Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, babatular napisał:

Z tego co można wyczytać na forum to Q1 nie mają szans ze Studio16Hz. Zresztą podobnie jak inne "metkowce" - jak to pogardliwie się tutaj mówi na marki o zasięgu światowym.

Masz niepowtarzalną okazję ocenić to na własne uszy by wyrobić sobie zdanie czy te pogardliwe epitety mają odniesienie w rzeczywistości i jak światowy zasięg tych marek ma się do dźwięku, które one proponują ;) Rafałek zapraszał Cię już wielokrotnie ;) ja tam jestem ciekaw z tego powodu w weekend znowu mnie czeka wycieczka przez pół Polski :)))

 

8 godzin temu, Marcin_Sz napisał:

Mogę je mieć w cenie małych ethosow... ale czy wato?

Za 30% ceny katalogowej?? Niezła promocja.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Takie porównanie jest nie odpowiednie. 

Pasowało by porównać np. z Canto Grand signature+

Zabierz swoje i podejdź w sobotę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele razy w tym temacie zbierałem głos i niespecjalnie chce mi się powtarzać. Grzegorz z 16Hz to fajny, doświadczony gość z dużą wiedza na temat głośników ale ilekroć słuchałem kolumn Studio16Hz to grały dosyć przeciętnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

słuchałem kolumn Studio16Hz

Ale czy to były Ethosy lub Arcady w dobrze złożonych systemach, takich jak Rafałka na przykład? Czy swoje opinie opierasz na odsłuchu Minasów na Audio Show i parafrazujesz to co słyszałeś w kontekście wyższych modeli i ich zestawień? Minas+Cayin a70 to "trochę" inne granie niż Ethos+WM300....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, babatular napisał:

Już wiele razy w tym temacie zbierałem głos i niespecjalnie chce mi się powtarzać. Grzegorz z 16Hz to fajny, doświadczony gość z dużą wiedza na temat głośników ale ilekroć słuchałem kolumn Studio16Hz to grały dosyć przeciętnie.

To może jakiś przykład zestawienia kolumn i gratów, które uważasz za nieprzeciętne...please :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ziko369 napisał:

To może jakiś przykład zestawienia kolumn i gratów, które uważasz za nieprzeciętne...please :-)

Najlepsze to te na wystawie i na zdjęciu :)

7 minut temu, Jamówię napisał:

Ty baba zdaje się mieszkasz w Bundesrepublice,to opisz może gdzie to tak nasłuchałeś się poroduktów 16Hz,tak konkretnie,podaj  miejsca i konfiguracje.

Z pewnością dostaniesz wszystkie informacje wraz z fotorelacją. Na początek Babatular niech wrzuci fotosy własnego systemu bo póki co nikt go nie widział. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, babatular napisał:

Już wiele razy w tym temacie zbierałem głos i niespecjalnie chce mi się powtarzać. Grzegorz z 16Hz to fajny, doświadczony gość z dużą wiedza na temat głośników ale ilekroć słuchałem kolumn Studio16Hz to grały dosyć przeciętnie. 

Zapraszam Cię serdecznie poraz kolejny. Przyjedź, przynajmniej będziesz miał okazję obalić swój stereotyp na temat S16hz, jak i wzmacniaczy lampowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ziko369 napisał:

Szymon, już nawet nie zdjęcia... chociażby zestawienie...

Nawet tanie STXy potrzebują odpowiedniego napędu by grać...

Zastanawiam się czy posiada jakikolwiek system audio. Już tutaj tacy pisali co mieli mercedesy ale na plakacie :)

Gdyby wprowadzić niepisany zwyczaj ujawnienia zdjęć własnych systemów przed pisaniem w tej zakładce, wiarygodność wielu piszących zostałaby natychmiast zweryfikowana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szymon napisał:

Gdyby wprowadzić niepisany zwyczaj ujawnienia zdjęć własnych systemów przed pisaniem w tej zakładce, wiarygodność wielu piszących zostałaby natychmiast zweryfikowana. 

Należy uszanować wszystkie opinie wyrażane na temat danych zestawień czy też konkretnych urządzeń. 

Natomiast zgadzam się że przedstawienie własnego systemu dało by nam obraz, czym wzoruje się osoba, oceniając brzmienie tychże urządzeń. 

Myślę że oszczedziłoby nam to wielu niepotrzebnych przepychanek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, babatular napisał:

jakoś Accordo z Jadisem grały wybornie

Napisz proszę jakiej muzyki powinno się słuchać na tym zestawieniu ,aby można napisać jak powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej muzyki  jaką rozsądny prowadzący proponował. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje od Accordo że zwalą ściany i w skali 1:1 odtworzą orkiestrę.I to jeszcze w dużej sali Magnolia w Tulipie, której kubatura przynajmniej kilkukrotnie jest za duża do możliwości Accordo. Kolumny Studio 16 Hz słuchane w tym roku w Sobieskim też się nie nadawały do symfonki :)

Chociaz na ten przykład Raidho D1 z Jeffem symfonike odtwarzały bardzo dobrze, Jak na monitorki to wybitnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

Takiej muzyki  jaką rozsądny prowadzący proponował. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje od Accordo że zwalą ściany i w skali 1:1 odtworzą orkiestrę.I to jeszcze w dużej sali Magnolia w Tulipie, której kubatura przynajmniej kilkukrotnie jest za duża do możliwości Accordo. Kolumny Studio 16 Hz słuchane w tym roku w Sobieskim też się nie nadawały do symfonki :)

Nikt tez tak nie napisał . Ty ogulnikujesz wszystkie swoje wypowiedzi. Powiedz mi w takim razie jakie wymagania względem kolumn ma Audiofil z trzydziestoletniej doświadczeniem, skoro za wzór stawiasz Acordo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Po 30 latach zabawy wiem że to niemozliwe

Niemożliwe? Większość zachodnich firm audio ma swoje źródło sukcesu oparte na utalentowanych jednostkach. Najlepiej widać, to po ich odejściu. Nie powielajmy tych negatywnych stereotypów i zaściankowości, że u nas coś jest niemożliwe. Niestety nasz rynek nie miał tego komfortu dla rozwoju w którym jeszcze każdy musiał konkurować z każdym, aby zbudować zaplecze i kapitał. Natomiast nie zmienia to faktu, że niezależnie czy jest to Rumunia, Rosja czy Polska jeśli ktoś jest zdeterminowany i utalentowany, to jest w stanie zbudować świetny produkt. Oczywiście jeśli nie będzie się kierował zasadą, że jest coś niemożliwe i najlepiej nawet nie zaczynać. Produkcja seryjna i światowa dystrybucja jest wejściem na inny level, ale wcale to nie musi to być takie dobre z punktu widzenia końcowego odbiorcy, bo im większa firma tym większa pogoń za optymalizacją kosztów, co zazwyczaj odbija się negatywnie na jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rafał.M napisał:

Nikt tez tak nie napisał . Ty ogulnikujesz wszystkie swoje wypowiedzi. Powiedz mi w takim razie jakie wymagania względem kolumn ma Audiofil z trzydziestoletniej doświadczeniem, skoro za wzór stawiasz Acordo.

Czy ja wiem czy stawiam za wzór Accordo. Po prostu pięknie grały te kolumny w niesprzyjających warunkach hotelowych. Mogłem mieć Accordo ale wolałem inne Włoszki.

Od Accordo wolałbym Ktemy jak już.

 Dzięki za zaproszenie - może kiedyś sie skusze. Generalnie jeśli tak Ci sie podoba Ethos Ultima to super. To piekna sprawa jak audiofil/meloman jest w pełni zadowolony z brzmienia systemu - bo o to w tym chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Studio16Hertz napisał:

Z pewnością babatular posiada jak zresztą sam pisał ,a kolejnego razu przypominał, tak więc jest posiadaczem jak poniżej, nawet mu koledzy gratulowali :
 

babatular                
Napisano 21 Czerwca 2015
Oczywiście ze w swoim. Mam i Guarneri i Caldery :)

Co do systemu na jakim słucham - odsyłam do mojego profilu.
-------------------------
babatular
Napisano 21 Czerwca 2015 (edytowane)
Wykrawiłem się na Gryfa i Evolution. Sprzedałem nerke. Ale tez trafiła się okazja. Cieszę się jak głupi blaszką.
Teraz muszę długi podawać. jak wyjdę na prostą przyjrze się tym talerzykom:) Poza tym muszę się oswoić z systemem bo trochę go wywrocilem do góry nogami. 
Plinius był fajny ale ten set Gryfa to inna liga :)
 

Zatem czekamy na fotosy zestawu Babatulara. Gryphona i AP znam dość dobrze więc znajdziemy wspólny język.

4 minuty temu, babatular napisał:

Dzięki za zaproszenie - może kiedyś sie skusze

Masz jedyną możliwość w życiu posłuchać razem Magico i Ethosów z topowych serii więc na co czekasz. Bierz pod pachę swoje paczki i zrobicie maraton testowy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, babatular napisał:

W Studio 16Hz ja nie widze/nie słyszę nic wyjątkowego. I żeby nie było bardzo kibicuję panu Grzegorzowi bo ma gość pasję - i lubi tak jak ja: papier i celuloze.

Mówisz, że masz 30 lat doświadczenia w branży, ale nie wiem ile kupowałeś prawdziwie drogich sprzętów nowych bezpośrednio od dystrybutorów. Na początku dostaniesz ciastko i kawę, bardzo duży rabat, na pewne sprzęty nawet 100 tys rabatu ... może się trafić niepowtarzalna okazja, ale w pewnym momencie zabawa się kończy. Często tam jest takie agresywne obrzucanie się jadem, przy którym te opisy tutaj są dla przedszkolaków. Z tym, że mało kto ma odwagę na taką otwartą konfrontację publiczną jak odbywa się tutaj na forum i dla większości lepiej takie rozmowy prowadzić zakulisowo. Tak więc nie narzekaj na tą perswazję tutaj, bo ona jest prawie znikoma.Z drugiej strony, to, że coś Ci się nie podoba jest też normalne. Wolisz inne kolumny, to nikt Ciebie na siłę nie przekonuje abyś je zmieniał. Szymon jak widać ma swoją ulubioną estetykę dźwięku i upodobania, którą ktoś może uznać za atrakcyjna lub nie. Natomiast najlepiej nie wypowiadać się o czymś czego się nie zna opierając się tylko na markach, a jeszcze bardziej na kraju pochodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

Ale wiesz - tak się składa że mam luz, nie jestem z branży wiec nie mam ciśnienia, w maratonach nie mam zamiaru uczestniczyć, ani nikomu nic udowadniać, ani z nikim konkurować.

   Poza tym Calder pod pachę nie da się wziąć :)

To mamy identyczne założenia. Niestety problem polega na tym, że wypowiadasz się na temat kolumn których w życiu nie słuchałeś ani nie widziałeś więc dajemy Ci możliwość zmiany tej sytuacji.

Odnośnie posiadanego zestawu nie uwierzę Ci dopóki go nie zobaczę, przykro mi ale wiele lat na forum nauczyło mnie dystansu do ludzi. Jak widzisz ja nie mam nic do ukrycia, podobnie jak Rafał, Tomek, Mirosław, Olek, Łukasz i wielu innych. Możesz to zrobić dyskretnie na pw jeżeli się krępujesz.

14 minut temu, babatular napisał:

W Studio 16Hz ja nie widze/nie słyszę nic wyjątkowego.

Nie wiem po co sugerujesz, że słuchałeś kolumny S16Hz jak z żadną serią Arcada, Ethos na 100% nie miałeś styczności. Nie potrafisz udokumentować odsłuchu nawet podstawowych modeli więc po co to pisanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie będzie przesady z mojej strony gdy  powiem że  komplet Jadis + Accordo na Audio Show

zaprezentowały się dobrze - nie jest to tylko moja opinia.....jak wspomniał Babatular te kolumienki

grały raczej w niezbyt korzystnym dla siebie  środowisku ( zbyt durze pomieszczenie)  ale wyszły z tego obronną ręką

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 minut temu, babatular napisał:

wietne zespoły robi Dynaudio, Audio Physic ( które nie wiedzieć czemu jest passe), Gamut, Rosso Fiorentino, Xavian, Sonus faber, Franco Serblin, Kaiser Acoustic.

Tak z ciekawości czym takim góruje rzeczony Xavian nad s16hz?

Xavian - mała firma, Europy Środkowej, głośniki największych dostawców tj. Seas, Scan, Vifa (jak w 95% firm), robione przez pasjonata - bardzo dużo podobieństw. W s16hz miałeś problem, że za drogie jak na prezentowaną jakość, w wymiennych przez Ciebie jako wzór Xavianach jest z tym lepiej wg. Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój. Jak ktoś jest zakochany w metkach to nigdy nie przyzna , że taka polska manufaktura może być lepsza. Nie ma co przekonywać. babatular nie miał kontaktu z kolumnami, a już wie jak grają. To tylko potwierdza to do napisałem w drugim zdaniu. Audiofil z 30 letnim stażem z systemem którego nikt nie słyszał i nie wiedział. Jasne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

Audiofil z 30 letnim stażem po prostu wie , że nie ma na świecie firmy audio która deklasuje wszystkie inne. NIE MA.

Nikt nie twierdzi , że S16Hz deklasuje wszystkie inne. Opisywane są konkretne porównania w tym samym miejscu. Nie fikcje. Chyba nie ma osoby , która by miała wszystko osłuchane. Chociaż sądząc po Twoim "profesorskim" tonie Ty chyba już wszystko wiesz. Jak przychodzi propozycja spotkania to jest miganie się. Ja jestem na forum raptem kilka lat i zdążyłem poznać sporo osób i uczestniczyć w kilku spotkaniach. Jakby było więcej czasu to chętnie pojeździłbym więcej. Masz taki super gust , wszystko wiesz to może podziel się wiedzą. Zaproś kogoś. Wiele osób mogłoby z tego skorzystać. Chyba , że wolisz być anonimowy przed klawiaturą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam jakby zagrały ethosy lub arcady 3.5 z produktami WBA, pre blazebird i końcówki mocy Ironbird na lampach 211 bo wypadają bardzo korzystnie cenowo, do tego jakieś źródło wiadomo w rozsądnych cenach i mógłby wyjść całkiem ciekawy zestaw w przyzwoitych sumach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Silver_85 napisał:

Panowie dajcie spokój. Jak ktoś jest zakochany w metkach to nigdy nie przyzna , że taka polska manufaktura może być lepsza. Nie ma co przekonywać. babatular nie miał kontaktu z kolumnami, a już wie jak grają. To tylko potwierdza to do napisałem w drugim zdaniu. Audiofil z 30 letnim stażem z systemem którego nikt nie słyszał i nie wiedział. Jasne. 

Tu nawet nie o to chodzi. Sam gram na metkach Leben,Naim Harbeth,tu chodzi o wiarygodność,ja sobie wczoraj z p Grzegorzem pogadałem na priv(przesympatyczny człowiek a jego opisy kolumn Sonus Faber,czy Dynaudio to kompetencyjny majstersztyk)i ustaliłem,że wezmę Lebenka pod pachę i podjadę do Tychów posłuchać Arcad,bo nie słyszałem nigdy 16HZ,ale do łba nie przyszło mi,żeby kłamliwie deprecjonować ich dźwięk. Poznam,to się wypowiem:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Silver_85 napisał:

Nikt nie twierdzi , że S16Hz deklasuje wszystkie inne. Opisywane są konkretne porównania w tym samym miejscu. Nie fikcje. Chyba nie ma osoby , która by miała wszystko osłuchane. Chociaż sądząc po Twoim "profesorskim" tonie Ty chyba już wszystko wiesz. Jak przychodzi propozycja spotkania to jest miganie się. Ja jestem na forum raptem kilka lat i zdążyłem poznać sporo osób i uczestniczyć w kilku spotkaniach. Jakby było więcej czasu to chętnie pojeździłbym więcej. Masz taki super gust , wszystko wiesz to może podziel się wiedzą. Zaproś kogoś. Wiele osób mogłoby z tego skorzystać. Chyba , że wolisz być anonimowy przed klawiaturą. 

Przecież ustaliliśmy że blefuję. Jak to nie deklasuje studio 16Hz innych producentów - chyba czytamy inne forum.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zibii napisał:

Tak sie zastanawiam jakby zagrały ethosy lub arcady 3.5 z produktami WBA, pre blazebird i końcówki mocy Ironbird na lampach 211 bo wypadają bardzo korzystnie cenowo, do tego jakieś źródło wiadomo w rozsądnych cenach i mógłby wyjść całkiem ciekawy zestaw w przyzwoitych sumach. 

Warto sprawdzić każdy nowy produkt, tym bardziej krajowy. Jeśli producent zwróci się do mnie to nie widzę problemu z takim testem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

19 minut temu, babatular napisał:

Przecież ustaliliśmy że blefuję. Jak to nie deklasuje studio 16Hz innych producentów - chyba czytamy inne forum.


Bardzo proszę kończcie już powoli ten temat... 

Babatular,

Wprawdzie wyrobiłeś sobie opinię na modelach sprzed ponad dekady, nie wiem gdzie ich słuchałeś, ale  większość osób łączyła je wtedy z marantzami pm68, music angelami i zlampizowanym CD za pięć stówek  - takie wtedy były czasy. Troszkę się obecnie zmieniło, ale to już twoja sprawa czy chcesz tamat zgłębić czy nie. 

Jeśli Ci to wystarczy to wyciągania wniosków to OK, ale nie dziw się, że Ci którzy FAKTYCZNIE słyszeli nowsze produkty w znacznie bardziej wyrafinowanym towarzystwie niż Music Angel mają ciut inne zdanie niż Ty. 

Ja również uważam, że w audio nie ma deklasacji i rozjeżdżania walcem (btw mógłbyś wkleić cytat gdzie tak pisano o s16hz), porównanie monitorków Magico do Ethosów również uważam niedorzeczne - bo jak porównywać dwie całkiem innej klasy urządzenia do siebie (w sensie monitor do dużej podłogówki), ale z drugiej strony jak producent deklaruje, że jest to sprzęt warty 150tyś to chyba można od niego oczekiwać bardzo dużo...? Porównanie do monitorów Canto pewnie byłoby bardziej na miejscu, ale już bez jaj... dzieli je 145tyś zł różnicy w cenie - trochę nie wypada porównywać ze sobą sprzętów 30x razy droższych... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szymon napisał:

Jeśli producent zwróci się do mnie to nie widzę problemu z takim testem. 

nie żebym krakał ale coś tak czuję że dużego ruchu raczej nie będzie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jamówię napisał:

Tu nawet nie oto chodzi. Sam gram na metkach Leben,Naim Harbeth,tu chodzi o wiarygodność,ja sobie wczoraj z p Grzegorzem pogadałem na priv(przesympatyczny człowiek a jego opisy kolumn Sonus Faber,czy Dynaudio to kompetencyjny majstersztyk)i ustaliłem,że wezmę Lebenka pod pachę i podjadę do Tychów posłuchać Arcad,bo nie słyszałem nigdy 16HZ,ale do łba nie przyszło mi,żeby kłamliwie deprecjonować ich dźwięk. Poznam,to się wypowiem:))

Dziękuję za mile słowa ,z wzajemnością oczywiście rozmawiam gdy poziom dyskucji nie staje się atakiem personalnym ,bądź gdy ktoś nie utożsamia się ze swoim sprzętem na życie lub smierć.

Wiele firm posiada pomysl na brzmienie i taki zawsze pochwalam ,sam czytam wiele co wokół firm zagranicznych się dzieje .

Harbeth od zawsze mial swój pomysł na brzmienie ,tego nigdy nie lekceważyłem, dotyczy to głośnikow radialnych na średnicy i tu w tym zakresie wyznacza wysoki poziom czasem niedostępny dla konkurencji .To samo tyczy Linna, Naima ,czy Lebena ,może ktoś pisać że ceny wysokie ,ze flat cap za drogi ,ale odpowiadam skuteczny ,a z Chinami nie ma co konkurować każdy polegnie w wielkoseryjnej produkcji ,trzeba mieć pomysł i tu ten pomysl widzę , przywołany niedawno przede mnie CD5X Naima w systemie z Cayinem A70T i Arcadami 3,5 zagrał bardzo dobrze ,jego atuty dynamiczne i schludność grania na wysokim poziomie .

Interesu tu nie mam najmniejszego aby o tych metkach wspominać ,a wspominam bo po prostu grają .

Leben 300F ponad rok temu u mnie gościł i od pierwszych chwil słychać było potencjal,należalo tylko szczuplej ,precyzyjniej bas zestroić w kolumnach i podać odważniej górę pasma ale srednica gdyby byla zła nic by się nie dało zrobić ,a była bardzo dobra i komplet ktory zmontowaliśmy klientowi zagrał na wysokim poziomie .

Jest wiele przyzwoitych produktow na rynku polskim ale są te z których ulepić system jest trudno bo brak w nich potencjału.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.