Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, zibii napisał:

No ale zaoszczędziłeś na wzmacniaczach więc źródło można kupić lepsze. Jak się ogarniesz z sprzętem to wpraszam się na odsłuch?.

Źródło robi robotę zdecydowanie. Z tym tranzystorowym studyjnym DAC było nudo i bez szału.
Analogicznie było na targach w pokojach Sveda. Dapo + te studyjne pre/dac vs Lampizator i Blipo. Tam gdzie było Dapo to grało poprawnie. W pomieszczeniu z Blipo i lampizatorem nie chciałem wychodzić.

Tak czy owak zabawa ze skalą brzmienia zacznie się po podpięciu subów. Wtedy będzie już kompletny zestaw.

Mocna sekcją średniotonowa (2x 6,5") się troche uwolni od najniższych Hz i będzie grała jeszcze lepiej a dojdzie 15" dołu z prawdziwego zdarzenia w OZ.

 

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wreszcie przyszła płyta z UK! (50zł z przesyłką a wygląda jak książka ? ) Thanks Ninja Tune! ?

No i wreszcie mam utwór z repertuaru z targów. Różnica między DAC pacyfic 300B a golden atlantic którego mam w domu jest dosyć wyraźna. Pacyfik oprócz chyba jeszcze lepszej rozdzielczości posiada tą czarującą barwe i taką otoczkę związaną wg mnie z 300B. Podobny efekt słyszałem słuchając tej lampy w końcówkach mocy. Tak mi się wydaje, że atlantic gra bardziej naturalnie, nie ma czarowania, wszystko jest podane bardziej dosadnie. Na pewno pacyfic jest lepszym urządzeniem, trochę tęskni mi się do tych rozgrzanych wokali z targów ale mimo to uważam, że atlantic to niesamowity twór, gładkość, dynamika, szybkość, wybrzmienia są dla mnie na niesamowitym poziomie.

 

300B z targów:

 

1482164545602_7253608b-a980-43ea-9fe0-4f1663624414.jpg

 

E: ten utwór jest również genialny, zwłaszcza intro

 

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólne kolędowanie ?

 

 

i jedne z najlepszych solówek gitarowych, których jeszcze nie umiem zagrać, słaby skill : /

 

 

 

 

Wesołych świąt i mniej świątecznego plumkania a więcej ognia ;]

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, piotrek7 napisał:

No dobra. A dla tych mniej ogarniętych w języku germańskim (jak ja) pokusisz się o streszczenie?

Poczekajmy na kogoś bardziej kompetentnego niż ja ? Rozumiem tylko z grubsza i co drugie słowo ?

Podsumowanie:

Niesłychanie precyzyjne, porywająco szybkie, tonalnie
neutralne, czyste, równe i prawdziwe.

Cena wręcz niemoralna ?

Edytowane przez stench

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2020 o 22:06, S0nic napisał:

No witam serdecznie! ?

Jak masz ochotę to wrzuć fotę. Jaki DAC/PRE?

Suba wombata będziesz chciał 1 sztukę czy 2?

Jestem w trakcie przeprowadzki. Jak skończę pomieszczenie odsłuchowe to wrzucę fotki.

DAC - Mark Levisnon 36.s

AudioQuest Earth

Pre- KRELL S-1200

Audioquest Earth

SVEDY

Ze względu na kubaturę pomieszczenia 54m3 będzie jeden Wombat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fuleren napisał:

Jestem w trakcie przeprowadzki. Jak skończę pomieszczenie odsłuchowe to wrzucę fotki.

DAC - Mark Levisnon 36.s

AudioQuest Earth

Pre- KRELL S-1200

Audioquest Earth

SVEDY

Ze względu na kubaturę pomieszczenia 54m3 będzie jeden Wombat.

 

Ładny zestaw, pewnie gra zacnie ?

ile m2?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Ładny zestaw, pewnie gra zacnie ?

ile m2?

21m2

Gra b.fajnie ale jest jeszcze spore pole do manewru. Zamierzam przerabiać trochę te paczki.

1. Wywalam wyłącznik i bezpiecznik i zakładam gniazda IEC Furutecha Rodowane NCF.

2. Przekablowuje środek:  tor sygnałowy i przewody do głośników.

3. Jak dojedzie Wobmat to z Arkiem będę przestrajać crossover . Celem jest odciążenie głośników ,  nie będą się tak kompresować. Myślę żeby ustawić zwrotnice na odcięcie w okolicach 50-60 Hz .

Bardzo duzo zależy od akustyki nowego pomieszczenia. Jako ze będzie to dedykowany " audio room " będę mógł sobie pozwolić na dowolne kształtowanie ustrojami, względy estetyczne i użytkowe są na drugim planie.

Uważam ze te głośniki maja ogromny potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Fuleren napisał:

21m2

Gra b.fajnie ale jest jeszcze spore pole do manewru. Zamierzam przerabiać trochę te paczki.

1. Wywalam wyłącznik i bezpiecznik i zakładam gniazda IEC Furutecha Rodowane NCF.

2. Przekablowuje środek:  tor sygnałowy i przewody do głośników.

3. Jak dojedzie Wobmat to z Arkiem będę przestrajać crossover . Celem jest odciążenie głośników ,  nie będą się tak kompresować. Myślę żeby ustawić zwrotnice na odcięcie w okolicach 50-60 Hz .

Bardzo duzo zależy od akustyki nowego pomieszczenia. Jako ze będzie to dedykowany " audio room " będę mógł sobie pozwolić na dowolne kształtowanie ustrojami, względy estetyczne i użytkowe są na drugim planie.

Uważam ze te głośniki maja ogromny potencjał.

Ciekawe plany, trzymam kciuki, żeby wszystko się udało.

 

50-60Hz to tylko 10-20Hz więcej niż standard, w WOMBACIE masz zwrotnice która dzieli przy 70Hz od tego zacznij, będzie bez modyfikacji ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, S0nic napisał:

Ciekawe plany, trzymam kciuki, żeby wszystko się udało.

 

50-60Hz to tylko 10-20Hz więcej niż standard, w WOMBACIE masz zwrotnice która dzieli przy 70Hz od tego zacznij, będzie bez modyfikacji ?

Dzięki za informacje. Jestem super ciekawy efektu .. będziemy stroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fuleren napisał:

Dzięki za informacje. Jestem super ciekawy efektu .. będziemy stroić.

W 21m2, nie jestem pewny czy zagra lepiej przy 40Hz (zwrotnica w BLIPO home) czy przy 70Hz (zwrotnica w WOMBAT).

To już ogarniecie u Ciebie, zgaduje, że Arek będzie za 40Hz ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

W 21m2, nie jestem pewny czy zagra lepiej przy 40Hz (zwrotnica w BLIPO home) czy przy 70Hz (zwrotnica w WOMBAT).

To już ogarniecie u Ciebie, zgaduje, że Arek będzie za 40Hz ?

No zobaczymy . B. duzo zalezy od odpowiedzi pomiesczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.01.2020 o 22:28, Silver_85 napisał:

Daj znać która wg Ciebie najlepsza ze studyjnych. 

Dawkuje sobie te nowe przyjemności więc jeszcze troche ?

Na ten moment nie sądzę żeby coś pobiło tą koncertową. Od niej bym zaczął zakupy. Te same piosenki studyjne w porównaniu do tych koncertowych nie mają tego fun'u i energii. Struny są jeszcze bardziej dzikie i do tego efekt pogłosu na scenie. Palce lizać!

Svedy bardzo fajnie to pokazują bo mocno różnicują płyty. Poprzez równe granie można porównać sobie realizację i to mnie jara. W magnatach czy canto grandach ten efekt był mniej słyszalny. Tam pasmo nawet nie zbliżało się do równego. Z drugiej strony mogę sobie wyobrazić że ktoś czasem będzie potrzebował więcej basu i takie równe granie go nie usatysfakcjonuje.

 

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.