Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Emdester napisał:

Nie potrafiłbym dziś kupić "gotowca" usiąść i słuchać. Chcę poznawać i się tym bawić. 
Tak jak napisałeś, jestem młody, mam dopiero 35 lat, więc nigdzie się nie śpieszę;)

Cieszę się Maćku i życzę Ci jak najlepiej. Jak już będziesz zadowolony z osiągniętego poziomu swego systemu ,to nie omieszkam skorzystania z Twego zaproszenia które złożyłeś mi przy okazji wizyty u mnie.

Chętnie posłucham czy mamy podobne gusta i czym różnią się cechy naszych systemów.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
38 minut temu, Jonny napisał:

Ale ja się zgadzam w pełni z Tobą, sam używam Roon, nie mam nic do Roon tylko do tego co Szymon pisze, jemu nic nie gra oprócz dCS Ampifon 16Hz (tu akurat się z nim zgadzam, bo to super kolumny są) 

No ale o czym to świadczy? Trump zmienia sobie żony co kilkanaście lat, na 20 letnie kobiety z branży "rozrywkowej", a Bill Gates ma jedną żonę od 50 lat. Pewnie jeden i drugi jest pewien, że wybrał słuszną drogę. 

Tak jak Szymon składa system i jakie ma oczekiwania to wiadomo, że nie zagrają kolumny stylizowane na Harbethy, czy monitor magico. 

No po prostu każdy ma jakiś styl i gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jonny napisał:

Od jakichś dwóch miesięcy jarasz się Roon, Szymon też się zaczął jarać, a jeszcze nie dawno pisał że dCS NB wcale nie gra najlepiej przez Roon, nagle zaczął grać najlepiej przez Roon, wręcz to okrycie roku Szymona, jaka jest wiarygodność Szymona?

 

  W dniu 10.05.2017 o 14:25, Szymon1 napisał:

I najważniejsze, najlepiej gra jako samodzielny transport a nie jako bridge z zewnętrznego urządzenia typu NAS czy komputer (gdzie zainstalowany jest program odtwarzający typu roon, jriver itp). Producent o takiej formie wykorzystania urządzenia wspomina niechętnie bo jest wprost zagrożeniem dla droższego brata

 

Ponieważ widzę, że nie bardzo orientujesz się w kwestii urządzeń dCSa oraz współpracy z roon audio to wyjaśniam.

Wszystko to jest nadal aktualne dla softu z maja 2017 roku. Ten stan rzeczy zmienił się dopiero po aktualizacji softu dCSa w maju 2018 roku. Wprowadzono min obsługę MQA i poprawiono współpracę z roon audio. Od tego czasu możliwe jest połączenie bezpośrednie z NAS Qnap z pominięciem routera i z pełnym wykorzystaniem możliwości jakie daje technologia RAAT.

Identyczna sytuacja jest z roon audio, aplikacja przeszła od tego czasu (05.2017 roku) kilkanaście aktualizacji w tym 2 kompleksowe. Obecnie to najlepszy tego typu program na rynku.

Zawsze na bieżąco informuję jak gra dane zestawienie i przez te wszystkie lata biorę pełną odpowiedzialność za to co napisałem.

Jeżeli chcesz się z nami podzielić swą wiedzą w zakresie urządzeń dCS to zapraszam serdecznie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szymon napisał:

przez te wszystkie lata biorę pełną odpowiedzialność za to co napisałem

/?/ Też kocham ten czas, kiedy zbliża się wiosna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Emdester napisał:

O to właśnie w tej pasji chodzi, to cała satysfakcja.

Zależy o jakiej pasi mowa. Na pewno nie do słuchania muzyki. Nikt do końca nie wie ile osób woli kupić raz sprzęt na wiele lat i z "głęboką niechęcią" myśli o jego wymianie,  a grupie miłośników nieustannego sprzętowego progresu często nie mającego zbyt wiele wspólnego z pasją do muzyki. Dlatego jedyne co można zrobić, to wypowiadać się za siebie, że ktoś lubi dłubać w zwrotnicach, innego podniecają różnice kablowe, a kogoś tam znowu inżynierska wiedza itd. Nie raz ludzie kupują kompletne systemy powierzając ich złożenie osobie do której mają zaufanie. W najmniejszym stopniu nie są zainteresowane jakimś sprzętowym rozwojem, wzrostem świadomości, a już na pewno w najmniejszym stopniu nie jest to równoznaczne z przyjemnością. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Trab said:

Panowie MichalSz, Szymon i kondrax byłoby fajnie, gdybyście uznali prawo do posiadania innego zdania, do innej oceny, do innego gustu. To uznanie prawa rozumiem jako powstrzymanie się od grubiańskiego, szyderczego stylu wypowiedzi. Nie zostawia on miejsca na polemikę a co dopiero na posiadanie innego zdania !

Wasze ostre, dyskredytujące inne marki posty są czytane przez osoby, które mogą się nimi kierować przy podejmowaniu decyzji zakupowych !

 

 „…mieć swój rozum i wyciągać swoje własne wnioski z własnych doświadczeń. W przeciwnym razie ta zabawa będzie bardzo drogo kosztować.

 

Piorasz, świetnie to ująłeś. Krótko i w punkt.

 

Takie jest i moje doświadczenie. Byłem bliski wymiany posiadanych kolumn i zakupu nowego wzmacniacza. Co więcej, chciałem to zrobić bez odsłuchu, bez porównania. Chciałem posiadać ten cudowny dźwięk, być w gronie osób posiadających bezdyskusyjnie: 

a)      najbardziej,

b)      najlepiej,

c)       najtaniej(relatywnie)

d)       wspaniale.

Ten stan zakupowej euforii był wywołany opresyjnymi postami tego forum. Podświadomie bałem się, że wcześniejszy odsłuch może mnie zepchnąć czeluść ludzi innych: gorzej słyszących, głupszych, nie doświadczonych, szastających kasą itd.

 

„… z poleconego przez inną osobę zestawu, lub złożonego samodzielnie po pierwszych odsłuchach, nigdy i nikt nie będzie w pełni zadowolony. Będą dręczyły go myśli, że można było inaczej, że nie spróbował.”

 

Emdester zgadzam się ! Brak własnego osłuchania i prób zamyka drogę do pełnej satysfakcji.

 

Dziś doceniam to, że szczęśliwie nie zboczyłem z drogi prób we własnym systemie.

Dziś posty takie jak wasze MichalSz, Szymon i kondrax nadal mnie dotykają, tylko wywołują już jak widać zupełnie inny efekt.  

Przepraszam ale nie będę słodził. Już taki jestem. Mówię jak jest ? Te kolumny są po prostu skopane. Co słychać i widać na wykresach. I to nie jest jakieś czepianie się, czy niuanse, czy robię u konkurencji itp. poprostu większej tragedii za takie pieniądze nie słyszałem. W audio bawię się około 20 lat. Jestem ten techniczny, posiadam system pomiarowy i wiedzę, gdzie swobodnie projektuje zwrotnice głośnikowe, ale tylko hobbystycznie. I mam swoje spostrzeżenia patrząc na wykresy. Odsłuch tylko mnie upewnił. Dodatkowo mój kolega kompletnie nie związany z tematem zgłasza, że było za dużo wysokich tonów, to dla mnie to znak, że osoba nieosłuchana słyszy tak rażące zaniedbanie.

Ale podkreślam to moje zdanie i nikt się nie musi z nim zgadzać. Osoba nosząca się z zamiarem zakupu tych kolumn i tak musi się wybrać i przekonać samemu.

Jak to kiedyś powiedział Robert Górski " jeden lubi jak mu Cyganie grają, a drugi jak mu buty śmierdzą.."

Jest wolna droga wyboru, i jeśli ktoś lubi jazgot z tych kolumn niech śmiało kupuje. Ważne żeby był zadowolony. Trzeba siebie uszczęśliwiać a nie kogoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafał.M napisał:

Można złożyć raz, ale z głową drogi,świetny system i się nim cieszyć latami.

Ba! Tyle tylko, że to całe forum od nastu lat traktuje właśnie o tym, jak to zrobić. Jak dobrać spośród tysięcy kombinacji klocków z kolumnami to creme de la creme przy okazji nie podpisując cyrografu z diabłem, czyli nie biorąc kredytu w wysokości miliona złotych do końca życia, a może i dłużej :-))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tb82 napisał:

Widzisz ile osób tyle opinii i postaw, ja też mam dopiero 36lat i jestem niesamowicie zadowolony z mojego "gotowca", a swoje próby na wczesnych etapach nazwał bym raczej stratą czasu, który teraz mogę poświecić na coś innego.

Racja, ile osób, tyle opinii. Ja nie neguję tego podejścia, przedstawiłem tylko swoje.
Jeśli masz pełną satysfakcję z dźwięku to tylko pogratulować.

2 godziny temu, Rafał.M napisał:

Cieszę się Maćku i życzę Ci jak najlepiej. Jak już będziesz zadowolony z osiągniętego poziomu swego systemu ,to nie omieszkam skorzystania z Twego zaproszenia które złożyłeś mi przy okazji wizyty u mnie.

Chętnie posłucham czy mamy podobne gusta i czym różnią się cechy naszych systemów.

Pozdrawiam.

Dzięki, jestem za.

1 godzinę temu, Roxi napisał:

Zależy o jakiej pasi mowa. Na pewno nie do słuchania muzyki. Nikt do końca nie wie ile osób woli kupić raz sprzęt na wiele lat i z "głęboką niechęcią" myśli o jego wymianie,  a grupie miłośników nieustannego sprzętowego progresu często nie mającego zbyt wiele wspólnego z pasją do muzyki. Dlatego jedyne co można zrobić, to wypowiadać się za siebie, że ktoś lubi dłubać w zwrotnicach, innego podniecają różnice kablowe, a kogoś tam znowu inżynierska wiedza itd. Nie raz ludzie kupują kompletne systemy powierzając ich złożenie osobie do której mają zaufanie. W najmniejszym stopniu nie są zainteresowane jakimś sprzętowym rozwojem, wzrostem świadomości, a już na pewno w najmniejszym stopniu nie jest to równoznaczne z przyjemnością. 

Roxi, ile przerzuciłeś sprzętu u siebie?
Z tego co pamiętam to nie mało. Nie robiłeś tego z pasji do muzyki?
Tzn chyba poszukiwałeś swojego brzmienia, czy nie?
Ja nie piszę o tym, aby przewalać tony sprzętu dla zasady, tylko żeby coś z tego wynikało.
Miałem na myśli chęć poznawania różnych prezentacji, różnych szkół grania, tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondrax napisał:

Przepraszam ale nie będę słodził. Już taki jestem. Mówię jak jest ? Te kolumny są po prostu skopane. Co słychać i widać na wykresach. I to nie jest jakieś czepianie się, czy niuanse, czy robię u konkurencji itp. poprostu większej tragedii za takie pieniądze nie słyszałem. W audio bawię się około 20 lat. Jestem ten techniczny, posiadam system pomiarowy i wiedzę, gdzie swobodnie projektuje zwrotnice głośnikowe, ale tylko hobbystycznie. I mam swoje spostrzeżenia patrząc na wykresy. Odsłuch tylko mnie upewnił. Dodatkowo mój kolega kompletnie nie związany z tematem zgłasza, że było za dużo wysokich tonów, to dla mnie to znak, że osoba nieosłuchana słyszy tak rażące zaniedbanie.

Ale podkreślam to moje zdanie i nikt się nie musi z nim zgadzać. Osoba nosząca się z zamiarem zakupu tych kolumn i tak musi się wybrać i przekonać samemu.

Jak to kiedyś powiedział Robert Górski " jeden lubi jak mu Cyganie grają, a drugi jak mu buty śmierdzą.."

Jest wolna droga wyboru, i jeśli ktoś lubi jazgot z tych kolumn niech śmiało kupuje. Ważne żeby był zadowolony. Trzeba siebie uszczęśliwiać a nie kogoś.

Kondrax, nie chodzi o słodzenie, ukrywanie czy tzw. szlachetne kłamstwo.

Chodzi o uszanowanie prawa do polemiki i prawa innych osób do swojego zdania. Zawsze i wszędzie.

Ty przyrównujesz mających inne zdanie do takich co „lubią jak im buty śmierdzą”. Używasz słów skopane, tragedia, rażące zaniedbanie, jazgot. Uważam, że takie wypowiedzi za obraźliwe, prymitywne i nietolerancyjne. Uniemożliwiają polemikę ośmieszając i szydząc. Są tak zwaną mową nienawiści zatruwającą życie społeczne.  Sprzeciwiam się takiej formie wypowiedzi.

Nie oszukuj się, stwierdzenia: taki jestem, mówię jak jest, nikt nie musi się zgadzać - one nie zmieniają mojej negatywnej oceny twojej wypowiedzi.

Jednocześnie jestem pewien, że można wyrażać swoje zdanie szanując tych, co mają inny pogląd. Trzeba tylko poczuć chęć do wyrażenia takiego poszanowania. Tutaj jest chyba kłopot.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Trab said:

Kondrax, nie chodzi o słodzenie, ukrywanie czy tzw. szlachetne kłamstwo.

Chodzi o uszanowanie prawa do polemiki i prawa innych osób do swojego zdania. Zawsze i wszędzie.

Ty przyrównujesz mających inne zdanie do takich co „lubią jak im buty śmierdzą”. Używasz słów skopane, tragedia, rażące zaniedbanie, jazgot. Uważam, że takie wypowiedzi za obraźliwe, prymitywne i nietolerancyjne. Uniemożliwiają polemikę ośmieszając i szydząc. Są tak zwaną mową nienawiści zatruwającą życie społeczne.  Sprzeciwiam się takiej formie wypowiedzi.

Nie oszukuj się, stwierdzenia: taki jestem, mówię jak jest, nikt nie musi się zgadzać - one nie zmieniają mojej negatywnej oceny twojej wypowiedzi.

Jednocześnie jestem pewien, że można wyrażać swoje zdanie szanując tych, co mają inny pogląd. Trzeba tylko poczuć chęć do wyrażenia takiego poszanowania. Tutaj jest chyba kłopot.  

Jestem wulgarny masz rację, ale raczej już tego nie zmienię, praca w środowisku ludzi wykształconych we mnie to wpoiła. Niestety ty musisz żyć w świecie, gdzie są ludzie prymitywni jak ja i łudzić się, że jest inaczej. Pozdrawiam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Trab napisał:

Używasz słów skopane, tragedia, rażące zaniedbanie, jazgot

Nie da się pisac prawdy o swoich subiektywnych odczuciach bez szczerego nazywania rzeczy po imieniu

audiofilska poezja jest wspaniała i ciekawa działa tez na wyobraźnię

ale kazdy kto przeczyta zacytowany konkret na pewno zwróci na to uwagę przy odsłuchu, albo zainteresuje się innym produktem

im wiecej wyeliminujemy kompletnych bubli jak w przypadku opisywanych kolumn tym lepiej dla wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 minut temu, slawek.xm napisał:

Nie da się pisac prawdy o swoich subiektywnych odczuciach bez szczerego nazywania rzeczy po imieniu

audiofilska poezja jest wspaniała i ciekawa działa tez na wyobraźnię

ale kazdy kto przeczyta zacytowany konkret na pewno zwróci na to uwagę przy odsłuchu, albo zainteresuje się innym produktem

im wiecej wyeliminujemy kompletnych bubli jak w przypadku opisywanych kolumn tym lepiej dla wszystkich

Powiem więcej, idąc dalej takim tokiem rozumowania nikt opisując swoich wrażeń nie powinien pisać np. że coś "gra ślicznie". Bo jest to równie subiektywne wrażenie jak to, że coś "gra beznadziejnie". Dodatkowo pisząc, że coś gra pięknie automatycznie sugerujemy, że coś innego tak pięknie już nie gra i w tej dedukcji byłoby to użycie mowy nienawiści.

Dochodzimy do absurdu jak to zwykle bywa gdy poprawność poltyczna idzie zbyt daleko. 

 

Tak na szybko sprawdziłem w słowniku termin "mowa nienawiści" i nijak nie potrafię tego sformułowania dopasować do opisu subiektywnych uczuć (negatywnych) jakie wywołuje rzecz materialna, czyli głośnik. 

 

Myślę że @Trab chodziło raczej o to, że fajniej było by poczytać recenzje, które pisane są, nie w formie wsadzenia kija w mrowisko, tylko raczej w formie rzetelnego i stonowanego opisu. I jeśli dobrze odbieram Jego intencję, to pod takim postulatem chętnie podpisałbym się obiema rękami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slawek.xm napisał:

Nie da się pisac prawdy o swoich subiektywnych odczuciach bez szczerego nazywania rzeczy po imieniu

audiofilska poezja jest wspaniała i ciekawa działa tez na wyobraźnię

ale kazdy kto przeczyta zacytowany konkret na pewno zwróci na to uwagę przy odsłuchu, albo zainteresuje się innym produktem

im wiecej wyeliminujemy kompletnych bubli jak w przypadku opisywanych kolumn tym lepiej dla wszystkich

Dokładnie. Prosty , bezpośredni a przede wszystkim zrozumialy opis dla wszystkich jest najcenniejszy.

Mam się zastanawiać ,jakie słowa dobrać by nie urazić.....no właśnie - kogo, przecież opisujemy przedmioty.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emdester napisał:

Roxi, ile przerzuciłeś sprzętu u siebie?
Z tego co pamiętam to nie mało. Nie robiłeś tego z pasji do muzyki?
Tzn chyba poszukiwałeś swojego brzmienia, czy nie?
Ja nie piszę o tym, aby przewalać tony sprzętu dla zasady, tylko żeby coś z tego wynikało.
Miałem na myśli chęć poznawania różnych prezentacji, różnych szkół grania, tyle.

Ja oczywiście mogę się wypowiedzieć za siebie, że dużo i z perspektywy czasu nie uważam tego za rozsądnie wykorzystany czas. Jak to Malcolm Gladwell w swojej książce "Błysk" napisał, warto zaufać swojej intuicji ? 

Nie zdradzę jednak chyba wielkiej tajemnicy (mam nadzieję :)) jak powiem, że spotykając się kilka razy z panem Wojtkiem Szemisem z Audio Note byłem światkiem przyjmowania zleceń na kompletne systemy od A do Z. Dyskusja dotyczyła założonego budżetu i docelowego pomieszczenia w jakim ma to grać. Jeśli ktoś finansowo może pozwolić sobie na takie rozwiązanie, to coraz bardziej skłaniam się do twierdzenia, że doktoryzować się warto z bardziej praktycznej dziedziny, a zbierania całej tej wiedzy o sprzętach audio nie musi być życiowym priorytetem ? Dlatego uważam za dobre rozwiązanie, że ktoś może komuś polecić, sprzedać gotowy i sprawdzony, dobrze grający system i uwolnić jego zasoby poznawcze do innych celów... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się Panowie, da się komunikować bez przemocy i jednocześnie w pełni wyrazić siebie w sposób nie uwłaczający innemu, nie zamykający rozmowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trab napisał:

Jednocześnie jestem pewien, że można wyrażać swoje zdanie szanując tych, co mają inny pogląd. Trzeba tylko poczuć chęć do wyrażenia takiego poszanowania. Tutaj jest chyba kłopot.  

Kłopot jest w tym, że to wątek o poszukiwaniach Szymona a nie Pana Traba. Jeżeli panujące tutaj zasady Ci nie odpowiadają i urągają Twojemu poczuciu subiektywnego piękna słownictwa to masz kilka opcji:

1. Nie czytać tego wątku.

2. Nie czytać, nie pisać w tym wątku.

3. Nie czytać, nie pisać, zapomnieć o istnieniu tego wątku.

4. Powyższe + otworzyć własny wątek, poświecić swój czas, pieniądze i wykonywać testy i opisy według własnych zasad.

 

W moim wątku wszelkie opisy sprzętu i określenia dotyczące jego brzmienia mogą być wyrażane bez jakiejkolwiek cenzury. 

Póki co nie wniosłeś swoimi wpisami kompletnie nic merytorycznego a chcesz narzucać swoje zasady.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
9 minut temu, Roxi napisał:

Ja oczywiście mogę się wypowiedzieć za siebie, że dużo i z perspektywy czasu nie uważam tego za rozsądnie wykorzystany czas. Jak to Malcolm Gladwell w swojej książce "Błysk" napisał, warto zaufać swojej intuicji ? 

Nie zdradzę jednak chyba wielkiej tajemnicy (mam nadzieję :)) jak powiem, że spotykając się kilka razy z panem Wojtkiem Szemisem z Audio Note byłem światkiem przyjmowania zleceń na kompletne systemy od A do Z. Dyskusja dotyczyła założonego budżetu i docelowego pomieszczenia w jakim ma to grać. Jeśli ktoś finansowo może pozwolić sobie na takie rozwiązanie, to coraz bardziej skłaniam się do twierdzenia, że doktoryzować się warto z bardziej praktycznej dziedziny, a zbierania całej tej wiedzy o sprzętach audio nie musi być życiowym priorytetem ? Dlatego uważam za dobre rozwiązanie, że ktoś może komuś polecić, sprzedać gotowy i sprawdzony, dobrze grający system i uwolnić jego zasoby poznawcze do innych celów... ?

Ja uważam, że obie drogi są dobre. 

Już dawno doszedłem do wniosku, że mam dwa hobby równolegle: jedno to słuchanie muzyki, drugie to składanie sprzętu. Dla osób które interesuje tylko słuchanie muzyki takie podejście jak Twoje jest bardzo sensowne (pod warunkiem, że odda się składanie systemu odpowiedniej osobie). 

Są osoby które chcą skroić system stricte pod siebie i wtedy wolą drogę „doktoryzacji” .Jest jeszcze trzecia grupa osób ta którą interesuje tylko sprzęt, a nie interesuje muzyka. Tych pomińmy  milczeniem... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trab napisał:

Da się Panowie, da się komunikować bez przemocy i jednocześnie w pełni wyrazić siebie w sposób nie uwłaczający innemu, nie zamykający rozmowy.

 

Rozumie punkt widzenia, natomiast ja na przykład bardziej cenię sobie opinie konkretne, szczere i czasami dosadne  podczas czytania których nie muszę zastanawiać się o co tak naprawdę chodziło piszącemu, tak więc jestem inną grupą odbiorczą, która również powinna mieć swoją przestrzeń i właśnie z niej korzystam. Dziwi mnie również stawianie znaku równości pomiędzy krytycznym i dosadnym opisem sprzętu a uwłaczaniu bądź używaniu przemocy w kierunku innej osoby, przecież opisywane są tu tylko urządzenia..... czasami wydaje mi się, że niektórzy audiofile identyfikują się z kawałkiem metalu bądź drewna bardziej niż ze swoją najbliższą rodziną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę dojechał do mnie długo oczekiwany zestaw, praktycznie nieznanych u nas sprzętów KINKI STUDIO.

W przyszłości zapewne pojawi się opis. Dostałem komplet preamp, monobloki, wzmacniacz zintegrowany, przetwornik. Wykonanie robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, plastik1989 napisał:

 

Są osoby które chcą skroić system stricte pod siebie i wtedy wolą drogę „doktoryzacji”

...dobre...jestem w tym gronie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tb82 napisał:

Dziwi mnie również stawianie znaku równości pomiędzy krytycznym i dosadnym opisem sprzętu a uwłaczaniu bądź używaniu przemocy w kierunku innej osoby, przecież opisywane są tu tylko urządzenia..... czasami wydaje mi się, że niektórzy audiofile identyfikują s z kawałkiem metalu bądź drewna bardziej niż ze swoją najbliższą rodziną...

Ta naturalna indentyfikacja tajemnicą nie jest. Zazwyczaj większym wyzwaniem jest nawrócenie kogoś na nową wiarę. A tutaj już są niezbędne odpowiednie talenta ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Trab napisał:

Kondrax, nie chodzi o słodzenie, ukrywanie czy tzw. szlachetne kłamstwo.

Chodzi o uszanowanie prawa do polemiki i prawa innych osób do swojego zdania. Zawsze i wszędzie.

Ty przyrównujesz mających inne zdanie do takich co „lubią jak im buty śmierdzą”. Używasz słów skopane, tragedia, rażące zaniedbanie, jazgot. Uważam, że takie wypowiedzi za obraźliwe, prymitywne i nietolerancyjne. Uniemożliwiają polemikę ośmieszając i szydząc. Są tak zwaną mową nienawiści zatruwającą życie społeczne.  Sprzeciwiam się takiej formie wypowiedzi.

Nie oszukuj się, stwierdzenia: taki jestem, mówię jak jest, nikt nie musi się zgadzać - one nie zmieniają mojej negatywnej oceny twojej wypowiedzi.

Jednocześnie jestem pewien, że można wyrażać swoje zdanie szanując tych, co mają inny pogląd. Trzeba tylko poczuć chęć do wyrażenia takiego poszanowania. Tutaj jest chyba kłopot.  

Nie powiesz chyba, że jak była by to ocena jakiegoś taniego "wyrobu" to chętnie byś jeszcze przysłowiowego buta nie dołożył???

20 minut temu, tb82 napisał:

czasami wydaje mi się, że niektórzy audiofile identyfikują się z kawałkiem metalu bądź drewna bardziej niż ze swoją najbliższą rodziną...

Dokładnie tak jest...niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Trab napisał:

Da się Panowie, da się komunikować bez przemocy i jednocześnie w pełni wyrazić siebie w sposób nie uwłaczający innemu, nie zamykający rozmowy.

Coś bardzo delikatny jesteś kolego :) Sprawa prosta. Jeżeli nie odpowiada tutejsze środowisko , nie czytać. A tym bardziej mieszać wpisami.

Co do samych kolumn ta firma sprawia wrażenie tzw. life style i chyba czytając wasze opinie się to potwierdza. Mnie nawet z wyglądu one się nie podobają, ale wiadomo to rzecz gustu. 

WLM-a Szymon nie masz w planach ? Chętnie bym się pośmiał.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 minut temu, ira napisał:

WLM-a Szymon nie masz w planach ? Chętnie bym się pośmiał.

Ale po co chcecie obśmiewać?

Jak wiecie, że coś jest słabo zrobione, to po co w ogóle sobie tym głowę zawracać? 

Nie lepiej w tym czasie przetestować coś co ma potencjał? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ira napisał:

WLM-a Szymon nie masz w planach ?

Byle czego nie biorę. Wyłącznie sprzęty, które dają nadzieję na przyzwoite granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szymon napisał:

W moim wątku wszelkie opisy sprzętu i określenia dotyczące jego brzmienia mogą być wyrażane bez jakiejkolwiek cenzury.

Pamiętając przy tym - sam tutaj jesteś gościem. I pomimo faktu jakże widocznego, że o tym zapominasz nader często - nie, nie wszystko możesz i nie wszystko możesz wyrażać tak, jak Ty uważasz za jedynie stosowne. A dlaczego nie trzeba nawet wspominać i kto jak kto, ale Twoja osoba powinna o tym najbardziej pamiętać. Pisząc wprost - Twoje szydzenie z innych marek i przedmiotów zaczyna być problemem nie tylko dla (jak się to Tobie wydaje) kilku osób, ale i dla całego Forum. Może pora zwolnić i odetchnąć w tym pędzie jazdy "bez trzymanki" i "bez cenzury"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... nie zauważyłem, żeby Szymon szydził z innych marek. Po prostu pokazuje jak jest, bez audiofilskiej nowomowy i bez złotego papierka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dla zdrowia psychicznego własnego i pozostałych czytelników wątku Szymon powinien wyjaśnić, czy wspólpracuje z Amplifonem, Studio16Hz lub jakimiś innymi markami czy też nie. Opinia taka ciągnie się za nim jak smród po gaciach i przeszkadza wielu osobom w czytaniu o jego nowych odkryciach. Poza tym mając coś takiego z tyłu głowy czytasz ten wątek na zasadzie "za chwilę i tak wyjdzie jak w dowcipie o Leninie - kto robi najlepszy sprzęt i dlaczego marka xxxx. Stąd też w tym wątku jest takie nagromadzenie negatywnych emocji i hejtu. Jeżeli ktoś nie upuści z tego balonu  powietrza, to za chwilę i tak skończy się to u moderacji. 

Coś takiego jak obiektywność w audio nie istnieje. Każdy ma własne uszy, gust, smak, muzykę którą kocha i której głownie słucha, która z kolei w znaczący sposób wpływa na dobierany do niej sprzęt. Do tego dochodzą kwestie dobrania urządzeń w ramach zestawu tak aby nawzajem wspólpracowały w celu uzyskania brzmienia pasującego danej osobie i muzyce której on słucha. 

Poza tym chyba nigdzie tak jak w audio nie sprawdza się powiedzenie, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Urządzenie, które wczoraj wydawało nam się szczytem high-endu i najlepszym komponentem w danej cenie na drugi dzień porafi przestać nim przestać być, bo właśnie okazało się, ze znaleźliśmy urządzenie, które jednak zagrało u nas lepiej. Im szerszego portfolio muzyki słuchamy tym bardziej dochodzimy do wniosku, że przydałoby się mieć conajmniej dwa zestawy i jeszcze z kilka kompletów okablowania. 

Ładne obrazki i wagony przerzucanego sprzętu na pewno otwierają oczy na wiele kwestii ale nie zmieniają faktu, że bardzo dużo czasu trzeba przeznaczyć na dobre skompletowanie całego zestawu. Wstawienie do znanego toru zupełnie nowego źródła czy zestawów może dać na początku wynik kompletnie beznadziejny. Tyle, ze ten element może zagrać genialnie wstawiony do innego toru. Stad zżymanie się, że marka X nie zagrała w systemie Y oznacza tylko tyle, że nie zgrała się w tym zestawie z innymi elementami danego toru. Pisanie na podstawie takiego odsłuchu, że dany komponent jest złym produktem to nieporozumienie i brak zrozumienia, że zawsze gra cały zestaw, a nie pojedynczy komponent. 

Życzę wiec więcej spokoju i wyważonych opinii. Im mniej będziemy się napinać nad tym, że "moja prawda jest bardziej mojsza" tym więcej przyjemności będziemy czerpać z czytania o doświadczeniach innych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, barni napisał:

Sądzę, że dla zdrowia psychicznego własnego i pozostałych czytelników wątku Szymon powinien wyjaśnić, czy wspólpracuje z Amplifonem, Studio16Hz lub jakimiś innymi markami czy też nie.

Powinien ??? To jakies przestępstwo? Lustracja? Oświadczenie sejmowo-rządowe?

Ludzie ..........

Przecież to widac i słychac ... przeszkadza Ci to?

Szymon jest sygnowany jako branża, może wspólpracować nawet z diabłem ... gdzie problem?

A widziałbys jakiś problem gdyby Roger współpracował np. z Jasikiem? (dobry przykład)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.