Skocz do zawartości
IGNORED

Szymona sprzętowe poszukiwania... Czyli jak dotrzeć do serca audiofila.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

 
Porównanie do rynku motoryzacyjnego jest moim zdaniem raczej nietrafione. Rynek motoryzacyjny jest rynkiem masowym. W porównaniu do niego rynek produktów audiofilskich, cokolwiek to znaczy, jest niszą w niszy.
Juz raczej należałoby porównywać do samochodów luksusowych czyli Bentley, Lamborghini, Ferrari czy najwyższe modele Mercedesa, BMW czy Audi. A tam takie wpadki sie raczej nie zdarzają. Choc mój znajomy wymieniał silnik TD w Maseratti za osiem stówek po przebiegu 7 tys km  .
Za to na rynku samochodowym nagminną wpadką sa problemy z eksploatacja większości nowoczesnych silników, na oba rodzaje paliwa. Problemy, które wychodza po kilkudziesięciu tysiacach kilometrów. Niestety rzadko się o tym pisze, serwisy nabieraja wody w usta, a przeciętny Kowalski nie ma o tym zielonego pojęcia. Do czasu kosztownej naprawy.
 
Pozdro

Mówimy o produktach luksusowych które rządzą się swoimi prawami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pmcomp napisał:
54 minuty temu, tb82 napisał:

Bo ja gdybym wyjechał z salonu autem za trzy setki powiedzmy, i zobaczył skórę pospinaną zszywkami, źle spasowaną karoserię wyblakłą deskę rozdzielczą i każdy element nadwozia malowany w innym odcieniu dostał bym białej gorączki.... 

 

 

14 minut temu, pmcomp napisał:

Juz raczej należałoby porównywać do samochodów luksusowych czyli Bentley, Lamborghini, Ferrari czy najwyższe modele Mercedesa, BMW czy Audi

Czyli porównujemy  do samochodów za ok 700kzł i więcej ?? aż tak daleko nie chciałem się zapędzać.....oj wtedy to już nawet nie byłaby biała gorączka....raczej  malaria połączona z ah1n1 :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Panowie czepiacie się szczegółów - do mnie ostatnio trafił na warsztat wzmacniacz pewnej hi-endowej manufaktury, za który mój znajomy zapłacił ok 30 tys (kupił używany). Po otworzeniu moim oczom ukazał się taki widok.

 

095837cbca8872a0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej widać, że ktoś w nim grzebał. V-Cap sam tam od nowosci raczej nie zawitał. Poza tym jak nazwałes z manufaktury i to widać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymon napisał:

Pierwsze na co zwróciłem uwagę (i nie tylko ja) to bardzo słaby i anemiczny zakres niższego basu. Na tle Wilson Alexia, Ethos Arctico, Magico S5 mk2 te kolumny nie mają siły w tym zakresie. Tak wielki przetwornik sugeruje zejście do granic  ludzkiej percepcji  czyli 16Hz, nic bardziej mylnego.  Ten poziom jest dla niego nieosiągalny.

Niski bas był tylko delikatnie zaznaczony w pomieszczeniu ok dwadzieścia kilka metrów kwadratowych, dlatego zgadzam sie ,ze w Twoim pokoju mogło go nie byc w ogóle

tym bardziej ,ze producent podajac, rzetelnie bądź nie, F6 dla basu pokazuje w ten sposób że przy wspomaganiu room gainem pasmo do zakresu F6 powinno byc liniowe

co z góry zakłada wzmocnienie tego zakresu przez pokój

2 godziny temu, Szymon napisał:

Na szczęście wyższy bas nie był aż tak słaby ale w moim pomieszczeniu nadal było go mało. W mniejszym metrażu powinno być znacznie lepiej. 

W mniejszym metrażu jest tylko troche lepiej jesli chodzi o zejście

2 godziny temu, Szymon napisał:

Specjalnie zajrzałem w specyfikację użytego głośnika estradowego Eighteen Sound 15LW1500 i wiele to wyjaśniło. Deklarowane przez producenta kolumn pasmo przenoszenia 28Hz (-6dB) jest wyssane z palca, (zakładając że kolumna ma deklarowane 91dB skuteczności)  głośnik ten osiąga -6dB przy 50Hz. Jego częstotliwość rezonansowa to 34Hz. Zalecany przez producenta zakres pracy 40 Hz - 2000 Hz.  Wykresy i specyfikacja w załączniku.

I tu zaczynaja sie schodki:):)

Pierwsza sprawa to głosnik basowy jak to sam konstruktor podkreslał nie jest seryjnym produktem tylko robiony jest na zamówienie pod isisy, 

a nawet jesli by kłamał co do samej konstrukcji  głosnika to prawdą jest ze membrany tak basowca jak i sredniaka sa kilkukrotnie nasaczane lakierem, co zmienia np masę membrany głosnika powodujac znaczne obnizenie częstotliwości rezonansowej przetwornika.

Ocenianie samego przetwornika po jego parametrach i charce jest wskazane tylko w przypadku badania przydatności głosnika do projektowanej kolumny

ostateczne parametry zejścia i kaształtu charakterystyki przetwarzania zależą bezpośrednio od ukladu głosnik- obudowa plus filtracja

Wniosek jest taki ,że próba analizy basu kolumny w oparciu o fabryczne dane dotyczace głosnika jest nieuprawniona

 

zdjątko

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Seyv napisał:

Panowie czepiacie się szczegółów - do mnie ostatnio trafił na warsztat wzmacniacz pewnej hi-endowej manufaktury, za który mój znajomy zapłacił ok 30 tys (kupił używany). Po otworzeniu moim oczom ukazał się taki widok.

Tylko, że to nie powód by usprawiedliwiać lub nawet zatajać taką jakość wykonania przed potencjalnym klientem... Producenci oferujący tak zbudowane urządzenia powinni być piętnowani, przy takich cenach końcowych to skandal... 20 lat temu w testach Audio człowiek mógł chociaż popatrzeć co siedzi w takiej kolumnie... teraz to ładne zdjęcie z niezbyt bliskiej odległości (bo jeszcze jakiś babol na nim wyjdzie) i to wszystko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, pmcomp napisał:

Raczej widać, że ktoś w nim grzebał

Tylko autoryzowane przeróbki konstruktora - osobiście zerwałem plomby gwarancyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szymon napisał:

Ponownie widać to świetnie na samej charakterystyce wysokotonowca. Wyraźny spadek zaczyna się na częstotliwości 2Khz! Przy 5kHz mamy już -7dB, przy 10Khz -10dB, aby przy 18Khz osiągnąć -15dB. Taka charakterystyka estradowego drivera powoduje, że ciężko uznać tą kolumnę za szerokopasmową bez dodatkowego modułu wysokotonowego

To samo tyczy sie tweetera

To tractrixowy horn i filtracja ustala pasmo przenoszenia głosnika a nie głoły driver:)

zresztą wyobrażasz sobie ,że pasmo kolumny podane dla +-3 db miałoby spadek na 18khz 15db?

tractrix wprowadza zawsze jakies podkolorowania dżwieku, w przypadku isis jest to zabieg celowy kształtujący dźwiek firmowy, dla jednych taka cecha jest skandalem innym moze się podobac jako fajna specyfika lub maniera, mnie sie podobało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tb82 napisał:

Tylko, że to nie powód by usprawiedliwiać lub nawet zatajać taką jakość wykonania przed potencjalnym klientem... Producenci oferujący tak zbudowane urządzenia powinni być piętnowani, przy takich cenach końcowych to skandal... 20 lat temu w testach Audio człowiek mógł chociaż popatrzeć co siedzi w takiej kolumnie... teraz to ładne zdjęcie z niezbyt bliskiej odległości (bo jeszcze jakiś babol na nim wyjdzie) i to wszystko....

Niedoróbki wykończenia, a zastosowanie konkretnego głosnika oraz wpływ pomieszczenia to dwie różne kwestie. Dyskutujemy, a wnioski ma wyciagać potencjalny kupujący.

Jak tak dalej pójdzie to skończy sie to tak jak się skończyło dwa tygodnie temu ? . Po co?

18 minut temu, Seyv napisał:

Tylko autoryzowane przeróbki konstruktora - osobiście zerwałem plomby gwarancyjne.

No to pełen szacun bo V-Cap do tanich nie należy. Wręcz przeciwnie. Znaczy, że konstruktor coś tam słuchał przy projektowaniu i finalizowaniu projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szymon napisał:

Sam charakter, motoryka i barwa basu była na dobrym poziomie, po prostu skala dźwięku była zdecydowanie zbyt mała. Czuć, że projektant walczył pomiędzy zejściem w dół pasma  a atakiem wyższego basu.

Próbowałes biampingu? masz dwa wyprowadzenia w kolumnie jedno dla woofera drugie dla zakresu średniewysokie

jaka była roznica w stosunku do napędu z pojedynczego wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
35 minut temu, slawek.xm napisał:

Wniosek jest taki ,że próba analizy basu kolumny w oparciu o fabryczne dane dotyczace głosnika jest nieuprawniona

Masz rację.

Ale z drugiej strony na logikę jak producent pisze, że poniżej 50hz nie zejdzie to choćbyś pokrył membranę złotem i zbudował super wymyślną obudowę wyciskając z głośnika 110% to i tak cudów nie będzie i poniżej powiemy tych 40hz nic się już dziać nie będzie.  

Po coś jednak te pomiary są, by mieć chociaż orientacyjną ocenę sytuacji. Nie można brać ich jako pewnik, ale jakiś zarys sytuacji nam dają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szymon napisał:

Bardzo wąski sweet spot

Potwierdzam tę cechę ale jest ona zła tylko w przypadku słuchania przez wiele osób, dla osobistego delektowania sie muzą nie ma znaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plastik1989 napisał:

Ale z drugiej strony na logikę jak producent pisze, że poniżej 50hz nie zejdzie to choćbyś pokrył membranę złotem i zbudował super wymyślną obudowę wyciskając z głośnika 110% to i tak cudów nie będzie i poniżej powiemy tych 40hz nic się już dziać nie będzie.  

Po coś jednak te pomiary są, by mieć chociaż orientacyjną ocenę sytuacji. Nie można brać ich jako pewnik, ale jakiś zarys sytuacji nam dają

Zejscie basu zalezy w najwiekszej mierze od wielkości obudowy jesli jest to układ bierny

mozna dac obudowę wiekszą niz zalecana i w ten sposób  rozciągnac charakterystykę bardzo mocno

przykład B@W800D

porównywanie basu kolumny z parametrami samego głosnika to jak okreslanie smaku zupy po spróbowaniu surowego ziemniaka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, plastik1989 napisał:

Masz rację.

Ale z drugiej strony na logikę jak producent pisze, że poniżej 50hz nie zejdzie to choćbyś pokrył membranę złotem i zbudował super wymyślną obudowę wyciskając z głośnika 110% to i tak cudów nie będzie i poniżej powiemy tych 40hz nic się już dziać nie będzie.  

Po coś jednak te pomiary są, by mieć chociaż orientacyjną ocenę sytuacji. Nie można brać ich jako pewnik, ale jakiś zarys sytuacji nam dają. 

Pomiary, a specyfikacja to dwa różne byty. Pierwszy to realia, drugi to marketing. BTW te realia też są różne bo zależą od wielu czynników zewnętrznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, slawek.xm napisał:

Pierwsza sprawa to głosnik basowy jak to sam konstruktor podkreslał nie jest seryjnym produktem tylko robiony jest na zamówienie pod isisy,  

Basowy i wysokotonowy to całkowicie fabryczne modele. Załączam zdjęcia. Nie  widziałem, żeby były czymś traktowane. Jedynie na średniaku widać ślady pędzla. Wrażenia odsłuchowe jedynie potwierdziły bardzo skromne zejście przetwornika niskotonowego więc jeśli były jakieś zabiegi to nieskuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

t9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

Wniosek jest taki ,że próba analizy basu kolumny w oparciu o fabryczne dane dotyczace głosnika jest nieuprawniona

Ale w przypadku tych kolumn (z tego co pisze Szymon) parametry głośników miały swoje odzwierciedlenie w brzmieniu. Czyli brak najniższego basu oraz góry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bum1234 napisał:

Pytanie jest takie - po jakiego grzyba zawracać sobie głowę przez parę tygodni kolumnami, które są wykonane gorzej o supermarketowych produktów. Przy takiej cenie jakość wykonania to podstawa. Więc jeśli to wszystko jest prawdą to cały test jest bez sensu. 

Dużo w tym prawdy co piszesz tylko skąd ludzie mieliby się o tym dowiedzieć gdyby nie mój opis.

Wszelkie testy w internecie i prasie słowa nie wspominają o słabych stronach tego produktu i skandalicznej jakości wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Jak napisałem zapewne ekologia zadecydowała przy wyborze materiału na tunel bass reflex, a nie jakieś specjalne właściwości soniczne. Tunel ma być odpowiednio sztywny aby pompowane powietrze nie furgotało. Nigdy nie spotkałem się z opisami wpływu użytego materiału na dźwięk.

Myślisz, że np KEF tak dla bajeru montuje elastyczne tunele BR ??? ......no nie wiem ?

Zerknij sobie od 2:23

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



parametry głośników miały swoje odzwierciedlenie w brzmieniu. Czyli brak najniższego basu oraz góry. 


Nie do końca musi być jak piszesz. Na przykładzie starych kolumn jbl l100 gdzie głośnik basowy nie jest w ogóle filtrowany, gdy zaaplikuje się inaczej zaprojektowaną zwrotnicę z odpowiednią filtracją głośnik basowy zmienia zupełnie charakterystykę. Nie trzeba robić pomiarów aby usłyszeć, że zejście jest niższe a i wyższy bas brzmi zupełnie inaczej - pełniej. Brzmienie zmienia się tak bardzo, że aż się prosi o większy litraż skrzynek, które odmienią jeszcze bardziej sposób przekazu dźwięku.
Wobec powyższego parametry głośnika to jedno a aplikacja ma bardzo dużo do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, piorasz napisał:

Nie do końca musi być jak piszesz. Na przykładzie starych kolumn jbl l100

Nie pisałem o wszystkich kolumnach na rynku , a o testowanych (dobrze jakbyś cytował całe zdanie) gdzie jak widać parametry głośników wyszły na odsłuchu. Dlatego producent proponuje zastosowanie dodatkowego wysokotonowego żeby uzupełnić najwyższą górę. Zastosowanie większej obudowy pewnie wpłynęłoby na bas , ale tu nie mówimy o diy tylko o brzmieniu konkretnych kolumn. Chyba nikt ich nie kupuje to po żeby robić nowe obudowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jamówię napisał:

Ale tekturowe bass reflex w kolumnach za sto koła?no nie wiem....

A czytałeś gdzieś o wpływie na dźwięk albo na inne parametry zastosowania plastikowego albo metalowego? Bo ja się nigdy nie natknąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
54 minuty temu, piorasz napisał:

Nie trzeba robić pomiarów aby usłyszeć, że zejście jest niższe a i wyższy bas brzmi zupełnie inaczej

Zmiana dobroci spowoduje, że będzie się wydawało, iż bas schodzi niżej a wcale tak nie musi być. Pomiar wykaże to jednoznacznie. Kolokwialnie pisząc, jeśli kolumna ma "szybki" bas wydaje się, że nie schodzi tak nisko jak kolumna o "wolnym" basie a sytuacja może być zgoła odmienna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, Seyv napisał:

Zmiana dobroci spowoduje, że będzie się wydawało, iż bas schodzi niżej a wcale tak nie musi być. Pomiar wykaże to jednoznacznie. Kolokwialnie pisząc, jeśli kolumna ma "szybki" bas wydaje się, że nie schodzi tak nisko jak kolumna o "wolnym" basie a sytuacja może być zgoła odmienna. 

Mądrego to i dobrze posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie pisałem o wszystkich kolumnach na rynku , a o testowanych (dobrze jakbyś cytował całe zdanie) gdzie jak widać parametry głośników wyszły na odsłuchu.

 

 

 

O tym własnie piszę. Nie mogę mieć uwag do brzmienia tych kolumn bo ich nie słuchałem. Nie mogę się jednak zgodzić ze stwierdzeniem, że parametry samego głośnika wpłynęły na finalny efekt.

 

 



Zmiana dobroci spowoduje, że będzie się wydawało, iż bas schodzi niżej a wcale tak nie musi być. Pomiar wykaże to jednoznacznie. Kolokwialnie pisząc, jeśli kolumna ma "szybki" bas wydaje się, że nie schodzi tak nisko jak kolumna o "wolnym" basie a sytuacja może być zgoła odmienna. 


Prawdę piszesz. Jednak w tej zakładce nie powinno być mowy o elementarnych podstawach zagadnień audio. Ale dzięki, że przypomniałeś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pmcomp napisał:

A czytałeś gdzieś o wpływie na dźwięk albo na inne parametry zastosowania plastikowego albo metalowego? Bo ja się nigdy nie natknąłem.

Czyżby mój link który ci podałem był niewidoczny ? ..... pytam ponieważ nie rozumiem sytuacji.

Wyjaśniony jest wpływ BR na dźwięk który zastosował KEF w swoich konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Jamówię said:

Poza tym słyszałem opinie ludzi którzy słuchali.

Słyszeć można różne rzeczy. A najlepiej słuchać zasłyszanych opinii. Z piątej ręki. Trzeba im bezwzględnie wierzyć i robić to co  się zasłyszało. Najlepiej się na tym wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Monstrum to ma Szymon ? ... 90 metrów kwadratowych. Tu może leżeć przyczyna. Choć jak napisano parametry to jedno, a aplikacja to drugie.

Zakładam, że napędzały to Amplifony?

Miałem przez ten czas sporo wzmacniaczy ale kolumny najlepiej grały z lampami Amplifona i VTLa. Nie są to jakieś szczególnie trudne w napędzeniu kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Szymon napisał:

wysokotonowy to całkowicie fabryczne modele

Osobiście ich nie widziałem bo nie pozwolono mi sciągnać maskownic, opieram się na tym co konstruktor o nich opowiadał w róznych wywiadach

analiza drivera przystosowanego do grania w hornie bez uwzględnienia tego horna nic nie daje

bo pasmo ,zejście, przebieg charki zalezy od budowy tubki , jej średnicy i kształtu

w takich głosnikach nawet  filtrowanie samym kondensatorem powoduje lekkie podbicie ostatniej oktawy , choc nie jestem pewien jak w tym wypadku to wygląda

Twonk i misiomor robili pomiary isis , więc jesli chcesz potwierdzic swoje spostrzeżenia odnośnie spadku dwóch ostatnich oktaw wystarczy poprosić ich o potwierdzenie lub zaprzeczenie wniosków jakie przedstawiłeś

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.