Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Kazik II napisał:

Przy takim cięciu wysokotonowego, uzyskuje się efekt dźwięku audiofilskiego, kompresję dźwięku, duże podbarwienia w dole pasma ( czytaj zniekształcenia )............

W takim razie zestawy będą dalekie od neutralności, pytanie czy to wada czy zaleta. Gusta są różne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, triode napisał:

miałem Blipo w domu.razem z kablami Ziggiego i firmowymi standami.

to są bardzo fajne kolumny dla kogoś kto lubi muzykę podaną w ładnej,plastycznej formie.

parametry podane przez producenta są realne,mam na myśli pasmo.

wiem,że była również opcja lepszego głośnika wysokotonowego.

najlepiej było z zewnętrznym pre,ale cyfrowa regulacja np.Sabre też wypadała nieżle

to nie są kolumny dla kogoś kto szuka basu w basie,czy prawdziwych blach..:)

mają bardzo dobre wzmacniacze na pokładzie-ciche,wydajne.

Fajna rzecz ale nie dla każdego odbiorcy.raczej dla tych o wyrobionym guście.

Pomimo,że jest to obudowa zamknięta,z ustawieniem też trzeba powalczyć.

IMG_20170607_192236[1].jpg

IMG_20170609_085613[1].jpg

Co to za lepsza opcja wysokotonówki :)? 

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Svedy dobrze grają z kombajnami Mytek. A jesli szukasz czegoś o podobnej funkcjonalności a trochę innym spojrzeniu na dźwięk, niedługo do sprzedaży powinien trafić Korg Nu1.

Muszę się zainteresować tematem. Wolałbym nie miec lamp w przedwzmacniaczu ale obawiam się, że z nimi zagra najlepiej.

Godzinę temu, zibii napisał:

Biorąc pod uwagę blipo i jego cenę to jest to okazja bo odpadają nam końcówki mocy i praktycznie okablowanie głośnikowe a jeśli dusza zapragnie do można dołożyć sobie subwoofer i mieć zejście do samego dołu.

Sonic kupuj graty i słuchaj.

To są bardzo poważne zakupy i musi to zagrać dokładnie tak jak chce więc nie poganiaj :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sonic990 napisał:

Wolałbym nie miec lamp w przedwzmacniaczu

Lampy w pre to nic strasznego. Dają sporo możliwości w zakresie kształtowania barwy dźwięku. Rozwiązanie, które proponuje Korg wydaje się bardzo ciekawe, choć z klasycznymi lampami nie ma wiele wspólnego. Masz jeszcze inną możliwość. Moon 390. Zestaw niemal kompletny

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Lampy w pre to nic strasznego. Dają sporo możliwości w zakresie kształtowania barwy dźwięku. Rozwiązanie, które proponuje Korg wydaje się bardzo ciekawe. Masz jeszcze inną możliwość. Moon 390. Zestaw niemal kompletny

To ciekawe kombajny ale ja słucham tylko z płyt CD, nie chce mieć podpiętego sprzętu audio pod komputer. Wolałbym kupić sam przedwzmacniacz na razie i grać z CD którego posiadam.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Sonic990 napisał:

Co to za lepsza opcja wysokotonówki :)?  

musiałbyś popytać u SvedaAudio..

wiem,że były też z bardziej rozdzielczym głośnikiem ScanSpeak..nie wiem o jaki konkretnie chodzi.

ktoś ma takie kolumny,nawet w kolorze ``red ferrari``

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Sonic990 napisał:

To ciekawe kombajny ale ja słucham tylko z płyt CD, nie chce mieć podpiętego sprzętu audio pod komputer. Wolałbym kupić sam przedwzmacniacz na razie i grać z CD którego posiadam.

Wszystkie z nich mają wejścia analogowe tak więc podłączenie CD nie stanowi problemu. Jedyne co zyskujesz, to dodatkową funkcjonalność w postaci sekcji cyfrowej. A komputer jako dodatkowe, alternatywne źródło dźwięku dla CD nie jest niczym złym. Nawet jeśli wykorzystuje się je od czasu do czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, triode napisał:

musiałbyś popytać u SvedaAudio..

wiem,że były też z bardziej rozdzielczym głośnikiem ScanSpeak..nie wiem o jaki konkretnie chodzi.

ktoś ma takie kolumny,nawet w kolorze ``red ferrari``


Ale zmienia się tylko wysokotonowy czy średnio-niskie też?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2019 o 20:48, triode napisał:

nie,wysoko tonowy.

średniaki stanowią o charakterze kolumny,to węglowe scany.

Rozmawiałem dzisiaj z Panem Arkiem i nie ma i nie było opcji zmiany wysokotonowego. 
Druga sprawa, że te blipo studyjne, które miałeś i które ja słuchałem w Warszawie w U22 mają podstawową elektronikę. Są też wersje home i ultimate z odpowiednio lepszą elektroniką i wykończeniem. 
 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to posłucham niedługo home vs ultimate z lampizatorem w Radomiu! :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sonic990 napisał:

Pomysł jest niezły tylko obawiam się, że byłoby za mało muzyki w muzyce. Dzięki Piotrek ;)

I tu się mylisz. Styl grania ATC opiera się  na nasyceniu, gładkości, dynamice i swobodzie. To firma o rodowodzie studyjnym ale w oparciu o własną wizję "dobrego dźwięku". Tu absolutnie nie znajdziesz sterylności, kliniczności. Jest za to naturalność i to właśnie ona definiuje tą studyjność.

Skąd moje zainteresowanie głośnikami Sveda? Bardzo chciałem je mieć u siebie? Dlaczego nie mam? Właśnie przez ATC :) Głośniki i końcówkę mocy. Poznawszy styl grania i "filozofię dźwięku" tej firmy (ATC) mogę z BARDZO dużym stopniem prawdopodobieństwa założyć, że to będzie całkiem dobre zestawienie. W zasadzie mogę się o to z Tobą założyć. I wiesz co? WYGRAM :))))

Myśląc o Sveda, w planach miałem połączenie ich z przedwzmacniaczem lampowym. Chodził mi po głowie Ganymede (Haiku). Teraz wziąłbym pod uwagę w pierwszej kolejności WBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, piotrek7 napisał:

I tu się mylisz. Styl grania ATC opiera się  na nasyceniu, gładkości, dynamice i swobodzie. To firma o rodowodzie studyjnym ale w oparciu o własną wizję "dobrego dźwięku". Tu absolutnie nie znajdziesz sterylności, kliniczności. Jest za to naturalność i to właśnie ona definiuje tą studyjność.

Skąd moje zainteresowanie głośnikami Sveda? Bardzo chciałem je mieć u siebie? Dlaczego nie mam? Właśnie przez ATC :) Głośniki i końcówkę mocy. Poznawszy styl grania i "filozofię dźwięku" tej firmy (ATC) mogę z BARDZO dużym stopniem prawdopodobieństwa założyć, że to będzie całkiem dobre zestawienie. W zasadzie mogę się o to z Tobą założyć. I wiesz co? WYGRAM :))))

Myśląc o Sveda, w planach miałem połączenie ich z przedwzmacniaczem lampowym. Chodził mi po głowie Ganymede (Haiku). Teraz wziąłbym pod uwagę w pierwszej kolejności WBA

 

 

Takiego chłopa mi trza było tutaj :)

Po 1, słuchałem kiedyś SCM50 z 50W lampą i bardzo mi się podobały ale bez basu. Jeden z wolniejszych ale przyczyna jest oczywista, przetwornik z tak niską skutecznością nie zagra z 50W. Jestem przekonany, że aktywna wersja gra bardzo dobrze. W sumie nadal mam ochotę posłuchać SCM 150 w wersji active bo podoba mi się idea firmy w robieniu kolumn. Średniotonowy ma już z 30 lat? To jest sprzęt! Ostatnio tylko zmienili tweeter, to było wydarzenie. Po drugiej stronie barykady są firmy które co 2 lata coś zmieniają i ulepszają a tutaj od początku jest dobrze.

Po 2, ATC podobają mi się od modelu SCM100 w wersji aktywnej a to sporo poza mój budżet. Powiem szczerze, że miałem problem posłuchać SCM100 lub 150 w PL. Byłem w już nawet w Cambridge ale jakoś odpuściłem bo zainteresowały mnie na tyle Svedy w OZ.

Po 3, Dzięki za sugestie, poczytam o Haiku i WBA.

 

Jeszcze mam jedno pytanie bo nurtuje mnie ten problem. Mając kolumny z wbudowaną końcówką mocy jak najrozsądniej byłoby dobrać elektronikę?

CD + Preamp lub transport + DAC z regulacją głośności? Oczywiście chodzi mi o porównywalny budżet.

45 minut temu, Szymon napisał:

Nie lepiej u siebie w domu?

Wtedy nie poznałbym tylu fajnych osób z różnym podejściem do tematu :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sonic990 napisał:

Jeszcze mam jedno pytanie bo nurtuje mnie ten problem. Mając kolumny z wbudowaną końcówką mocy jak najrozsądniej byłoby dobrać elektronikę?

CD + Preamp lub transport + DAC z regulacją głośności? Oczywiście chodzi mi o porównywalny budżet.

Oba rozwiązania mają swoje zalety jak i swoje wady. O wyborze powinno zdecydować jedno. Subiektywna ocena jakości dźwięku. Dlaczego brałem pod uwagę przedwzmacniacze lampowe. Zainteresowała mnie idea połączenia tych dwóch światów. Nasycenie i ciepło lamp z jednej strony, z drugiej bezkompromisowość i dosłowność głośników aktywnych. A do tego możliwość modyfikacji brzmienia gotowego zestawu poprzez wymianę lamp. Wymieniasz bańki i w zasadzie masz zupełnie inny, nowy dźwięk. Tylko te ceny NOS-ów.....

Na drugim biegunie ATC. No właśnie, ATC. Bo to właśnie jest ATC. Produkt, który można uznać za skończony i kompletny od jakości wykonania (zobacz jakie elementy wykorzystano - TEAC, Asashi Kasei, terminale pokryte rodem) po jakość dźwięku (co najważniejsze). Patrzysz na to i wiesz, że tu wszystko jest przemyślane. Wszystko jest na swoim miejscu i absolutnie niczego nie pozostawiono przypadkowi. Tak samo z dźwiękiem. Nie jest efektowny w rozumieniu efekciarski. Jest za to wyjątkowo prawdziwy. Czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, piotrek7 napisał:

Oba rozwiązania mają swoje zalety jak i swoje wady. O wyborze powinno zdecydować jedno. Subiektywna ocena jakości dźwięku. Dlaczego brałem pod uwagę przedwzmacniacze lampowe. Zainteresowała mnie idea połączenia tych dwóch światów. Nasycenie i ciepło lamp z jednej strony, z drugiej bezkompromisowość i dosłowność głośników aktywnych. A do tego możliwość modyfikacji brzmienia gotowego zestawu poprzez wymianę lamp. Wymieniasz bańki i w zasadzie masz zupełnie inny, nowy dźwięk. Tylko te ceny NOS-ów.....

Na drugim biegunie ATC. No właśnie, ATC. Bo to właśnie jest ATC. Produkt, który można uznać za skończony i kompletny od jakości wykonania (zobacz jakie elementy wykorzystano - TEAC, Asashi Kasei, terminale pokryte rodem) po jakość dźwięku (co najważniejsze). Patrzysz na to i wiesz, że tu wszystko jest przemyślane. Wszystko jest na swoim miejscu i absolutnie niczego nie pozostawiono przypadkowi. Tak samo z dźwiękiem. Nie jest efektowny w rozumieniu efekciarski. Jest za to wyjątkowo prawdziwy. Czego chcieć więcej?

 

Wrócimy do tematu po odłuchu lampizatora z blipo :)

Na jakich ATC słuchasz?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktywne ATC są dla mnie zbyt drogie więc mam SCM19 napędzane końcówką ATC P1. W roli pre w tej chwili TEAC NT503, który zostanie zastąpiony niedługo przez WBA Firebird :) Kiedyś kupię CDA2. Po prostu aby mieć kompletny zestaw. Co nie znaczy, że pozbędę się lampki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotrek7 napisał:

Niestety aktywne ATC są dla mnie zbyt drogie więc mam SCM19 napędzane końcówką ATC P1. W roli pre w tej chwili TEAC NT503, który zostanie zastąpiony niedługo przez WBA Firebird :) Kiedyś kupię CDA2. Po prostu aby mieć kompletny zestaw. Co nie znaczy, że pozbędę się lampki :)

Pasywne SCM 19 zagrały dla Ciebie lepiej niż aktywne Blipo?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ATC czy Blipo?

Oto jest pytanie....

I tylko rzut kostka odpowie Ci na nie...."

Mniej więcej tak to u mnie wyglądało. Nie miałem możliwości posłuchania Blipo u siebie, w moim pokoju, moim sprzętem towarzyszącym. Z kolei miałem możliwość kupienia ATC w bardzo dobrej cenie. Tym bardziej, że za P1 oddałem w rozliczeniu stary wzmacniacz, dopłaciłem i jeszcze dostałem niezły rabat. Gdybym miał możliwość zakupu Blipo na takich warunkach - miałbym je teraz u siebie. Tak więc  jestem klasycznym przykładem tezy, że nasze zachowania nabywcze kształtuje szereg różnych czynników. Także warunki zakupu - cena, rozłożenie płatności itd

Mając dwie opcje

1. Końcówka mocy ATC

    Głośniki ATC

    Przedwzmacniacz lampowy

2. Głośniki Blipo

    Przedwzmacniacz ATC CDA2 (na przykład)

   Subwoofer Sveda Wombat (tak po jednym na kanał)

Bądź tu mądry i wybieraj. Każdy z wybranych zestawów będzie dobry. Tak samo jak każdy z odrzuconych. Tak jak napisałem - pozostaje rzut kostką

 

Finalnie cieszę się dźwiękiem ATC i równocześnie kibicuję firmie Sveda bo jest naprawdę świetna

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, piotrek7 napisał:

"ATC czy Blipo?

Oto jest pytanie....

I tylko rzut kostka odpowie Ci na nie...."

Mniej więcej tak to u mnie wyglądało. Nie miałem możliwości posłuchania Blipo u siebie, w moim pokoju, moim sprzętem towarzyszącym. Z kolei miałem możliwość kupienia ATC w bardzo dobrej cenie. Tym bardziej, że za P1 oddałem w rozliczeniu stary wzmacniacz, dopłaciłem i jeszcze dostałem niezły rabat. Gdybym miał możliwość zakupu Blipo na takich warunkach - miałbym je teraz u siebie. Tak więc  jestem klasycznym przykładem tezy, że nasze zachowania nabywcze kształtuje szereg różnych czynników. Także warunki zakupu - cena, rozłożenie płatności itd

Mając dwie opcje

1. Końcówka mocy ATC

    Głośniki ATC

    Przedwzmacniacz lampowy

2. Głośniki Blipo

    Przedwzmacniacz ATC CDA2 (na przykład)

   Subwoofer Sveda Wombat (tak po jednym na kanał)

Bądź tu mądry i wybieraj. Każdy z wybranych zestawów będzie dobry. Tak samo jak każdy z odrzuconych. Tak jak napisałem - pozostaje rzut kostką

 

Finalnie cieszę się dźwiękiem ATC i równocześnie kibicuję firmie Sveda bo jest naprawdę świetna

Tak na prawdę w 99,9% przypadków liczy się cena i budżet. Ile osób kupuje bez ograniczeń? Takie to hobby niestety :)

Mając do wyboru ATC SCM 40 aktywne vs BLIPO + 2 wombaty chyba wolałbym kolumny Pana Arka. Cena sumaryczna byłaby podobna. Bardzo fajną opcją w Sveda jest zakup suba za np 2 lata, dla mnie to bardzo wazne bo nie będę musiał nic odsprzedawać tylko dodawać :)

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, chcheckitout napisał:

Ja się czaję na ATC SCM 40A ale chętnie bym posłuchał Svedy. Mam podobnie jak Piotrek CDA2 rozwiąże wszystko 


Skąd jesteś? Chętnie bym posłuchał tego CDA2 ze sveda. Można by się zgadać na 1 odsłuch ;)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu jeszcze nie mam niestety. Sveda + sub to super sprawa ale jakoś przemawia do mnie bardziej kolumna podłogowa. Jestem rozdarty. Odsłuchałem sporo sprzętu ostatnio i do 20 metrów coś potrzebuję ale chciałbym aby to zagrało też w 30 m bo nie chcę zmieniać sprzętu za rok. ATC ma 6 lat gwarancji i odsprzedaż w razie co jest bezproblemowa. Kiedyś wypożyczałem Mytka i chcieli mi dać svedy ale miałem akurat APS AEON które na prawdę fajnie grają. Są teraz 2 no i trinity w wersji podłogowej. 

 

Jakąś opcją jest na pewno Sveda + np Mytek bridge (obsługuje wzorowo Roon) + sub jak pomieszczenie się powiększy i zabraknie dołu. 

Edytowane przez chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, chcheckitout napisał:

Sprzętu jeszcze nie mam niestety. Sveda + sub to super sprawa ale jakoś przemawia do mnie bardziej kolumna podłogowa. Jestem rozdarty. Odsłuchałem sporo sprzętu ostatnio i do 20 metrów coś potrzebuję ale chciałbym aby to zagrało też w 30 m bo nie chcę zmieniać sprzętu za rok. ATC ma 6 lat gwarancji i odsprzedaż w razie co jest bezproblemowa. Kiedyś wypożyczałem Mytka i chcieli mi dać svedy ale miałem akurat APS AEON które na prawdę fajnie grają. Są teraz 2 no i trinity w wersji podłogowej. 

 

Jakąś opcją jest na pewno Sveda + np Mytek bridge (obsługuje wzorowo Roon) + sub jak pomieszczenie się powiększy i zabraknie dołu. 

 

W 20 metrach same blipo wystarczą, potem dokupujesz suba i nie musisz się bawić w odsprzedaż.

W Blipo masz bardzo dobre przetworniki scana w OZ, APS to bass reflex i chyba slabsze przetworniki, niestety nie miałem okazji słuchać więc nic więcej dodać nie mogę.

Jeżeli podoba Ci się kolumna podłogowa to nic nie prowadzisz, mi się bardzo podobają takie proste kształty blipo, cudaśne obudowy (nie mówię o ATC akurat) sprawiają, że kolumny mają ten sam dźwięk a kosztują 3 razy więcej. Zdecydowanie wolę wymaksować $ na przetworniki i wzmocnienie.

 

Nadal nie napisałeś skąd jesteś ;)
 

 

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.