Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie audio i jakie kolumny do dziwnego rozstawu


logigamer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przepraszam za słaby rysunek techniczny... ale zdolności brak :) Potrzebuje Stereo + 2 głośniki, 80% muzyka, różna (rock, jazz ,klasyka, metal, elektronika - bez HH, RNB i innych wymysłów). Lubię uśredniony dźwięk BEZ dudniącego, dominującego basu. Równo tak... :)  A te 20% to filmy, by to grało lepiej niż TV Toshiba :)

 

Pokój jest 5x4m a ponad połowę dłuższej ściany zajmują okna balkonowe więc tam nie ustawię. Niedługo będzie tam stół. Potrzebuje funkcji sieciowych więc wybór jest jeden YAMAHA 602 lub 803... LUB coś co mi się ideowo bardzo podoba czyli WXA-50 - nie jestem audiofilem i na razie się nie zapowiada. Lubię po prostu jak coś dobrze i nie tandetnie gra. Muzyka będzie głownie SPOTIFY i TIDAL, mniej płyty, pewnie coś z NAS (Synology 214play).

Budżet to myślę do 5tyś, jak trzeba to się pomyśli. Co kolumn to mam mało miejsca, podstawkowe raczej koło TV do postawienia... Dali Zensor 3? Kef Q350 ? Dynaudio Emit M20? Planuje pójść na dniach i posłuchać ale chce już mieć upatrzone modele.

No i ten WXA-50 kusi bo małe a PODOBNO gra dobrze a me ucho jak wspomniałem to nic ponad średnią pewnie.

 

Dzięki!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Zacznę od końca. Jak myślisz o wizycie w salonie gdzie będziesz mógł odsłuchać różnych konfiguracji to skup się przede wszystkim na tym że odsłuchu. Staraj się zdobyć więcej doświadczenia praktycznego a mniej teoretycznego. Tak naprawdę poza tym, że nabijesz sobie teraz głowę różnymi pomysłami "innych" niczego konstruktywnego to nie wniesie. Często mamy klientów, którzy przyjeżdżają do nas z listą kilkunastu internetowych zestawień i zamiast skupić się na czymś sensownym przez pierwszą godzinę "odkręcamy" i nakierowujemy na właściwy tor... :) Najlepsze co mogę zaproponować to wizytę w naszym salonie. Na miejscu ustalimy co i jak, podłączymy 2-3 konfiguracje i sam wybierzesz co najbardziej będzie Ci odpowiadało. Z niedrogich monitorów możesz wziąć pod uwagę Dynaudio Emit 20 oraz Jean Marie Lucia. Do tego jak chcesz zachować funkcjonalność niech będzie Yamaha RN-803. Jak chcesz lepiej, trzeba uderzyć we wzmacniacz,  np. Nad C326, Atoll IN-50 czy Heed Elixir.

Pozdrawiam,

Rafał

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odpowiedź.

Wątek założyłem z dwóch powodów. 1. By się poradzić co w takim małym salonie mogę ustawić by miało sens. 2. Zorientować się przed odsłuchem na co warto zwracać uwagę nie będąc audiofilem itp.

A pokój wygląda tak. Załączniki. Nie bardzo jest tu co postawić... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

received_584210812097305.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma zostać takie ustawienie to lepiej niech ta miniwieża widoczna na zdjęciu też zostanie a za odłożone pieniądze pojechać na wakacje.

 

Tv na ścianę z imitacją białego kamienia w miejsce regału z książkami. Regał na ścianę gdzie jest teraz tv. Kanapa w miejsce gdzie stał fotograf i dopiero można jakieś sensowne stereo ustawiać na ścianę z kamienia. Kolumny najlepiej podłogowe bo po co jeszcze podstawki kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, pit80 said:

Kanapa w miejsce gdzie stał fotograf

Nie da rady...tam jest korytarz i kuchnia... To jedyne logiczne rozstawianie co jest teraz. I właśnie tę mini wieżę bym zastąpił czymś sensowym albo wszystko na regał z ksiązkami a pod TV jakiś soundbar (np Yamaha YSP-1600).

 

31 minutes ago, bonaventura said:

Chodzi o kulturę.

Racja, przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jak na rysunku? czy lepiej może od razu monitorki bo bez sensu kolumnowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zainwestował w uchwyt do TV zyskujesz miejsce na graty i spore monitory.

Oczywiście wieszasz go tam, gdzie teraz stoi; może lekko wyżej, ale niekoniecznie.

Fakt, że to poważny wydatek, może nawet do 100 zeta, ale warto ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że tylko monitory na komodę ale takie z woferem 17-18cm. Wzmacniacz z DAC to minimum

Yamaha R-N803D lub A-S801 + Daphile (droższe rozwiązanie). Jeśli zależy Ci na minimalistycznym wyglądzie i małej graciarni to można rozważyć wzmacniacz w klasie D ze zintegrowanym DAC. Jedyny w rozsądnej cenie to S.M.S.L A8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lubiących leżeć na dywanie monitory najlepiej zamontować na suficie. Tak poważnie to z tego pomieszczenia salonu odsłuchowego nie będzie, bo nie wierzę, że inni domownicy zgodzą się na rewolucję meblową w salonie. Mając budżet 5000zł na wszystko trudno proponować podłogówki i układać strefę komfortu nieznajomej rodzinie. Z monitorami jest szansa, że oglądanie TV i gry na PS4 będą dawały przyjemne doznania. Muzyki także da się posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą KonradRak. Proponuję coś takiego,  w q21 kupujesz w dobrej cenie zestaw Nad c326+yamaha wxad 10 i kef q350, na pewno jeszcze coś opuszczą ;) tv na ścianę, żeby na szafce było miejsce na kolumny i elektronikę. Spokojnie zmieścisz się w budżecie. Może to nie jest idealne rozwiązanie, ale w miarę racjonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, audioburak said:

Gdybyś zainwestował w uchwyt do TV zyskujesz miejsce na graty i spore monitory.

Oczywiście wieszasz go tam, gdzie teraz stoi; może lekko wyżej, ale niekoniecznie.

Fakt, że to poważny wydatek, może nawet do 100 zeta, ale warto ;-)

No Chyba tam trzeba bo inaczej cieżko będzie coś wymyślić... No chyba że ten wxad10...

 

1 hour ago, KonradRak said:
6 hours ago, KonradRak said:

Też uważam, że tylko monitory na komodę ale takie z woferem 17-18cm. Wzmacniacz z DAC to minimum

Yamaha R-N803D lub A-S801 + Daphile (droższe rozwiązanie). Jeśli zależy Ci na minimalistycznym wyglądzie i małej graciarni to można rozważyć wzmacniacz w klasie D ze zintegrowanym DAC. Jedyny w rozsądnej cenie to S.M.S.L A8.

A jakieś konkretne te monitory z wooferem?

Minimalizm jest w WXA-50 ale nie wiem czy to nie za slabe. Spotify i Tidal są konieczne...

1 hour ago, KonradRak said:

Dla lubiących leżeć na dywanie monitory najlepiej zamontować na suficie. Tak poważnie to z tego pomieszczenia salonu odsłuchowego nie będzie, bo nie wierzę, że inni domownicy zgodzą się na rewolucję meblową w salonie. Mając budżet 5000zł na wszystko trudno proponować podłogówki i układać strefę komfortu nieznajomej rodzinie. Z monitorami jest szansa, że oglądanie TV i gry na PS4 będą dawały przyjemne doznania. Muzyki także da się posłuchać.

O to to to! Rewolucji nie będzie bo serio nie ma gdzie. TV na ścianę to max. Amplituner plus 2 monitory to realne chyba że ktoś widzi więcej niż ja i Wy...

te 5000 to jakiś limit jak trzeba moż być więcej ale uznałem że na taką małą przestrzeń to maks...

46 minutes ago, michaello said:

Zgadzam się z kolegą KonradRak. Proponuję coś takiego,  w q21 kupujesz w dobrej cenie zestaw Nad c326+yamaha wxad 10 i kef q350, na pewno jeszcze coś opuszczą ;) tv na ścianę, żeby na szafce było miejsce na kolumny i elektronikę. Spokojnie zmieścisz się w budżecie. Może to nie jest idealne rozwiązanie, ale w miarę racjonalne.

Idealnego tu nie ma! :) dzieki!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym a przede wszystkim bardziej bezpiecznym wyborem są np. Polk Audio RTi A3.

Miękka kopułka a do tego, mimo BR z tyłu dają możliwość ustawienia tuż przy ścianie,

bo fabrycznie mają wieszak, rozpraszający promieniowanie tunelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, logigamer napisał:

A jakieś konkretne te monitory z wooferem?

Minimalizm jest w WXA-50 ale nie wiem czy to nie za slabe. Spotify i Tidal są konieczne...

Ja niestety w swojej ofercie nie mam takich. Z tego co wspomniałeś warto posłuchać:

Dynaudio Emit M20;  Dali Zensor 3

Z tą zabawką WXA-50 daj spokój - to nie napędzi takich kolumn. Tak jak pisałem wcześniej jeśli coś małego w klasie D to SMSL A8 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tranzystorów najrozsądniej cenowo wychodzi Yamaha R-N803D. Decydując się na oddzielny DAC i wzmacniacz zapłacisz więcej. Tylko nie wiem jak ze streamingiem Tidal, itp w R-N803D bo jak pamiętam z CAMBRIDGE AUDIO CXN  to niezłe jaja były i brak wsparcia producenta po zmianach. Ja ma oddzielny miniPC z Daphile i też są problemy, choć Spotify, YouTube działa bez zająknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy, zlitujcie się, co Wy autorowi wątku proponujecie?!

Stawiając monitory na komodzie, żeby zając poprawną pozycję do odsłuchu muzyki użytkownik będzie musiał siedzieć, jak przedszkolak  po turecku na dywanie. To po pierwsze.

Po drugie,
stawiając je na komodzie, pomiędzy kolumnami  będzie max  jakieś 120 cm odległości, zatem żeby jako tako względnie poprawnie wyznaczyć miejsce odsłuchu, kolega będzie musiał siedzieć na tym dywanie metr do maks półtorej metra od komody, czyli zaledwie jeden duży krok od niej. 

Po trzecie,
kolumienki na komodzie będą praktycznie przyklejone do ściany za nią, co wyjątkowo fantastycznie wpłynie na popsucie pozornej sceny dźwiękowej, odbicia od tej ściany plus mody akustyczne wynikające z tak bliskiej odległości membran od ścian - no fantastycznie będzie się słuchać muzyki... naprawdę?

Po czwarte,
jedna z kolumn (prawa) dość że będzie blisko ściany za nią to jeszcze będzie prawie dotykać kolejnej ściany bokiem, podczas gdy lewa ma z boku będzie miała otwartą przestrzeń. Lepszego, symetrycznego ułożenia dla oparcia fal akustycznych naprawdę nie można już zaproponować. Dzięki temu fundujecie koledze totalne rozjechanie się balansu tonalnego pomiędzy brzmieniem kolumny lewej a prawej..

Poprawne rozmieszczenie kolumn uzyskamy stawiając kolumny tak, aby membrany głośników miały absolutne minimum 70cm od jakiejkolwiek ze ścian, promieniuje nie tylko tunel ;) To samo tyczy się wyznaczenia miejsca odsłuchowego.

Naprawdę uważacie, ze jest sens dla niego wydawać pieniądze zamiast zostawić miniwieżę i pojechać na wakacje? Z tych propozycji dobrego grania nie będzie, ponieważ nie sprzęt jest problemem w tej chwili. Skoro kolega chce wydać 5 tys pln to znaczy, że oczekuje, iż to pozwoli mu na jakieś minimum przyzwoitości jakościowej pozyskanego dźwięku stereo tymczasem uzyska to samo, co ma z tej miniwieży tylko na większą skalę i większej potędze dźwięku :)

Podsumowując, autorowi wątku proponuję:

1. albo dać sobie spokój ze zmianą sprzętu i pojechać na wakacje,
2. albo za te 5000 kupić dobre słuchawki plus wzmacniacz do nich, np Sennheizer HD800, wtedy sobie posłucha muzyki z satysfakcją wydanych pieniędzy,
3. troszkę przemeblować  pokój jak radziłem w 1 poście (tv na środek ściany z kamienia, kanapa przed barkiem, książki na ścianę bez kamienia lewą lub prawą. Wtedy za te 5000 spokojnie da się złożyć dobry, startowy system oparty np. na podłogowych Audio Academy Phoebe III.

Z tego, co idzie wywnioskować z rysunku technicznego, kanapę można spokojnie postawić tuż przed stołem-barkiem, kuchnia przecież jest po drugiej stronie stołu-barku. Wchodząc z korytarza do salonu skręcamy w lewo do kuchni i kanapa nie będzie przecież temu przeszkadzać. Jeśli chcemy dojść do balkonu to przechodzimy pomiędzy stołem a kanapą wzdłuż niej lub obchodząc ją od strony siedzisk - też nie będzie problemu.
Dzięki temu uzyskamy idealne jak na to pomieszczenie warunki do wstawienie porządnego systemu stereo.
Plusy:
1. Miejsce odsłuchowe będzie z dala od jakichkolwiek ścian - idealnie.
2. Kolumny będzie można postawić tak, że spełnione będą warunki min. 70 cm od jakichkolwiek ścian podczas gdy odległość między nimi będzie także bardzo dobra (będzie pole manewru 2 do 2.5m pomiędzy nimi).
3. Każda z kolumn będzie miała praktycznie symetryczne warunki akustyczne, zatem nie będzie problemu z balansem tonalnym kolumn względem siebie.
4. Wieszając tv na ścianie z kamienia będzie można komfortowo rozmieścić  elektronikę na komodzie, która będzie pod tv.
5. Poprawi się funkcjonalność pomieszczenia - raz, że stworzy się poprawne warunki do odsłuchu audio, dwa będzie można z wygodą oglądać tv lub słuchać muzyki robiąc coś w kuchni lub także siedząc przy barku od strony kuchni twarzą do ściany z kamienia.

Nie widzę więc żadnych przeszkód, by się przemeblować jak proponuję. Pozostali domownicy też powinni polubić nowe ustawienie ciesząc się polepszoną funkcjonalnością oglądania tv a przede wszystkim delektując się radością z pięknej muzyki słuchanej na nowym systemie.

Dodatkowo nie polecam wieszać tv za wysoko. Minimalnie tylko wyżej od elektroniki położonej na komodzie (klocki audio układamy obok siebie, nie robimy z nich wieży). Oglądanie tv nie męczy jeśli siedząc na kanapie oczy widza są na wysokości środka ekranu lub jeszcze lepiej lekko powyżej środka ekranu. Kolejna rada polepszająca warunki akustyczne to na czas słuchania muzyki tv przykrywać kocem,  nierównomierna powierzchnia ściany z kamienia też będzie robić nam za darmo robotę, rozpraszając odbicia odbijającego się od niej dźwięku.

Jeśli kolega się zdecyduje przemeblować wówczas można na poważnie zacząć doradzać jak rozsądnie wydać te 5000 na audio, a jak nie to słuchawki lub na wakacje :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku nie jest audiofilem, chce mieć po prostu coś, co zagra lepiej niż mini wieża, tak mi się wydaję.

14 minut temu, pit80 napisał:

(klocki audio układamy obok siebie, nie robimy z nich wieży)

To jakaś żelazna zasada? U mnie wzmacniacz stoi na odtwarzaczu sieciowym i nie widzę (słyszę) w tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, pit80 said:

Z tego, co idzie wywnioskować z rysunku technicznego, kanapę można spokojnie postawić tuż przed stołem-barkiem, kuchnia przecież jest po drugiej stronie stołu-barku. Wchodząc z korytarza do salonu skręcamy w lewo do kuchni i kanapa nie będzie przecież temu przeszkadzać. Jeśli chcemy dojść do balkonu to przechodzimy pomiędzy stołem a kanapą wzdłuż niej lub obchodząc ją od strony siedzisk - też nie będzie problemu.
Dzięki temu uzyskamy idealne jak na to pomieszczenie warunki do wstawienie porządnego systemu stereo.

Nie da rady....  załącznik... 

 

1 hour ago, audioburak said:

Lepszym a przede wszystkim bardziej bezpiecznym wyborem są np. Polk Audio RTi A3.

Miękka kopułka a do tego, mimo BR z tyłu dają możliwość ustawienia tuż przy ścianie,

bo fabrycznie mają wieszak, rozpraszający promieniowanie tunelu.

Idealnie by było coś wysokiego a mega wąskiego... jak do kina domowego się widzi. Ale to grać raczej nie będzie?

56 minutes ago, KonradRak said:

Z tą zabawką WXA-50 daj spokój - to nie napędzi takich kolumn. Tak jak pisałem wcześniej jeśli coś małego w klasie D to SMSL A8 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Popatrzę, poczytam ale Yamahy mają sieciówkę dobrą, i 602 i 803 a to MUST dla mnie.

11 minutes ago, michaello said:

Autor wątku nie jest audiofilem, chce mieć po prostu coś, co zagra lepiej niż mini wieża, tak mi się wydaję.

TAK! :) Mała Yamaxa 330 to zabawka z czasów studenckich i tak sobie piszczała ale nawet mi się jej teraz włączać nie chce. 

Chcę porządny sprzęt, dobrze grający w tym pomieszczeniu. Kiedyś dom etc ale teraz mam to co mam. A nie chce kupować soundbara do muzyki która ma dominować w tym pomieszczeniu.

51822075_2243848539272762_8698727363443163136_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grać również mikrus przyzwoitej klasy; bez obaw, a zabawę można zacząć już od 

takiego setu - oczywiście z dwóch kolumienek, który wymaga jednak dołożenia subwoofera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale sprzęt musi mieć wyjście na sub'a; kalibrację do małych zestawów chyba każdy ma.

Małe subwoofery dużo miejsca nie potrzebują. To w ramach "burzy mózgów"  ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioburak - dzięki ale ten nie przejdzie, za brzydkie - żona tego nie przeżyje :)

Wczoraj wpadłem na pomysł na 'wysokie ale wąskie' ale nic dobrego chyba nie widzę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Krugera nic nie mam (w sumie to nie miałem nigdy nic też :) ) ale jakoś z jakością mi sie nie kojarzy...

 

Wydaje mi się że przyszłościowo muszę (?) iść w 803d lub 602 lub WXA-50 i np te KEFy q350 lub Dynaudio Emit M20.

 

PS za telewizorem mam dekoder UPC, modem UPC oraz NAS Synology wiec jak podniosę wyżej na ścianę to mi cały 'syf' wyskoczy... :)'

 

PS2 ten Denon też fajnie się prezentuje... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie to co pisał pit80 jest sensowne do większej inwestycji w sprzęt do słuchania muzyki. Rozumiem jednak że wtedy nie ma miejsca na stół pod oknem, będzie kolidował z kanapą. Jednak prawda jest taka że na tym mikro rozstawem w kącie i pod oknem, nisko w stosunku do miejsca odsłuchu, to nie wykorzystasz potencjału nawet na 30%, wydasz $ i nie będziesz zadowolony. Chyba że nie chodzi o satysfakcjonujące warunki na słuchanie muzyki, a bardziej, żeby gościom pochwalić się że masz nowy sprzęt.

Dla pocieszenia ja również mam podobny ból, mam 20m2 salonu w nieregularnym kształcie (wykusz), a musi być stół krzesła, wypoczynek jako miejsce do słuchania muzyki i oglądania TV, a nad rozmieszczeniem wszystkiego czuwa NIK (ignorująca zasady tworzenia miejsc do odsłuchu, za to podobno mająca pojęcie o urządzaniu i kompozycji tego wnętrza- tzn. tak bynajmniej się jej wydaje;))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie nie wchodzi w grę BO SIE NIE DA. Taki mam salon i żyć z tym muszę.

Dogadałem z żoną temat gdzie i co może stać: Wszystko na ściance z cegiełki. Tj. Wzmacniacz/ampli na regale szklany plus kolumny obok (jesli monitory to na regale również - zmieszczą się na styk... 36cm ma wysokości półka)

Jesli kolumny podłogowe to do max 100cm wysokości, a najlepiej MNIEJ, czyli do 90 np:

1. KEF Q550.

H x W x D: 
873 x 180 x 278 mm

2. Dali Zensor 7 

H x W x D: 

978 x 205 x 312 mm

3. Audio Academy PHOEBE III

H x W x D: 

881x208x306

4. System Audio Saxo 40

H x W x D: 

845 x 165 x 250

Ceny 2-2.5tyś. Saxo najmniejsze. Kolory akceptowalne to CZARNy lub ORZECH/CZARNY.

 

A Wzmak/Ampli to:

1. Yamaha R-N803D - koniec - Budżetowo i nieźle

2. Yamaha WXA-50  - i też koniec - Budżetowo i OK

3. Cyrus One / Audiolab 6000A / Xindak MT-3 RC etc. (Musi był estetyczny, ciut bardziej niż

NAD C356 BEE :P) + WXC-50/WXAD-10 +  Yamaha D500 / NAD c500

4. NIE WIEM bo opcja nr3 to już koszt chyba za duży, pewnie bardziej przyszłościowy bo wstępne plany zmiany mieszkania na dom mam. Wstępne (min 2-3 lata)

Będzie coś z tego? Oczywiście w Warszawie lub okolicach do 200km (Pabianice? :P )planuję podjechać i posłuchać. Nadal ma byc uniwersalnie. Jazz, klasyka, rock, metal i elektronika różnego typu jak mam jakiś dziwny humor i nostalgia nachodzi, że się tego czegoś kiedyś słuchało :)

 

PS.: A już niedługo: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ciekawie to wygląda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trochę pochodziłem po salonach audio, porozmawiałem, popatrzyłem, posłuchałem (wstępnie na razie).Tak, nadal patrze jak to będzie wyglądało, na ilość kabli etc.

ZESTAW 1:

Audiolab 6000A 

Audiolab 6000CDT

Audiolab 6000N - tu nie wiem jak to sieciowo / Spotify / Tidal będzie za bardzo działało...

ZESTAW 2:

Cocktail Audio X35  - All in One - brak opinii, fajnie to wygląda na papierze ale mam wątpliwości jakościowe

ZESTAW 3:

Cyrus Lyric - All in One  (NAIM jest już zdecydowanie za drogi)

ZESTAW 4:

CYRUS ONE HD

CYRUS CD t 

CYRUS Stream Xa / CYRUS Stream X Signature

 

Kolumny to albo X34 albo R500 albo coś z okolic - do odsłuchu pełnego..

 

Ktoś coś doradzi gdzie i w jakich okolicach szukać?? All in One mnie nie przeraża, schludne jest a np LYRIC czy NAIM ATOM mają świetne opinie.

 

dzięki

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze coś takiego ZESTAW 5:

I15 PRISMA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   - ma tematy sieciowe i pode mnie jest w sumie bazą a z czasem można dokupić:

CD15 Prisma:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - CD z sieciówką oddzielną. Tu nie wiem jak się pokrywają tematy sieciowe z I15 vs CD15... 

@Q21 - macie wszystko do odsłuchu? :) Głośniki na 30m2 - KEF R500 które też macie...

 

PS/edit: a właśnie zauważyłem że jest Primare DD15 czyli same CD bez sieciówki...

PS2: o chyba nie ma możliwości podłączenia gramofonu...  (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, logigamer napisał:

Ewentualnie jeszcze coś takiego ZESTAW 5:

I15 PRISMA:

https://www.primare.net/products/i15-prisma/  - ma tematy sieciowe i pode mnie jest w sumie bazą a z czasem można dokupić:

CD15 Prisma:

https://www.primare.net/products/cd15-prisma/ - CD z sieciówką oddzielną. Tu nie wiem jak się pokrywają tematy sieciowe z I15 vs CD15... 

@Q21 - macie wszystko do odsłuchu? :) Głośniki na 30m2 - KEF R500 które też macie...

 

PS/edit: a właśnie zauważyłem że jest Primare DD15 czyli same CD bez sieciówki...

PS2: o chyba nie ma możliwości podłączenia gramofonu...  (TU)

Mamy wszystko, zapraszam na odsłuchy. Primare DD15 to sam transport, natomiast I15 Prisma ma wbudowaną bardzo bogatą funkcjonalność sieciową.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Q21 said:

Primare DD15 to sam transport...

Dzięki - soboty zacie zajęte więc nie mam na razie kiedy, ale szukam dnia na urlop.

Ale sam transport nie da rady z I15 Prisma  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.