Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon, jako referencja (oczywiście z pełnym prawem do zdetronizowania) to jak na razie Twoje S16  ..tak?

..to było troche pytanie retoryczne bo tak rozpoczełeś ten wątek i tak to zrozumiałem.

..tylko dwie sprawy, bo trzeba coś uściślić.

1. czy dźwięk jaki wydobywają z siebie S16 i jaki na razie nie został pobity też uzyskujesz na codzień słuchając ich w tych 90m2 ?

2. napisanie na wstępie że to subiektywne odczucia nieupoważnia Cie do używania zwrotu : że coś jest* złe albo inne..   < ..myślę że należałoby jednak używać sformułowania : "zagrało to,  tak to odebrałem ja/tak to zabrzmiało w tym zestawieniu.

 

..PONIEWAŻ(!) pieniądze ktore masz tam utopione w tych najwyższej klasy urządzeniach nie gwarantują w 20% synergii pomiędzy tymi urządzeniami.

Pisząc, że coś jest słabe (a tym bardziej fatalne) sprawiasz że niestety większość ludzi nie pofatyguje sie samemu tego ocenić tylko będzie omijać te urządzenia, a co gorsza, powtarzać tą opinie utrwalając ją ..bo przecież zostało przetestowane w dogodnych(!) warunkach z elektroniką za setki tysięcy.. 

Zastanów sie na tym proszę.

98% tych co to czyta i będzie to powtarzać pewnie nie może nawet marzyc o klockach z tego zakresu cenowego ale możesz wystraszyć 2% tych, którzy realnie zastanawiają się nad zakupami... a niestety przez ogłupiający internet nie myslą samodzielnie, nie przyjdą posluchać tylko wybierają z tego co przeczytają.

Twoja ocena, choć ja osobiscie wiem że nie mająca nic wspólnego z rzeczywistym dźwiękiem jaki można uzyskać sumiennie zestawiając kolumny z elektroniką drażni chyba tylko akurat mnie.  Bo inni, którzy zakupili te kolumny jakoś wiedzą co mają, nie potrzebują się chwalic na forach/fan klubach zakupem przez pierwszy miesiąc pisząc ze "zakończyli poszukiwania...że teraz tylko dodatki itd itp ..ale mają już to co chcieli.." - nie, oni słuchają muzyki i naprawde mają to co chcieli. 

Natomiast zupełnie odwrotnie jest z większością  ludzi zachwalających swoje wybory i uzewnętrzniających się tu na AS ..poczym po roku najczęsiciej słuchają już na czymś innym .. 

Fajnie że bronisz swojego prawa do subiektywnej oceny ale jak wystawiasz laurke to też o tym wspomnij - że to wg Ciebie ..a nie: że coś "JEST"... takie, siakie owakie ..bo ludzie jak barany lubią kroczyć stadnie zamiast myśleć.

 

Grandów słuchałem 3lata temu właśnie w niekontrolowanych warunkach (prezentacja), a więc w gorszych- pomieszczenie tylko ok 10m mniejesze niż Twoje, cała jedna sciana szklana ..nie powinno grać już wogole ...wszyscy jednak byli pod wrażeniem. Kolumny napędzane jedynie 125Watami, a nie kW, bez trudu były w stanie przyspożyć sciany o pęknięcia < co do dynamiki i zejścia w dół, natomiast wszystko powyzej tego pasma przy normalnych poziomach  głosnosci czarowało. Nikt z odwiedzających nie wstał nagle z krzesła i nie powiedział że nie ma głębi i że jest wogole żenada za tą kase.

Nie uważam że tą są najlepsze kolumny na świecie.. też mam swoje zdanie, ale wiem co potrafią.

Na koniec jeszcze jeden przytyk. Myślę że nawet bardzo bogaci ludzie mający obszerne domy mają raczej wiekszą ilość pomieszczeń ale normalnych (nawet jeśli dużych to ok 40-50) ..a nie 90 z wysokim sufitem.. nie mając z góry w planach  zakupu Willsonów Alexadrii czy Dynaudio Consequence itp.  nikt nie słucha w takich warunkach.. i nie marudzi że basu mało.

 

Szanujmy sie nawzajem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafał.M napisał:

Jakim cudem metr, jak z podstawą mierzą 91cm.

Góra 85cm.

Cudem ... na oko ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, stereofan napisał:

Fajnie że bronisz swojego prawa do subiektywnej oceny ale jak wystawiasz laurke to też o tym wspomnij - że to wg Ciebie ..a nie: że coś "JEST"... takie, siakie owakie ..bo ludzie jak barany lubią kroczyć stadnie zamiast myśleć.

To problem Szymona czy tych co kupują po zapoznaniu się z postami na forum ?

Cały ten wątek jest przecież wg. opinii Szymona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, prawda. ..i nie powinienem żałować ludzi, którzy tak postępują/wybierają ale chodzi też o powtarzanie bez sprawdzenia.

?

 

..bo jednak ludzie podinstynktownie będą przewijać do najświerzszych stron i czytać samą "recenzje" zapominając o tym że było coś napomknięte o subiektywnej ocenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wątek od początku ma retorykę subiektywnych odczuć Szymona.

Jeśli ktoś słyszał kiedyś system zbudowany w oparciu o jego koncepcję dźwięku i mu się podobało, to tutejsze wpisy może traktować jako swego radzaju poradnik na co zwrócić uwagę a czego unikać. Natomiast jeśli ktoś słyszał i mu się nie podobało, wręcz przeciwnie,  trzeba sprawdzic to co Szymon krytykuje. 

Kupować należy uszami i własnymi preferencjami a nie opiniami zwłaszcza w takich budżetach.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymon napisał:

Głośnik wysoko tonowy 1 "Textile Dome Membrana AirCirc Budowa silnika z 6 magnesami neodymowymi  230 Hz, 3 kHz

zapewne chciałeś napisac ,że 230hz i 3khz to częstotliwości podziału pasma miedzy głosnikami

w rzeczywistosci patrząc po piku impedancji górny podział jest troche wyżej

-------------------------------------

jesli kogos interesuje recenzja Kisiela

i wiecej zdjęc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slawek.xm napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszystko jest napisane ... pomiędzy wierszami:

 

W pierwszej części pt. Odsłuch Pan Kisiel się ... tłumaczy ? . Ja wiem, że zazwyczaj tłumaczą się "winni".

I dalej:

Przysłuchując się temu brzmieniu pod kątem charakterystyki częstotliwościowej, czyli tonalnego zrównoważenia, trudno było namierzyć jakiekolwiek anomalie, chociaż pomiary wskazały, że zakres kilku kHz jest lekko cofnięty. 

Napisać, że jest (średnica) spontaniczna, żywiołowa i energetyczna, byłoby przesadą, i z pewnością nie ku takiej sytuacji zmierzał konstruktor

i dalej Tutaj również słyszymy różnice i niedostatki,

średnio doświadczony audiofil zauważy, że Davone Grande nie są bardzo szybkie i krystalicznie przejrzyste

Natomiast bas ... Tutaj byłem trochę zaskoczony, ponieważ sądziłem, że 26-cm woofer promieniujący z szerokiej obudowy da mocne uderzenie i masywność, a niskie tony będą mniej lub bardziej wyeksponowane, co wiązałoby się z przygotowaniem Grande do pracy w dużych pomieszczeniach. Jednak Davone Grande ustawione ok. 2 metrów od ściany zagrały bardzo "schludnie", nawet dość oszczędnie, bez wielkiego rozmachu, raczej w skupieniu, bardziej z dynamiczną dyscypliną, niż swobodą.

Davone Grande nie grają syntetycznie i "elektrycznie", nawet jeżeli jest to wbrew pryncypiom maksymalnie wiernego, czystego przetwarzania

 

A reszt tekstu to złoty papierek do owinięcia g...a. Natomisat Szymon pokazał ... bez złotego papierka.

 

Ot i cała recenzja.

Popatrzcie, że większość recenzji nadredaktorów to owijanie g...a w złoty papierek. NAuczyli sie tego po mistrzowsku. Taki mamy klimat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczona powyzej  recenzja Davone Grande jest jedna z najbardziej NIEPRAWDZIWYCH recenzji jakie kiedykolwiek czytalem na tym forum. To nawet trudno nazwac recenzja .... to jest jakas manipulacja ? 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TUX napisał:

Zamieszczona powyzej  recenzja Davone Grande jest jedna z najbardziej NIEPRAWDZIWYCH recenzji jakie kiedykolwiek czytalem na tym forum. To nawet trudno nazwac recenzja .... to jest jakas manipulacja ? 

TUX

Masz na mysli Kisiela czy Szymona?

Dla mnie obie recenzje są tożsame choć wnioski zgoła odwrotnie.

Największa różnica jest taka, że Kisiel musi "nie urazić" nikogo, a Szymon ma to gdzieś i wali prosto z mostu. Poza tym Kisiel "robi w kolumnach".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tb82 napisał:

A dla mnie to recenzja w PUNKT....jedno z najsłabszych brzmień jakie dane było mi słuchać w takim przedziale cenowym.

 

To może tak bardziej merytorycznie coś o swoich odczuciach subiektywnych ? chyba, że zakładamy koło początkującego trochę sfrustrowanego poety ?

Moje odczucia subiektywne są takie, że za każdym razem gdy miałem okazję słuchać kolumn Davone, a było to tylko przy okazji wystawy, to bardzo mi się dźwięk podobał. 

To już druga recenzja w której mam inny odbiór sprzętu niż ich autor, co powinno jedynie wskazywać, że wzorzec dobrego brzmienia by Szymon nie musi być wzorcem uniwersalnym. 

 

I jeszcze jedno - odwołaj się do swoich własnych doświadczeń audio - ile razy słyszałeś głośniki z tej półki cenowej, które grają tak beznadziejnie w każdym możliwym aspekcie, że zasługują na ocenę 1? 

Dosłownie za nic ich nie można pochwalić oprócz stolarki. 

 

Ja na takie głośniki nigdy nie trafiłem. Może mam szczęście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Milimetr napisał:

Moje odczucia subiektywne są takie, że za każdym razem gdy miałem okazję słuchać kolumn Davone, a było to tylko przy okazji wystawy, to bardzo mi się dźwięk podobał. 

To już druga recenzja w której mam inny odbiór sprzętu niż ich autor, co powinno jedynie wskazywać, że wzorzec dobrego brzmienia by Szymon nie musi być wzorcem uniwersalnym. 

Każdy z nas ma prawo do oceny...każdy z nas ma również swoje wzorce i punkty odniesienia,  wynikające z reguły z jakiegoś doświadczenia, które w trakcie swojej zabawy z audio zdobywamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wygląd takie brzmienie - tu pasuje jak ulał ? Nie marudźcie, plus jest taki, że teraz mogą być testowane tylko lepiej brzmiące kolumny i w końcu Szymon będzie mógł je pochwalić w swoich reckach ? Taką mam nadzieję, chociaż jak na tapetę do Szymona trafi taki Focal to nie wiem, nie wiem... hue, hue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na razie to wygląda tak, że żadne kolumny oprócz 16Hz nie chcą dobrze u Szymona zagrać, a wszystkie testowane mają problem z wyższym basem. Z drugiej strony podejrzewam, że nie pomylę się w tym, że te duże Ethosy są dokładnie dostrojone pod system i pomieszczenie Szymona. Po trzecie czy te duże Ethosy Szymona nie są czasem jedynymi jakie 16Hz wyprodukowało? Ja nie twierdzę, ze to są złe kolumny, wręcz przeciwnie podejrzewam, że u Szymona mogą brzmieć wybitnie. Tyle tylko, że jako takie nie stanowią zbytnio wiarygodnego punktu odniesienia. Po czwarte dlaczego S16Hz tak  przeciąga premierę tego modelu, a Szymon nie chce się podzielić nawet ich fotkami?

Nie zmienia to faktu, ze bardzo dużo nawet bardzo drogich kolumn jest fatalnie dostrojona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Milimetr napisał:

I jeszcze jedno - odwołaj się do swoich własnych doświadczeń audio - ile razy słyszałeś głośniki z tej półki cenowej, które grają tak beznadziejnie w każdym możliwym aspekcie, że zasługują na ocenę 1? 

Dosłownie za nic ich nie można pochwalić oprócz stolarki. 

 

Ja na takie głośniki nigdy nie trafiłem. Może mam szczęście. 

W takim razie mamy zgoła odmienne doświadczenia, gdyż wg. mnie większość drogich konstrukcji kolumn głośnikowych pozycjonowanych w szeroko rozumianych kategoriach HI-ENDu gra słabo lub bardzo słabo i co najmniej nieadekwatnie do ceny...i niestety wg. mnie ta tendencja przybiera na sile z roku na rok...nowe produkty uznanych producentów z reguły droższe od poprzednich i z reguły z gorszym dźwiękiem....tak to niestety widzę i słyszę.

W przypadku Davone tak właśnie jest...mogę je pochwalić tylko za jakość stolarki....dźwięk jak dla mnie makabra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Milimetr napisał:

To już druga recenzja w której mam inny odbiór sprzętu niż ich autor, co powinno jedynie wskazywać, że wzorzec dobrego brzmienia by Szymon nie musi być wzorcem uniwersalnym. 

I takie podejście do tego wątku wszystkim proponuję. Na pewno będzie mniej konfliktowych sytuacji. 

21 minut temu, cichom napisał:

Niestety na razie to wygląda tak, że żadne kolumny oprócz 16Hz nie chcą dobrze u Szymona zagrać, a wszystkie testowane mają problem z wyższym basem. Z drugiej strony podejrzewam, że nie pomylę się w tym, że te duże Ethosy są dokładnie dostrojone pod system i pomieszczenie Szymona.

Tak zapewne jest.  Z moich skromnych doświadczeń wynika, że wymiana jednego elementu, świetnie dobranego systemu, nawet jeśli ten element jest z wyższej półki nie zawsze przynosi poprawę.  Trudno więc się dziwić, że testowane u Szymona sprzęty wypadają słabo w tak wyśrubowanym systemie i pomieszczeniu.  Z kolumnami z tego co widzę jest największy problem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrSalieri napisał:

Tak zapewne jest.  Z moich skromnych doświadczeń wynika, że wymiana jednego elementu, świetnie dobranego systemu, nawet jeśli ten element jest z wyższej półki nie zawsze przynosi poprawę.  Trudno więc się dziwić, że testowane u Szymona sprzęty wypadają słabo w tak wyśrubowanym systemie i pomieszczeniu.  Z kolumnami z tego co widzę jest największy problem. 

Tylko jeżeli u Szymka w dobrym pomieszczeniu, z różnymi komponentami wysokiej klasy - zawsze prócz Amplifona i dCS są inne "topowe" marki do podpięcia, aby dać szansę czy lepiej dopasować zestawienie - nie chce zagrać to gdzie zagra?? W przypadkowym akustycznie pomieszczeniu profesjonalnego recenzenta, na jego systemie odniesienia? Jeszcze nie widziałem recenzji sprzętu audio w prasie lub na portalach, podczas której testujący miał by "na stanie" kilka topowych końcówek mocy, przetworników, przedwzmacniaczy, transportów i kilka zestawów okablowania...u Szymka to wszystko jest. Chcemy po modelować brzmienie zestawu np. transportem, proszę bardzo jest Esoteric, Audiomeca, Forsell, dCS, CEC, McIntosh i parę innych... Lepszych warunków do testowania sprzętu niż u Szymka nigdzie nie widziałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na razie to wygląda tak, że żadne kolumny oprócz 16Hz nie chcą dobrze u Szymona zagrać, a wszystkie testowane mają problem z wyższym basem. Z drugiej strony podejrzewam, że nie pomylę się w tym, że te duże Ethosy są dokładnie dostrojone pod system i pomieszczenie Szymona. Po trzecie czy te duże Ethosy Szymona nie są czasem jedynymi jakie 16Hz wyprodukowało? Ja nie twierdzę, ze to są złe kolumny, wręcz przeciwnie podejrzewam, że u Szymona mogą brzmieć wybitnie. Tyle tylko, że jako takie nie stanowią zbytnio wiarygodnego punktu odniesienia. Po czwarte dlaczego S16Hz tak  przeciąga premierę tego modelu, a Szymon nie chce się podzielić nawet ich fotkami?

Nie zmienia to faktu, ze bardzo dużo nawet bardzo drogich kolumn jest fatalnie dostrojona.

Ja bym się zapytał, czy czy testowane mają problem, czy testujacy ma taki gust i lubi tego za dużo, czy też podane w jeden konkretny sposób ? Przecież do podstawa. Co innego napisać, że coś mi sie nie podoba bo lubię to i to,

a co innego pisać, że coś jest beznadziejne, a jedynie słuszne są kolumny widziane może przez 5 osób.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich malkontentów największym bólem d są kolumny Grześka. No grają. Graja - nawet te moje monitory grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Milimetr napisał:

wzorzec dobrego brzmienia by Szymon nie musi być wzorcem uniwersalnym. 

 

A co to jest w audio ten wzorzec uniwersalny?

A co to jest w audio ten hi-end?

Z obydwoma wyżej jest jak z doopą, każdy ma swoją. To chyba oczywiste.

Zdefiniuj prezycyjnie, wtedy będziemy mogli próbować gadać w miare obiektywnie.

 

W latach 70-ych gdy zdefiniowano hi-fi wszystko było jasne. "Mierzalne". I jak się czerpie i słucha najlepszych klocków hi-fi z tamtych lat to w dziewięciu przypadków na dziesięc nie ma wtopy, ba w pięciu na dziesięć jest fantastycznie.

Dlaczego dzisiaj w czasach hi-endu jest odwrotnie? Jeden na dziesięć się do czegoś tam nadaje ... bo żeby lać po nogach to aż taki wyrywny nie jestem i w tym wywodzie mam na mysli oczywiście tylko kolumny.

 

Czy jak te kolumny kosztowały by np.15 tys zł to juz by nie było wstydu?

2 godziny temu, Milimetr napisał:

 

Dosłownie za nic ich nie można pochwalić oprócz stolarki. 

 

Dla mnie ... wszystkie, no dobra ... prawie wszystkie Focale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ASURA napisał:

Davone na tegorocznym AVS jakoś tak nie porywały swoim dźwiękiem, jeśli by tak było to Basior audio by o tym wtedy pisał w wiadomym AVS-owym wątku ?Inną sprawą jest dobre wzornictwo przemysłowe nawiązujące do lat 60" które obecnie jest znów modne, jeśli ktoś bardziej przywiązuje wagę do wyglądu a dźwięk jest niejako przy okazji to są kolumny szyte dla niego.

Podsumowując nie są to wyczynowe High Endowe jednostki ale taki kolejny Bang Olufsen na rynku.

Widocznie te kolumny miały wyglądać i ... to robią.

Wsadzenie do jakiś tam skrzynek bardzo dobrych przetworników nie gwarantuje niczego.

 

 

Ja osobiści uważam ISISy za bardzo dobre kolumny. Jak napisałem kocham papier.

 

Ale są kolumny z nowej produkcji, z którymi mógłbym żyć. Nawet raz były na AVS w Sobieskim kilka temu. I doopy nie urwały bo pomieszczenie było za małe, a Niemiec puszczał za głośno.

 

Voila, zdjęcie z AVS:

maxresdefault.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ja miałem ich okazje słuchać w wielkim pomieszczeniu bez żadnej adaptacji, xle ustawione. Iiiii ... zagrały fantastycznie ? .

 

Teraz mamy już wersję Zero 1 XD:

 

galerie03.jpg

 

Szymonie, podejmiesz się wyzwania testu tych kolumn? JA się wtedy na 1000% piszę na obecność. Jak ktoś je ma to też się wproszę.

W końcu to też papier.

 

I kosztują w miarę normalnie bo mają w sobie i wzmaki i DACa.

Pozdro

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, TUX napisał:

Zamieszczona powyzej  recenzja Davone Grande jest jedna z najbardziej NIEPRAWDZIWYCH recenzji jakie kiedykolwiek czytalem na tym forum. To nawet trudno nazwac recenzja .... to jest jakas manipulacja ? 

TUX

Co w niej nie prawdziwego, skoro opisuje swoje SUBIEKTYWNE odczucia na temat dźwięku jak i obiektywnie opisuje jak jest zbudowana - sam przyznaje, że na porządnych częściach i dobrych głośnikach. To co dało się opisać obiektywnie tak jest opisane, a to że subiektywne odczucia Twoje i Szymona się nie pokrywają to jeszcze nie powód by używać słów „nieprawda” i „manipulacja”. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie te kolumny miały wyglądać i ... to robią.
Wsadzenie do jakiś tam skrzynek bardzo dobrych przetworników nie gwarantuje niczego.
 
 
Ja osobiści uważam ISISy za bardzo dobre kolumny. Jak napisałem kocham papier.
 
Ale są kolumny z nowej produkcji, z którymi mógłbym żyć. Nawet raz były na AVS w Sobieskim kilka temu. I doopy nie urwały bo pomieszczenie było za małe, a Niemiec puszczał za głośno.
 
Voila, zdjęcie z AVS:
maxresdefault.jpg
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A ja miałem ich okazje słuchać w wielkim pomieszczeniu bez żadnej adaptacji, xle ustawione. Iiiii ... zagrały fantastycznie  .
 
Teraz mamy już wersję Zero 1 XD:
 
galerie03.jpg
 
Szymonie, podejmiesz się wyzwania testu tych kolumn? JA się wtedy na 1000% piszę na obecność. Jak ktoś je ma to też się wproszę.
W końcu to też papier.
 
I kosztują w miarę normalnie bo mają w sobie i wzmaki i DACa.
Pozdro
 
 
Ja miałem okazję ich posłuchać co prawda z pre jakimś Onkyo potem Pioneer i dupy to nie urwało
To tzn mam świadomość że reszta toru była słaba ale to nie było to czego oczekiwałem. Po raz kolejny zaznaczam że elektronika nie do pary była

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, venom200 napisał:

Ja miałem okazję ich posłuchać co prawda z pre jakimś Onkyo potem Pioneer i dupy to nie urwało
To tzn mam świadomość że reszta toru była słaba ale to nie było to czego oczekiwałem. Po raz kolejny zaznaczam że elektronika nie do pary była

A po co tam pre? Do tego takie? ktoś kto je podłączał nie miał chyba zielonego pojęcia do czego podłącza.

Wystarczy podpiąć dobrego plikowca albo dobry napęd CD i jest nirvana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tam pre? Do tego takie? ktoś kto je podłączał nie miał chyba zielonego pojęcia do czego podłącza.
Wystarczy podpiąć dobrego plikowca albo dobry napęd CD i jest nirvana.

Jeśli używa się analogów to pre jest konieczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin_Sz napisał:


Jeśli używa się analogów to pre jest konieczne

I to niestety najwieksza wada. Te kolumny są raczej stworzone do źródeł cyfrowych choć istnieją na rynku pro doskonałe konwertery AD. I ja bym raczej szedł w tym kierunku, a nie dokładał pre. Jesli juz to podłączyć na wejście analogowe coś z regulowanym wyjściem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Silver_85 napisał:

Teraz czas na Wilson Audio ?

Te co były teraz na AS? Sasha, te które grały z dan relentless?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.