Skocz do zawartości
IGNORED

HECO Music Style 200 potrzebna opinia i pomoc w doborze.


piotr_lp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję Waszych opinii i sugestii w doborze małych kolumn.

Obecnie, mam zestaw Denon D-M41 z fabrycznymi głośnikami, które chciałbym zamienić, na równie kompaktowe, ale z mocniejszym dołem pasma i efektywniejsze (lepsze odsłuch na niskim poziomie głośności).

Zestaw gra/będzie grał w pokoju 12m2. Kolumny będą stały na komodzie 1m od podłoża, 3m od słuchacza, będą rozstawione na około 2,5m. Problem w tym, ze miejsce determinuje mi ich rozmiar - maks 32 cm wysokości i maks 21 cm szerokości. Będą stały kilkanaście cm od ściany. Budżet 1000 maksymalnie 1200. Moje wstępne typy to:

1. HECO Music Style 200 

2. Q ACOUSTICS QA 3020

3. Polk Audio Signature S15E

4. Dali Zensor 1

O pozycjach 2-3 coś poczytałem i jest szansa na zorganizowanie odsłuchu, gdzieś w okolicy. Natomiast HECO to wielka niewiadoma. Parametry techniczne jak na taką kolumnę zadowalające, ale czy ktoś miał z nią do czynienia.

Słuchać będziemy głownie jazzu, rocka (klasyka Dire Straits, itp). Sporadycznie zestaw będzie grał z TV (koncerty, filmy).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na Dali Zensor. W tym zestawieniu powinny wypaść brzmieniowo najlepiej. Nie słuchałem  QA3020, Polk Audio ostatnio sa mocno promowane i doceniane. Jednak mnie nie przekonały podstawkowe monitory - modele większe bardziej - chodź jak dla mnie to granie bardziej efektowne i idące w kierunku "fun z muzyki", niż chęć prezentacji muzyki w sposób bardziej przyjemny i strawny dla melomana.

Heco stawiałbym na 2 pozycji po Dali.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mój brat ma zestaw kina oparty na heco music style 900 a jako satelity ma właśnie 200. Kiedyś połączyliśmy je sobie jako fronty z ciekawości aby porównać z 900 i powiem szczerze że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Nic im nie brakowało w porównaniu z podłogówkami a nawet miałem wrażenie że w jego pokoiku budowały lepszą przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejup dzięki za info. Pytanie czy pamiętasz jak style 200 grają przy małej głośności? Zależy mi na tym bo często słuchamy z żoną wieczorem. Te oryginalne Denony mają słabą efektywność i żeby klarownie zagrały potrzeba je mocno zasilić (większy poziom głośności).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.