Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich a przedewszystkim Szymona zalozyciela watku,przepraszam ale nie uzywam PL znakow .

Bylem bardzo dlugo nie aktywny a zreszta moja aktywnosc na AS byla b.krotka . Ze wzgledu jak wyzej "przeczytany" tutaj watek klotni i braku pokory przez ludzi i bardzo malo konstruktynie wykorzystanej energi oraz zle spozytkowanego czasu ktorego jak wiekszosc w dziszejszych czasach czlowiek ma coraz mniej a jeszcze w okolo takie rzeczy hejty etc.  Ze wzgledu ze mieszkam za granica wiekszosc opini i recenzji mialem po testach od znajomych lub z forum na audiogon-ie etc,gdyz to mozna nazywac efektywnym  skladaniem systemu. Czytajac ten temat "Szymona" na ktorego naprowadzil mnie kolega Szymona Piotrek ktorego nie dawno poznalem w Oslo. Po co to pisze jak wspomnialem skladajac system z grono znajomych przy ktorych konstruktywna krytyka przy testach byla wymagana i wrecz pozadana.Uwazam ze jestem juz przy koncu . Teraz gdy juz ta droge przeszedlem dopieszczania systemu poprzez x lat testow i meczarni  (oczywiscie zawsze moge lepiej ale uwazam ze system audio jest na  adekwatnym poziomie co do jego wartosci materialnej). Pisze to gdyz wygrzewajac ostatni upg moje amp. I wkoncu cieszac sie muzyka na takim poziomie jak zawsze oraz rozmawiajac z Piotrkiem chcialem zerknac jak inni sobie z tym radzili i tak oto niedawno poznany kolega opowiedzial mi o "Szymonie" . 

Tak wiec zaczelem czytac po wielu latach znowu cos na AudioStereo. Wiec wraczajac do watku i tematu.

Przedewszystkim Rytm ,muzykalnosc i odwzorowanie naturalnosci (live) przekazu. 

Tym trzeba sie sugerowac i obojetnie czy skladamy system na integrze lebena  czy idac ultra high end klocki.

Mocna lampa w klasie A niestety po przesluchaniu wielu koncowek mocy tranzystorowych za mniejsze i wieksze pieniadze , nic oprocz FM acoustic , i  nie w calym pasmie ale w pewnych elementach monosow MOMENTUM nie zrobilo namnie wrazenia jak mocna lampa w klasie A .
Te monosy jak i inne d'agostino szlyszalem w kilku systemach i mam podobna opininie jak Szymon ,momentum najladniej wypadly a progression jak w/w.

Wiec jestem czlowiekiem niezaleznym w ogole nikt mnie nie zna a jednak odczucie te same hmmm ,moze poprostu tak  dziala spolecznosc audioi same audio na wiekszosci globu tylko w Polsce jest odrazu zawisc i TOTALTNY ale TO TOTALNY  brak wiary i zazdrosc oraz wylacznie egoistyczna krytyka.

Niehcem czytowac kazdego postu i do niego sie odwzorowywac ,aby was oswiecac.

Napisalem to gdyz jak widac Szymon ma Amplifona ja tez bazuje na koncowke lampowej.Polski Amplifon bardzo sobie to firme chwale i inni za granica tez.Na poczatku mojej przygody mialem WT-40 nie pamietam ale ktos tutaj napisal ze to integra szara..etc  ,co jest nieprawda i klamstwem dlaczego po co w imie czego ,a powinno byc umnie sie nie wpasowala etc.

Ja i takze moi znajomi uwazaja ze niestety lampa jezeli chodzi o koncowke jest bardzo trudna do pobicia przez trany i to za gruba kase i tyle.

Tak wiec uzytkownicy podziekujcie szymonowi za jego chec podzielenia sie wiedza.Nie negujcie ze uzywa mocnej lampy w 100m pokoju .Doswiadczeni audiofile widza/szlysza co powinni  a inni co chca a pozniej placza ze tyle czasu stracili.Mogl by jak wiekszosc zamnkac sie  swoim gronie i swoja wiedze zostawic dla siebie i swoich znajomych... teraz narazony na hejty bez profitu z tego prubuje wam pomoc.A to tak wyglada .....

Tak na marginesie jezeli ja czlowiek z nikad ktory zupelnie ma na to wyj... doceniam prace tego czlowieka to i wy powinniscie tym bardziej ze wiekszosc was potrzebuje tej pomocy bardziej niz sie im wydaje.

Pozdrawiam i czekam na kolejne recenzje testowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymon napisał:

Gdybym miał zakupić nowe urządzenie to stawiam na Lumin U1 mini. Stanowczo warto zainteresować się transportami tej firmy.

Porównywałeś może jak się ma do dCSa NB ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MrSalieri napisał:

Porównywałeś może jak się ma do dCSa NB ?  

Nie miałem ich jednocześnie ale sznyt grania jest odmienny. DCS to dynamika, kontur i werwa w graniu. Lumin jest dużo spokojniejszy z mniejsza ilością wybrzmień i mniej wyrazistą sceną dźwiękową. To prostsze granie w kierunku Bluesounda.

Bardzo dużo w takim zestawie zależy od przetwornika, same transporty plików mają mniejszy wpływ ale w dobrze dobranym systemie, warto wycisnąć dodatkowe procenty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elberoth napisał:

rozniosła się po polskim Internecie lotem błyskawicy :)

Moje wątki od zawsze cieszą się olbrzymim zainteresowaniem bo można w nich przeczytać to co wszyscy chcą przed klientami skrzętnie ukryć. Za to mnie przecież kochasz Ty i cała branża audio :)

Widzisz różnimy się tym, że ja składam system na bazie długotrwałych odsłuchów i wieloletnich porównań setek urządzeń. Dlatego u mnie gra jak należy. Ty składasz z tego co dostaniesz w rozliczeniu za pokoje na AVS i na czym możesz najlepiej zarobić, opychając to później na audiomarkt. Dlatego u Ciebie nigdy nie zagra na poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szymon napisał:

To prostsze granie w kierunku Bluesounda.

Bluesound w zasadzie jest taka efemeryda, bo wygląd kompaktowy, aplikacja prosta, strojenie ugrzecznione, ale jak niczym specjalnym się nie wyróżnia, to i nie ma typowych słabych stron jakie ma większość streamerów do 5 tys. Lumin jest lepszym streamerem. Lepsza aplikacja, więcej wyrafinowania, mowa o tych jakie znam do 20 tys, ale nie faktycznie w części pasma brakuje mu zarówno kontroli jak i audiofilskich smaczków. Oba po cieplej stronie mocy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupować to coś docelowego albo na tyle taniego i przystępnie grającego żeby nie płakać przy odsprzedaży. Dla mnie różnica w cenie pomiedzy Bluesound a Lumin nie jest warta dopłaty jaką żąda producent. Z Vivaldim ta czarna skrzyneczka za grosze gra zadziwiająco dobrze. Oczywiście z roonem:)

Roxi zapomniałem zapytać piszesz o samych transportach czy integrach z wbudowanym dac? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szymon napisał:

Roxi zapomniałem zapytać piszesz o samych transportach czy integrach z wbudowanym dac? 

Lumin integra i transport, Bluesound transport z DAC EC ECM2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Szymon - nie będę bronił 3 Koron, bo co system to inny efekt finalny, jednak ani słowem nie wspomniałeś w jakim ustawieniu (jeśli chodzi o przełączniki ekranowania) słuchaliście tych interkonektów. Warto byłoby o tym pamiętać, bo jakby nie było to cztery różne konfiguracje i bardzo wyraźne różnice w brzmieniu.


TripleCrown_RCA-0016.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon opisał brzmienie tych drutów jako lipne,jeśli okaże się,że to fejki,to przynajmniej wiadomo że gospodarz wątku ma dobre ucho. Jakaś korzyść jest. Byłoby dobrze,żeby ktoś z Nautilusa się tu wypowiedział,może Furutech zmodyfikował wtyczki?można o to zapytać w RCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od samego początku, mam swoje przemyślenia, ale nie wchodzę w niepotrzebne utarczki.

Ale uważam, że teraz żarty się skończyły.

Albo testowane przewody są oryginalne, albo mamy do czynienia z oszustwem w sensie prawnym i oczywiście etycznym, wraz ze wszystkimi konsekwencjami z tego płynącymi. Nie chcę się rządzić w tym temacie, ale zanim Autor opisze następne testowane urządzenia poprosiłbym o całkowite wyjaśnienie tej kwestii. Uważam, że najbardziej zainteresowanymi są/powinni być Szymon i Nautilus. I chyba też Moderacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jamówię napisał:

Szymon opisał brzmienie tych drutów jako lipne,jeśli okaże się,że to fejki,to przynajmniej wiadomo że gospodarz wątku ma dobre ucho. Jakaś korzyść jest. Byłoby dobrze,żeby ktoś z Nautilusa się tu wypowiedział,może Furutech zmodyfikował wtyczki?można o to zapytać w RCM.

moim zdaniem byłaby to przesada żeby ktoś z Nautilusa wypowiadał się na temat tych  kabli

tylko dlatego że Szymonowi  nie przypasowały....z kablami czasami tak bywa...

 niekoniecznie te topowe muszą w każdym systemie  się sprawdzić ...

gość który ma ten ,,ładny,, pokój odsłuchowy zmienił Harbeth m40.1 na S16H

czy to znaczy że nasze ulubione kolumny muszą być  do dupy  ...nie musisz odpowiadać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jamówię napisał:

Szymon opisał brzmienie tych drutów jako lipne,jeśli okaże się,że to fejki,to przynajmniej wiadomo że gospodarz wątku ma dobre ucho. Jakaś korzyść jest. Byłoby dobrze,żeby ktoś z Nautilusa się tu wypowiedział,może Furutech zmodyfikował wtyczki?można o to zapytać w RCM.

Już pisałem interkonekty, których opis dotyczył były na 100% oryginalne. Opis brzmienia sieciówek jeszcze nie nastąpił. Insynuacje trolli, że dystrybutor sprzedaje podróby są absurdalne i moim zdaniem zasługują na reakcję prawną.

8 minut temu, Allmr napisał:

Czytam ten wątek od samego początku, mam swoje przemyślenia, ale nie wchodzę w niepotrzebne utarczki.

Ale uważam, że teraz żarty się skończyły.

Albo testowane przewody są oryginalne, albo mamy do czynienia z oszustwem w sensie prawnym i oczywiście etycznym, wraz ze wszystkimi konsekwencjami z tego płynącymi. Nie chcę się rządzić w tym temacie, ale zanim Autor opisze następne testowane urządzenia poprosiłbym o całkowite wyjaśnienie tej kwestii. Uważam, że najbardziej zainteresowanymi są/powinni być Szymon i Nautilus. I chyba też Moderacja.

Kable były pożyczone od dwóch różnych osób. Opisane interkonekty są na 100% oryginalne, kable zasilające były mi wypożyczone od audiofila który nie wspomniał nic że może to być wyrób nieoryginalny, prawdopodobnie sam o tym nie wiedział. Dlatego wstrzymałem się z opisem brzmienia samych sieciówek.

Podczas opisu kabli sieciowych brzmienie tych modeli nie będzie brane pod uwagę  w porównaniu. Dziękuję AudioPhase za zwrócenie uwagi, kable na żywo wyglądały wyśmienicie i nie byłem w stanie samodzielnie dokonać oceny ich oryginalności. Za ewentualne zamieszanie bardzo przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jamówię napisał:

Szymon opisał brzmienie tych drutów jako lipne,jeśli okaże się,że to fejki,to przynajmniej wiadomo że gospodarz wątku ma dobre ucho. Jakaś korzyść jest. Byłoby dobrze,żeby ktoś z Nautilusa się tu wypowiedział,może Furutech zmodyfikował wtyczki?można o to zapytać w RCM.

Pan Robert Szklarz już oglądał te zdjęcia i powiedział, że z kilometra widać, że te to podróba. Oczywiście okiem kogoś, kto ma te kable na co dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli IC oryginal. To w czym problem? Zagrały jak zagrały i szlus. Tak jak pisał Miro,nie muszą zgrywać się w każdym systemie i tyle. Kable AC trzeba wyjaśnić. 

2 minuty temu, Elberoth napisał:

Pan Robert Szklarz już oglądał te zdjęcia i powiedział, że z kilometra widać, że te to podróba. Oczywiście okiem kogoś, kto ma te kable na co dzień.

Chodzi o sieciówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wklejanych linków do alli widać, że osoba która kupiła 4 szt FAKE TC, kupiła także z 15 innych FAKE Kabli w tym samym okresie, więc albo ma bardzo rozbudowany system 

Albo i co najprawdopodobniejsze niebawem będziemy mieli wysyp podróbek w PL, i to raczej nie na aukcjach będzie sprzedawane, a pocztą pantoflową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Elberoth napisał:

Pan Robert Szklarz już oglądał te zdjęcia i powiedział, że z kilometra widać, że te to podróba. Oczywiście okiem kogoś, kto ma te kable na co dzień.

Interkonekty od niego ze sklepu to podróby? Robert Szklarz tak powiedział? Elb teraz to trochę przesadziłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

n3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Allmr napisał:

Szymon, niestety dopóki tego nie wyjaśnisz będzie w tym wątku ciągnął się syf.

Zgodnie z  moją obecną wiedzą interkonekty, których dotyczą opisy brzmienia to na 100% oryginały, zdjęcia z hologramami od dystrybutora jasno to potwierdzają.

Kable sieciowe po tym co napisał Audio Phase są nieoryginalne i ich brzmienie nie będzie brane pod uwagę.

Moim zdaniem dystrybutor powinien jasno określić jak rozpoznać oryginalne wyroby bo jak widać ilość podrobionych kabli jest gigantyczna. Nawet nie wiedziałem, że jest to taka skala. Jeżeli ktoś nie ma do czynienia na co dzień z danym kablem to da się oszukać, te sieciówki były doskonale wykonane!

 

10 minut temu, Elberoth napisał:

W wklejanych linków do alli widać, że osoba która kupiła 4 szt FAKE TC, kupiła także z 15 innych FAKE Kabli w tym samym okresie, więc albo ma bardzo rozbudowany system 

Albo i co najprawdopodobniejsze niebawem będziemy mieli wysyp podróbek w PL, i to raczej nie na aukcjach będzie sprzedawane, a pocztą pantoflową

Akurat w tej sprawie wszyscy powinniśmy się zjednoczyć żeby wyeliminować fake z rynku. Trzeba jasno informować o takich wyrobach i wskazywać jak rozpoznać podrobione produkty. Powinien powstać taki wątek bo jak mniemam Siltech to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szymon napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To zdjęcie jest dla mnie również co najmniej bardzo podejrzane. 

Po pierwsze, kable z nautilusa (przynajmniej te które miałem u siebie), mają pełną nazwę rejestrową firmy. 

Po drugie, naklejka po prawej nie ma hologramu, który jest standardem już od wielu lat (z pewnością stosowanym wcześniej, niż kable serii TC są na rynku). 

 

Serial Watermarked1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Elberoth napisał:

To zdjęcie jest dla mnie również co najmniej bardzo podejrzane. 

Po pierwsze, kable z nautilusa (przynajmniej te które miałem u siebie), mają pełną nazwę rejestrową firmy. 

Po drugie, naklejka po prawej nie ma hologramu, który jest standardem już od wielu lat (z pewnością stosowanym wcześniej, niż kable serii TC są na rynku). 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na pudełku były 2 naklejki. Foto poniżej. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem podrobione kable nie posiadają hologramów. Teraz bałbym się zakupić jakiegokolwiek Siltecha!

n4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno właściciel jeśli kupił legalnie w PL ma dowód zakupu -  w końcu to nie kilo kiełbasy krakowskiej...

Oczywiście nie można nikogo zmusić do ujawnienia takich dokumentów ale może jednak jest to możliwe. Szymon? To by zapewne rozwiało wątpliwości...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sardyn napisał:

Na pewno właściciel jeśli kupił legalnie w PL ma dowód zakupu -  w końcu to nie kilo kiełbasy krakowskiej...

Oczywiście nie można nikogo zmusić do ujawnienia takich dokumentów ale może jednak jest to możliwe. Szymon? To by zapewne rozwiało wątpliwości...

 

Wątpliwości nie ma bo to kable demo dystrybutora. Znajdziesz je w ich sklepie, sprawdź numery.

Nie ma paragonu bo nie zostały jeszcze sprzedane! Jak widać Elberoth nie jest w stanie rozpoznać oryginału więc jak postronny kupujący ma sobie z tym poradzić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam ich w ręku, tylko muszę oceniać ze zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Elberoth napisał:

Nikt nigdy nie mówił, że Szymon jest głuchy, albo że u Szymona nie gra (nie wiem jak gra). 

Pomijając przypadki jawnych oszustw (sam złapałem go na jednym), gdy opisywał produkty których nie miał, chodzi raczej zawsze o to, co potem pisze na forum i ile ma to wspólnego z rzeczywistością. 

Adam powiem szczerze,nie chcę brać udziału w Twoim sporze z Szymonem. Jego wątek odwiedzam,bo jest w nim masa sprzetu nie na moją kieszeń.  Czytam więc sobie i samodzielnie wyciągam wnioski. Twój wątek czytam na dokładnie tej samej zasadzie. Rozumiem,że ustalono że autentyczność IC Siltecha jest bezsporna?skoro tak,to znaczy że u Szymona one nie zagrały tyle,świat z tego powodu nie zbiednieje:)) Teraz trzeba wyjaśnić co z AC i jeśli to fake,to opisać sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szymon napisał:

Wątpliwości nie ma bo to kable demo dystrybutora. Znajdziesz je w ich sklepie, sprawdź numery.

Dzięki. Na pewno sprawdzę. Pisałeś że kable pożyczone od 2 różnych osób więc błednie założyłem że od właścicieli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Szymon napisał:

Teraz bałbym się zakupić jakiegokolwiek Siltecha!

@Szymon nie przejmuj się zbytnio, to tylko sprzęt ;)
Markowe kable są podrabiane od wielu lat - według moich obserwacji i doświadczenia przynajmniej od ponad 20 - i to wielu bardzo uznanych marek. Nie będę pisał dokładnie jakich firm i jakie modele bo nie chcę żadnej z nich deprecjonować albo reklamować. Interes kwitnie i wszyscy są szczęśliwi.

Fałszowane kable mają ogromne poparcie na forum audiostereo. Ilekroć pojawiała się dyskusja na temat fałszowanych kabli, również firmy Siltech, to natychmiast pojawiali się znawcy, którzy zawzięcie przekonywali, że nie ma znaczenia czy jest to kabel podrabiany i skąd pochodzi. Według nich ważne jest jak gra i wmawiali usilnie, że te podrabiane kable grają na pewno nie gorzej niż oryginały, a może nawet lepiej, więc po co przepłacać.

Dlatego już dawno temu zdecydowałem się na mało znane, niszowe australijskie kable firmy P.S.C., przynajmniej zakup z pewnego źródła i wiem, że nie są podrabiane.

Dwa przykłady z ostatnich dni na forum opiewające podrabiane kable, a są takich wypowiedzi setki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj niejaki @audioburak w dniu 5.02.2019 - niedawno zachęca wręcz do zakupu fałszowanych kabli.

"Dawno temu słuchałem Valhalli, ale już jej nie ma więc nie bardzo wiem, co polecić.
Kiedyś wyskakiwały mi Red Dawn na aliex ale podróbki więc trudno mi teraz ocenić.
Gdybym nie robił tych ćwiczeń, które wykonałem - miałbym opory, ale teraz uważam, że np. na taki wynalazek nerki nie musisz sprzedawać, a dźwięk powinien być jak trzeba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bo na kupno oryginalnych; zmodyfikowanych raczej ciężko mi Cię namawiać.
Mają inne średnice, więc za transparentność nie ręczę, ale pisałem o kablach kynar 0,24, z których możesz sobie coś wyrzeźbić i moim zdaniem lepsze trudno znaleźć.
Type 2 też nie są zupełnie przejrzyste - ale podobno nowy DNM 0,5 Resona ...."

W dniu 30.01.2019 niejaki @ohdesu chwali się z kupionej podróbki Siltecha, a wręcz ogłasza się z tym kablem:

"Cześć wszystkim. Kupiłem kabel jack - 2 x cinch. Sprzedający przez pomyłkę wysłał coś takiego w wersji 5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mam zupełnie do czego tego podpiąć. Jest to oczywiście podróbka drogich kabli, jednak na aliexpress też kosztują kilkadziesiąt dolarów, więc pewnie są lepsze niż większość kabli z allegro. Ktoś miał doświadczenie z tego typu kablami?
Ewentualnie gdzie można te kable sprzedać żeby kupujący nie czuł się oszukany? "

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zatem nie dziwi mnie ani kupowanie ani handlowanie podróbami wszelakiego typu. Ze strony producenta i sprzedawcy jest to brudny interes. Ze strony świadomie kupującego jest to swego rodzaju skundlenie i przyczyna tego tkwi IMHO głęboko w osobowości a szukać jej należy w minionych pokoleniach i zdegenerowanych genach. Ot takie Lumpenschweine!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
10 godzin temu, Fr@ntz napisał:

Szymon - nie będę bronił 3 Koron, bo co system to inny efekt finalny, jednak ani słowem nie wspomniałeś w jakim ustawieniu (jeśli chodzi o przełączniki ekranowania) słuchaliście tych interkonektów. Warto byłoby o tym pamiętać, bo jakby nie było to cztery różne konfiguracje i bardzo wyraźne różnice w brzmieniu.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szymon, zwróciłeś podczas odsłuchów uwagę na ustawienie przełączników ekranowania, czy potraktowałeś 3korony jak zwykłe IC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle bicia piany o kablach i ... nic z tego nie wynika.

Każdy swój rozum ma i kupuje co chce. Ja tez o czym poniżej. Oryginał czy podróba. Jak dla mnie skoro producent i dystrybucja nie potrafią sobie na świecie poradzić z tym procederem to musimy z tym żyć. To ich biznes cierpi. A my mamy mnóstwo innych kabli do wyboru. Od dawien dawna wiadomo, że kabli Silitecha lepiej sie nie dotykać bo mogą byc gorącym kartoflem.

Doleję teraz troszkę oliwy do ognia z innej strony. W moim systemie wszystkie kable typu interconnect, zarówno zbalansowane jak i niezbalansowane to Western Electric 16GA. Wszystkie zasilające i głosnikowe plus żyły PE w listwach to Western Electric 14GA. Cynowana miedź.

Taki jest mój wybór. Na takie nawet podrabiane Silitech mnie nie stać ponieważ uzywam z 15 sieciówek i pewnie ze trzydzieści róznych interconnectów.

A jak gra? Dla mnie bardzo dobrze :). I wcale nie twierdzę, ża lepiej nie można.

Pozdrowienia dla wydających dziesiątki tysięcy na kabelki.

 

 

Proponuje wrócić do meritum wątku.

 

PS. uppps, przepraszam, zapomniałem, do graniaka mam MIT Reference Phono ze starej serii.

201851_183939_L3DDHZ.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fr@ntz napisał:

Szymon, zwróciłeś podczas odsłuchów uwagę na ustawienie przełączników ekranowania, czy potraktowałeś 3korony jak zwykłe IC?

Z tego co pamiętam to w pozycji ground kable grały jaśniej a float troszkę ciemniej, bardziej odpowiadało mi to drugie ustawienie. Nie są to duże różnice ale da się je wychwycić. Nie wiem z czego jest przewodnik w tych kablach ale brzmiało to bardziej jak typowe srebro niż złoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szymon napisał:

Z tego co pamiętam to w pozycji ground kable grały jaśniej a float troszkę ciemniej, bardziej odpowiadało mi to drugie ustawienie. Nie są to duże różnice ale da się je wychwycić. Nie wiem z czego jest przewodnik w tych kablach ale brzmiało to bardziej jak typowe srebro niż złoto.

Kable to srebro z niewielką domieszką złota i dlatego mogły Ci z lampą nie do końca styknąć w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.