Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

To dość niepokojące wieści. Starsza wersja widzi moje wszystkie przetworniki od Dcsa do Denafripsa włącznie. Ciekawe czy są to problemy przejściowe z softem czy G1, G2 nie widzą konkretnych modułów USB jak xmos. 

U mnie nie ma problemu z wykrywaniem DACa Chorda podobnie z Xduoo w którym siedzi chyba jakiś xmos.
Mam za to czasami problem z wybudzaniem z uśpienia, brak reakcji, dopiero odłączenie od sieci przywraca kontrolę. To na beta3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jonny napisał:

Mam G1 i zero problemów, z tym że nie gram po USB

Po wyjściach cyfrowych grał OK, po USB Audio nie: nawet nie widział DAC One, za to r-DACa zobaczył bez żadnego problemu. Po USB HDD widział oba daki i grał bardzo ładnie. 

Myślę, że nie ma co upadać na duchu, tylko spróbuję w kwietniu te akcesoria iFi Audio. 

r-DAC ma własne zasilanie sekcji USB i nie potrzebuje/nie może odbierać prądu ze źródła.

A G1 ma średnicę zajedwabistą, głosy, lokalizację, nieprzesadzone bryły, stałą pozycję źródeł pozornych (nie ma pływania po scenie) itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
33 minuty temu, XVCR napisał:


U mnie nie ma problemu z wykrywaniem DACa Chorda podobnie z Xduoo w którym siedzi chyba jakiś xmos.
Mam za to czasami problem z wybudzaniem z uśpienia, brak reakcji, dopiero odłączenie od sieci przywraca kontrolę. To na beta3.

A po co beta, 6.0 wszystko działa idealnie 

31 minut temu, absinth3 napisał:

Po wyjściach cyfrowych grał OK, po USB Audio nie: nawet nie widział DAC One, za to r-DACa zobaczył bez żadnego problemu. Po USB HDD widział oba daki i grał bardzo ładnie. 

Myślę, że nie ma co upadać na duchu, tylko spróbuję w kwietniu te akcesoria iFi Audio. 

r-DAC ma własne zasilanie sekcji USB i nie potrzebuje/nie może odbierać prądu ze źródła.

A G1 ma średnicę zajedwabistą, głosy, lokalizację, nieprzesadzone bryły, stałą pozycję źródeł pozornych (nie ma pływania po scenie) itd

Wygrzany egzemplarz około 400h nie ma żadnych przypadłości wymienionych przez ciebie, używam dodatkowo Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jonny napisał:

Wygrzany egzemplarz około 400h nie ma żadnych przypadłości wymienionych przez ciebie, używam dodatkowo Roon

Z tego co się zorientowałem, roon nie ma nic do rzeczy- to niezgodność fizyczna a nie softowa. Niektóre zestawienia dac + G1/2  tak mają, ale jak piszą, zależeć ma to też od egzemplarza G1/2 (w co nie chce mi się wierzyć). 

Tak czy inaczej G1/2 jest na mojej liście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, absinth3 napisał:

A G1 ma średnicę zajedwabistą, głosy, lokalizację, nieprzesadzone bryły, stałą pozycję źródeł pozornych (nie ma pływania po scenie) itd

Kiedyś widziałem jak na Woodstock ludziska pływali w błocie, ale żeby tak po scenie... ?

A tak poważnie to przepraszam ale, jak streamer/transport ma takie "cuda" w domenie cyfrowej wyczyniać? NIE MA TAKIEJ OPCJI

3 godziny temu, absinth3 napisał:

niezgodność fizyczna a nie softowa

... że taki mezalians niby tak? a od czego niby są standardy typu spdif itd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał.M

zestaw ten sam który był kiedy byliście u mnie na wiosnę nic się się nie zmieniło tylko żródło .Co było na plus: gładkość gry głębia sceny i wokale .Tylko powtórzę zestaw vega g2+aries g2 połączony ich linkiem a nie urządzenia osobno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, XVCR napisał:

Tylko po co Aries G2 jak streaming jest już w Vega G2?

Ponieważ to są różne specyfikacje, pytanie jest inne - czy Aries jest wart tak dużej dopłaty....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posłuchacie urządzeń auralica razem i osobno zrozumiecie różnice .Jak dla mnie warto dopłacić do ariesa.Ale każdy niech decyduje samemu bo kasa nie mała.Dobrze że omawiane urządzenia jak dcs i auralic są dostępne do testów.  Każdy zainteresowany może porównać i opisać swoje wrażenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał 

dzięki za zaproszenie mam nadzieję że jak czas pozwoli to się u Ciebie pojawię.Zabawki wezmę ze sobą.Miło będzie się ponownie spotkać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m4tech napisał:

Kiedyś widziałem jak na Woodstock ludziska pływali w błocie, ale żeby tak po scenie... ?

A tak poważnie to przepraszam ale, jak streamer/transport ma takie "cuda" w domenie cyfrowej wyczyniać? NIE MA TAKIEJ OPCJI

... że taki mezalians niby tak? a od czego niby są standardy typu spdif itd?

Oczywiście- miałem zwidy

 

SPDIF do 24/192 (cóż poradzić na specyfikację?)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dojechały do mnie 2 ciekawe urządzenia, długo oczekiwany dCS BARTOK oraz przedwzmacniacz dzielony Gryphon Pandora. Napiszcie , które urządzenie mam przetestować i opisać jako pierwsze. Oczywiście pamiętam o kolumnach Davone ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

d3.jpg

1.jpg

2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartok to takie all in one.

Ciekawe czy sa jakieś kompromisy? Dobra końcówka i cyfrofil zapewne będzie w audiofilskim raju.

 

Ile to kosztuje, z 50 tys zł?

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin_Sz napisał:

Bartok!!! Jak ma się do Debussy+ NB?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wyjąłes mi to z ust. Myslę, że będzie co najmniej tak samo dobrze albo i lepiej. A przynajmniej tak wygląda z tylnego panela. Debussy ma juz swoje lata a jego najwieksza uciążliwością jest tylko jedno wejście zegara. Bo na szczęście Angole pamietaja o swoich klockach i dbaja o użytkowników poprawiając i rozszerzając mozliwosci przez upgrade firmware'u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartok!!! Jak ma się do Debussy+ NB?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Popieram, słuchałem go krótko na AVS z D8000 od Finala, ale chyba coś nie było dobrze ustawione, bo słabo to grało jak na Finale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym Gryphona... lecz Szymon przetestuje i tak oba urządzenia, zatem musimy troszkę poczekać.

Poza tym, Duńczycy muszą się teraz zrehabilitować po tym nieudanym kocurze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na Bartoka, aczkolwiek proponuję by kol. Szymon rzucił monetą - co pierwsze, bo plebiscyt, jak i liczenie głosów moze potrwać.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST

 

DAVONE GRANDE  piękne duńskie "fotele"

 

Dane techniczne (wg producenta)

·  Pasmo przenoszenia 27-30,000

·  impedancja 4 ohm, 3,7 minimum przy 25 Hz

·  skuteczność 90 dB / 2,83 V / m

·  moc maksymalna 170 W mierzone zgodnie z IEC17,1

·  subwoofer 10 ", Aluminium anodowane na czarno sztywne Stożek, Xmax 28mm pp Opatentowany Silnik napędu Projekt symetryczny

·  średnio tonowy 6,5 "Membrana z włókien egipskiego  papirusa. Potężny zoptymalizowany silnik neodymowy o  niskim poziomie zniekształceń.

·  Głośnik wysoko tonowy 1 "Textile Dome Membrana AirCirc Budowa silnika z 6 magnesami neodymowymi  230 Hz, 3 kHz

·  system  / bass reflex obudowa z 16 warstw drewna bukowego  z wieloma  usztywnieniami wewnętrznymi.

·  waga 48 kg  sztuka

·  wymiary: wysokość 91 cm, szerokość 61 cm, głębokość 48cm

Cena 68 370zł  para.

 

Davone Grande to bardzo solidnie wykonane kolumny, ciężkie o masie niemal 50kg. Świetnie zbudowana obudowa, bardzo gruba, wiele wzmocnień wewnątrz, sztywna i stabilna konstrukcja. Wygląd dość niecodzienny, kolumny są niskie i przysadziste przypominają bardziej mebel typu fotel niż standardowe zespoły głośnikowe.  Dość niepraktyczne są metalowe stopy z kolcami, bardzo łatwo zniszczyć i porysować podłogę przy samodzielnym ustawianiu. Jedyny mankament wyglądu to "dziury" na maskownice, przez które widać gołą sklejkę. Całościowo nie ma się do czego przyczepić, przy tandecie Trennera to prawdziwy Mercedes. Zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę tych kolumn. Zwrotnice wykonane przyzwoicie, jakość elementów nie jest z najwyższej półki ale jest to zupełnie akceptowalny poziom.

Głośniki wysokiej klasy średnio-niskotonowy SB Acoustic Satori MR16P, wysokotonowy kopułkowo-pierścieniowy SCAN SPEAK D3004/660000  oraz niskotonowy aluminiowy

SCAN SPEAK 26W/4867T00.

Za budowę i użyte komponenty 5 z minusem.

 

 

 

 

Brzmienie.

Parametry skuteczności i pasma przenoszenia znowu moim zdaniem są zawyżone, kolumny potrzebują sporo mocy żeby zagrać na przyzwoitym poziomie głośności i z pewnością nie mają więcej jak 86-87dB skuteczności. Dolne pasmo przenoszenia z pewnością jest realne dla tego przetwornika ale nie w tak maleńkim litrażu. Bardzo grube ścianki, bardzo płytka obudowa,  osobna komora dla "średniaka"  powoduje że litraż jaki zostaje do dyspozycji jest ewidentnie za mały.

Podczas odsłuchu głośnik nie miał zbyt wiele do powiedzenia na niskim basie, starał się grać basem średnim czyli tym co mógł. Bas wyższy z racji na ciężką membranę był bardzo słabo zaznaczony. W tym, zakresie w którym pracował był jak najbardziej prawidłowy o nieco tłustym charakterze z lekko rozmazanym konturem ale całkowicie akceptowalny w tych pieniądzach. Prawdziwy problem zaczyna się gdy przechodzimy wyżej w pasmo, wyższy bas praktycznie nie istnieje a średnica z głośnika SB ACOUSTIC SATORI jest niesamowicie słaba. Średnie tony są suche, bez siły, z kompletnym brakiem dociążenia dźwięku.  Przez to całość jest mocno odchudzona a równowaga tonalna całkowicie zachwiana. Zakres średnich tonów to ewidentnie katastrofalny aspekt tej kolumny. Wyższego basu nie odtwarza ani ten średniak ani niskotonowy, przez to perkusja i werbel grają z żenującą dynamiką a męskie wokale są totalnie odchudzone i nieprawdziwe.  Orkiestra symfoniczna i duże składy to gwóźdź do trumny tej konstrukcji, wrzaskliwie i nieprzyjemnie, chudo, nudno i męcząco. Absolutny brak masy i dynamiki. Wokale żeńskie wrzaskliwe i męczące na wysokich poziomach głośności, całkowicie niewykorzystany potencja świetnego przetwornika. Góra mocno przerysowana, stanowczo za głośna w stosunku do reszty pasma. Konstruktor zupełnie pogubił się w jej aplikacji. Jakiekolwiek zespoły rockowe lub metalowe są praktycznie nie do słuchania, problemy są nawet z muzyka popularną. Każde gorsze nagranie jest zdecydowanie zbyt chude, suche i nieprzyjemne w odbiorze.

Za dźwięk daję 1+. Ewidentnie najsłabsza kolumna za te pieniądze jakiej słuchałem przez długi okres czasu.

Scena dźwiękowa to już żart z odbiorcy, niska wysokość kolumn i zestrojenie powoduje że całość obrazu muzycznego jest pomniejszona. Najbardziej cierpi wysokość, wokaliści to bardziej Hobbity niż ludzie o naturalnym wzroście. Scena jest też płytsza i nieco węższa niż przy klasycznych zespołach głośnikowych. Szczerze to takie przedstawienie sceny dźwiękowej absolutnie dyskwalifikuje tą konstrukcję w moich oczach. Wszyscy, którzy mnie odwiedzali mieli podobną uwagę, to są kolumny bardziej do "wyglądania" niż słuchania. Całkowicie musze się z tą opinią zgodzić. To produkt dla osoby, która nie będzie słuchała tylko uzupełni swój gabinet o ładny mebelek.

Zupełnie zmarnowany potencjał głośników i  solidnie wykonanej obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

d2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić podstronę tego tematu, gdzie Szymon mógłby wrzucać wyłącznie jego opisy. Byłby lepszy dostęp do recenzji. Tutaj chowają się gdzieś między postami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pmcomp napisał:

Na oko na tym stojaku będzie ok. 1 m.

Jakim cudem metr, jak z podstawą mierzą 91cm.

Góra 85cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.