Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ktos (bezposrednio A/B) porownal FM-2 starszy/pierwszy do FM15?

Z tego co widac to w FM-2 znacznie drozsze przetworniki byly - czy to nie tak ze specjalnie weszli w tansze (nie mowie gorsze) przetworniki od SB Acoustics po to zeby potem sprzedawac te monitory po nizszej cenie wyjsciowej i przez to......sprzedawac ich wiecej i miec ekspozycje na wieksza ilosc klientow?
Pytanie tylko czy przejscie z topu Scana na SB Acoustics raczej ze sredniej linii modelowej nie odbilo sie na dzwieku?

Ktore sa bardziej audiofilski (neutralne) a ktore bardziej Hi-Fun czyli efektowne i przystepne dla mas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać FM15 do FM-2.  Gato jak wiele dobrych  firm zaczęło bezkompromisowo, a teraz chce zarabiać pieniądze.

Gato wprowadziło  sprzedaż bezposrednią po znacznie niższych cenach a to wyklucza dystrybutorów.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular

Czyli jednak?

FM-2 sa az tak duzo lepsze od FM-15?

Tak widze ze przetworniki duzo tansze w FM-15 sa duzo tansze, ale wykonanie w FM-15 tez wysoki poziom prawda? (nawet wieksza komplikacja w FM-15 bo te zworki z tylu na zwrotnicy, obudowa FussedMass itd).

Oceniasz to przez pryzmat kosztu przetwornikow czy miales okazje sluchac obu modeli i stad wiesz ze FM-2 zamiata FM-15 pod dywan prosze?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bartus01 napisał:

Witam,

Czy ktoś sprawdzał ceny na stronie gato audio ? - czy one sa rzeczywiście za parę ?

W TOP HIFI ceny  były dwa razy wyższe.......

Tak, Gato uruchomiło sprzedaż bezpośrednią z pominięciem dystrybutorów i sklepów. Z 14-dniowym okresem próbnym. Jak będzie kasa, to zamówię DIA-400S NPM, żeby wypróbować w swoim systemie ? i może FM-15... no ale to nieprędko...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie skorzystałem ze sporej przeceny i zakupiłem moje pierwsze urządzenie Gato tj. cdd-1.

Jak narazie jestem pod wrażeniem ale to zawsze tak jest po zmianie klocka. Trochę szkoda, że CD jest sprzedawany bez pilota bo bardziej jest on przywiązany do wzmacniacza. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mario_64 napisał:

Właśnie skorzystałem ze sporej przeceny i zakupiłem moje pierwsze urządzenie Gato tj. cdd-1.

Jak narazie jestem pod wrażeniem ale to zawsze tak jest po zmianie klocka. Trochę szkoda, że CD jest sprzedawany bez pilota bo bardziej jest on przywiązany do wzmacniacza. 

Masz już tego Anniversary?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafa napisał:

Masz już tego Anniversary?

Wersja z białym zegarem. Tylko te były w obniżonej cenie "wyprzedażowej".

Ciekawe czy poza zmianą wyświetlacza było coś więcej zmieniane ale wątpię bo co tutaj poprawiać ?

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt nie zmienia tylko koloru podświetlenia ? 

Widziałem gdzieś w sieci recenzje aniversary i są tak jakieś zmiany w dźwięku. Ale nawet sprzed zmian sprzęt świetnie grał na tyle ile mogłem posłuchać.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2019 o 10:17, Kaban napisał:

babatular

Czyli jednak?

FM-2 sa az tak duzo lepsze od FM-15?

Tak widze ze przetworniki duzo tansze w FM-15 sa duzo tansze, ale wykonanie w FM-15 tez wysoki poziom prawda? (nawet wieksza komplikacja w FM-15 bo te zworki z tylu na zwrotnicy, obudowa FussedMass itd).

Oceniasz to przez pryzmat kosztu przetwornikow czy miales okazje sluchac obu modeli i stad wiesz ze FM-2 zamiata FM-15 pod dywan prosze?

dzieki

Gato FM-2 są przede wszystkim większe niż FM-15 i ze dwa razy droższe więc troche nieobiektywne porównanie. Kierując się tym teoretycznie powinny być lepsze. 

Gato prowadzi sprzedaż bezpośrednio z fabryki ponieważ nie ma w Pl dystrybutora obecnie.

W innych krajach gdzie jest dystrybucja sprzedaż odbywa się po przez sklep ale istnieje też możliwość zakupu bezpośrednio z fabryki a ceny są podobne czy to  salonu czy z Danii.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek K. napisał:

Gato FM-2 są przede wszystkim większe niż FM-15 i ze dwa razy droższe więc troche nieobiektywne porównanie. Kierując się tym teoretycznie powinny być lepsze. 

Gato prowadzi sprzedaż bezpośrednio z fabryki ponieważ nie ma w Pl dystrybutora obecnie.

W innych krajach gdzie jest dystrybucja sprzedaż odbywa się po przez sklep ale istnieje też możliwość zakupu bezpośrednio z fabryki a ceny są podobne czy to  salonu czy z Danii.

To pokazuje jakie marże mamy na sprzęt HiFi trochę lepszej klasy. Najpierw wydoi nas dystrybutor na PL i potem salon sprzedaży. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mario_64 napisał:

To pokazuje jakie marże mamy na sprzęt HiFi trochę lepszej klasy. Najpierw wydoi nas dystrybutor na PL i potem salon sprzedaży. 

To prawda. Ja osobiście przyznam się, że swoje FM-15 też kupiłem troche drożej niż obecna cena ale niewiele drożej.  Aktualna cena to cena promocyjna bo szykuje sie przecież nowy model no ale można się wściec kupując kolumny a potem patrząc jak wartość leci w dół. Zasada jest jedna w handlu - wydymać konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Minął miesiąc użytkowania cdd-1 i wyświetlacz pokazujący ilość bitów próbkowania zaczął oszukiwać bo przy plikach 16 bitów pokazuje 24.  Chyba będę zmuszony oddać go do regulacji.

Jak ja to wytrzymam. Może ktoś miał taki przypadek lub inny z potrzebą naprawy, jak to czasowo może wyglądać?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na stronie producenta kupno bezpośrednio wychodzi bardzo korzystnie! Nawet nie wiedziałem.

Taki zestaw AMP-150 i CD CDD1 można mieć nówki - nowe wersje od producenta taniej aniżeli np. z ogłoszenie używanego zestawu na OLX szok!!!

Że nie wspomnę o różnicy w Top HI-FI... (oczywiście rozumiem że dystrybutor coś bierze z tego ale w takiej sytuacji faktycznie TYLKO bezpośrednio od producenta)

Wiecie jakiej firmy wzmacniacze mocy siedzą w Gato?

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał okazję porównać AMP-150 z DIA-250S  ? Rożnica w cenie spora. 250-tka widzę w klasie D , a 150 ? Moc mniejsza wskazywałaby na AB?  Trzeba przyznać , że design mają bardzo ładny. Zarówno wzmacniacze i cd , jak i kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Silver_85 napisał:

Ktoś miał okazję porównać AMP-150 z DIA-250S  ? Rożnica w cenie spora. 250-tka widzę w klasie D , a 150 ? Moc mniejsza wskazywałaby na AB?  Trzeba przyznać , że design mają bardzo ładny. Zarówno wzmacniacze i cd , jak i kolumny. 

AB na pojedynczej parze mosfetów. Podobnie jak w końcówce mocy Reymio.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 00:02, muzaman napisał:

Witam serdecznie,

Dołączam do klubu z Gato DIA-400S + FM-15

 

Pozdrowionka

Gratuluje zestawu!

zacne kolumny - mam takie

W dniu 16.08.2019 o 16:25, mario_64 napisał:

Już się wyjaśniło. Bluesound był sprawcą zamieszania. Wszystko wróciło do normy ?

Gato utworzyło również program lojalnościowy dla klientów, którzy wydali więcej pieniążków niż po cenach aktualnych. Przy kolejnym zakupie różnica ceny będzie odliczona. Ja się właśnie załapałem i teraz myślę - co by tu kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 01:02, muzaman napisał:

Witam serdecznie,

Dołączam do klubu z Gato DIA-400S + FM-15

 

Pozdrowionka

Porownywales może DIA-400S z AMP-150 ? Jakie roznice w brzmieniu miedzy klasa D i AB ?

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marek K. napisał:

Gratuluje zestawu!

zacne kolumny - mam takie

Gato utworzyło również program lojalnościowy dla klientów, którzy wydali więcej pieniążków niż po cenach aktualnych. Przy kolejnym zakupie różnica ceny będzie odliczona. Ja się właśnie załapałem i teraz myślę - co by tu kupić?

Cześć Marku,

Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego programu lojalnościowego? Ja kupiłem swój sprzęt prawie rok temu po starych cenach jeszcze. Chętnie też bym skorzystał z takiego odliczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, morawka napisał:

Porownywales może DIA-400S z AMP-150 ? Jakie roznice w brzmieniu miedzy klasa D i AB ?

Nie nie porównywałem. Natomiast odsłuchiwałem prawie całą paletę produktów Gato oprócz AMP-150 oraz FM-50. Każdy produkt Gato jest bardzo ale to bardzo muzykalny... Najlepszy przykład to coroczny AVS w Wawce. Kogo by nie spytać to pokój Gato zawsze się podobał...... to według mnie daje odpowiedź. Ich "dzielonkę" słuchałem w Monachium na targach i grało cudownie. Jestem strasznie zadowolony z mojego DIA-400S więc skoro 150-ka jest pozycjonowana wyżej to grać musi świetnie. Wypożyczyć i posłuchać.... nie ma innego wyjścia. Ja też się nasłuchałem i naszukałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muzaman napisał:

Cześć Marku,

Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego programu lojalnościowego? Ja kupiłem swój sprzęt prawie rok temu po starych cenach jeszcze. Chętnie też bym skorzystał z takiego odliczenia :)

Heja

Musisz się skontaktować z Gato, napisz do nich maila np. o treści typu „kupiłem Gato (kolumny/wzmacniacz) rok wcześniej za dużo większą cenę niż obecna. Proszę o wpisanie mnie do programu lojalnościowego dla klientów”.

Program ten obejmuje zakupy od 2017r do 2019 od kiedy weszła sprzedaż bezpośrednio z fabryki czyli z ominięciem dystrybucji. Tzn. tylko przez te 2 lata czyli się załapiesz. Będą prosić cie o przesłanie dowodu zakupu/fakturę lub potwierdzenie zapłaty pełnej kwoty (tak było w moim przypadku). Od momentu wpisania do tego programu masz 3 miesiące czasu na dokonanie zakupów (później przepada) a różnica jaką przepłaciłeś będzie odliczona od ceny.

„For existing customers who purchased Gato Audio products from June 2017 to June 2019 at a higher price than we now offer - we have designed a special loyalty program. Go here for further information about this program.”

Duńczyk dba o klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek K. napisał:

Heja

Musisz się skontaktować z Gato, napisz do nich maila np. o treści typu „kupiłem Gato (kolumny/wzmacniacz) rok wcześniej za dużo większą cenę niż obecna. Proszę o wpisanie mnie do programu lojalnościowego dla klientów”.

Program ten obejmuje zakupy od 2017r do 2019 od kiedy weszła sprzedaż bezpośrednio z fabryki czyli z ominięciem dystrybucji. Tzn. tylko przez te 2 lata czyli się załapiesz. Będą prosić cie o przesłanie dowodu zakupu/fakturę lub potwierdzenie zapłaty pełnej kwoty (tak było w moim przypadku). Od momentu wpisania do tego programu masz 3 miesiące czasu na dokonanie zakupów (później przepada) a różnica jaką przepłaciłeś będzie odliczona od ceny.

„For existing customers who purchased Gato Audio products from June 2017 to June 2019 at a higher price than we now offer - we have designed a special loyalty program. Go here for further information about this program.”

Duńczyk dba o klienta

Dzięki wielkie za info :). To bardzo miło z ich strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muzaman napisał:

Ich "dzielonkę" słuchałem w Monachium na targach i grało cudownie.

Też zapamiętałem to granie jako jedno z trzech z całej wystawy ado pokoju wracałem jeszcze dwa razy. Dynamika, precyzja, emocje, muzyka...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Gatowe kolumny z nowym wzmacniaczem od wczoraj. Piękny duet, dźwięk gęsty, obfity i dociążony, nie męczący ?

Posłuchajcie klasy A z Gato przed zakupem.

E4F796C3-C17D-4AB5-9238-05E0FB3C9AD7.jpeg

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marek K. napisał:

A u mnie Gatowe kolumny z nowym wzmacniaczem od wczoraj. Piękny duet, dźwięk gęsty, obfity i dociążony, nie męczący ?

Posłuchajcie klasy A z Gato przed zakupem.

E4F796C3-C17D-4AB5-9238-05E0FB3C9AD7.jpeg

Uuuuu piękna maszyna A klasowa.

Zapewne fajne połączenie i miłe dźwięki dla ucha z systemu grają ?

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek K. napisał:

A u mnie Gatowe kolumny z nowym wzmacniaczem od wczoraj. Piękny duet, dźwięk gęsty, obfity i dociążony, nie męczący ?

Posłuchajcie klasy A z Gato przed zakupem.

E4F796C3-C17D-4AB5-9238-05E0FB3C9AD7.jpeg

Gratulacje! ? Luxmana jeszcze nie słuchałem. Jak tylko w TOP-HIFI będą oficjalnie dostępne to wypożyczę na odsłuchy ?
Marku jak się osłuchasz to poproszę o bardziej szczegółowy opis. Miłych odsłuchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.