Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer z basem estradowym


88dawid1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

 

Jestem posiadaczem kina domowego od około dwóch lat i już mi czegoś brakuje. 

Posiadam 5.1 ( taga azure f-80 plus central i surround tej samej Lini) 

Amplituner denon avr. 1912

Wzmacniacz stereo Harman kardon pm645 vxi

Oraz beresford Tc-7220 mkIi

Subwoofer taga tav ver. 3 i tu chciałbym coś zmienić, żeby bass podczas filmów czy 

Muzyki czuć było na tzw. Klacie... Nie chodzi mi tu o żeby było głośno. Chciałbym porostu czuć subwoofer na sobie. Nie lubię oglądać filmów przesadnie głośno i nie mam pojęcia czy to jest możliwe. Dodam, że jak podkręcę głośność to wszystko się w pokoju 24 m2 trzęsie oprócz mnie. Z basu również jestem zadowolony ( nie dudni jest przyjemny w odbiorze) 

 Ustawienia mam zrobione za pomocą audyssey. Wszystko ścięte na 80 Hz oraz kolumny na small. 

 

Jakieś propozycje? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
Godzinę temu, 88dawid1988 napisał:

chciałbym coś zmienić, żeby bass podczas filmów czy 

Muzyki czuć było na tzw. Klacie... Nie chodzi mi tu o żeby było głośno. Chciałbym porostu czuć subwoofer na sobie. Nie lubię oglądać filmów przesadnie głośno i nie mam pojęcia czy to jest możliwe

Tak, jest to możliwe ale wymaga naprawdę dobrego subwoofera. O dużej średnicy głośniku i porządnym zasileniu.

Do tego koniecznie z dobrym systemem kalibracji akustycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego żona nie będzie chciała w pokoju... Coś na wysoki połysk jak rel byłoby super. 

Nie zapominajmy, że to ma zagrać na małej powierzchni 25 m2 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Rel do estradowego basu ? Wątpię w powodzenie tej misji . Co wy z tymi żonami na forum , wszyscy tylko - Uuu nie wiem czy żona pozwoli - haha  po co być pośrednikiem,  niech żony zaczną pisać. 

Chcesz maximum efektu przy minimum $$$ więc Vega to rozsądny wybór,  jakość dyskusyjna ale J....e jest. Klipsch 115 też da radę i zmieścisz się w budżecie.  Kup przez net i potestuj do 2 tyg , odeślij nawet jak się spodoba i zacznij dopiero dzwonić po sklepach szukając najlepszej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne oczekiwania, jak do warunków domowych. Jeżeli ma być estradowo, to propozycja od kolegi subfan

Godzinę temu, subfan napisał:

Screenshot_20190208-215746_Samsung Internet.jpg

będzie, jak znalazł. I Klipsch'a bym w to nie mieszał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Lepiej zamieszać klipscha niż Rela:))) a jeżeli żonka spodnie nosi to spodoba się jej kolor membrany klipscha . Chyba nie rozmiar jej nie pasuje bo jeżeli autorze drogi oczekujesz kopnięcia w klate z małego urządzenia to przychodzi mi na myśl tylko defibrylator. Zapowiada się ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, subfan napisał:

Lepiej zamieszać klipscha niż Rela

ale Klipsch 115 raczej z estradą też ma nie wiele wspólnego, a jeszcze ktoś będzie gotów w to uwierzyć ;) 

ale wracając do tematu, osobiście odnoszę wrażenie, że autor tematu sam nie wie, czego wymaga, albo nie jest w stanie tego ubrać w słowa. Ale mając na uwadze jego odczucia braku w niskich tonach przy sub'ie

4 godziny temu, 88dawid1988 napisał:

taga tav ver. 3

domyślam się, że chodzi o TAGA HARMONY TSW-90 v3. - nie może dziwić, że wreszcie doszedłeś kolego do takich odczuć. 

Pójdziesz np. w Klipscha 112sw i już będziesz w innym wymiarze. I delikatnie naginając budżet, możesz postawić takie dwa i będzie Pan zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Markcox napisał:

. I delikatnie naginając budżet, możesz postawić takie dwa i będzie Pan zadowolony

Punkt 1 : żona ma zawsze rację. 

Punkt 2 : jezeli żona nie ma racji patrz punkt 1.

Upraszczajac : raczej nie da pozwolenia na 2 suby a no i bez piano Black:))

O 115 wspomniałem bo ma gruchniecie,  podbite 40-50hz estradowo i jest niezbyt drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne... Ta taga to mój pierwszy sub i nie wiem co dokładnie bym chciał. Wiem tylko, że bass mam lepszy w samochodzie. Wydaje mi się, że velodyne eq-max 12 mnie zadowoli, ewentualnie klipsch 12sw. Wybiorę coś na testy i zobaczymy co z tego będzie. 

Dziękuję bardzo za pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 88dawid1988 napisał:

Jedno jest pewne... Ta taga to mój pierwszy sub i nie wiem co dokładnie bym chciał. 

dało się to zauważyć kolego 

10 minut temu, 88dawid1988 napisał:

Wiem tylko, że bass mam lepszy w samochodzie

i wcale mnie to nie dziwi. Jeżeli masz zamiar stawiać w jednym szeregu 112sw z eq-max 12, to Velodyne będzie lepszym wyborem. Jeżeli już zakupisz i posłuchasz, to wrzuć dwa słowa własnych odczuć z wyboru ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estradowe suby nie liczą się z miniaturyzacją. Mamy więc duże średnice (np. 18") i tekturowe membrany, sztywno zawieszone. W mojej opinii szukasz efektu szybkiego basu. To nazywam kopem. Żadna domowa konstrukcja tego nie potrafi. Do testów przesłuchaj stopy perkusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eBayu trafiaja sie często uzywane sety JBL ze skrzyniami subwooferowymi np. 15" albo 2 x15" w jednej obudowie. Sa to jak napisał janunio papierowe membrany na sztywnym zawieszeniu. Zazwyczaj piankowym choc ja proponuje szukać na zawieszeniu płóciennym. Nie bedzie łatwo. Takie głosniki robił Altec. No i są to suby pasywne czyli potrzebna końcówka mocy ale to akurat najmniejszy problem.

Nie ma lepszego basu niż z papierowego głosnika o dużej średnicy np. 15" czy 18" na sztywnym zawieszeniu. Kontrola, dynamika, szybkość, możliwośc wytrzymania duzych mocy, wysoka skuteczność.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, chciałem Ci podziękować za opinię. Pełen szacun jak zawsze.

Nadejdzie dzień kiedy wpadnę do Ciebie na odsłuch MONO The Beatles. Jestem w sprawie napalony od zawsze.

Twarde EV 18" polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś próbowałem takiej kombinacji w domu,a le zajmowało to dużo miejsca i nie pasowało do reszty toru itp. Ogólnie w domu ciężko takie coś wstawić. Myślę, że nikt normalny nie wstawia np do 20m2 salonu bez przygotowania go akustycznie dwóch subwooferów na głośnikach 12", a co dopiero 15" czy 18".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zechcesz zadbać o szybkość niskich tonów to wielkość pomieszczenia nie żadnego znaczenia. Powraca straszny temat audio: miniutaryzacja.

"Ludożerka" raczej chce pilnować super niskiego zakresu audio by się podniecać efektami filmowymi.

Zgraj flack Tina Turner Private Dancer i tam znajdziesz ciemną, szybką stopę w introdukcji. Daj czadu i będzie dobrze.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

To straszne ale za friko (bez rejestracji i logowania) można tu dostać bezstratne flacki. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kivlov napisał:

Myślę, że nikt normalny nie wstawia np do 20m2 salonu bez przygotowania go akustycznie dwóch subwooferów na głośnikach 12", a co dopiero 15" czy 18".

Dlaczego nie? U mnie leca dwie takie estradowki 18" w 24m² :-)

 

Jesli chcesz estradowy Feeling wsadz BMS 18n862 do 100L OZ i napedz gotowym modulem Hypex FA501 albo FA502

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zajmuje toi strasznie dużo miejsca. Co do wielkości głośników to jestem ich mega zwolennikiem, że małe przetworniki nie zagrają dużego dźwięku i jestem w szoku jak ludzie kupują monitorki Sonus Faber z głośnikiem 13cm za 10-15 tys używane i piszą, że jest poezja? Przecież to są głośniki prawie jak w słuchawkach nausznych he.

Kwestia odpowiedniego dostrojenia, aby taka 18"  grała odpowiednio spokojnie wzgledem pozostałego pasma, bo musi być odpowiedni balans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy subwoofer warto dostroic. Problemy z dostrojeniem nie sa specyficzne dla wielkich subwooferow. Typowe problemy to mody przy 85Hz, 50Hz, 29Hz, wiec w zasiegu nawet calkiem malych subwooferow.

Dlatego, niezaleznie od wielkosci Subwoofera, dopoki kasa na to pozwala, nie kupil bym ZADNEGO subwoofera bez DSP !

Dlatego wlasnie polecam takie aktywne moduly jak wspomniane Hypex Fusion, gdyz maja ZNAKOMITE procesory DSP

Ta rozpowszechniona opinia ze mniejsze subwoofery powoduja mniejsze problemy to bzdura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Każdy kto miał okazję posłuchać mocnego subwoofera bez i z dobrze zrobioną korekcją DSP powie dokładnie to samo co @xajas

Ja polecam jeszcze Crowny z serii XTi lub CDi. Też mają bardzo dobre DSP na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.