiem do kawy...

0 prezencji ?

 

Ale gra! ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zibii napisał:

Z jakim lampim gra najlepiej? Tylko nie mów, że z tym najdroższym sam bym posłuchał takiego zestawienia w warunkach domowych. Ja ostatnio gram z Tidala przez daca soekrisa i pre lampowym i jest super pewnie można lepiej ale i znacznie drożej.

Nie wiem bo słyszałem tylko 2 ? Pewnie z Pacyfikiem ale on kosztuje sporo talarów.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.