Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Sonic990 napisał:

To tylko stolik :)

Nie bluźnij. Skoro dla wielu kawałek sklejki z Castoramy opatrzony logo jakiegoś producenta i ochrzczony nazwą ustroju antywibracyjnego potrafi cyt. "wznieść brzmienie systemu na wyższy poziom", wyobraź sobie co potrafi TAKI stolik!!!!!!!!

Tym bardziej, że sam go robiłem :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

Nie bluźnij. Skoro dla wielu kawałek sklejki z Castoramy opatrzony logo jakiegoś producenta i ochrzczony nazwą ustroju antywibracyjnego potrafi cyt. "wznieść brzmienie systemu na wyższy poziom", wyobraź sobie co potrafi TAKI stolik!!!!!!!!

Tym bardziej, że sam go robiłem :))))))

Bardzo lubie Twój stolik  i w ogóle wszystkie stoliki :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2019 o 16:07, Fr@ntz napisał:

Na pierwszy rzut ucha ok, ale wolałbym posłuchać tego zestawu w bardziej kontrolowanych warunkach.

Wnioskuję o dłuższy opis ;)

Druga sprawa, jeżeli będziecie jeździli Chupacabrami po pomieszczeniu to dajcie je na środek obok siebie między monitorami. Możecie to uwiecznić zdjęciem i wrzucić tutaj do nas do klubu!  6 scanów obok siebie będzie wyglądało bardzo miło ;)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na świeżo po odsłuchu w Radomiu. Lampizator pacyfik to rozdzielcza petarda, które demaskuje wszystko co slabej jakości w systemie wliczając w to źle zrealizowane płyty. Jeżeli ktoś słucha dużo rockowej muzyki czy co gorsza metalowej to niech sobie odpuści taki preamp/dac.  Oczywiście mówię tu o zestawieniu ze sveda.

 

Accuphase zagrał bardziej "lampowo" niż lampizator. WTF?

Już nic mnie nie zdziwi chyba. Oczywiście płyty dobrze nagrane brzmią zjawiskowo. Tylko co z tego jak ja mam takie może z 3, pozostałe 147 wyrzucam ? ?

Edytowane przez cir

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

A czy coś z bardziej przyziemnych markek dało się posłuchać? To, że Sveda dają radę z elektroniką hi-end wiadomo. Ciekawsze jest zestawienie z elektroniką za 5-10 tys. Wbrew pozorom to równie wymagający test dla głośnika. 

Cholernie szkoda bo był tylko ten super rozdzielczy pacific : /

Ja osobiście bym go nie kupił nawet jakbym miał kasę do tych kolumn bo słucham dużo muzyki która jest źle zrealizowana i to się nie zmieni.

5-10 koła, tak, bo będzie też grupa klientów gdzie te kolumny będą najdroższym elementem w systemie i pojawia się pytanie, co będzie najoptymalniejszą elektorniką

 

Dodam jeszcze, że wybornie svedy grają gitary, może to moje zboczenie ostatnio ale ta obudowa zamknięta robi robote. Elegancko. Czy to elektryk czy basowa czy akustyczna/klasyczna. Separacja, wybrzmienie, atak. Mniam ?

 

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gitara. Cała reszta (no może prawie cała) to nędzne naśladownictwo ?

A co będzie optymalną elektroniką? Może być Brooklyn+ (z oddzielnym zasilaczem). Może być WBA z podłączonym przetwornikiem, transportem CD i przedwzmacniaczem gramofonowym. A może być przedwzmacniacz ATC. Lub ten Korg, o którym też wspominałem. I pewnie we wszystkich tych przypadkach będzie co najmniej bardzo dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piotrek7 napisał:

To jest gitara. Cała reszta (no może prawie cała) to nędzne naśladownictwo ?

A co będzie optymalną elektroniką? Może być Brooklyn+ (z oddzielnym zasilaczem). Może być WBA z podłączonym przetwornikiem, transportem CD i przedwzmacniaczem gramofonowym. A może być przedwzmacniacz ATC. Lub ten Korg, o którym też wspominałem. I pewnie we wszystkich tych przypadkach będzie co najmniej bardzo dobrze ?

Nieźle grają ?

 

WBA Blazebird + CD

ATC CDA2

Myteck Brooklyn + transport

Korg Nu 1 + transport

Lampizator Baltic + transport

?

 


Po tym co słyszałem z tak dokładnej lampy to najbardziej mam ochotę posłuchać z ATC
Koniec końców wolałbym jednak nie mieć lampy w torze jeżeli dźwięk byłby podobnej próby.

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz połączyć ATC z lampą. Kłania się kolejna polska firma Hattor Audio

http://www.hattor.com/

Zwróć uwagę na to maleństwo na dole strony. Jak to będzie po naszemu? Lampowy stopień korekcyjny? Odnośnik ze strony nie rozwija się ale z tego co słyszałem, jest dostępny. Choć trzeba potwierdzić u źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zawsze możesz połączyć ATC z lampą. Kłania się kolejna polska firma Hattor Audio

http://www.hattor.com/

Zwróć uwagę na to maleństwo na dole strony. Jak to będzie po naszemu? Lampowy stopień korekcyjny? Odnośnik ze strony nie rozwija się ale z tego co słyszałem, jest dostępny. Choć trzeba potwierdzić u źródła

Nie chcę łączyć go z lampą jeżeli nie trzeba. Jeżeli samo ATC dobrze zagra to po co mi lampa? Wczoraj wieczorem jeszcze czytałem opis tego ATC CD i z recenzji wychodzi, że brzmienie raczej w strone analityczności więc obawiam się, że nie zagra : /
Oczywiscie nie sluchalem tego zestawienie więc to tylko teoria.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Na szczęście ATC ma już w Polsce normalnego dystrybutora tak więc nie powinno być problemu z przetestowaniem tego sprzętu 

Nie mieli SCM100/150 activ do posluchania : /



Wracając do Sveda, czy nie sądzicie, że lepiej byłoby zmienić filtrowanie monitora po podpięciu suba do 80-120 Hz? Moim zdaniem taki 15" WOMBAT lub Czupacabra  grająca tylko do 45Hz się nudzi a węglówka się męczy na dole.  Większość konstrukcji wielodrożnych stosuje cięcie basu na dole od właśnie takiej wartości.

 

Focal Grande Utopia, podział zwrotnicy 80/220/2200 Hz
Marten Coltrane, podział zwrotnicy: 120, 450, 3500 & 8000 Hz
JBL Everest 66000 podział zwrotnicy: 150Hz (LF1 6dB/oktawę), 850Hz (LF2 24dB/oktawę), 20kHz (UHF 24dB/oktawę)
BOWERS & WILKINS Nautilus: 220Hz, 880Hz i 3,5kHz

 

Co sądzicie o tym?

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Taki sam kolor jak moje Ferrari 458 Italia ?

Taki to pożyje ?

6 godzin temu, zibii napisał:

Sonic słuchałeś tych blipo podstawowych i czerwonych? Jakie różnice w brzmieniu bo cena znacznie się różni od wersji podstawowej. W tych czerwonych może być gora bardziej delikatna ze względu na zastosowany filc wkoło głośnika.

Nie jestem w stanie tego stwierdzić. Nie ma takiej opcji. Musiałbym mieć obie kolumnny w 1 miejscu i z tą samą elektroniką. Rożnica jest spora między lampim a accuphase. Dla mnie DAC/PRE musi być bardziej muzykalny i nie tak rozdzielczy.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23416871_145892372711017_3176320884545683456_n.thumb.jpg.f26d48ab98e05d1fb2f6c5c8f29bd53b.jpg

 


Chupacabra - legendarne latynoamerykańskie zwierzę, obiekt badań kryptozoologii, którego istnienia nie udało się wiarygodnie potwierdzić. Nazwa rzekomego zwierzęcia wzięła się stąd, iż ma ono napadać na zwierzęta domowe i wysysać z nich krew. Opisywana jest przez rzekomych świadków jako duże i ciężkie zwierzę, wielkości małego niedźwiedzia, wyposażone w szereg kolców na grzbiecie, ciągnący się od szyi aż do nasady ogona. Według innych zeznań stworzenie to jest nienaturalnie szybkie i potrafi przeskoczyć drzewo.

 

W sumie pasuje ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Sveda, czy nie sądzicie, że lepiej byłoby zmienić filtrowanie monitora po podpięciu suba do 80-120 Hz? Moim zdaniem taki 15" WOMBAT lub Czupacabra  grająca tylko do 45Hz się nudzi a węglówka się męczy na dole.  Większość konstrukcji wielodrożnych stosuje cięcie basu na dole od właśnie takiej wartości.

 

Focal Grande Utopia, podział zwrotnicy 80/220/2200 Hz
Marten Coltrane, podział zwrotnicy: 120, 450, 3500 & 8000 Hz
JBL Everest 66000 podział zwrotnicy: 150Hz (LF1 6dB/oktawę), 850Hz (LF2 24dB/oktawę), 20kHz (UHF 24dB/oktawę)
BOWERS & WILKINS Nautilus: 220Hz, 880Hz i 3,5kHz

 

Co sądzicie o tym?

Ponawiam zapytanie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już temat, o którym warto porozmawiać w pierwszej kolejności z konstruktorem. Być może przyjęte przez niego parametry wynikają z tego, że te głośniki są w pierwszej kolejności narzędziami do pracy i może przy takim strojeniu najlepiej spełniają swoją funkcję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotrek7 napisał:

A to już temat, o którym warto porozmawiać w pierwszej kolejności z konstruktorem. Być może przyjęte przez niego parametry wynikają z tego, że te głośniki są w pierwszej kolejności narzędziami do pracy i może przy takim strojeniu najlepiej spełniają swoją funkcję? 

Wersja home to już produkt przeznaczony dla melomanów. Po prostu ciekawi mnie aspekt strikte techniczny podziału zwrotnicy.

 

Możliwe, że jestem w błędzie i węglówki grają sobie miło i przyjemnie do tych 45Hz ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, chcheckitout napisał:

Obudowa zamknięta ? Oby nie wyglądały jak APS Trinity w wersji podłogowej. Spaślaki takie, że szok. 

Tak, OZ ? One chyba nie będą takie głębokie, bardziej jak tradycyjny słupek. Monitory sporo ciekawsze ?

Jak mogą Ci się nie podobać takie szafy :(?


measurements.thumb.jpg.fbe74ba75c49c30701e0b62ae903808c.jpg

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.