Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dało wrzucenie paneli za kolumny? Planuje podobnie. Szerokopasmowy na 1 odbicia ale zamiast skyline postanowiłem, że będzie 2d schroedera (środek).

 

Obejrzałem 4h wykładów panów z AGH odnośnie akustyki wnętrz - daje do myślenia. Muszę przysiąść i pomierzyć mój salon jeden dzień.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 21:15, S0nic napisał:

Obejrzałem 4h wykładów panów z AGH odnośnie akustyki wnętrz - daje do myślenia. Muszę przysiąść i pomierzyć mój salon jeden dzień.

Eeeee tam.... Idź do ogrodniczego i kup Areka katechu (w zależności od wielkości 60-150 zł). Z kolei na zwykłym straganie warzywnym kupisz sadzonkę wawrzynu szlachetnego (16 zł). Potrzebują trochę czasu na wzrost ale doskonale rozpraszają dźwięk. Stanowią niewątpliwą ozdobę pomieszczenia i pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. 

Sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Eeeee tam.... Idź do ogrodniczego i kup Areka katechu (w zależności od wielkości 60-150 zł). Z kolei na zwykłym straganie warzywnym kupisz sadzonkę wawrzynu szlachetnego (16 zł). Potrzebują trochę czasu na wzrost ale doskonale rozpraszają dźwięk. Stanowią niewątpliwą ozdobę pomieszczenia i pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. 

Sprawdzone

Wolę choinkę ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, S0nic napisał:

Wolę choinkę ?

W płynie? ?

A tak na poważnie. Rośliny są doskonałymi dyfuzorami . Zdecydowanie wolę je od tych audiofilskich konstrukcji,  w postaci połączenia skrzynek na warzywa z wytłoczkami na jajka, na widok których feng shui mi się rozjeżdża w oczach. Akustyka ważna ale musi iść w parze w odczuciem przyjemności przebywania w pomieszczeniu, w którym się przebywa (i słucha muzyki)

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piotrek7 napisał:

W płynie? ?

A tak na poważnie. Rośliny są doskonałymi dyfuzorami . Zdecydowanie wolę je od tych audiofilskich konstrukcji,  w postaci połączenia skrzynek na warzywa z wytłoczkami na jajka, na widok których feng shui mi się rozjeżdża w oczach. Akustyka ważna ale musi iść w parze w odczuciem przyjemności przebywania w pomieszczeniu, w którym się przebywa (i słucha muzyki)

IMG_20200512_193947.thumb.jpg.e0a5b29f4b1ba10746dd9613f683d437.jpg

Mam całą baterię dyfuzorów ?

 

E: klub botaniczny Sveda Audio ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie brzmi, ale w tym połączeniu ze Svedami jest bardzo blisko GG. Atlantic z tylu niestety. Ale Pacyfic i GG bardzo podobnie. Pacyfic jest na PX25 a to mocne lampy dające wyraźny bas i mega przestrzeń. GG jest na RCA nos i przestrzeń taka sama, szczegóły I bas delikatnie mniej. Scena podobna, Atlantic tutaj jest daleko za nimi 

Ale tzw look&feel Pacyfika jest super ? czuć ze się obcuje ze sprzętem z najwyższej półki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartekkw napisał:

Fajnie brzmi, ale w tym połączeniu ze Svedami jest bardzo blisko GG. Atlantic z tylu niestety. Ale Pacyfic i GG bardzo podobnie. Pacyfic jest na PX25 a to mocne lampy dające wyraźny bas i mega przestrzeń. GG jest na RCA nos i przestrzeń taka sama, szczegóły I bas delikatnie mniej. Scena podobna, Atlantic tutaj jest daleko za nimi 

Ale tzw look&feel Pacyfika jest super ? czuć ze się obcuje ze sprzętem z najwyższej półki 

Czyli generalnie warto kupić GG jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości? Druga sprawa, że teraz masz Pacyfika zbalansowanego a GG nie był.

 

Pod względem wyglądu to nie ma dwóch zdań, Pacyfik to towar najbardziej luksusowy. Problemem dla mnie jest cena lamp, porównywałeś ceny w jednym i drugim?

 

Na targach posłuchamy U22 + Pacyfik - zobacze ile jeszcze w domu mi brakuje ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, S0nic said:

Czyli generalnie warto kupić GG jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości? Druga sprawa, że teraz masz Pacyfika zbalansowanego a GG nie był.

 

Pod względem wyglądu to nie ma dwóch zdań, Pacyfik to towar najbardziej luksusowy. Problemem dla mnie jest cena lamp, porównywałeś ceny w jednym i drugim?

 

Na targach posłuchamy U22 + Pacyfik - zobacze ile jeszcze w domu mi brakuje ?

GG zbalansowany jest ? I zdecydowanie warto. Pacyfika tez, ale po 50’tce ? Jeszcze mi trochę brakuje...a mam nadzieje ze i wtedy cena lamp stanie się drugorzędna ?

A lampy wsadzić można tam każde, także dramatu nie ma - zasadniczo GG pod tym względem to to samo. 

U22 podobno fajna wersja - trzeba będzie sprawdzić 

Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 16:12, piotrek7 napisał:

Eeeee tam.... Idź do ogrodniczego i kup Areka katechu (w zależności od wielkości 60-150 zł). Z kolei na zwykłym straganie warzywnym kupisz sadzonkę wawrzynu szlachetnego (16 zł). Potrzebują trochę czasu na wzrost ale doskonale rozpraszają dźwięk. Stanowią niewątpliwą ozdobę pomieszczenia i pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. 

Sprawdzone

Tylko ile będzie roboty, żeby te roślinki wytrzeć z kurzu ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartekkw napisał:

GG zbalansowany jest ? I zdecydowanie warto. Pacyfika tez, ale po 50’tce ? Jeszcze mi trochę brakuje...a mam nadzieje ze i wtedy cena lamp stanie się drugorzędna ?

A lampy wsadzić można tam każde, także dramatu nie ma - zasadniczo GG pod tym względem to to samo. 

U22 podobno fajna wersja - trzeba będzie sprawdzić 

To Ty kupiłeś tego pacyfika czy masz tylko wypożyczoną sztukę na testy?

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Tylko ile będzie roboty, żeby te roślinki wytrzeć z kurzu ?

Moją żona się zajmuje takimi rzeczami - podział obowiązków ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, S0nic said:

To Ty kupiłeś tego pacyfika czy masz tylko wypożyczoną sztukę na testy?

Wziąłem na testy i teraz wiem ze go kupię jak już naprawdę nie będę wiedział co zrobić z kilkudziesięcioma tysiącami pln ?

GG daje rade, także ciekawość zaspokojona ? 

Natomiast zrodził mi się w głowie pewien plan dotyczący upgrade’u GG. Dam znać czy się uda ?

Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartekkw napisał:

Wziąłem na testy i teraz wiem ze go kupię jak już naprawdę nie będę wiedział co zrobić z kilkudziesięcioma tysiącami pln ?

GG daje rade, także ciekawość zaspokojona ? 

Natomiast zrodził mi się w głowie pewien plan dotyczący upgrade’u GG. Dam znać czy się uda ?

Czyli reasumując, między Atlantic a GG różnica w brzmieniu jest spora a między GG a Pacyfik już nie tak duża? Przyznam, że to dosyć ważna informacja ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, S0nic said:

Czyli reasumując, między Atlantic a GG różnica w brzmieniu jest spora a między GG a Pacyfik już nie tak duża? Przyznam, że to dosyć ważna informacja ?

Takie są moje wrażenia. Oczywiscie mówimy o połączeniu ze Svedami. Możliwe ze przy innych aplikacjach różnice są słyszalne. Możliwe tez ze moje ucho jest nieczułe na rzeczone ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartekkw napisał:

Takie są moje wrażenia. Oczywiscie mówimy o połączeniu ze Svedami. Możliwe ze przy innych aplikacjach różnice są słyszalne. Możliwe tez ze moje ucho jest nieczułe na rzeczone ? 

Mówimy o konkretnym połączeniu ze Svedami ? Rzecz na pewno do sprawdzenia w przyszłości u siebie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, piotrek7 napisał:

Czyste, energetycznie brzmienie instrumentów. Rytmy wygrywane przez człowieka. Muzyka etniczna w najczystszej postaci. 

To też jest niezłe

https://listen.tidal.com/artist/4436550

Lubie jak jest gitara, dzięki Piotrek ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.