Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dało wrzucenie paneli za kolumny? Planuje podobnie. Szerokopasmowy na 1 odbicia ale zamiast skyline postanowiłem, że będzie 2d schroedera (środek).

 

Obejrzałem 4h wykładów panów z AGH odnośnie akustyki wnętrz - daje do myślenia. Muszę przysiąść i pomierzyć mój salon jeden dzień.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 21:15, S0nic napisał:

Obejrzałem 4h wykładów panów z AGH odnośnie akustyki wnętrz - daje do myślenia. Muszę przysiąść i pomierzyć mój salon jeden dzień.

Eeeee tam.... Idź do ogrodniczego i kup Areka katechu (w zależności od wielkości 60-150 zł). Z kolei na zwykłym straganie warzywnym kupisz sadzonkę wawrzynu szlachetnego (16 zł). Potrzebują trochę czasu na wzrost ale doskonale rozpraszają dźwięk. Stanowią niewątpliwą ozdobę pomieszczenia i pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. 

Sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Eeeee tam.... Idź do ogrodniczego i kup Areka katechu (w zależności od wielkości 60-150 zł). Z kolei na zwykłym straganie warzywnym kupisz sadzonkę wawrzynu szlachetnego (16 zł). Potrzebują trochę czasu na wzrost ale doskonale rozpraszają dźwięk. Stanowią niewątpliwą ozdobę pomieszczenia i pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. 

Sprawdzone

Wolę choinkę ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Wolę choinkę ?

W płynie? ?

A tak na poważnie. Rośliny są doskonałymi dyfuzorami . Zdecydowanie wolę je od tych audiofilskich konstrukcji,  w postaci połączenia skrzynek na warzywa z wytłoczkami na jajka, na widok których feng shui mi się rozjeżdża w oczach. Akustyka ważna ale musi iść w parze w odczuciem przyjemności przebywania w pomieszczeniu, w którym się przebywa (i słucha muzyki)

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, piotrek7 napisał:

W płynie? ?

A tak na poważnie. Rośliny są doskonałymi dyfuzorami . Zdecydowanie wolę je od tych audiofilskich konstrukcji,  w postaci połączenia skrzynek na warzywa z wytłoczkami na jajka, na widok których feng shui mi się rozjeżdża w oczach. Akustyka ważna ale musi iść w parze w odczuciem przyjemności przebywania w pomieszczeniu, w którym się przebywa (i słucha muzyki)

IMG_20200512_193947.thumb.jpg.e0a5b29f4b1ba10746dd9613f683d437.jpg

Mam całą baterię dyfuzorów ?

 

E: klub botaniczny Sveda Audio ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie brzmi, ale w tym połączeniu ze Svedami jest bardzo blisko GG. Atlantic z tylu niestety. Ale Pacyfic i GG bardzo podobnie. Pacyfic jest na PX25 a to mocne lampy dające wyraźny bas i mega przestrzeń. GG jest na RCA nos i przestrzeń taka sama, szczegóły I bas delikatnie mniej. Scena podobna, Atlantic tutaj jest daleko za nimi 

Ale tzw look&feel Pacyfika jest super ? czuć ze się obcuje ze sprzętem z najwyższej półki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bartekkw napisał:

Fajnie brzmi, ale w tym połączeniu ze Svedami jest bardzo blisko GG. Atlantic z tylu niestety. Ale Pacyfic i GG bardzo podobnie. Pacyfic jest na PX25 a to mocne lampy dające wyraźny bas i mega przestrzeń. GG jest na RCA nos i przestrzeń taka sama, szczegóły I bas delikatnie mniej. Scena podobna, Atlantic tutaj jest daleko za nimi 

Ale tzw look&feel Pacyfika jest super ? czuć ze się obcuje ze sprzętem z najwyższej półki 

Czyli generalnie warto kupić GG jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości? Druga sprawa, że teraz masz Pacyfika zbalansowanego a GG nie był.

 

Pod względem wyglądu to nie ma dwóch zdań, Pacyfik to towar najbardziej luksusowy. Problemem dla mnie jest cena lamp, porównywałeś ceny w jednym i drugim?

 

Na targach posłuchamy U22 + Pacyfik - zobacze ile jeszcze w domu mi brakuje ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, S0nic said:

Czyli generalnie warto kupić GG jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości? Druga sprawa, że teraz masz Pacyfika zbalansowanego a GG nie był.

 

Pod względem wyglądu to nie ma dwóch zdań, Pacyfik to towar najbardziej luksusowy. Problemem dla mnie jest cena lamp, porównywałeś ceny w jednym i drugim?

 

Na targach posłuchamy U22 + Pacyfik - zobacze ile jeszcze w domu mi brakuje ?

GG zbalansowany jest ? I zdecydowanie warto. Pacyfika tez, ale po 50’tce ? Jeszcze mi trochę brakuje...a mam nadzieje ze i wtedy cena lamp stanie się drugorzędna ?

A lampy wsadzić można tam każde, także dramatu nie ma - zasadniczo GG pod tym względem to to samo. 

U22 podobno fajna wersja - trzeba będzie sprawdzić 

Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2020 o 16:12, piotrek7 napisał:

Eeeee tam.... Idź do ogrodniczego i kup Areka katechu (w zależności od wielkości 60-150 zł). Z kolei na zwykłym straganie warzywnym kupisz sadzonkę wawrzynu szlachetnego (16 zł). Potrzebują trochę czasu na wzrost ale doskonale rozpraszają dźwięk. Stanowią niewątpliwą ozdobę pomieszczenia i pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. 

Sprawdzone

Tylko ile będzie roboty, żeby te roślinki wytrzeć z kurzu ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bartekkw napisał:

GG zbalansowany jest ? I zdecydowanie warto. Pacyfika tez, ale po 50’tce ? Jeszcze mi trochę brakuje...a mam nadzieje ze i wtedy cena lamp stanie się drugorzędna ?

A lampy wsadzić można tam każde, także dramatu nie ma - zasadniczo GG pod tym względem to to samo. 

U22 podobno fajna wersja - trzeba będzie sprawdzić 

To Ty kupiłeś tego pacyfika czy masz tylko wypożyczoną sztukę na testy?

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Tylko ile będzie roboty, żeby te roślinki wytrzeć z kurzu ?

Moją żona się zajmuje takimi rzeczami - podział obowiązków ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, S0nic said:

To Ty kupiłeś tego pacyfika czy masz tylko wypożyczoną sztukę na testy?

Wziąłem na testy i teraz wiem ze go kupię jak już naprawdę nie będę wiedział co zrobić z kilkudziesięcioma tysiącami pln ?

GG daje rade, także ciekawość zaspokojona ? 

Natomiast zrodził mi się w głowie pewien plan dotyczący upgrade’u GG. Dam znać czy się uda ?

Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bartekkw napisał:

Wziąłem na testy i teraz wiem ze go kupię jak już naprawdę nie będę wiedział co zrobić z kilkudziesięcioma tysiącami pln ?

GG daje rade, także ciekawość zaspokojona ? 

Natomiast zrodził mi się w głowie pewien plan dotyczący upgrade’u GG. Dam znać czy się uda ?

Czyli reasumując, między Atlantic a GG różnica w brzmieniu jest spora a między GG a Pacyfik już nie tak duża? Przyznam, że to dosyć ważna informacja ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, S0nic said:

Czyli reasumując, między Atlantic a GG różnica w brzmieniu jest spora a między GG a Pacyfik już nie tak duża? Przyznam, że to dosyć ważna informacja ?

Takie są moje wrażenia. Oczywiscie mówimy o połączeniu ze Svedami. Możliwe ze przy innych aplikacjach różnice są słyszalne. Możliwe tez ze moje ucho jest nieczułe na rzeczone ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartekkw napisał:

Takie są moje wrażenia. Oczywiscie mówimy o połączeniu ze Svedami. Możliwe ze przy innych aplikacjach różnice są słyszalne. Możliwe tez ze moje ucho jest nieczułe na rzeczone ? 

Mówimy o konkretnym połączeniu ze Svedami ? Rzecz na pewno do sprawdzenia w przyszłości u siebie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, piotrek7 napisał:

Czyste, energetycznie brzmienie instrumentów. Rytmy wygrywane przez człowieka. Muzyka etniczna w najczystszej postaci. 

To też jest niezłe

https://listen.tidal.com/artist/4436550

Lubie jak jest gitara, dzięki Piotrek ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.