Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, barni napisał:

Coś takiego jak obiektywność w audio nie istnieje

dlatego przedstawiane są tu subiektywne wrażenia:)

 

4 godziny temu, barni napisał:

Tyle, ze ten element może zagrać genialnie wstawiony do innego toru. Stad zżymanie się, że marka X nie zagrała w systemie Y oznacza tylko tyle, że nie zgrała się w tym zestawie z innymi elementami danego toru. Pisanie na podstawie takiego odsłuchu, że dany komponent jest złym produktem to nieporozumienie i brak zrozumienia, że zawsze gra cały zestaw, a nie pojedynczy komponent. 

Napisałes sporo frazesów , które wszyscy znają

dlatego nic nie stoi na przeszkodzie byś opisał system , w którym recenzowane kolumny były dla Ciebie miodem dla uszu

Nikt nie dysponuje kazdym mozliwym układem systemu dlatego tak ciekawe sa konkretne przypadki a gdybania zostawmy redaktorom bioracym za to wynagrodzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pmcomp napisał:

gdzie problem?

To już udzielam Ci odpowiedzi, gdzie problem.

w tym problem, ze pod fasadą pseudo testów kryje się stricte promowanie konkretnych produktów z konkretnym logo. Zapytasz znowu „i co w tym złego”... A tyle w tym złego, ze ludzie mają dosyc zwykłego obsrywania innych produktów i marek. Nie chodzi o to, ze subiektywne odczycia Szymona są takie, jakie są. Kieruje się na znawcę tematu i sili na udowadnianie, ze jego zdanie to swoiste zdanie wyroczni w tym kraju. To pierwszy poważny zarzut i błąd w jego rozumowaniu. A drugi poważniejszy, przybokazji własnych odczuć i przekonań najzwyczajniej w świecie obsrywa inne marki i produkty. Wprost często dotykając przy tym w sposób krzywdzący inne firmy czy nawet osoby. I kolejny zarzut - pozorem walki z nerkami kryje się nie nic innego jak tylko kolejna metka. A znam osoby, które po własnych doświadczeniach z tymi markami usilnie w sposob skryty promowanymi przez Szymona , mają takie samo zdanie o ich brzmieniu i jakości, jak Szymon o innych.

w czym problem? W tym, ze Szymonowi przed powrotem na Forum tłumaczone było jak dziecku - istnieje w świecie każdego biznesu nigdzie niepisana i pisana prawem (by było jasne) swoista konstytucja zachowania - etyka biznesu. Nie możesz bezpardonowo obsrywac cały czas innych, bo i tak na koniec pod płaszczem pseudo silenia się na obiektywizm i działania mające na celu „dobro konsumenta” - promowanie jednej, konkretnej firmy.

to, co robi Szymon szkodzi nie tylko tym firmom wprost - szkodzi także firmom powiązanymi z Szymonem. Oczywiście można udawać, ze to niewinne zabawy i subiektywne oceny piszącego. Kompletna nieprawda. Szymon działa wprost na szkodę innych i ma tego świadomość. To już nie jest nawet silenia się i udawanie, to często przekraczanie linii, po której takie zachowania godzą wprost w innych. I najgorsze - od lat Szymon ma tego świadomość, i od lat robi to samo. Pora z tym skończyć, bo to już nie jest zdrowe nawet dla Forum. Od promowania konkretnych firm czy marek istnieją odpowiednie narzędzia. Także na Forum AS. Reklama za którą się płaci, promocje czy sponsoring wydarzeń (to tylko 3 wybrane z palety serki możliwych działań). 

A na koniec najlepsze, gdy Szymon pisze innym (nie znając ich), ze powinni dużo się uczyć od niego i przywołuje swój dłogoletni pobyt na Forum. O ironio! Są tu osoby starsze wiekiem od Szymonka i dłużej mające styczność ze światem audio. Tylko skąd Szymonku możesz o tym wiedzieć, skoro ludzi nie znasz, a wszystkich mierzysz swoją miarą?!

Można by wchodzić w polemikę z Szymonem, gdyby coś w jego postępowaniu można zmienić. Niestety jak ostatnio usłyszałem bardzo celne słowa „to jest tak prymitywne promowanie jednych i objazd drugich, ze aż zeby bolą”.

Forum AS w obowiązku ma stać na straży przyzwoitości biznesu jaki tutaj jest prezentowany i pilnować tego, co i w jaki sposób jest przedstawiane i komentowane. Szymonowi od lat tłumaczone jest, ze w takie gierki może bawić się na swoim blogu. W sieci starczy miejsca na jego domenę i blog, w którym bez pardonu obejdzie wszystkich i wypromuje swoje. Pytanie tylko gdzie znajdzie tyle gawędzi i taką poczytność, gdzie jak nie na Forum AS znajdzie tyle tysięcy czytających i darmową od lat reklamę „swojego”?

Szymon i jego sposób pisania-to jest problem jaki dotyka Forum. I pomimo setek tłumaczeń , niezmiennie i bez cienia refleksji od lat to samo bagno.

 

Jeśli od kilku dni znów masa osób zaczyna negować to, co dzieje się w tym temacie - to chyba nie świadczy dobrze. Ale jedno trzeba przyznać Szymonowi-trzeba mieć cholerną wytrwałość w przerzucaniu tony (jak sam to nazywa-śmieci), by na koniec i tak napisać to samo-ze wskazaniem na konkretne marki. Wtedy nastąpi cmokanie, oklaski i bicie brawo. Zabraknie jedynie konfetti od Zielińskiego.

Pozostaję wiec jak inni cierpliwy, kiedy ten spektakl żenady zakończy się jak zawsze tym samym. A do tego czasu jak najbardziej temat ten jest na cenzurowanym - jak i sam Szymon. O czym wszyscy zainteresowani wiedzą - bo dla przypomnienia, tak zostało to ustalone z Właścicielem i nic w tej materii do dziś się nie zmieniło. A Szymon nie jest na Forum AS właścicielem, ani ten temat nie jest jego własnością. Od tego są blogi. Podstawowe pytanie - dlaczego więc ten smród na Forum AS, nie na swoim blogu? Czego brakuje w tym wszystkim, by wynieść swoje obsrywanie innych z Forum AudioStereo i pod konkretną nazwą/marką/podpisem - dokonywać takiego prefidnego objazdu po innych? Koszty zapewne marginalne prowadzenia bloga, domena to śmieszne koszty. No ale zabrakłoby tego najważniejszego - siły docierania jaką gwarantuje AudioStereo. Problem polega na tym, że ta siła docierania już wywołuje falę sprzeciwu wielu ludzi w tym kraju prowadzącą swoje firmy czy zwykłych klientów. Jest granica, za którą słowa godzą w konkretnych ludzi.

I to tyle z mojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szymon napisał:

Kłopot jest w tym, że to wątek o poszukiwaniach Szymona a nie Pana Traba. Jeżeli panujące tutaj zasady Ci nie odpowiadają i urągają Twojemu poczuciu subiektywnego piękna słownictwa to masz kilka opcji:

1. Nie czytać tego wątku.

2. Nie czytać, nie pisać w tym wątku.

3. Nie czytać, nie pisać, zapomnieć o istnieniu tego wątku.

4. Powyższe + otworzyć własny wątek, poświecić swój czas, pieniądze i wykonywać testy i opisy według własnych zasad.

 

W moim wątku wszelkie opisy sprzętu i określenia dotyczące jego brzmienia mogą być wyrażane bez jakiejkolwiek cenzury. 

Póki co nie wniosłeś swoimi wpisami kompletnie nic merytorycznego a chcesz narzucać swoje zasady.

 

Panowie, co by nie mówić, co by nie psioczyć to trudno nie zgodzić się z tymi słowami....nie czytać, nie pisać, zapomnieć itd.

aby była jasność, mnie w tym wątku kompletnie nic nie urąga, nie widzę żadnego powodu aby czuć się zniesmaczonym

i nie dlatego że jestem prostakiem czy chamem (nie żebym się reklamował) ale  jest to wątek Szymona i prowadzi

tak jak uważa za stosowne....jeżeli przyjdzie czas na mój ulubiony sprzęt i padną słowa jak wcześniej ..tandeta  itp.

to zapewniam wszystkich że nie będę z tego powodu urażony....przez tyle lat tego dźwięku szukałem i wiem co mam...

.co tu więcej gadać...kiedyś wybrałem Metronoma CD8T zamiast doskonałego pod względem audiofilskim DCS Puccini

ale  nie zdziwię że jest grono (może nawet i większe) którzy postawią/postawili na DCS...więc, co kto lubi... jeszcze jeden aspekt...strona techniczna...każdy z nas chciałby urządzenia wykonane doskonale...ale nie zawsze tak jest

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

dlatego przedstawiane są tu subiektywne wrażenia:)

 

Napisałes sporo frazesów , które wszyscy znają

dlatego nic nie stoi na przeszkodzie byś opisał system , w którym recenzowane kolumny były dla Ciebie miodem dla uszu

Nikt nie dysponuje kazdym mozliwym układem systemu dlatego tak ciekawe sa konkretne przypadki a gdybania zostawmy redaktorom bioracym za to wynagrodzenie

Wszyscy mogą testować i opisywać tylko nie Szymek bo za ostro... mimo że posiada odpowiednie warunki i sporą ilości sprzętu do porównań by wycisnąć z urządzenia jak najwięcej. Cała reszta nadredaktorów, może testować wszystko z byle czym i w gołych ścianach i jest OK. To jest jakaś paranoja...

 

47 minut temu, piorasz napisał:

Można by się tu doszukać całego szeregu nieprawidłowości prawnych

Mocne oskarżenia.... z chęcią się dowiem jakie konkretnie paragrafy zostały złamane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Miroslav1 napisał:

Panowie, co by nie mówić, co by nie psioczyć to trudno nie zgodzić się z tymi słowami....nie czytać, nie pisać, zapomnieć itd.

Dokładnie tak. Sam mam kilka wątków,  w które nie wchodzę bo mnie irytują. 

Problem tego wątku jest oczywisty. Jego założyciel. Jakby był to inny branżysta z forum to by nie było problemu. Szymon przez swoją bezpośredniość i bezpardonowość (osobiście wolę taką postawę bo od razu wiadomo co i jak , a owijanie w bawełnę i tak potem zmierza to do jednego) ma  dużo zwolenników jak i przeciwników. Ci drudzy najczęściej latają za nim i prowadzą dyskusje nie o testowanym sprzęcie , a o testującym żeby rozwalić wątek. 

I jeszcze jedno mnie zastanawia. Co "zwykłym" forumowiczom przeszkadza , że Szymon mógłby nawet zarobić ta takim wątku ? Boli , że ktoś innym może czerpać korzyści , a ja nie ? Zazdrość ? Niech się branża martwi. Do puki ktoś jest oznaczony na niebiesko nie przeszkadza mi to. Nie lubię tylko jak ktoś pod niby prywatnym nickiem robi pokątnie interesiki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tb82 napisał:

z chęcią się dowiem jakie konkretnie paragrafy zostały złamane.

- odpowiedzialność prawna, która oznacza, że firma/osoba bezpośrednio lub pośrednio działająca w porozumieniu, na zlecenie lub oględnie przyjmująć - działająca na korzyśc danego podmiotu -  jest gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność za wpływ, jaki wywiera na otoczenie oraz gotowość do zmian oraz do wycofania się z błędnych decyzji oraz wzięcie odpowiedzialności za powstałą szkodę.

"Warto pamiętać, że dla zaistnienia czynu nieuczciwej konkurencji nie ma znaczenia, czy osoba popełniająca go ma świadomość tego, że postępuje w sposób nieuczciwy."

Aby doszło do popełnienia czynu nieuczciwej konkurencji, niezbędne jest spełnienie następujących przesłanek:

- czyn ten musi być sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami.

 

Przepis art. 18 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji przewiduje sankcje cywilnoprawne, których zastosowania może żądać przedsiębiorca, którego interes został zagrożony lub naruszony, a mianowicie może on żądać:

- zaniechania niedozwolonych działań;

- usunięcia ich skutków;

- złożenia oświadczenia woli odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie;

- naprawienia szkody na zasadach ogólnych przewidzianych w kodeksie cywilnym;

- wydania bezpodstawnych korzyści, na zasadach ogólnych przewidzianych w kodeksie cywilnym;

- zasądzenia przez sąd odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej lub ochrony dziedzictwa kulturowego- jeżeli czyn był zawiniony;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, arkadowski napisał:

To już udzielam Ci odpowiedzi, gdzie problem.

Szybka konkluzja po przeczytaniu postu.....to jeżeli pisać to tylko bajkowo-gazetkowo poprawnie politycznie by czasami nie okazało się wprost, że jakiś sprzęt jest kiepski? To jest to stanie na straży przyzwoitości biznesu? Poważnie?

6 minut temu, arkadowski napisał:

odpowiedzialność prawna

Nic tylko czekać na pierwsze zarzuty i sprawy karne.....śmiech i paranoja

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien ??? To jakies przestępstwo? Lustracja? Oświadczenie sejmowo-rządowe?
Ludzie ..........
Przecież to widac i słychac ... przeszkadza Ci to?
Szymon jest sygnowany jako branża, może wspólpracować nawet z diabłem ... gdzie problem?
A widziałbys jakiś problem gdyby Roger współpracował np. z Jasikiem? (dobry przykład)
 
 
 
Ale może zachodzić konflikt interesów.
Tylko tyle i aż tyle. Clue całego problemu.
Jak chce się być recenzentem droga wolna. Sprzedawać jedne marki, A pisać słabe opinie innym matkom to już się robi niesmak. Jak Ktoś tego nie rozumie, nie dostrzega... przykre.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tb82 napisał:

Szybka konkluzja po przeczytaniu postu.....to jeżeli pisać to tylko bajkowo-gazetkowo poprawnie politycznie by czasami nie okazało się wprost, że jakiś sprzęt jest kiepski? To jest to stanie na straży przyzwoitości biznesu? Poważnie?

 

 

Czy rozumiesz jedno istotne znaczenie tego, o czym piszemy? Formuła przyjęta przez Szymona to nie subiektywne ocenianie (nawet ostrym tonem) produktów innych marek. To pod płaszczykiem promowania jednej marki - obsrywanie i kopanie innych.

Mam w nosie czy Szymon to robi, czy nie w swoim życiu gdzie indziej. Natomiast ma to znaczenie, kiedy robi to na Forum AS, bo łamie prawo i niestety (o czym sam wie) swoim zachowaniem powoduje czesto konflikty mające konkretne odniesienie do wzajemnych relacji pomiędzy podmiotami.

Szymon poprzez swoją prymitywną i nachalną promocję jednych, w sposób bezpradonowy atakuje drugich - łamiąc przy tym obowiązujące prawo! I jeśli będzie to robił poza Forum - wolna droga i święcona woda z krzyżykiem. Nie będzie to miało skutków prawnych wobec tego miejsca. Na dziś Szymon zrobił sobie z Forum darmową reklamę przy okazji w sposób perfidny (bo inaczej nie potrafi) - obsrywa inne marki.

Tak nie działa się w żadnym biznesie na świecie, to nie republika bananowa! 

I na tym poprzestańmy polemikę "ale dlaczego". Szymon mógłby, ale nie chce - prowadzić swój blog w sieci. Tylko nie taki jest cel tego działania. Mamy wszyscy tego świadomość. I o ile każdy przymykał oko na to, co się dzieje - to obecnie urosło to niestety do poziomu problemu Forum i zachowań łamiących prawo.

A na pierwszej linii jest Forum AS, jako miejsce odpowiedzialne prawnie za treści tutaj zamieszczane. Nie wszystko i nie w każdej formie WOLNO w tym kraju wyrażać. Mam w tyłku, czy Szymon objedzie firmę "A" czy "B", byle to ON brał odpowiedzialność całą za swoje zachowanie. A niestety praktyka ostatnich lat i jego postępowanie wskazują na zgoła co innego.

Skończmy udawać, że położenie na brudnym stole czystego obrusu spowoduje, że towarzystwo usiądzie przed stołem z pełnym zadowoleniem. Szymona działania są nieetyczne i w świetle prawa - niestosowne. 

To jest problem, nie to - że w jego odczuciu coś gra lub nie! Nie podważam jego uwag odnośnie jakiegoś sprzetu, tylko formy i ukrytych w tym wszystkim intencji! To jest łamanie prawa w tym kraju i działanie na szkodę konkretnych firm - w tym tego miejsca!

Jeśli ktoś tego nie rozumie - to pora by otworzył firmę i zjadł pierwsze zęby na rynku. Wtedy porozmawiamy o tym, co oznacza prawo w biznesie i zasady prawa mn. o uczciwej konkurencji.

I to na tyle z mojej strony. Definitywnie! Co do tego tematu - reszta w gestii Właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, barni napisał:

Sądzę, że dla zdrowia psychicznego własnego i pozostałych czytelników wątku Szymon powinien wyjaśnić, czy wspólpracuje z Amplifonem, Studio16Hz lub jakimiś innymi markami czy też nie. Opinia taka ciągnie się za nim jak smród po gaciach i przeszkadza wielu osobom w czytaniu o jego nowych odkryciach. Poza tym mając coś takiego z tyłu głowy czytasz ten wątek na zasadzie "za chwilę i tak wyjdzie jak w dowcipie o Leninie - kto robi najlepszy sprzęt i dlaczego marka xxxx. Stąd też w tym wątku jest takie nagromadzenie negatywnych emocji i hejtu. Jeżeli ktoś nie upuści z tego balonu  powietrza, to za chwilę i tak skończy się to u moderacji. 

Dla zdrowia psychicznego Twojego i Twoich kolegów bardzo chętnie odpowiem, chociaż ton Twojego pytania urąga jakimkolwiek zasadom kultury.

Szymona nie łączą ŻADNE stosunki handlowe z w/w firmami. Szymon nie jest dystrybutorem ani przedstawicielem żadnych z nich. Szymon nie pobiera od nikogo ŻADNYCH pieniędzy za przeprowadzone testy. Wykonuje je za własne, ciężko zarobione pieniądze. Poświęca SWÓJ czas i środki na ich przeprowadzenie. Dzięki temu jest całkowicie niezależny i NIKT nie ma wpływu na jego oceny.

System odniesienia opisałem w pierwszym poście.

Wiem, że ból rodaka patrzącego na sukces pobratymców jest niemiłosierny ale napiszę jasno:

TAK, monobloki Amplifona są najlepszym wzmocnieniem jakie do tej pory słuchałem.

TAK kolumny Studio 16Hz Ethos Arctico są najlepszymi zespołami głośnikowymi jakie do tej pory słuchałem.

TAK, jestem dumny z możliwości zakupu i odsłuchu tak doskonałego sprzętu rodzimej produkcji.

TAK pomagałem i będę pomagał za darmo ich konstruktorom, służąc swoją opinią na temat brzmienia w celu dalszego doskonalenia w/w produktów.

Tak, przetestuję każdy krajowy sprzęt i podzielę się swoją opinią z każdym producentem i konstruktorem, który mnie o to poprosi.

TAK jestem Polakiem i jestem DUMNY z krajowych wyrobów.

TAK, krajowe sprzęty mogą być najlepsze na świecie.

 

Olbrzymia agresja i ataki na moją osobę są wpisane w odwieczną walkę z systemem płatnych recenzji i bajek wypisywanych przez opłacanych recenzentów. Ponieważ nikt nie posiada jakichkolwiek konkretnych dowodów wiecznie powtarzane są te same zdarte frazesy. Szczerze to jest nawet zabawne. Osobiście zachęcam każdego do wkroczenia na drogę postępowania sądowego jeżeli uważa, że zostały złamane przepisy prawa.

Powiedzmy wprost oglądalność i poczytność tego wątku jest olbrzymia, blisko 90 000 wyświetleń w tak krótkim czasie to ewenement w dziale hi-end. Zatem informacje roznoszą się lotem błyskawicy i to spędza sen z powiek dużej części branży. Nikt inny do tej pory nie podjął się takiego wyzwania i podczas mojej nieobecności było to nader widoczne.

Zawsze pisałem, piszę i będę pisał prawdę na temat brzmienia sprzętu. Jeżeli nie w tym miejscu to innym. Internet pustki nie znosi a zapotrzebowanie na rzeczywiste testy i głód wiedzy jak widać jest OLBRZYMI.

Obecnie moje wpisy są moderowane więc moje dzielnie się z Wami nowymi treściami mam znacznie utrudnione.

8 godzin temu, barni napisał:

Coś takiego jak obiektywność w audio nie istnieje. Każdy ma własne uszy, gust, smak, muzykę którą kocha i której głownie słucha, która z kolei w znaczący sposób wpływa na dobierany do niej sprzęt. Do tego dochodzą kwestie dobrania urządzeń w ramach zestawu tak aby nawzajem wspólpracowały w celu uzyskania brzmienia pasującego danej osobie i muzyce której on słucha. 

Widać nie przeczytałeś pierwszego wpisu wiec cytuję:

"Z góry przepraszam wszystkich, którzy mogą się poczuć urażeni moimi opiniami i wrażeniami odsłuchowymi. Zaznaczam, iż są to subiektywne opinie moje i moich gości oraz przyjaciół uczestniczących w niezwykle licznych odsłuchach."

8 godzin temu, barni napisał:

Poza tym chyba nigdzie tak jak w audio nie sprawdza się powiedzenie, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Urządzenie, które wczoraj wydawało nam się szczytem high-endu i najlepszym komponentem w danej cenie na drugi dzień porafi przestać nim przestać być, bo właśnie okazało się, ze znaleźliśmy urządzenie, które jednak zagrało u nas lepiej. Im szerszego portfolio muzyki słuchamy tym bardziej dochodzimy do wniosku, że przydałoby się mieć conajmniej dwa zestawy i jeszcze z kilka kompletów okablowania. 

Widzisz jestem obecnie na takim etapie, że zmiany jakie wykonuje są dość niewielkie . Monobloków Amplifona używam od 1999 roku (obecnie w 2 wcieleniu), podobnie dCSy goszczą u mnie od przełomu wieków i tylko zmieniam je na nowsze modele. Elektrostaty Martina Logana też u mnie zabawiły przez 2 dekady więc raczej można. Pomysł uzupełnienia o klasyczne zestawy,

grające równie wciągająco narodził się razem ze sprzedażą firmy Martin Logan i brakiem kontynuacji najlepszych modeli firmy. Stąd poszukiwania klasycznych konstrukcji i przy okazji obecne opisy. Okablowanie Mita i Transaparenta używam z dekadę i nie zapowiada się abym je zmieniał. Posiadam wiele transportów CD, które towarzyszą mi latami i jakoś nic nowego nie chce ich wygryźć.

 

8 godzin temu, barni napisał:

Ładne obrazki i wagony przerzucanego sprzętu na pewno otwierają oczy na wiele kwestii ale nie zmieniają faktu, że bardzo dużo czasu trzeba przeznaczyć na dobre skompletowanie całego zestawu. Wstawienie do znanego toru zupełnie nowego źródła czy zestawów może dać na początku wynik kompletnie beznadziejny. Tyle, ze ten element może zagrać genialnie wstawiony do innego toru. Stad zżymanie się, że marka X nie zagrała w systemie Y oznacza tylko tyle, że nie zgrała się w tym zestawie z innymi elementami danego toru. Pisanie na podstawie takiego odsłuchu, że dany komponent jest złym produktem to nieporozumienie i brak zrozumienia, że zawsze gra cały zestaw, a nie pojedynczy komponent. 

Napisz to recenzentom z kolorowych pisemek i portali, z pewnością mają wspaniałe warunki lokalowe i tony sprzętu do testowania. Tam możesz się zapoznać z "obiektywną" prawdą. Nikt nie zmusza Cię do czytania mojego wątku.

Spokojnie możesz podzielić się własnym zestawem i doświadczeniem w stosownym wątku, zobaczysz ilu ludzi zainteresujesz swoimi treściami.

Nie wiesz jak mam zestrojony system i w jak łatwy sposób obrazuje sygnaturę brzmieniową każdego komponentu. Znakomita ilość cech brzmieniowych jest tak czytelna, że nie zmieni jej żadne zestawienie. Jeśli kolumna nie posiada właściwej rozdzielczości ani energetyki grania w moim bardzo dynamicznym i przejrzystym torze to jakimi klockami chcesz ją uzyskać?

Zapraszam każdego chętnego ze swoim sprzętem, przyjedź przywieź monobloki, źródło, kolumny itd. Pokaż, że opisywane sprzęty grają lub nie grają wybitnie. Póki co widzę jedynie anonimowe nicki i ZERO konkretów.

RafałM zapraszał na odsłuch Magico, żeby każdy mógł sobie wyrobić własne zdanie.  Każdy mógł przyjechać ze swoim sprzętem i pokazać, że te zestawy potrafią grać wybitnie. Gdzie byłeś ze swoimi kolegami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę ( zdania nie zaczyna się od "bo" ) tu wychodzi pewna niedoskonałość formy, jaką jest forum. Jakiekolwiek. Dowolność interpretacji zamierzeń, celów forumowiczów jest nieskończona. To, czemu ktoś wypowiada się na jakiś temat pozytywnie, czy negatywnie można odbierać naprawdę dowolnie i właściwie nie istnieje żadna obiektywna metoda, aby to osądzić. Pozostają przypuszczenia i dobra wola. Jeśli pan X twierdzi, że pewna para kolumn jest kiepska, to :

a ) być może jest faktycznie kiepska

b ) być może jest dobra, ale handluje inną marką i dlatego tę opisywaną deprecjonuje

c ) być może jest megalomanem zakręconym na punkcie swojego własnego sprzętu

d ) być może po prostu nie lubi tej marki

e ) być może kolumny są dobre, ale kompletnie nie z jego bajki dźwiękowo

f ) być może ma na forum swoje sympatie i antypatie i chce komuś tak dla dobrego samopoczucia dowalić ( ponoć ulubiony sport Polaków zaraz po grillingu na działkach ) 

...można by jeszcze troszkę powymieniać tych "być może"

Nikt nie siedzi w głowie drugiego człowieka, pozostają domysły, wyobraźnia, intuicja z tym, że są to narzędzia niedoskonałe same w sobie, w związku z czym kwestia o której pisze arkadowski była, jest i będzie sprawą kontrowersyjną, obawiam się, że nierozstrzygalną. 

Jeśli Szymon w jakiś tam sposób wspiera pewne firmy, to czy to tym samym uniemożliwia mu zdrową krytykę innych produktów audio ? No chyba nie. Przecież gdyby chciał nie pisałby, jako branża, tylko działał z cichacza, jako anonimowy Sebix :-).

Trzeba pogodzić się z tym, że w pewnym sensie i pod pewnymi względami forum branżowe zawsze było, jest i będzie miejscem, gdzie tylko i wyłącznie do użytkowników należeć będzie ocena wiarygodności wypowiedzi innych, bo cóż..na tym chyba polega forum. To jest jego cecha nieodłączna. Przecież tak samo jest w życiu codziennym. Spotka się 3 kumpli, zaczynają rozmowę o powiedzmy samochodach przy piwie. Każdy chwali to, czym sam jeździ. I powiedzcie mi teraz, jak i czy w ogóle da się ocenić OBIEKTYWNIE, wiarygodność tych opinii ? Na forum jest inaczej ? Nie, nie jest. 

Nie sądzę ( piszę to do arkadowskiego ), żeby moderacja dała radę ( ba ! czy w ogóle powinna ) się w to mieszać, ponieważ co jest następnym krokiem ? Ban ? Co to da ? Zbanujecie jednego, przyjdą następni. Zbanować wszystkich ? Powstaje paradoks, w którym albo należy zbanować wszystkich, albo zrobić taką atmosferę, żeby na forum o audio każdy "bał się" powiedzieć cokolwiek o jakimkolwiek sprzęcie z marki i modelu, co prowadzi już zupełnie w ślepą uliczkę...

I żeby nie było. Sam często zastanawiam się, jak to jest z tymi wątkami, w których jedne marki są wyraźniej chwalone ponad inne, ale wtedy włącza mi się refleksja jak w całym tym wątku powyżej, czy samo bycie częścią branży ma zabraniać forumowiczowi krytyki badziewia, a jeśli tak, to czemu ? No właśnie.....Dziękuję za uwagę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arkadowski napisał:

Można by wchodzić w polemikę z Szymonem, gdyby coś w jego postępowaniu można zmienić. Niestety jak ostatnio usłyszałem bardzo celne słowa „to jest tak prymitywne promowanie jednych i objazd drugich, ze aż zeby bolą”.

Tak też może powiedzieć każdy, który pomimo chęci i przeżywanej frustracji takiej polemiki w stanie podjąć nie jest ?

Jeśli chodzi o etykę, to granicą imho jest nie wyciąganie spraw z życia osobistego, ale nie powinna ona dotyczyć oferty handlowej, cen itp. W internecie ustalanie, że o czymś pisać negatywnie lub pozytywnie jest nie do zrealizowania.

Inna sprawa, to realistyczna ocena tego jak funkcjonują media. Zarówno głównego nurtu od lewicowej Gazety Wyborczej, po nacjonalistyczne, a o "wolnej twórczości" w necie już nie wspomną. Aby zdobyć czyjeś zainteresowanie twórcy prześcigają się w wymyślaniu coraz pikantniejszych tytułów i tekstów. Tworzenie cenzury, "wygłaskanej atmosfery" nikomu nie służy, a już najmniej Wam jako miejscu które ma gromadzić społeczność. Powiedziałbym, że jest wręcz przeciwnie i powinniście mieć pomysł na przyciąganie osób, które potrafią zainteresowanie userów przyciągać. 

Inaczej ruch przenosi się w inne miejsca, a tam po cichutku pierze się wszystkie brudy, ale w gronie najbliższym i wszystko jest ładnie i cacy ? Chcecie robić prezenty innym, to banujcie, zamykajcie itd. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, maciek36 napisał:

Ale może zachodzić konflikt interesów.
Tylko tyle i aż tyle. Clue całego problemu.
Jak chce się być recenzentem droga wolna. Sprzedawać jedne marki, A pisać słabe opinie innym matkom to już się robi niesmak. Jak Ktoś tego nie rozumie, nie dostrzega... przykre.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

To jest forum dyskusyjne. Dla konsumentów.

Bardzo wyraźnie oznaczone i wydzielone z reszty portalu. I każdy konsument ma tutaj prawo, zgodnie z regulaminem, pisać do woli i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roxi napisał:

W internecie ustalanie, że o czymś pisać negatywnie lub pozytywnie jest nie do zrealizowania.

A jednak świat właśnie zmierza w tym chorym kierunku :-)...Zobaczcie, jak wyglądał internet w 1999,a  jak wygląda w 2019. Wszystko zaczyna podlegać totalnej kontroli i pewna idea internetu, jako miejsca wolności, niezależności już od kilku ładnych lat zaczyna zjadać własny ogon.....A czemu tak się dzieje, to po pierwsze wszyscy ogarnięci ludzie wiedzą i to temat na zupelnie inne forum :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę w tym wątku przesłanek mówiących o naruszeniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Tzw. "dobre obyczaje" tworzy branża i jakie one są, to wszyscy zainteresowani wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tb82 napisał:

Szybka konkluzja po przeczytaniu postu.....to jeżeli pisać to tylko bajkowo-gazetkowo poprawnie politycznie by czasami nie okazało się wprost, że jakiś sprzęt jest kiepski? To jest to stanie na straży przyzwoitości biznesu? Poważnie?

 

 

Nie, nie. Mylisz pojęcia. Gazetki i testy w nich zamieszczane są zazwyczaj komercyjnym sposobem na reklamowanie marki. Nie od dziś wiadomo, że zwykle za ukazanie się takiego materiału w prasie lub w internecie ktoś musi zapłacić. Zwykle nie dotyczy to nowinek, które są opisywane ogólnikowo. Taka forma jest jeszcze do przyjęcia, gdyż z góry wiadomo, że to jest promowanie produktu. 

Jak wyżej pisałem są i na forum AS stosowne miejsca do takich praktyk i tam powinny się znaleźć. 

Ten wątek jest przykładem jak można manipulować nieświadomymi umysłami przyszłych klientów przeswiadczonych o słusznych, bezinteresownych opiniach. Nic bardziej mylnego. Doświadczeni forumowicze wiedzą co się tu wyrabia i w jakim celu. Niestety takich jest garstka. Zdecydowana większość przyszłych klientów jest nieświadoma, że pod szyldem "Moje subiektywne opinie.." kryje się jakiś haczyk. 

Nawiązując do uwagi "po co to czytasz" (jak napisał Szymon) to chciałbym jasno powiedzieć, że nie jest mi obojętne jak się robi ludzi w bambuko oraz w jaki  sposób kreuje się tutaj krzywy obraz kształtowania świadomości młodego audiofila. 

Forum ma służyć do wymiany doświadczeń, polemiki na ich temat. Tu nie ma żadnej polemiki. Tutaj opluwa się osoby, które mają swoje własne zdanie i własne doświadczenia. Depcze się ich jak robaki i wyrzuca za drzwi. Przepraszam - ja nie będę na to patrzył bezdusznie. 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piorasz napisał:

Nie, nie. Mylisz pojęcia. Gazetki i testy w nich zamieszczane są zazwyczaj komercyjnym sposobem na reklamowanie marki. Nie od dziś wiadomo, że zwykle za ukazanie się takiego materiału w prasie lub w internecie ktoś musi zapłacić. Zwykle nie dotyczy to nowinek, które są opisywane ogólnikowo. Taka forma jest jeszcze do przyjęcia, gdyż z góry wiadomo, że to jest promowanie produktu. 

Jak wyżej pisałem są i na forum AS stosowne miejsca do takich praktyk i tam powinny się znaleźć. 

Ten wątek jest przykładem jak można manipulować nieświadomymi umysłami przyszłych klientów przeswiadczonych o słusznych, bezinteresownych opiniach. Nic bardziej mylnego. Doświadczeni forumowicze wiedzą co się tu wyrabia i w jakim celu. Niestety takich jest garstka. Zdecydowana większość przyszłych klientów jest nieświadoma, że pod szyldem "Moje subiektywne opinie.." kryje się jakiś haczyk. 

Nawiązując do uwagi "po co to czytasz" (jak napisał Szymon) to chciałbym jasno powiedzieć, że nie jest mi obojętne jak się robi ludzi w bambuko oraz w jaki  sposób kreuje się tutaj krzywy obraz kształtowania świadomości młodego audiofila. 

Forum ma służyć do wymiany doświadczeń, polemiki na ich temat. Tu nie ma żadnej polemiki. Tutaj opluwa się osoby, które mają swoje własne zdanie i własne doświadczenia. Depcze się ich jak robaki i wyrzuca za drzwi. Przepraszam - ja nie będę na to patrzył bezdusznie. 

 

 

 

 

Tu tylko opisuje się rzeczy martwe,czyli sprzęt. Jeżeli ktoś tu jest obrazany ,to jest nim Szymon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Roxi napisał:

. Powiedziałbym, że jest wręcz przeciwnie i powinniście mieć pomysł na przyciąganie osób, które potrafią zainteresowanie userów przyciągać. 

Inaczej ruch przenosi się w inne miejsca, a tam po cichutku pierze się wszystkie brudy, ale w gronie najbliższym i wszystko jest ładnie i cacy ? Chcecie robić prezenty innym, to banujcie, zamykajcie itd. 

 

...święte słowa!!....już nic więcej nie trza pisać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon opisywał w tym wątku różne Krelle, odnosił się też wielokrotnie do elektrostatów.
Nie handluje tymi markami chyba, nie mogę kurde znaleźć, w którym miejscu je "obsrał". ?
Były tutaj też jakieś Magico S5 (szczerze to nie myślałem, że te kolumny dostaną tak dobrą notę w stosunku do tego  co prezentują, a jednak).
A może mi przeglądarka jakieś posty zjada albo coś. ?

Co się tu wypisuje...
Czyli w imię dobrych interesów i biznesów nie wolno już napisać jeśli coś jest złe i to zaznaczając, że w czyimś subiektywnym odczuciu, podkreślając to wielokrotnie?
Nie zauważyłem aby ton wypowiedzi testującego był jakiś obraźliwy.
Jest dosadny i tyle ale nie obraźliwy.
Nie przypisujcie mu zachowania z poprzednich lat i wątków, może co poniektórzy to właśnie mają w głowie, a przecież ten wątek jest prowadzony z dystansem, ja tu nic niewłaściwego nie widzę.
Czy testujący napisał, że coś jest gówniane, że powinni to spalić, że konstruktor jest ... (tutaj dowolne, obraźliwe słowo pod adresem konstruktora czy dystrybutora)?
Nie zauważyłem.

W czym więc problem?
A gdyby coś było złe, jakiś produkt koślawy, to nie wolno juz tego głośno powiedzieć i przestrzec innych, potencjalnych zainteresowanych?
Od kiedy tak jest w wolnych wątkach forumowych?
Czy Szymon rozpiernicza w tym momencie czyjś wątek sponsorowany? Nie, pisze sobie prywatne odczucia w swoim, założonym przez siebie.
A co gdyby kłamał jak z nut? Nawet gdyby tak było to który redaktor nie kłamie?
Moim zdaniem wszyscy kłamią, tyle że w rękawiczkach.
Jeśli ja uważam, że testy większości sprzętu w necie są obrzydliwe i redaktorzy są obłudni, to po prostu nie kupuję tych gazet, nie zaglądam tam i tyle.
Piszą tutaj niektórzy o etykiecie biznesowej, a może właśnie wychwalanie kiepskich produktów to łamanie etykiety, bo ktoś pomysli, że grają lepiej a to właśnie zaszkodzi producentom wartościowego sprzętu?
Takie paragrafy można dowolnie sobie podciągać pod konkretną sytuację.

Gdzie w takim razie takie sprawy jak wolność słowa, brak cenzury?
Dlaczego przyzwala się na ten rozdmuchany ostatnio "hejt"? Ja tutaj widzę "hejtowanie" ale testującego i produktów, które jemu się podobają.
Żyjemy niby w wolnym kraju, piszemy w wolnym internecie a wygląda to momentami w praktyce tak jak za komuny.
Szymon przecież za każdym razem pisze: przyjść i posłuchać, zabrać swoje graty ze sobą, jeśli ktoś zna zestawienie, w którym dany produkt zagra, zabrać albo wskazać. Jakoś krzykacze i obrońcy danych klocków wtedy milczą.

Dla uściślenia: nie znam tego gościa (Szymona), nie jestem jego klakierem, na żadne ochłapy nie liczę, system już zbudowałem, przez najbliższe lata nie będę nic zmieniał, nie mam żadnego interesu żeby być obrońcą tego wątku, ale po prostu ciekawie się go czyta i z ciekawością tutaj zaglada.
Ostatnio nie mam czasu ani większej potrzeby bywania na forum, gdyby nie ten wątek nie odpalałbym w ogóle audiostereo.

To jest zbiór luźnych przemyśleń więc może być nieskładnie i nie po kolei, jednak zasady poprawnej pisowni chyba zachowałem.

Jedno zdanie w temacie: do znudzenia zapytam czy jest szansa na Bowersy 802?
Samemu mnie korciło żeby wypożyczyć i porównać ale obecne, przejściowe warunki lokalowe mam na tyle słabe, że bez sensu się w to bawić, zwłaszcza, że na zmiany ochoty nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał.M napisał:

Tu tylko opisuje się rzeczy martwe,czyli sprzęt. Jeżeli ktoś tu jest obrazany ,to jest nim Szymon.

....faktycznie...tak to wygląda....obrażone czują się ''kolumny'' ale po łbie dostaje Szymon...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Roxi napisał:

Znasz choć jedną taką osobę ze zmanipulowanym nieświadomie umysłem?

...od samego rana masz takie treściwe wpisy że jeno wypada podziękować

....również czekam na te osoby....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piorasz napisał:

Będąc w przeświadczeniu, że nie czepiasz się słówek odpowiem, że kilka mógłbym wymienić. Nie miejsce i czas jednak na to. Ilu takich osób nie znam trudno policzyć. 

Kiedyś był straszny kociokwik, że wkrótce media zawładną ludzkimi umysłami poprzez wyświetlanie przekazów podprogowych. Podobnie panikę szerzono na temat jakoby przejmowania kontroli nad czyiś umysłem poprzez stosowanie hipnozy. Czas to jednak wszystko zweryfikował i nikomu oprócz scenicznych hipnotyzerów takie numery nie wychodzą. Myślę Piotrze, że możesz być spokojny i wykazać więcej wiary w niezależność umysłów audiofilów. Zdrowy psychicznie człowiek nie jest w tak łatwy sposób zewnętrznie sterowalny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał.M napisał:

Piotrek wybacz, nie jestem w stanie sformułować tego pytania prościej.

Może inaczej ,które słowo w tym zdaniu jest dla Ciebie nie zrozumiałe?

 

Mam pytanie do Pana Arkadowski.

 

Czy , redaktor Recki  i moderator Arkadowski  . To ta sama osoba. 

 

Ależ ja zrozumiałem na wstępie to pytanie. Nie rozumiem jednak co to ma wspólnego z tym wątkiem? Spytaj go na priw lub zadzwoń. Co chcesz tu udowodnić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, piorasz napisał:

Nawiązując do uwagi "po co to czytasz" (jak napisał Szymon) to chciałbym jasno powiedzieć, że nie jest mi obojętne jak się robi ludzi w bambuko oraz w jaki  sposób kreuje się tutaj krzywy obraz kształtowania świadomości młodego audiofila. 

Sam spotykam się z tym w innym wątku, gdzie pewien użytkownik wziął sobie za cel życiowy opluwanie pewnego odtwarzacza sieciowego z podziwu godną konsekwencją, a tak się składa, że ja ów sprzęt mam i nie zgadzam się zupełnie z jego opinią, tylko..co mogę zrobić ? W końcu to forum, ma ochotę tak pisać, to ja z tym nic nie zrobię. Mogę tylko odpowiedzieć swoje i ...tyle.

 

W takim razie co ? Mamy, jako użytkownicy zdobywać tu jakieś " certyfikaty wiarygodności Audiostereo " ?

 

Kto to ma oceniać, na podstawie jakich kryteriów ? Kto ma być tą świętą inkwizycją ? Nie widzisz tu zapędzenia w ślepy zaułek ? Pytam, bo jeśli mówi się "A", to trzeba powiedzieć "B" i zdać sobie sprawę, że z takiej wypowiedzi wynika potrzeba odpowiedzenia, co dalej i co ma się w danej kwestii do zaproponowania. Więcej, trzeba powiedzieć, jak te propozycje wdrożyć sensownie w życie. No więc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymona nie znam osobiście ale z tego co z forum się zdążyłem zorientować to jego wypowiedzi nie są obraźliwe. Nie ma tam epitetów które można by za takie uznać. Albo jeśli się mylę to proszę podać przykłady. Określenia niskich lotów widzę natomiast ze strony Pana Moderatora i innych przeciwników Szymona, i to jak rozumiem jest ok.

Szymon w swoich recenzjach podaje kawa na ławę co konkretnie jest wadą/zaletą danego urządzenia. Obraźliwe byłoby pisanie że coś jest do niczego bez poparcia konkretami, pisanie w złym tonie o ludziach którzy stoją za daną konstrukcją, itp.

Magda Gessler jest promowana w jednej ze stacji tv jako "niekwestionowany autorytet kulinarny". I co? Pewnie są tacy, których to uraża, szczególnie że swoim zachowaniem, w programach przez nią prowadzonych, rzeczywiście poniża ludzi. Ma sieć własnych restauracji znanych pod jej własnym nazwiskiem. Przez poniżanie innych ludzi robi sobie show i w ten sposób promuje siebie i zarazem swoją markę. I to jest ok. Ale pisać o konkretnych wadach, zaletach danego urządzenia już nie jest ok, tak?

Powiem tak. Jeśli ktoś wydał pieniądze na, urządzenie którym się dowartościował, poczuł że jest w gronie crème a la crème społeczeństwa, a teraz poczuł się urażony, bo ktoś tą „konstrukcję” podważa, to powinien zrozumieć, że jest to tylko jego problem.

Nie ma nic materialnego co może dodać wartości człowiekowi, to wszystko to ułuda. Stąd też „gonienie króliczka”, bo audiofile często kupują drogie sprzęty by poczuć że są w śmietance społeczeństwa, a dźwięk jest na dalszym planie. Zarówno „metkowce” jak i polskie manufaktury wychwalane przez Szymona to tylko rzeczy, bez głębszej wartości. To wszystko to tylko i aż hobby. I tylko w takim luźnym podejściu ma sens.

Życzę wszystkim więcej luzu i dystansu, i znalezienia czegoś niematerialnego za co warto się bić i nawet oddać życie. Rzeczy nie są tego warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak dla rozluźnienia atmosfery , ktoś mi wyjaśni co to znaczy że temat jest gorący.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...daleko nie trzeba szukać ludzi którzy mają odmienne zdanie  od Szymona - mam na myśli brzmienie

 powiem więcej....chyba nawet stoimy na przeciwległych biegunach i co...Szymon ma się dobrze, ja również ....więc....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miroslav1 napisał:

...daleko nie trzeba szukać ludzi którzy mają odmienne zdanie  od Szymona - mam na myśli brzmienie

 powiem więcej....chyba nawet stoimy na przeciwległych biegunach i co...Szymon ma się dobrze, ja również ....więc....

Może i tak się okazać Mirku że te dwa przeciwległe bieguny mogą mieć wspólny mianownik.

Mam nadzieję się o tym osobiście przekonać . Szymek ma u siebie 40.1 .Poproszę go abym mógł je posłuchać u siebie ,tym bardziej ze mam zbliżony metraż jak u Ciebie. Oczywiście gdybyś był chętny wpaść i ocenić swoim osłuchanym uchem jak wypadną u mnie ,to czuj się zaproszony. Spedzileś z tymi paczkami sporo czasu i wiesz na ich temat wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafał.M napisał:

Panowie, tak dla rozluźnienia atmosfery , ktoś mi wyjaśni co to znaczy że temat jest gorący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tzn. że jest gorąco w temacie :) - Zawierucha. A tak na serio to dużo wpisów w jakimś odstępie czasu i wtedy robi się gorący ?

Ostygnie jak częstotliwość wpisów zmaleje.

A może Ci co się wpisują po prostu się gotują ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafał.M napisał:

Może i tak się okazać Mirku że te dwa przeciwległe bieguny mogą mieć wspólny mianownik.

Mam nadzieję się o tym osobiście przekonać . Szymek ma u siebie 40.1 .Poproszę go abym mógł je posłuchać u siebie ,tym bardziej ze mam zbliżony metraż jak u Ciebie. Oczywiście gdybyś był chętny wpaść i ocenić swoim osłuchanym uchem jak wypadną u mnie ,to czuj się zaproszony. Spedzileś z tymi paczkami sporo czasu i wiesz na ich temat wszystko.

...naprawdę ma ...no popatrz...wreszcie  przyszedł  czas i na mnie ;-)...szkoda że nie ma m40.2 są lepsze

  ale uważam że jedne i drugie są za małe do tak dużego pokoju jaki ma Szymon...

 Rafał, tyle razy mnie zapraszałeś że aż mi głupio....ale dziękuję serdecznie, na pewno kiedyś przyjadę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.