Skocz do zawartości
IGNORED

Aktywne kolumny podłogowe. Dynaudio/Dali/Canton


glizda00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z was miał okazję porównać ze sobą poniższe aktywne modele kolumn podłogowych? Jeśli tak to jak opisalibyście ich brzmienie?

Dali Callisto 6c

Dynaudio Xeo 6, Focus 400XD,

Canton Smart Vento 9

Mam kobietę, która nie chce oglądać tych wszystkich klocków w salonie dlatego byłoby to dla mnie niejako rozwiązanie problemu. Chociaż muszę przyznać, że mnie pozbywanie się tych wszystkich kabli itd. też wcale nie zniechęca. Co sądzicie w ogóle o zastąpieniu całego toru i zestawu kolumn pasywnych takimi zestawami aktywnymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, glizda00 napisał:

Witam. Czy ktoś z was miał okazję porównać ze sobą poniższe aktywne modele kolumn podłogowych? Jeśli tak to jak opisalibyście ich brzmienie?

Dali Callisto 6c

Dynaudio Xeo 6, Focus 400XD,

Canton Smart Vento 9

Mam kobietę, która nie chce oglądać tych wszystkich klocków w salonie dlatego byłoby to dla mnie niejako rozwiązanie problemu. Chociaż muszę przyznać, że mnie pozbywanie się tych wszystkich kabli itd. też wcale nie zniechęca. Co sądzicie w ogóle o zastąpieniu całego toru i zestawu kolumn pasywnych takimi zestawami aktywnymi?

Słuchając swego czasu kilku aktywnych konstrukcji jadąc od wg. subiektywnej oceny jakości brzmienia:

1. Elac AIR-X 402

2. Dali Callisto 6c 

3. Devialet Phantom Gold

4. KEF LS50 wireless

I tak - jest to całkiem sensowne rozwiązanie - dające brzmienie dobrego sprzętu HiFi. 

Nas pewno posłuchałbym Canton'a - to zawsze dobra propozycja i mozna je odsłuchać w salonach Denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Z Twojej listy słuchałem Dali oraz Dynaudio. Zdecydowanie lepsze są Dali Calisto 6C, które charakteryzują się wybitną dynamiką oraz namacalnością. Brzmienie nie jest agresywne, a wręcz przeciwnie, angażujące i bardzo wciągające. Mamy bardzo dobrą separację instrumentów oraz świetnie zrównoważoną górę.
Jeżeli byłbyś zainteresowany to miałbym dla Ciebie bardzo dobrą cenę i możliwość przetestowania. Odezwij się na PW, a na pewno nie pożałujesz

Pozdrawiam
Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja bym wziął pod uwagę monitory Sveda. Świetne pod względem dźwięku i jakości wykonania. PO dodaniu subwoofera mogą stworzyć system, który zawstydzi wiele tradycyjnych rozwiązań.

2. Poczekałbym na Elac Navis. Nowa konstrukcja - tylko o nich czytałem i oglądałem zdjęcia ale może warto zaczekać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Navis mnie zaintrygowały - chyba faktycznie warto na nie zaczekać . Dali Callisto słyszałem już 2017 roku na targach AVS i już tam zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, chociaż o tym że są aktywne dowiedziałem się dopiero po targach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2019 o 13:44, arkadowski napisał:

Nas pewno posłuchałbym Canton'a - to zawsze dobra propozycja i mozna je odsłuchać w salonach Denon. 

Dzwoniłem do Denona w celu umówienia odsłuchu i niestety całej serii Vento praktycznie w polsce nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2019 o 16:42, piotrek7 napisał:

1.Ja bym wziął pod uwagę monitory Sveda. Świetne pod względem dźwięku i jakości wykonania. PO dodaniu subwoofera mogą stworzyć system, który zawstydzi wiele tradycyjnych rozwiązań.

2. Poczekałbym na Elac Navis. Nowa konstrukcja - tylko o nich czytałem i oglądałem zdjęcia ale może warto zaczekać?

Te Navis wyglądają super ! Ciekawe kiedy będą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.