Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Silver_85 napisał:

Szukasz suba więc zmiany i tak będą ? A tak poważnie interesuje mnie z czym łączyłeś XN360 ? Wzmacniacz,  źródło ?  I jak to wypada w porównaniu z obecnym  systemem ? Jakie masz pre do obecnych kolumn ? 

To są te xaviany, które kiedyś szukałem, bardzo ciekawy projekt i dobrze wyceniony. Wczoraj miałem pogawędkę z Redorb81 (Krystianem) i potwierdził, że to fajne kolumny ale raczej jasne.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8 minut temu, miszaqs napisał:

Szanowni forumowicze,

Czy to jest również miejsce na to, aby ogłosić cheć sprzedaży swojego zestawu?

Pozdrawiam,

Michał

 

Cześć,

 

Jasne, wrzucaj co masz ze zdjęciami i w jakiej cenie. ?


Marcin

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia podrzucę wieczorkiem, góra jutro - mam na sprzedaż cały zestaw z Audioshow 2014, kupiony w 2016 od Musictoolz - czyli Dapo 2.0 w winylu + fronty ten "kosmiczny" nextel - oraz DAC Mytek DSD Digital 192, oraz ręcznej roboty (Akra Szwedy) kable do połączenia całości.

Rozważam cenę 50% oryginalnego zestawu.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, miszaqs napisał:

Zdjęcia podrzucę wieczorkiem, góra jutro - mam na sprzedaż cały zestaw z Audioshow 2014, kupiony w 2016 od Musictoolz - czyli Dapo 2.0 w winylu + fronty ten "kosmiczny" nextel - oraz DAC Mytek DSD Digital 192, oraz ręcznej roboty (Akra Szwedy) kable do połączenia całości.

Rozważam cenę 50% oryginalnego zestawu.

Michał

Co to?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, S0nic napisał:

Co to?

Jeśli pytasz co to ten Nextel - to była limitowana edycja z lakierem naturalnie matowym (faktura aksamitu, tych kilka lat temu - reklamowana przez Arka, jako farba na myśliwce stealth ; ) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, miszaqs napisał:

Jeśli pytasz co to ten Nextel - to była limitowana edycja z lakierem naturalnie matowym (faktura aksamitu, tych kilka lat temu - reklamowana przez Arka, jako farba na myśliwce stealth ; ) )

A to nie wiedziałem. Wrzuć zdjęcia, jestem ciekaw jak to wygląda ?

Zmieniasz kolumny na jakieś inne? ?

E: to te?

AudioShow2014-17.thumb.jpg.9c7861f0fa99b531c3c6940914b15fea.jpg

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S0nic napisał:

A to nie wiedziałem. Wrzuć zdjęcia, jestem ciekaw jak to wygląda ?

Zmieniasz kolumny na jakieś inne? ?

Tak wyglądała taka sama para na Audioshow

https://images.app.goo.gl/ohii4Va8AbNH8jZr5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, S0nic napisał:

Fajny taki grafitowy. Bardzo mi się podoba ?

Dokładnie : ) rozważam przejście na ciemną stronę mocy i pójście w prawie klasyczne stereo - mam na oku kolumny vintage, z 30cm wooferem, i wstęgami na średnim i wysokim paśmie, a do tego celuję w Wadię Intuition aby zachować choć trochę cyfrowość zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, miszaqs napisał:

Dokładnie : ) rozważam przejście na ciemną stronę mocy i pójście w prawie klasyczne stereo - mam na oku kolumny vintage, z 30cm wooferem, i wstęgami na średnim i wysokim paśmie, a do tego celuję w Wadię Intuition aby zachować choć trochę cyfrowość zestawu.

 

Nie lepiej dokupić suba? ?

Co Ci się w dapo nie podoba? Ja po porównaniu dapo z blipo na audio show zdecydowanie poszedłem w stronę blipo. Dapo to kolumny do studia albo dla osoby która lubi absolutnie neutralne granie (zwłaszcza w połączeniu z mytek).

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, S0nic napisał:

 

Nie lepiej dokupić suba? ?

Co Ci się w dapo nie podoba? Ja po porównaniu dapo z blipo na audio show zdecydowanie poszedłem w stronę blipo. Dapo to kolumny do studia albo dla osoby która lubi absolutnie neutralne granie (zwłaszcza w połączeniu z mytek).

I tak to dokładnie gra - analitycznie, studyjnie i beznamiętnie, z lekko przekłamną barwą. Testowałem też Blipo - ale mi nie podeszły - inna sprawa, że dostałem prototyp do testów... Co do suba - to za mało miejsca, a duże paczki w klasycznym audio - cóż - bedą podbarwiać i się popisywać (w przeciwieństwie do Sveda), ale chyba już mam trochę dość "porządnego brzmienia" na rzecz - efektownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, miszaqs napisał:

I tak to dokładnie gra - analitycznie, studyjnie i beznamiętnie, z lekko przekłamną barwą. Testowałem też Blipo - ale mi nie podeszły - inna sprawa, że dostałem prototyp do testów... Co do suba - to za mało miejsca, a duże paczki w klasycznym audio - cóż - bedą podbarwiać i się popisywać (w przeciwieństwie do Sveda), ale chyba już mam trochę dość "porządnego brzmienia" na rzecz - efektownego

Dapo + mytek to na pewno studyjne granie, nie ma się co oszukiwać. Chyba bardziej analitycznie już się nie da ?

Pozostaje życzyć powodzenia w sprzedaży i zakupie nowych kolumn ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 14:27, miszaqs napisał:

I tak to dokładnie gra - analitycznie, studyjnie i beznamiętnie, z lekko przekłamną barwą. Testowałem też Blipo - ale mi nie podeszły - inna sprawa, że dostałem prototyp do testów... Co do suba - to za mało miejsca, a duże paczki w klasycznym audio - cóż - bedą podbarwiać i się popisywać (w przeciwieństwie do Sveda), ale chyba już mam trochę dość "porządnego brzmienia" na rzecz - efektownego

Nie dziwie się ze miales takie odczucia. Mytek to wyjątkowy suchotnik - szybciej sprzedałem niż kupiłem, a miałem Brooklyn+

Niewatpliwie z Lampizatorem zestaw brzmi bosko. Ja niezmiennie zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartekkw napisał:

Nie dziwie się ze miales takie odczucia. Mytek to wyjątkowy suchotnik - szybciej sprzedałem niż kupiłem, a miałem Brooklyn+

Niewatpliwie z Lampizatorem zestaw brzmi bosko. Ja niezmiennie zachwycony ?

Dokupiłeś w końcu suba?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMG_20210224_182954.thumb.jpg.6ec1323ce6c486acf3857eb098f47c84.jpg

 

czasami wiadomo, że brzmienie będzie b. dobre kupując jakiś jazz itp., ale wiadomo jak to jest z metalem...

 

dawno się tak nie zdziwiłem! mega ten remaster, rewelacja, 40 lecie wydania płyty się udało ?

 

polecam:

 

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, dorzuciłem drugiego suba. Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości to je rozwiewam. 2 suby grają zdecydowanie lepiej niż 1. Piszę to z pozycji osoby która miała 1 suba kilka miesięcy i dorzuciła drugiego.

Mniejsze zniekształcenia, mniej słyszalne rezonanse, krótszy, szybszy bas. Gitara basowa, stopa perkusji, kontrabas z obłędna wręcz separacją. Jeden sub ładnie rozciąga pasmow w dół a drugi dodaje rozdzielczości i jakości niskim tonom. Tak, 15 calowe głośniki w 26 metrowym salonie z klatką schodową zagrają!

Coś niesamowitego, wracam do zakupów płytowych! 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Marcin, a te dyfuzory co stoją na ziemi, to one się tam nie marnują w takim ustawieniu? 

Chciałbym kiedyś posłuchać swoich płytek u Ciebie. To z pewnością byłoby zupełnie nowe doświadczenie. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.