Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Silver_85 napisał:

Patrz fotki w pierwszym poście ?

Nie wiem czy to te ale te na AS miały zajebistą dynamikę, biegłem z innego pomieszczenia jak usłyszałem werbel. Bardzo fajne, mocne granie. Może będzie dwa na szynach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Silver_85 napisał:

Z Dan D'Agostino grały Alexx jeśli dobrze pamiętam. 

Podobało Ci się brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cichom napisał:

Niestety na razie to wygląda tak, że żadne kolumny oprócz 16Hz nie chcą dobrze u Szymona zagrać, a wszystkie testowane mają problem z wyższym basem. Z drugiej strony podejrzewam, że nie pomylę się w tym, że te duże Ethosy są dokładnie dostrojone pod system i pomieszczenie Szymona.

Należy w tym miejscu przypomnieć ,że bodajże od 2012 roku Szymon w swoim systemie używał    Martin Logan CLX. To zestawy które pod względem naturalnej barwy instrumentów , wokali i spójności zakresu od 50.Hz - 20000.Hz , nie miały konkurencji. Oczywiście po drodze podejmował próby zastąpienia ich zestawami dynamicznymi. I jak widać zajęło mu to sześć lat. Więc skoro udało się skroić kolumny w pomieszczeniu w którym wcześniej grały CLX-y , to może, to świadczyć tylko o tym, że prezentują poziom co najmniej tych wcześniejszych, a jeżeli potrafią ,,zejść niżej'' od nich to, otrzymujemy produkt bardzo wysokiej klasy, który może być (oczywiście moim zdaniem ) punktem odniesienia . I jak pokazują to porównania do innych tak zwanych hi-end-owych marek są.

 Mnie osobiście bardzo to cieszy że, udało się to osiągnąć dzięki zdolności nas Polaków. Można by rzec ; tworzymy ,,polską szkołę grania''.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał.M napisał:

Można by rzec ; tworzymy ,,polską szkołę grania''.

napisałbym precyzyjniej szymonową:)

bo nie sadzę by wszyscy polscy producenci zgodzili się z tą opinią:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sonic990 napisał:

Podobało Ci się brzmienie?

Nie do końca trafiłem na swój repertuar, ale dynamiką i rozmachem robiły wrażenie. Mogę powiedzieć , że nawet mi się podobało, ale to trzeba by posłuchać na spokojnie. 

Aha z tego co widzę po fotkach u Szymana były oczko niższy model Alexia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slawek.xm napisał:

napisałbym precyzyjniej szymonową:)

bo nie sadzę by wszyscy polscy producenci zgodzili się z tą opinią:)

Może być, wiele szkół ,mnie to nie przeszkadza. Ja osobiście utożsamiam się właśnie z tą. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tam pre? Do tego takie? ktoś kto je podłączał nie miał chyba zielonego pojęcia do czego podłącza.
Wystarczy podpiąć dobrego plikowca albo dobry napęd CD i jest nirvana.
No właśnie streamery były do bani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie to system Szymona ZAWSTYDZA. Gra to masakrycznie dobrze wszytko. Już odbyłem konfrontacje i Ci co dyskutują błądzą. Referencja.
To że Grzesiek ze S16 Hz zrobił tak dobre kolumny zawdzięcza talentowi i możliwościom Szymona. Możliwość sprawdzenia konstrukcji w odpowiednim pomieszczeniu z odpowiednim źródłem i ampem robi robitę. Sam przez kilka lat obserwowałem rozwój Grześka i ta symbioza chłopaków daje niebezpieczny efekt dla naszej branży,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venom200 napisał:
Godzinę temu, pmcomp napisał:
A po co tam pre? Do tego takie? ktoś kto je podłączał nie miał chyba zielonego pojęcia do czego podłącza.
Wystarczy podpiąć dobrego plikowca albo dobry napęd CD i jest nirvana.

No właśnie streamery były do bani

Jak zwykle sztuka jest złozyć system. Tu na szczęście potrzebne tylko źródło i jeden kabel cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_Sz napisał:

To że Grzesiek ze S16 Hz zrobił tak dobre kolumny zawdzięcza talentowi i możliwościom Szymona.

odważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się przyzwyczaić, że w Polsce Polak w branży audio może zrobić cos co gra co najmniej porównywalnie z metkowymi produktami za setki tysięcy złotych, prawda?

Zgadzam sie w pełni z tym co napisał Marcin_Sz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin_Sz napisał:


A jak!!!
A jak!!!

Nie wiem czy wiesz ale w ten sposób dałes do zrozumienia, ze jedyna osoba , która sie liczy w projektach Grzeska jest Szymon, w ten sposób zdewaluowałes talent wiedzę i doswiadczenie producenta kolumn, byc może masz rację, ale z grzeczności nie pisałbym tego publicznie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale w ten sposób dałes do zrozumienia, ze jedyna osoba , która sie liczy w projektach Grzeska jest Szymon, w ten sposób zdewaluowałes talent wiedzę i doswiadczenie producenta kolumn, byc może masz rację, ale z grzeczności nie pisałbym tego publicznie

 

Gierki.

Szymon dał możliwości - tak ja to widzę - może się myle. Grzesiek cały czas się uczy i korzysta. A ty czytaj między wersami . Szymon i Grzesiek to dosyć kreatywny team towarzyski i tak myślę że należy to co napisałem traktować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin_Sz napisał:

Gierki.

Szymon dał możliwości - tak ja to widzę - może się myle. Grzesiek cały czas się uczy i korzysta. A ty czytaj między wersami . Szymon i Grzesiek to dosyć kreatywny team towarzyski i tak myślę że należy to co napisałem traktować

To prawda, wiedza ich obydwóch , i każdego z osobna ,zbiera żniwo w postaci zadowolonych nas, zakręconych audio-maniaków.

Należy tu też wspomnieć o Andrzeju Piwowarczyku, właścicielu firmy Amplifon , który to,dzięki swoim urządzeniom  jest, ważną częścią tej, audio-układanki na najwyższym poziomie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wystarczy by przy ominięciu sieci dystrybucyjnej deklasować konkurencje. Twierdzącym inaczej polecam typowo polski lek - maść na ból du.y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czytając tą dyskusje przyszła mi do głowy taka myśl , że Szymon to taki kierowca rajdowy ? , który stawa wymagania jakie auto by chciał mieć, jak ma się prowadzić , a Grzesiek takie auto projektuje/buduje. 

A schodząc na ziemie to Grzesiek już kiedyś pisał , że przecież buduje kolumny nie dla siebie, a dla swoich klientów ( nie charytatywnie co oczywiste). Widać , że się rozwija. Także dlatego, że ma możliwość podpięcia swoich kolumn do topowej elektroniki i skonfrontować je z topową konkurencję. Nie każdy mały producent ma taką sposobność. Słuchałem już kilku kolumn S16Hz i mimo różnic widać/słychać w nich konsekwencję i firmowy sznyt. Co mi się podoba , że nie skacze z kwiatka na kwiatek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek lata dochodził sam do obecnego poziomu, jego elastyczne podejście do klienta jak do tej pory było wzorcowe i może niech tak zostanie.

Polecam kolegom odgapić Grześkowy dystans do siebie to na prawdę fantastyczna cecha charakteru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Silver_85 napisał:

Szymon to taki kierowca rajdowy ? , który stawa wymagania jakie auto by chciał mieć, jak ma się prowadzić , a Grzesiek takie auto projektuje/buduje

Szymon to Magda Gessler polskiego Hi-endu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pmcomp napisał:

Szymonie, podejmiesz się wyzwania testu tych kolumn?

Nie widzę najmniejszego problemu. Jak je wypożyczysz to zapraszam. Daję szansę każdej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli firma Harbeth powinna czuć się już zagrożona to z całą pewnością jest to problem dla Alana Shaw

 jednak z całym szacunkiem do Grześka i tego co robi i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że moje paczki

są niezagrożone ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tb82 napisał:

W takim razie mamy zgoła odmienne doświadczenia, gdyż wg. mnie większość drogich konstrukcji kolumn głośnikowych pozycjonowanych w szeroko rozumianych kategoriach HI-ENDu gra słabo lub bardzo słabo i co najmniej nieadekwatnie do ceny...i niestety wg. mnie ta tendencja przybiera na sile z roku na rok...nowe produkty uznanych producentów z reguły droższe od poprzednich i z reguły z gorszym dźwiękiem....tak to niestety widzę i słyszę.

Zanim przystąpiłem do testów wielu wysokopozycjonowanych kolumn myślałem, że będą reprezentowały nieco wyższy poziom.

Jak się okazuje lata spędzone w "formalinie" elektrostatycznej pokazały jaki regres występuje na rynku zespołów głośnikowych. Miałem kilka lat przerwy w testach klasycznych "paczek" i okazuje się, że znaczna część to jedynie same metki oraz marketing. W stosunku do topowych rozwiązań lat 80 - 90 tych jedyny wzrost jaki zaobserwowałem to cenowy. Staram się być optymistą i zamierzam sprawdzić kolejne uznane konstrukcje. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wszystkich urażonych opisami realnego poziomu grania w moim systemie serdecznie przepraszam za zniszczone marzenia. Jeżeli macie u Siebie w systemach świetnie grające urządzenia, które opisałem to bardzo chętnie zapoznam się z nimi osobiście. Myślę, że wielu kolegów którzy u mnie słuchali równie chętnie skorzysta z takowych zaproszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Miroslav1 napisał:

....jeżeli firma Harbeth powinna czuć się już zagrożona to z całą pewnością jest to problem dla Alana Shaw

 jednak z całym szacunkiem do Grześka i tego co robi i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że moje paczki

są niezagrożone ?

Ktoś już na forum wymieniał te herbatniki na ethosy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sonic990 napisał:

Ktoś już na forum wymieniał te herbatniki na ethosy ?

...uważasz że jest to już wystarczający powód żeby firma Harbeth i Alan Shaw dostali pierdziawkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Miroslav1 napisał:

...uważasz że jest to już wystarczający powód żeby firma Harbeth i Alan Shaw dostali pierdziawkę ?

Nie, ale może sam zmienisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Szymon napisał:

Wszystkich urażonych opisami realnego poziomu grania w moim systemie serdecznie przepraszam za zniszczone marzenia. Jeżeli macie u Siebie w systemach świetnie grające urządzenia, które opisałem to bardzo chętnie zapoznam się z nimi osobiście.

Szymon, przecież to Twój gust, ja to samo mogę powiedzieć o Tobie, przepraszam że Twój gust kompletnie mi nie odpowiada, kupiłem kiedyś LKS004 którego wychwalałeś pod niebiosa, dla mnie to dno, zjechałeś totalnie Reimyo DAC, dla mnie to super DAC.

Każdy poważny audiofil ma gdzieś Twoje wywody.

Pozdrówka od aqs :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jonny napisał:

zjechałeś totalnie Reimyo DAC,

Zjechał totalnie transport....nie DAC, tak dla uściślenia ? ale ponoć w tandemie jest synergia ?

31 minut temu, Jonny napisał:

Każdy poważny audiofil ma gdzieś Twoje wywody.

Przynajmniej już znam powód, dla którego znów założyłeś konto na AS  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jonny napisał:

zjechałeś totalnie Reimyo DAC, dla mnie to super DAC.

Każdy poważny audiofil

Nie przypominam sobie takowej recenzji tego przetwornika ale pewnie wiesz lepiej.

Jako poważny audiofil mam nadzieję, że zaprezentujesz grupie niepoważnych audiofili swój system i nauczysz powagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.