Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, piotrek7 napisał:

https://isoacoustics.com/stage-1/

To są bardzo dobre produkty opracowane pod kątem zastosowań profesjonalnych. 

Albo to

https://isoacoustics.com/products/modular-series-model-mol-al/

Nadają się pod paskudne Fekale to i pod Wombatem się sprawdzą

Ten statyw aluminiowy jest zajebisty : O

Dzięki Piotrek!

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Ten statyw aluminiowy jest zajebisty : O

Widziałem go pod wzmacniaczem gitarowym. Niesamowicie praktyczny. Sam się nad nim zastanawiam choć ewentualny zakup będzie odłożony w czasie. Najpierw muszę kupić drugi zestaw lamp do przedwzmacniacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S0nic napisał:

Po 10 dniach w Zakopanem siedzę już 2 dni przyklejony do sofy ?

 

Teraz o 23:00 słucham sobie cicho i dynamika jest rewelacyjna. Niesamowita sprawa ten sub, polecam posłuchać tego NIEaudiofilskiego rozwiązania ?

 

 

Czas na drugie wombaciątko, i audiofilsko też będzie ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze fajne i powinny się dobrze sprawdzić. Czy one maja regulacje wysokości czy tylko stałe ugięcie? U mnie podłoga jest strasznie krzywa ?

22 hours ago, S0nic said:

Po 10 dniach w Zakopanem siedzę już 2 dni przyklejony do sofy ?

 

Teraz o 23:00 słucham sobie cicho i dynamika jest rewelacyjna. Niesamowita sprawa ten sub, polecam posłuchać tego NIEaudiofilskiego rozwiązania ?

 

 

No właśnie ja się zastanawiam solidnie nad nim. Mam sporo ustrojów akustycznych i mam wrażenie ze Wombat wprowadza „buczenie” w dolnym paśmie. Tak jakby czyściej i bardziej przestrzennie było jednak bez niego. Nic to - siedze dalej i testuje. Może to kwestia ustawień. 
 

Jestem natomiast bardzo ciekawy wersji U22 i zastanawiam się czy ta zmiana nie będzie bardziej korzystna dla systemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartekkw napisał:

Te pierwsze fajne i powinny się dobrze sprawdzić. Czy one maja regulacje wysokości czy tylko stałe ugięcie? U mnie podłoga jest strasznie krzywa ?

No właśnie ja się zastanawiam solidnie nad nim. Mam sporo ustrojów akustycznych i mam wrażenie ze Wombat wprowadza „buczenie” w dolnym paśmie. Tak jakby czyściej i bardziej przestrzennie było jednak bez niego. Nic to - siedze dalej i testuje. Może to kwestia ustawień. 
 

Jestem natomiast bardzo ciekawy wersji U22 i zastanawiam się czy ta zmiana nie będzie bardziej korzystna dla systemu 

Arek Ci pomierzył i ustawił tego suba czy sam się bawisz?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bartekkw napisał:

Ustawiony i pomierzony

To dziwne, masz pokój na poddaszu/piętrze czy na parterze? Z czego ściany i sufit? Ty tam miałeś ponad 40 metrów kwadratowych, prawda?

E: jak on jest ustawiony w tym momencie?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bartekkw napisał:

Ustawiony między kolumnami. Ale sporo paneli, dyfuzor pomiędzy i na tylnej ścianie. Z boku panele. Arek początkowo stwierdził ze wombat zbędny ale byłem ciekawy efektu. Jakoś mi tak dudni za bardzo 

Chodzi mi o ustawienie suba na jego panelu z tyłu. ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 20:58, Bartekkw napisał:

Aaaa ok ? 60 i -9 dałem. Arek ustawił na -4

Fink jednak lepiej na Arkowym ustawieniu -9.

Wcześniej miałem 2 pary magnatów i w obu nie było tego basu poniżej 80Hz. Teraz muszę się trochę przyzwyczaić. Zostawie na jakiś czas te -9 i zobaczymy ?

 

Możliwe że cięższe brzmienia metalowe będą lepiej brzmiały na -15 a reszta na -9. 

 

Teraz wyobraź sobie że kupujesz kolumny z takim dużym glosnikiem basowym i nie masz regulacji. Są ustawione na 0 ?

 

Jedno wielkie buczenie, psujace cały efekt.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Teraz wyobraź sobie że kupujesz kolumny z takim dużym glosnikiem basowym i nie masz regulacji. Są ustawione na 0 ?

Niby tak, ale powiem Ci , że jak ja miałem suba to zmęczyło mnie to ustawianie pod gatunek muzyczny. Ciągle coś kręciłem. Znalezienie optymalnego/uniwersalnego ustawienia graniczyło z cudem.  Pomijam kwestie dobrego "zszycia" suba z monitorem , ale o to pewnie Sveda zadbał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Silver_85 napisał:

Niby tak, ale powiem Ci , że jak ja miałem suba to zmęczyło mnie to ustawianie pod gatunek muzyczny. Ciągle coś kręciłem. Znalezienie optymalnego/uniwersalnego ustawienia graniczyło z cudem.  Pomijam kwestie dobrego "zszycia" suba z monitorem , ale o to pewnie Sveda zadbał.  

To jest dedykowany sub do zestawu. Arek mógł zrobić klasyczne 3 way z tym glosnikiem Daytona ale powiedział że dla pokoi bez adaptacji akustycznej (i nie mówię tu o kilku panelach i dyfuzorach) lepiej jak się ma korekcję. No i kwestia rozmieszczenia, dobrze żeby nie stał w 1 linii z monitorami wtedy na wykresie tam gdzie są spadki to sub je wypełni. Oczywiście nie wszystko, ja mam na 70hz dosyć spory spadek waskopasmowy i z tym nim nie zrobię (chyba, żeby cyfrowo to korygować).

 

Do tego dochodzi kwestia wzmacniacza. 15 calowe sztywne aluminiowe membrany (i to jeszcze w oz) grają wyłącznie z mocnym wzmacniaczem o dużym współczynniku tłumienia. Tam jakbyś podpiął jakieś 150W to by nie zagrało, o lampie nie wspomne. Dzięki temu dynamika jest rewelacyjna. Taki ma Arek pomysł na dźwięk ?

 

Pisząc to kombinuje jak ogarnąć kasę na 2 sztukę bo będzie jeszcze lepiej ?

 

Na tej nowej stronce co Arek kończy jest rubryka 3way. Zakładam, że będzie niedługo klasyczny (duży) monitor 3 way z dedykowanym średnio-tonowcem. Coś dla osób co nie lubią subow ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bartekkw napisał:

No fakt - mocno lepiej ? 

Ale jak wspomniałem kusi mnie U22 ? 

ja bym tego 15" potworka już nie oddawał ?

11 minut temu, Bartekkw napisał:

Arek mówił ze na półce Elipticory leżą ? 

Widziałem kiedyś, gdzieś zdjęcie gdzie była obudowa do blipo i wysoko-tonówka elipticora.

Chyba, że mówił o średniaku?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartekkw napisał:

?

Ozzy fajny ale nie masz wrażenia ze płyta jest ciszej nagrana w porównaniu do innych albumów niekoniecznie BS ? 

Tak, dokładnie jak Brothers in Arms. Dajesz całość głośniej i nie ma problemu. Obie płyty uwielbiam - są takie troche inaczej zrealizowane. Jeszcze Led Zeppelin jeden (tam gdzie jest "Stairway to Heaven") jest tak cicho nagrany.

E: Wombat zostaje ? ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartekkw napisał:

Do przemyślenia. Pewnie na chwile obecna będę musiał dokonać wyboru vs U22 bo mnie moja Szanowna z domu wyrzuci ? 

Kiedyś jak pytałem Arka jaka jest różnica między U22 a Home to powiedział, że jeszcze szybszy bas (krótszy) i bardziej otwarta, precyzyjna góra :).


 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bartekkw napisał:

Sporo lepszych komponentów ma. Trzeba posłuchać 

Inne tranzystory i kondensatory + pewnie jeszcze kilka bajerów (fajnie jakby miały ten filtr przerobiony na granie z wombatem). Uważaj z ulepszaniem blipo bo jak wyjdzie 3 way to trzeba będzie mieć przygotowany worek z talarami ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.