Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Myślę, że niejedna osoba to wyłapie grając z roona.

a ja wyłapałem coś innego, jak wyłączam apkę w smartfonie to muzyka nadal gra...

czy to nie jest cud w świetle tego co napisał kolega Cezar21 ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, m4tech napisał:

a ja wyłapałem coś innego, jak wyłączam apkę w smartfonie to muzyka nadal gra...

czy to nie jest cud w świetle tego co napisał kolega Cezar21 ? ? 

Rozumiem, tak to tylko apka sterująca jak pilot i niby nic poza tym, dlatego dla mnie również jest to śmieszne a do tego dziwne.

Myślę, że starczy tego offtopu.

Przepraszam, ale naprawdę nie sądziłem, że takie będzie poruszenie wśród ludu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o granie po USB, co sądzicie o kablach optycznych USB, izolacja do tego długość praktycznie bez ograniczeń:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ktoś próbował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, XVCR napisał:

Nietypowe pytanie, czy są kolumny łączące przestrzeń AP tempo 6 z sygnaturą monitorów Harbeth?

...jeżeli chodzi o podobną sygnaturkę to warto sprawdzić stare dobre Altusy 140 ...tylko nie mam pewności co do przestrzeni ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szymon napisał:

Napisz jaki konkretnie model używasz i jakie masz moduły wejściowe (chcesz grać po USB?). Można dokupić moduł LAN ale nie miałem z nim do czynienia. MSB wezmę na testy dopiero za parę miesięcy. Sprawdzę co jest dostępne w Polsce, chyba że wpadniesz wcześniej ze swoim egzemplarzem.

Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji w temacie. Obecnie używam NAS QNAP TS451+ 16GB RAM (obsługuje pomimo iż producent pisze o max 8GB).

Gdybym miał wybierać z obecnej oferty to polecam QNAP HS 453DX, 2 moich znajomych już je używa i są bardzo zadowoleni. 

Nie stosuję żadnych izolatorów ani ulepszaczy sygnału. Wchodzę bezpośrednio z QNAPa do DCS Vivaldi Upsampler Plus za pomocą kabla RJ45. Takie połączenie działa wyłącznie z ROON Audio. Czy używasz tej aplikacji?

Najlepszy serwer, jaki słyszłem na którym jest zainstalowany Roon to skomplikowany 3 częściowy komp u RafałaM (u niego zmiana softu z Jriver na Roona wniosła niesamowite zmiany).

Testowałem połączenie po USB z QNAP do DCSów i to jest słabe rozwiązanie. Dźwięk jest rozmyty, z pogorszoną dynamiką i zubożony barwowo. Dla mnie nie do przyjęcia. W sumie to nie znalazłem jeszcze wybitnie grającego serwera po USB, o dziwo najlepiej wypadały tanie Auralic Aries Femto + zasilacz liniowy  i Fidata. Jeżeli grałem z Roonem to wybieram Auralica, Fidata działa z softem ala Linn, Kinsky itp. W takim połączeniu Fidata grała mniej rozdzielczo i mniej dynamicznie niż Auralic, biorąc pod uwagę brzmienie to cena jest z sufitu. Plusem jest dobre dociążenie dźwięku i przyzwoita barwa, Fidata nie jest to typowy plikowy "cienias". Osobiście odradzam kupować cokolwiek bez wsparcia Roon Audio. Jest jeszcze takie coś jak Waversa ale nasz dystrybutor nie ma interesującego nas urządzenia do testów. Trzeba zamawiać w ciemno albo kupić za granicą. Do MSB wystarczy porządny NAS + zasilacz liniowy i Roon, to świetnie zbudowane urządzenia więc nie widzę potrzeby instalowania w torze kolejnych "uzdatniaczy" sygnału.  Po teście kolumn chciałbym zająć się czymś bardziej przystępnym cenowo do maksymalnie 40kzł.

dzieki  za odp.

Uzywam MSB IV Platinum+, gram tylko z LAN wejscia (opcjonalny renderer V1 (nie podtrzymuje roon), ale zamierzam zmienic  go na V2, ktory wspolpracuje z roon. No i wlasnie szukam jakis pozadny server na lata.

Rozwazalem kupno poprostu mocniejszego Qnapa + liniowe zasilannie ale  jestem sklonny do Melco, Fidata, Antipodes. Tylko dlatego, ze sa dedykowane audio servery i uwazalem, ze musza byc leprze od Qnap'a. Z Twoich wypowiedzi wynika, ze dedykowane serwery nie sa leprze  - no i znowu namieszales mi w glowie  :)))(podobie jak z Isis'ami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marycz napisał:

Z Twoich wypowiedzi wynika, ze dedykowane serwery nie sa leprze  - no i znowu namieszales mi w glowie  ?))

Nie, nie. Dedykowany serwer będzie lepszy niż Qnap, cytuję:

"Najlepszy serwer, jaki słyszłem na którym jest zainstalowany Roon to skomplikowany 3 częściowy komp u RafałaM "

Po prostu srosunek jakość/cena w przypadku połączenia po LAN jest mało korzystny.  Moim zdaniem jak najbardziej warto zainwestować w serwer z dobrej klasy zasilaczem liniowym. Trzeba jednak sprawdzić jaka badzię różnica pomiędzy konkretnymi urządzeniami a wspomnianym Qnap w Twoim zestawie. Może się okazać, że będzie minimalna lub żadna, zwłaszcza jeśli producent przyłożył się do właściwej aplikacji wejścia LAN. Zacznij od wymiany modułu LAN na wersję wspierającą roona, tutaj masz pewny progres.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymon za Twój wkład i prace! 

apropo serwerów, miałeś już może lub planujesz testować Roon Labs Nucleus+ music server? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli chodzi o podobną sygnaturkę to warto sprawdzić stare dobre Altusy 140 ...tylko nie mam pewności co do przestrzeni ;-)

Dzięki, będę polował na Altusy;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Szymon napisał:

Auralic Aries Femto + zasilacz liniowy.

Ok rozumiem. 

15 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Co ciekawe i zaskakujące dla mnie jest to, że nawet urządzenie sterujące np smartfon vs inny smartfon daje zmiany w brzmieniu.

A to bardzo ciekawe. 

U mnie kiedyś był kolega ze swoim pilotem do wzmacniacza. Sprzęt od razu zagrał lepiej... 

Poczytaj sobie o transmisji danych,  protokole RAAT i zastanów się nad tym co napisałeś. 

Audio psychoza różne ma objawy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MrSalieri napisał:

Ok rozumiem. 

A to bardzo ciekawe. 

U mnie kiedyś był kolega ze swoim pilotem do wzmacniacza. Sprzęt od razu zagrał lepiej... 

Poczytaj sobie o transmisji danych,  protokole RAAT i zastanów się nad tym co napisałeś. 

Audio psychoza różne ma objawy. 

Znam temat, czytać nie muszę, ale masz rację czasami niuanse potrafią ogłupić człowieka, dlatego zostawmy to a czas pokaże gdzie się kończy słuch a zaczyna audio psychoza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrowka912 napisał:

Dzięki Szymon za Twój wkład i prace! 

apropo serwerów, miałeś już może lub planujesz testować Roon Labs Nucleus+ music server? 

Nie brałem go na test bo gram po LANie. U mnie w systemie to zbędny element w torze, ani NAS ani transport. To jest zwykły INTEL NUC w ładniejszej obudowie. Soft do pobrania na stronie roona.

7 godzin temu, XVCR napisał:

@Szymon miałeś już okazję testować Auralica Ariesa G1 lub G2?

Granie z plików to niezwykle szeroki temat. Z pewnością omówimy go dokładnie ale muszę mieć więcej czasu. Auralic G1 i G2 porównywałem u dwóch osób z DCS NB w ich systemach. W każdym z nich DCS okazał się lepszy zwłaszcza w kontroli basu, rozdzielczości i lokalizacji na scenie. Przyznać jednak muszę, że wyglad i budowa tej nowej serii jest dużo lepsza od starszych braci ale ceny zdecydowanie za wysokie. Utrata wartości będzie olbrzymia. W obydwu przypadkach graliśmy z roon audio. Moim zdaniem nie warto kupować Auralica droższego jak Aries Femto (używka okolice 4kzł). Dużo lepiej dołożyć środki do porządnego przetwornika. Obecnie testuję Denafrips Terminator i bardzo przypadł mi do gustu. Spróbuję zrobić test kilku przetworników o najlepszej relacji jakość/cena dla przeciętnego zjadacza chleba to go opiszę. Póki co góra sprzętów rośnie a ja nie wiem w co ręce włożyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, XVCR napisał:

@Szymon miałeś już okazję testować Auralica Ariesa G1 lub G2?

wprawdzie testowałem Vege 1, ale imo warto; wydałabym te pieniadze na to urządzenie.  Zwróć tez uwagę na produkty Moon’a. W mojej opinii nawet lepiej, suoer szybka apka.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie testowałem Vege 1, ale imo warto; wydałabym te pieniadze na to urządzenie.  Zwróć tez uwagę na produkty Moon’a. W mojej opinii nawet lepiej, suoer szybka apka.  

Mi chodzi o porównanie Ariesa Femto do G1, pierwszą Vegę też kiedyś miałem świetny DAC, ale już leciwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 07:47, XVCR napisał:


Mi chodzi o porównanie Ariesa Femto do G1, pierwszą Vegę też kiedyś miałem świetny DAC, ale już leciwy.

Mam Ariesa Femto w domu, razem z roon audio gra to na wysokim poziomie chociaż przetwornik ma bardzo duże znaczenie. Najlepiej wpiąć w jednym czasie obydwa klocki i sprawdzić. G2 to już cena DCSa NB a poziom grania sporo słabszy. Moim zdaniem chłopaki z Auralica troszkę za bardzo poszaleli z cennikiem. Od zawsze ich największym atutem był świetny stosunek jakość/cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pozbyłem się już Femto i przeszedłem na G1. Progresu dużego raczej nie ma, choć nie mogę bezpośrednio porównać, dlatego pytam czy tylko mi się wydaje. DCS niestety w Polsce nie wspiera Wi-Fi, dlatego nie miał u mnie zastosowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz opinię na temat kolumn polskiej manufaktury Impuls Audio na tle S16Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic najlepiej gra w duecie vega g2 +aries g2  po jego kablu link inne połączenia zdecydowanie gorsze.  U mnie  korzystniej wypadł od wspomnianego dcs debusy +nb to zadecydowało o wyborze i zakupie.Dodam że dedykowany zegar do vegi naprawdę robi robotę tylko ta cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem G1 na testach ze 2 tyg- dobry grajek, do sterowania android + programy kazoo, bubbleupnp itp- dało się wydusić wszystkie funkcje.

Z DAC One klops- G1 go nie widział, z niektórymi innymi dakami to samo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu to samo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość dźwięku bardzo dobra, o cenie się nie wypowiadam, z wyjść cyfrowych najlepsze XLR, TOSLINK (VdH) równie dobry jak po RCA (2 stereovoxy srebro i miedź), różnice niewielki ale zauważalne. Z USB HDD udało mi się uzyskać niezakłóconą muzykę, ale o gorszej jakości(niewiele, ale jednak), niż z wyjść cyfrowych. USB Audio- jak pisałem nie działało a nie miałem iFi Defendera+iPower żeby sprawdzić, czy to nie leczy sytuacji (sposób zastosowany z powodzeniem przez jednego usera z pierwszego linku powyżej), ale już w przyszłym miesiącu sprawdzę. Grałem po wi-fi, że to niby lepsze rozwiązanie, ale kolega, który zakupił G1 mówi wyłącznie o różnicach bez wskazania: lepsze wi-fi aniżeli kabel (nooo kabel ethernetowy ma naprawdę dobry).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, XVCR napisał:

Niestety pozbyłem się już Femto i przeszedłem na G1. Progresu dużego raczej nie ma, choć nie mogę bezpośrednio porównać, dlatego pytam czy tylko mi się wydaje. DCS niestety w Polsce nie wspiera Wi-Fi, dlatego nie miał u mnie zastosowania.

Mam zbieżne spostrzeżenia z Twoimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysztof_54067 napisał:

Jaką masz opinię na temat kolumn polskiej manufaktury Impuls Audio na tle S16Hz?

Nie miałem przyjemności obcować z kolumnami Impuls ale patrząc na zastosowaną technologię to z pewnością lepszy wybór niż obecna tandeta zagraniczna  typu Canton,  Focal,  Elac, Heco i tym podobne gnioty na przetwornikach za parę dolców. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, absinth3 napisał:

Miałem G1 na testach ze 2 tyg- dobry grajek, do sterowania android + programy kazoo, bubbleupnp itp- dało się wydusić wszystkie funkcje.

Z DAC One klops- G1 go nie widział, z niektórymi innymi dakami to samo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu to samo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To dość niepokojące wieści. Starsza wersja widzi moje wszystkie przetworniki od Dcsa do Denafripsa włącznie. Ciekawe czy są to problemy przejściowe z softem czy G1, G2 nie widzą konkretnych modułów USB jak xmos. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, surfbrother napisał:

Auralic najlepiej gra w duecie vega g2 +aries g2  po jego kablu link inne połączenia zdecydowanie gorsze.  U mnie  korzystniej wypadł od wspomnianego dcs debusy +nb to zadecydowało o wyborze i zakupie.Dodam że dedykowany zegar do vegi naprawdę robi robotę tylko ta cena.

Możesz napisać trochę więcej o tym porównaniu , jak duże  były to różnice, w których aspektach Auralic Cię bardziej przekonał , jakie proponujesz zestawienie reszty toru (np. jak to wygląda u Ciebie.) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST

W trakcie poszukiwania przedwzmacniacza doskonałego, znaczy takiego, który nie pogorszy dźwięku w stosunku do przedwzmacniacza zainstalowanego w urządzeniach DCSa dotarł do mnie "kotek".

Bardzo ładnie wyglądające urządzenie firmy Danish Audio Design PRE 75 wyceniany na około 90 000zł.

Solidne i ciężkie urządzenie. Obudowa  wykonana z grubych blach aluminiowych z podświetlanym (na niebiesko) logo firmowym w kształcie kota.

Oczywiście z radością go powitałem i postanowiłem zajrzeć do wnętrza. Urządzenie zostało oparte o wzmacniacze operacyjne, solidne zasilanie liniowe oraz rodzimą drabinkę rezystorową Khozmo z wyświetlaczem, modułem selektora wejść i pilotem zdalnego sterowania (koszt około 1kzł). Na wyjściu znajdują się białe kondensatory Mundorf Mcap Evo (około 30zł/szt), wzmacniacze operacyjne to LME 49880(25zł/szt). Cały wkład materiałowy wart w granicach 4000zł.

Zagadką pozostają czarne kamienie ponaklejane na kondensatory, transformatory, przekaźniki itd. Bóg jeden wie jaki ma to cel? Może to one są tak cenne w tej konstrukcji.

 

Jak gra tak drogie urządzenie?

Sprawdzaliśmy je w 3 systemach gdzie konkurowało ze starym topowym preampem Jeffa Rowlanda oraz trzema DCSami Debussy, Rossini, Vivaldi. Nie istnieje nawet jeden aspekt, w którym ten przedwzmacniacz góruje nad w/w. Podstawową cechą jest natychmiastowe pogorszenie dynamiki, głównie w zakresie basu ale da się je odczuć także w pozostałej części pasma. Scena jest zawężona i spłycona o jakieś 30-50%. Cały przekaz staje się lekko zamglony i rozmyty, znacząco pogarsza się separacja i lokalizacja instrumentów na scenie. Wysokie częstotliwości  zyskują "wacianą" naleciałość. Znaczącej degradacji ulegają wybrzmienia i informacje przestrzenne. Najmniejszą szkodę wyrządza na średnicy, oprócz delikatnego rozmycia i ujednolicenia barwy gra w tej części poprawnie.

Poprzedni właściciel tego urządzenia wymienił go z nieskrywaną radością na DCSa Debussy. Jak to określił nie ma aspektu, który by się w tej konstrukcji wybronił.

Choćbym nie wiem jak się starał to nie znalazłem w nim żadnej cechy, która by mnie ujęła. To po prostu zbędny element toru, który można spokojnie wyeliminować posiadając  przetwornik z dobrej klasy regulacją głośności a nawet rodzime, pasywne Khozmo za 2kzł.  Słucham obecnie przedwzmacniacze za ułamek tej ceny,  grające zdecydowanie lepiej. Jeżeli szukacie dobrej klasy urządzenia, nieingerującego w brzmienie z przyzwoitą dynamiką to omijajcie ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Szymon napisał:

Zagadką pozostają czarne kamienie ponaklejane na kondensatory, transformatory, przekaźniki itd. Bóg jeden wie jaki ma to cel? Może to one są tak cenne w tej konstrukcji.

A pytałem żony gdzie są kamienie które przywiozłem z plaży w Grecji ?

Musisz poczekać na pełnię księżyca,  ściągnąć obudowę i je naładować.  Wtedy nie poznasz urządzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kamieniami to chodziło o dociążenie średnicy i poprawę separacji.... Dzięki temu wątkowi nasze hobby ciągle mnie zaskakuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kamienie węgielne,rzucone na podwaliny dobrego dźwięku. Trzeba wezwać księdza ,jak je poświęci ,to i ,,kotek" zacznie pięknie mruczeć.

Ps. Dziedzina audio sięgnęła absurdu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Szymon napisał:

To dość niepokojące wieści. Starsza wersja widzi moje wszystkie przetworniki od Dcsa do Denafripsa włącznie. Ciekawe czy są to problemy przejściowe z softem czy G1, G2 nie widzą konkretnych modułów USB jak xmos. 

Mam G1 i zero problemów, z tym że nie gram po USB, nie jestem zwolennikiem DSD, dlatego wybrałem wyjście RCA 

Porównywałem do U1mini, Moon Mind2, zdecydowanie najlepszy transport, z tych wymienionych, oczywiście według mnie i moich preferencji. 

Kolega porównywał starego Ariesa z zasilaniem liniowym do dCS NB, miał mieszane uczucia, NB lepszy kontur, lepsza rozdzielczość, gładszy, stary Aries lepsze wypełnienie średnicy. W jego systemie i jego preferencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.