Skocz do zawartości
IGNORED

prosze o pomoc w dobraniu kolumn do amplitunera yamaha rx-v1067


arnii1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy wiec na wstepie goraco witam wszystkich forumowiczów.

Jesli post jest w złym miejscu to prosze moderatora o przeniesienie w wlasciwe miejsce.

A teraz o co chodzi?

Zakupilem nie dawno amplituner yamaha rx-v1067 i poprzednie kolumny srednua z nim graja. Prosze o porade osoby ktore maj wiecej wiedzy badz.sluchaly czegos nad czym.sie zastanawiam.

Yamaha ns-777 lub 555 (jaka.roznica)

Jami 507 lub d590 lub 707

Jbl e80 lub e90

Klipsch f3

Klipsch rp-260f

Mam salon otwarty w ksztalcie prostokata. Kolumny frontowe.stoja na.krotszej scianie. Dlugosc tej sciany to ok 4m.

Przeznaczenie 50/50 kino domowe muzyka rozna z wyjatkiem powazne jazzu i disco polo. Glownie dyskotekowa.

Potrzeba glosniejszefo zagrania na domowce i odczucie niskich tonow ( basu) w filmach. Mam jeszcze sub magnat 300a i na centralnym i surundach glosniki kef coda 80 ktore pozniej planuje wymienic na.cos konkretniejszego rowniez za.Wasza.porada

Kable polaczeniowe miedz beztlenowa 2x2.5mm2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Yamaha pod względem dźwiękowym odrzuciłbym, pozostałe modele to ofensywnie, jasno grające kobstrukcje, które moim zdaniem nie są dobrym uzupełnieniem amplitunera Yamaha. 

Moim zdaniem znacznie lepiej w Twoim systemie sprawdzą się np. Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 25 lub Polk Audio S55E. Heco to spójne, plastyczne, dobrze wypełnione granie z dobrą dawką basu.  Pylon Audio to bardziej swobodny, jasny, analityczny przekaz. Polk Audio zagrają najbardziej energicznie, szybko, żywo.

Zapraszam serdcznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja yamaha nie zasluguje na nic bardziej firmowego? Oczywiscie ogranicza mnie kasa bo o tym nie wspomnialem ze kasa.nie gra roli. Szukam czegos na rynku wtornym. Czy ktos doradzi konkretne modele pod moj ampli zeby spokojnie graly a nie byly wycisniete do ostatniej kropli wydajnosci i zeby naglosnily moj salon otwarty ok. 30m2 . Myslalem o tych Jamo bo albo maja glosnik niskotonowy skierowany do ziemi albo 2 glosniki niskotoniwe zamkniete w obudowie i skierowane frontami do siebie. Myslalem ze.bedzie z tego fajny bas lub klipsch bo tez podobno daja duzo basu. Jak mowilem filmy bo uwielbiam chodzic do kina a i w domu bym tez cos czasem z checia.zobaczyl jeszcze raz z efektami buum a muzyka to jakies disco techno czasem polski rock bo na tym.sie wychowalem. I w tej muzyce tez fajnie uslyszec bas. Teraz gram magnatami vintage 420 z subem magnata 300a i centralnym i efektowymi kef coda 80 ale jakos nie jestem zachwycony tym teraz. Kupilem w oparciu o super.recenzje wharfedale 8.4 ale na drugi dzien juz je wystawilem bo gralo jeszcze gorzej jak dla mnie niz to co mam teraz.

Muzyki slucham w trybie straight czyli frontowe musza byc mocniejsze.bo w stereo ampki ma.wieksza.moc a filmy wiadomo w 5.1.

A co myslicie o klipsch reference r52  II lub

Klipsch r-28f

Klipsch rf-62

Albo to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jamo c97

Lub stx f360n.

Nie.mowie ze ma lupac tylko bas. Chcialbym abybdzwiek byl w.miare spojny,  nie pusty.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arnii1 napisał:

A co myslicie o klipsch reference r52 

Miałem  u siebie swego czasu podpięte RF-52 pod Yamahe RX-V1900 i grało to bardzo dobrze (jak na standardy amplitunerów), Yamaha lepiej sobie radziła niż Onkyo TX-SR805 (którego z sentymentu mam do dzisiaj - w zasadzie stoi jako eksponat ;). Zresztą 52 mają bardzo dobre opinie, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jednak przy Twoim metrażu mogą myć za słabe (chyba że podłączysz 1 parę na przód, a 2 na tył - to wtedy mogłoby być ciekawie). Co do Klipsch R-28F - to odpuść sobie ten model (niższa klasa, odpowiednik starszej serii F1, F2, F3). Zdecydowanie lepiej zabrzmi RF-62. Jeżeli jesteśmy już przy Klipsch, to zwróciłbym uwagę jednak na RF-82, RF-82 mk2, RP-280F, RP-8000F, a najlepiej w takim metrażu sprawdzi się RF-7/II. Wszystko zależy jak zwykle od funduszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moj ampli.poradzi sobie spokojnie z.kolumnamu o impedancji 4ohm. Czy ma.na tyle stabilne i wydajne zasilanie?? Widze.ze.jamo jest 4ohm jak i Pylon audio saphire 25 jak pamietam tez.

Moge podlaczyc u siebie kolumny na bi-wiring lub bi-ampling bo ta yamaha ma taka opcje.

 

Przegladalem.wczoraj ogloszenia polecanych kolumn i widze ze pylonow jest kilka rodzajow (modeli) . Diamond to najwyzsza seria a saphire to druga od poczatku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem swoje Klipsche podpięte właśnie w bi-ampingu i różnica na + była zauważalna. Akurat te głośniki mają 8 ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam ogloszenia i znalazlem na olx cos takiego:

Kolumny B&W 640 i

Za.1500 do negocjacji. Chcialbym wydac jakies.2000 na.ppszukiwane kolumny.

Ktos mi doradzi? Poradzi?

Pylonow i heco w tej kasie raczej nie znajde tym bardziej w swoim regionie ( woj. Slaskie).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem  Ci jeszcze taniej i też do negocjacji ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obejrzyj stan i uważam, że powinny się nadawać.

Ale trzeba pojechać i obejrzeć z obstawą, bo opis dziwny ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo ogloszenie.tylko gosc znizyl cene.

Mam pytanie: czy ktos mial te kolumny lub czy mial okazje ich posluchac??

B&W DM640 i sa tez DM640 bez "i" kto wie czym sie roznia?? Jeszcze ich nie.kupilem.ale.sie.zastanawiam. chcialbym wydac jakies 2.tys max na.fronty a potem jakis sensowny sub nie dudniacy ale dajacy bas zeby efekty z filmow w kinie choc troche przypominalo.ogladanie filmow w domu.

Doradzcie cos prosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Jamo 707a. Odsłuchałem to u sprzedającego na wzmacniaczu denona "pma...." coś tam coś tam nie pamiętam. Nie chiałem rozpinać znów swoich sprzętów. U mnie to gra juz lepiej niż poprzednie kolumny. Jest więcej śrenich tonów i lepsze są wysokie. Jest lepsza scena i wyrazistość dzwięku jednak basu nie ma takiego jak u sprzedającego. Rozumię że ampli dziękiem nie dorówna wzmacniaczowi jeśli chodzi o dzwięk stereo. I dlatgo te kolumny juz mi odpowiadają bo je slyszalem jak grają pod stereo. Kupię jeszcze kable melodika do wysokich tonów i niskich żeby połączyć to w bi-wiringu lub bi-ampingu ale raczej takich basow nie uzyskam jak i sprzedajacego. tego jestem już świadom. Zastanawiam się nad kupieniem wzmacniacza stereo z wejściem pre-in żeby spiąć go z moja yamaha rx-v1067 żeby słuchać stereo muzyki na wzmacniaczu a kina domowego przez yamahe. Da sie tak?? Może mi to ktoś troche lepiej objaśnić dokładnie co czym steruje  i czy do kina domowego tez musi grać wzmacniacz stereo bo do niego sa wpiete fronty a reszta głośników gra z yamahy?? Doradzicie jakiś nie drogi wzmacniacz do dostania w moim regionie tychy plus minus 30 kilometrów. Jeśli calościa steruje tylko z yamahy to wzmak może być bez pilota. Jeśli musze też obsługiwać  wzmak to najlepiej żeby  był z pilotem. (Moze jakis technics np. Su-x102 ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.