Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC? Czy wymiana CD?


Jezper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mój zestaw to Marantz PM8005 Marantz CD6006 i Focal Chorus 726. Ostatnio zakupiłem telewizor i chciałbym go podłączyć pod wzmacniacz, jednak pojawiło mi się pytanie co lepiej? Kupic DAC CA Dacmagic 100 czy np wymienić Cd na SA8005? Rozumiem ze przez ten cd podłączę sobie TV jako dac? Oczywiście celem „pobocznym” jest poprawa dźwięku zestawu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie DacMagic brzmiał za sucho i klinicznie, po odsłuchach kilku DAC-ów u mnie został muzykalny NOSTROMO WOLF z dedykowanym zasilaniem którego nabyłem z drugiej ręki i jest klasa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
DAC Magic 100 to sprawdzona konstrukcja ale jest to podstawowy przetwornik, który nadaje się do rozjaśnionych systemów, ponieważ posiada w dźwięku charakterystyczny kocyk. Marantz SA8005 będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Od siebie mogę polecić Audiolab M-DAC Mini lub Musical Fidelity V90-DAC. Oba przetworniki będą bardzo dobrym rozwiązaniem

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana na SA8005?

Pod uwagę biorę tylko nowy sprzęt. Który z tych dacow będzie dla mnie lepszy? V90 jest może czarna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na SA8005 wniesie więcej niż zakup CA DAC Magic 100. Alternatywą dla SA8005 może być M-DAC Mini lub MF V90-DAC.  Jednak w tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi co będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. 

M-DAC Mini jest to brzmienie muzykalne z bardzo dobrą dynamiką oraz prezentacją sceny dźwiękowej. Musical Fidelity jest nieco jaśniejszy ale z mocniejszym dołem. V90-DAC kolor srebrny jest dostępny czarny na pewno do ustalenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jezper napisał:

Rozumiem. Co sądzicie o irdac II?

Dla mnie urządzenie które na pewno bym na twoim miejscu wziął pod uwagę i sprawdził .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takim pułapie cenowym lepiej kupić lepszy odtwarzacz CD jako całość. W odtwarzaczach CD zasilanie ma ogromne znaczenie. Szedłbym w tym kierunku raczej. Z miękko grających kompaktów z naszej oferty, warto posłuchać coś od Nada C568 i Rotela RCD1572. Zapraszamy na odsłuch lub wypożyczenie na testy domowe. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Podepnę się pod temat. Doradźcie jaki dać/Streamer kupić?

Chciałbym w domu słuchać jak najlepszej jakości muzyki. Ponieważ łapię się na tym, że już nawet nagrywać składanek na CD mi się nie chce (wiem, że nagrywanie to słaba jakość), kupować i spędzać czas w sklepie i Internecie na szukanie wykonawców i składanek też brak czasu to zainteresowałem się streamingiem muzyki (wygoda i chyba jakość w miarę ok?). Nie miałem okazji nawet posłuchać u kogoś, sprawdzić jak to się obsługuje itd...

Nie znam się na markach w tej kwestii. Miałem okazję zobaczyć jak działa Denon jakiś za ok 1600 zł z Multiroom i jakiś jeszcze jeden ale nie pamiętam nazwy.

Chodzi mi o DAC bez Multiroom (w zamian za Multiroom może będzie miał coś innego lepszego w tej samej cenie). Czy opłaca się "pchać" w DAC, który będzie czytał lepsze (nowsze) pliki od FLAC??? Czy opłaca się wydać więcej niż 1600 zł? Chodzi mi o optymalną cenę (cena vs jakość).

Mam wzmacniacz Marantz PM 7000, CD Technics 770 D kolumny castle knight 2. Lubię słuchać różnej muzyki. Częściej rockowej, spokojnej, alternatywnej... Z czasem chciałbym dokupić do tego zestawu jakieś dobre słuchawki do 1000 zł. Chyba nie muszę podłączać słuchawek prosto do DAC-a jeśli jest takie wyjście we wzmacniaczu? Czy lepiej prosto z DAC. Czy są takie bez wyjścia i super jakość? Wszystko rozbija się o cenę.

Słuchanie muzyki na kolumnach a w chwilach relaksu na słuchawkach.

Doradźcie na który zwrócić uwagę. Jeśli warto dołożyć kasę bo będzie zauważalna różnica to ok 3000-4000 też rozważę taki zakup.

Widziałem tylko tego DENONA ale zauważyłem, że są jeszcze jakieś takie marki: DACfirm Auralica, Aurendera, Lumina, Ifi Audio, DAC  Soekris... Zakup ma być na wiele lat (choć wiem, że te hnologia plików się zmienia). Nie chce co chwilę zmieniać i znów dopłacać, inwestować bez końca. Pozdrawiam wszystkich.

A może zwrócić uwagę na te wymienione wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.