Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.04.2019 o 13:27, slaaawek napisał:

a ja zapytam o FM 8... jak to gra? wystarczy na 20 m2?

Testowałem FM-8 u siebie, bo mam pokój 20 m2 i grało to dosyć dobrze ale FM-15 jest w punkt. Pragnę dodać, że w pokoju prawie 27 m2 też dają radę ? (FM-15 oczywiście).  FM-30 na 20 m2 to już za mocny zawodnik - też testowałem u siebie.

Dodatkowo w miesięczniku Audio Video ze stycznia 2018 redaktorzy Marek Dyba oraz Filip Kulpa testowali FM-8 na 24 m2 i byli pod dużym wrażeniem możliwości tych małych monitorków. Otrzymały bardzo wysokie noty i rekomendację.

Oto fragment tekstu z podsumowania FM-8:

"Grają tak, jak lubię – delikatnie
ciepło – za sprawą gęstej, wypełnionej, kolorowej
średnicy, oferując świetną, wyrafinowaną,
dźwięczną i pełną powietrza górę oraz
dobrze różnicowany, sprężysty, barwny, ale
i czysty bas. Potrafią zagrać każdą muzykę,
choć oczywiście tym najcięższym i najbardziej
złożonym odmianom troszkę potęgi brakuje.
Nie będzie to jednakże brak dotkliwy, bo cała
reszta nadrabia ten, wynikający z fizycznych
rozmiarów, aspekt z naddatkiem. To świetne,
muzykalne, płynne, otwarte i przestrzenne
granie, którego nie sposób nie polubić."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 10.04.2019 o 09:34, Studio16Hertz napisał:

Gato FM- 8 posiadają 5 calowy głośnik mid-bas , to model SB Acoustic  5" SB15NRXC30-4 ,średnica kosza 150mm, nie licząc pierścieni zewnętrznych .
http://www.sbacoustics.com/index.php/products/midwoofers/nrx/5-sb15nrxc30-4/
https://www.gato-audio.com/downloads/GAFM-8MAN1,0_1702.pdf
https://www.blackdotaudio.eu/glosnik-sb-acoustics-sb15nrxc30-4-6-p-625.html

Większe FM-15 posiadają 6 calowy głośnik mid-bas ,to model SB Acoustic 6” SB17NRXC35-4,średnica kosza 171mm ,nie licząc pierścieni zewnętrznych .
https://www.poweraudio.pl/sb-acoustics-sb17nrxc35-4-6-p-3276.html
https://www.gato-audio.com/downloads/GAFM-15MAN1,0_1702.pdf

Obie wyposażone są w głośnik wysoko tonowy pierścieniowy  SB Acoustic SB29RDC-C000-4
http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/ring-dome/sb29rdc-c000-4/
https://www.blackdotaudio.eu/glosnik-sb-acoustics-sb29rdc-c000-4-p-121.html

Tutaj troszeczkę należy dodać.

SB Acoustics to prawda ale midwoofery z seri nie NRX a z serii MFC SB15MFC30-4. Wysokotonowy się zgadza. 

W podłogówkach jest identycznie z tym że wydaje mi się, że woofery są robione na zamówienie dla Gato. Starałem się poszukać na stronie porducenta i takich z większą kopułką poprostu nie znalazłem. Na ostatnich targach AVS pytałem chłopaków z Gato o te woofery i mówili, że takie zamawiają w SB. Czyli coś może być na rzeczy, że mają modyfikowane pod siebie. Chociaż..... co to da ?. One tak dobrze grają, że mi to nie robi czy modyfikowane czy nie ?

kopulka.thumb.JPG.7877822ce8ecae411b20cf9578f2f818.JPGkopulka2.thumb.JPG.18f97638fbff9f758210fa97bb25d72f.JPG

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marek K. napisał:

A u mnie Gatowe kolumny z nowym wzmacniaczem od wczoraj. Piękny duet, dźwięk gęsty, obfity i dociążony, nie męczący ?

Posłuchajcie klasy A z Gato przed zakupem.

E4F796C3-C17D-4AB5-9238-05E0FB3C9AD7.jpeg

Jak wszystko świeże to co najmniej pare tygodni (miesięcy?) zanim to zacznie grac na maksa. Fajny zestaw!

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna szukałem dobrego wzmacniacza dla siebie. Po zakupie Kolumn Gato rozpocząłem intensywne odsłuchy. Słuchałem z tymi kolumnami między innymi takie wzmacniacze jak ModWright KWI200, MF M6 500i, Naim Supernait 3, Gato Amp 150 Anniversary Edition. Każdy z wymienionych był dobrym partnerem dla tych kolumn i dostarczał wiele emocji ze słuchania muzyki ale tak jak się zgrało z Luxem to było słychać różnicę na odległość (bez bezpośredniego porównania). Osiągnąłem więcej niż oczekiwałem. I na przekór wszystkim opiniom w sieci o połączeniu kolumn z SB acoustic + klasa D lub A/B zdecydowałem się na coś innego. Indywidualny odsłuch jest cenniejszy niż wszystkie opinie a każdy jeden kolejny czyni nas bogatszym w doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek K. napisał:

Od dawna szukałem dobrego wzmacniacza dla siebie. Po zakupie Kolumn Gato rozpocząłem intensywne odsłuchy. Słuchałem z tymi kolumnami między innymi takie wzmacniacze jak ModWright KWI200, MF M6 500i, Naim Supernait 3, Gato Amp 150 Anniversary Edition. Każdy z wymienionych był dobrym partnerem dla tych kolumn i dostarczał wiele emocji ze słuchania muzyki ale tak jak się zgrało z Luxem to było słychać różnicę na odległość (bez bezpośredniego porównania). Osiągnąłem więcej niż oczekiwałem. I na przekór wszystkim opiniom w sieci o połączeniu kolumn z SB acoustic + klasa D lub A/B zdecydowałem się na coś innego. Indywidualny odsłuch jest cenniejszy niż wszystkie opinie a każdy jeden kolejny czyni nas bogatszym w doświadczenie. 

Zgadzam się jak najbardziej z ostatnimi zdaniami. Własne odsłuchy i uszy najlepszym doradcą.

Gratuluję jeszcze raz świetnego wzmacniacza i życzę jak najlepszych odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muzaman napisał:

Gratuluję jeszcze raz świetnego wzmacniacza i życzę jak najlepszych odsłuchów.

Dzięki Wielkie, ja również Życzę Wam wszystkim zadowolenia ze swoich zestawów i osiągnięcia Nirvany.

ps. 

Moje kolejne kolumny to FM-8 już niedługo bo jestem dodany do klubu lojalnościowego już prawie 2 m-ce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2019 o 13:50, Marek K. napisał:

Od dawna szukałem dobrego wzmacniacza dla siebie. Po zakupie Kolumn Gato rozpocząłem intensywne odsłuchy. Słuchałem z tymi kolumnami między innymi takie wzmacniacze jak ModWright KWI200, MF M6 500i, Naim Supernait 3, Gato Amp 150 Anniversary Edition. Każdy z wymienionych był dobrym partnerem dla tych kolumn i dostarczał wiele emocji ze słuchania muzyki ale tak jak się zgrało z Luxem to było słychać różnicę na odległość (bez bezpośredniego porównania). Osiągnąłem więcej niż oczekiwałem. I na przekór wszystkim opiniom w sieci o połączeniu kolumn z SB acoustic + klasa D lub A/B zdecydowałem się na coś innego. Indywidualny odsłuch jest cenniejszy niż wszystkie opinie a każdy jeden kolejny czyni nas bogatszym w doświadczenie. 

Jak byś opisał różnice między AMP150 a Luxmanem 590?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie wzmacniacze np.  wymienione wyżej tak jak słuchałem grały bardzo podobnie tzn. różnica po między nimi była słyszalna ale to było może 10% lepiej dla mnie lub w tą drugą stronę. Zależy z jaką muzyką.

Luxman dla mnie to zupełnie inny wymiar muzyki. Bas waży, ma ciężar, a wszystkie słyszalne dźwięki w tle mnie rozwalają. Tyle moge napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2019 o 20:04, Marek K. napisał:

Moje kolejne kolumny to FM-8 już niedługo bo jestem dodany do klubu lojalnościowego już prawie 2 m-ce ?

A obecnię jakie masz.. FM-15? Drugą parę ale mniejszych FM-8  jeszcze chcesz?

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Też się przyłączam do opinii, że Gato zdecydowanie ładnie grają, za każdym razem na pokazach aż nie chce się wychodzić. Jest jednocześnie i szczegół, ale i przyjemnie dla ucha, co wcale nie jest taką normalką, sami wiecie :).

W każdym razie, zastanawiam się z czym połączyć takie F-15 (prawie jak myśliwiec :) ). Już trochę poczytałem co tutaj piszecie, ale nadal chętnie dowiem się czegoś więcej. Zatem, jakie zestawienia poza firmowym wzmacniaczem i Luxmanem w klasie AB najlepiej sprawdziły Wam się z Gatkiami? Idealnie takie all-in-one, bo robię małe przemeblowanie w systemie sypialnianym :).

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SVART napisał:

Panowie,

Też się przyłączam do opinii, że Gato zdecydowanie ładnie grają, za każdym razem na pokazach aż nie chce się wychodzić. Jest jednocześnie i szczegół, ale i przyjemnie dla ucha, co wcale nie jest taką normalką, sami wiecie :).

W każdym razie, zastanawiam się z czym połączyć takie F-15 (prawie jak myśliwiec ? ). Już trochę poczytałem co tutaj piszecie, ale nadal chętnie dowiem się czegoś więcej. Zatem, jakie zestawienia poza firmowym wzmacniaczem i Luxmanem w klasie AB najlepiej sprawdziły Wam się z Gatkiami? Idealnie takie all-in-one, bo robię małe przemeblowanie w systemie sypialnianym :).

 

Cześć,

Osobiście odsłuchiwałem Gato kolumny z elektroniką Yamaha AS-2100 i gra bardzo dobrze. Kolejnym według mnie świetnym połączeniem jest Krell Vanguard. Dobrze zagrało też z Norma Audio IPA-140. Nie słuchałem ale powinno to dobrze zagrać z MOONem oraz Naimem z serii UNITY czyli atomy, star czy Nova (tak przypuszczam - tutaj należy to sprawdzić).

Jeśli all-in-one i nie zależy na CD no to może jednak GATO DIA-250S NPM/ DIA-400S NPM? Wbudowany streamer od znanego specjalisty w tej dziedzinie http://www.conversdigital.com/eng/product/product01.php . Sterowanie z MCONNECT. Z tego rozwiązania korzystają przykładowo takie marki jak Gold Note, Krell, PS Audio, Mytek. Podłączyć zasilanko, kableki do głośników, internet i muza gra :).

Mamy tutaj Roon ready (sterowanie z ROONa jeśli nie odpowiada nam Mconnect), TIDAL, QOBUZ, deezer, DNLA/UPNP, Qualcomm aptX HD, 

 

https://www.gato-audio.com/eu/dia-400s-npm.html

https://www.gato-audio.com/eu/dia-250s-npm.html

 

P.S. Ja posiadam DIA-400S bez modułu streamingu sieciowego ale jakbym miał teraz kupować to brałbym z modułem NPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja osobiście jakbym miał kupować nie Gato (all in one) to spróbowałbym Naima lub Devialeta. Zależy też od budżetu jaki sobie zakładamy. Ale z pewnością jakbym nie kupił Luxmana to na półce stałby teraz Naim Supernait 3 (Naim chodzi swoimi drogami po muzyce) Też mi się podoba taki szybki i dynamiczny rytm.

Dobre zestawienie jest podobno z T+A ale nie miałem okazji czegoś takiego posłuchać. Generalnie można je próbować ze wszystkim co gra z FM-30 bo mają ten sam mianownik brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Devialent może być dobrą opcją. Interesuje mnie najlepiej wszystko w jednym, z oczywistych względów nie chcę zagracać audio nawet sypialni :).

250S mnie martwi w jednym - podobno to jest taki quasi streamer. Podjadę którego dnia do THF i pogadam z chłopakami. Ewentualnie pozostaje dobry piec z USB + SOtM 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli „kolumny za tę cenę”? Gato ma bardzo dobre ceny szczególnie teraz. Niestety cały wic nie polega tylko na zamontowaniu drogich przetworników.  Przykład - wspomniane przez Ciebie S16Hz ile są warte to można się dowiedzieć jak będziesz chciał je sprzedać. Trzeba wybrać co jest odpowiednie dla siebie. 

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, SVART napisał:

W Gato zastanawia mnie jeszcze ostatnimi czasy, jak Grzesiek - S16hz też wspomniał, używanie raczej delikatnie mówiąc budżetowych przetworników. W kolumny za tę cenę, przynajmniej wg mnie, powinno być włożone coś lepszego, same obudowy na to zasługują :).

A słuchaleś kolumn Gato? W czym przeszkadza użycie nieco tańszych przetworników, skoro brzmienie jest bardo dobre? S16hz to jakiś wyznacznik? Są osoby w Polsce i na świecie, które z umownie nazywanych "budżetowych" głośników potrafi zrobić świetne brzmienie.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SVART napisał:

W Gato zastanawia mnie jeszcze ostatnimi czasy, jak Grzesiek - S16hz też wspomniał, używanie raczej delikatnie mówiąc budżetowych przetworników. W kolumny za tę cenę, przynajmniej wg mnie, powinno być włożone coś lepszego, same obudowy na to zasługują :).

FM-15 kosztowały kiedyś u nas 12k zł , a teraz przy sprzedaży bezpośredniej 1500euro i to jest dobra cena. Nawet rozmawiałem o Gato z Grześkiem i sam przyznał , że owszem tanie są te przetworniki , ale dobre i lepsze od wielu droższych. Nawet lepiej wypadają niż niektóre droższe z oferty  sb acoustics. Przyznał , że dobrze brzmiały monitory od Gato. Nie sztuką jest wsadzić na pałę przetworniki dlatego , że są drogie czy modne. Musi to wszystko pasować do koncepcji firmy i do brzmienia jakie chce się osiągnąć. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SVART napisał:

W Gato zastanawia mnie jeszcze ostatnimi czasy, jak Grzesiek - S16hz też wspomniał, używanie raczej delikatnie mówiąc budżetowych przetworników. W kolumny za tę cenę, przynajmniej wg mnie, powinno być włożone coś lepszego, same obudowy na to zasługują :).

Każdy ma swoje zdanie i każdy wygłasza swoje opinie. Ja osobiście nie biorę do siebie na 100% tego co kto powie. Najpierw muszę sam się przekonać/sprawdzić i dopiero mogę coś powiedzieć. Można się nie dziwić Panu Grzegorzowi, że tak mówi ?. On żyje z produkcji kolumn i będzie zachwalał swoje to normalna ludzka reakcja (z resztą jego produkty też dobrze brzmią i ma markę wyrobioną na naszym podwórku w Polsce). Produkty Gato wypadają bardzo dobrze w obecnej cenie i są silną konkurencją dla produktów Pana Grzegorza. Większość osób co słuchała Gato ma pozytywne opinie (oczywiście nie każdemu musi się taki dźwięk podobać) no to można się czepiać czegokolwiek, a to że przetworniki nie z serii satori lub firmy jakiejś "hiper X". Tak samo można się czepiać innej marki, że używa w swoich monitorach przetworników SS z niskiej budżetowej serii Discovery i chce dosyć dużo w stosunku do użytych przetworników.

Tylko po co? Skoro jeśli dana marka/kolumna gra tak, że aż się chce jej słuchać i słuchać i daje nam emocje i muzykę. W skrócie daje to czego szukamy no to..... mamy odpowiedź. Proste.

Wiele razy słyszałem od różnych osób i moich znajomych, że kolumna jak nie ma Scan Speaka to nie gra. Trochę mnie to dziwi/ bawi no ale cóż..... każdy ma prawo do swojego. Mi osobiście podobają się też kolumny Audio Physic i są na Chińskim Wavecore. Słuchałem różnych modeli i ładnie grały. Też można się czepiać... bo chińskie przetworniki a kolumny tanie też nie są ?.

Reasumując. Cieszę się, że wygłaszamy tutaj swoje odczucia i opinie. Mam nadzieję, że nie zraziłeś się moją wypowiedzią oraz mam nadzieję, że zdecydujesz się na Gato i połączysz je z Devialetem. Jeśli tak się stanie to proszę daj znać jak to razem zagrało ?. To może też być świetne połączenie.

Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości i zestawień jest wiele i pewnie jeszcze więcej nieodkrytych przez nas. Temat stosowanych przetworników w kolumnach był poruszany nie tylko w tym klubie aż do znudzenia i każdy dobrze o tym wie. Nie można też pisać o kolumnach z drogimi głośnikami, że są „ lepsze od wszystkiego co tylko ludźkość wymyśliła” bo z takimi stwiedzeniami miałem okazję się zapoznać w klubie „X”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marek K. napisał:

Możliwości i zestawień jest wiele i pewnie jeszcze więcej nieodkrytych przez nas. Temat stosowanych przetworników w kolumnach był poruszany nie tylko w tym klubie aż do znudzenia i każdy dobrze o tym wie. Nie można też pisać o kolumnach z drogimi głośnikami, że są „ lepsze od wszystkiego co tylko ludźkość wymyśliła” bo z takimi stwiedzeniami miałem okazję się zapoznać w klubie „X”.

Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy oficjalnie wejdą do sprzedaży wersje aktywne. Na High-End w Monachium zaprezentowali prototypy. Wzmacniacze oczywiście w klasie D od Pascala ?. Zapewne będzie to dobrze grało.

Do salonu by się przydały takie aktywne ?. Za to w moim pokoiku odsłuchowym zostanę przy moim zestawie ?.

Oto linki do zdjęć aktywnych z portalu my-hiend.com:

http://www.my-hiend.com/audiotemp/2019/munich/day20085.jpg

http://www.my-hiend.com/audiotemp/2019/munich/day20086.jpg

http://www.my-hiend.com/audiotemp/2019/munich/day20087.jpg

 http://www.my-hiend.com/audiotemp/2019/munich/day20088.jpg

http://www.my-hiend.com/audiotemp/2019/munich/day20089.jpg

http://www.my-hiend.com/audiotemp/2019/munich/day20090.jpg

 

Z tego co widać na opisie ze zdjęcia 20087 to będą wyposażone w DAC ESS9038. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie grało
?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że rozgorzała gorąca dyskusja na temat przetworników, a w sumie niepotrzebnie. Mylnie potraktowaliście mój wpis jako zarzut. Nie ma się czym obruszać. Niestety kluby czasami mają taką tendencję, że krytyka, komentarz nie do końca pochlebny lub nie będący peanem, czy tym bardziej krytyka, są traktowane jako hate :). Sztuka to jednak dyskutować. Ja rozumiem, że widocznie projektant Gato miał w tym jakiś zamysł w zastosowaniu takich, a nie innych przetworników.

Nie widzę też potrzeby zarzucania czegokolwiek S16hz, Grzesiek robi bardzo dobre kolumny, które cieszą się dużym powodzeniem.

Podsumowując. Jak wspomniałem już wcześniej, mnie też bardzo pozytywnie zaskoczyły zestawy Gato na pokazach. Z tego powodu wziąłem do siebie F-15 na testy i spokojnie je testuję w małym zestawie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :).

 p.s. Osobiście chętnie bym przetestował jeszcze 250S NTS, ale w THF chyba tej wersji nie mają.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, morawka napisał:

A porównywał ktoś :

amp-150 w klasie AB

dia- 250/400 w klasie D

jakie roznice w brzmieniu ?

Jak te waty w klasie D, maja się do faktycznej wydajności pradowej i możliwości wysterowania bardzo trudnych kolumn ?

Nie porównywałem amp-150 z dia-400s. 250s nie brałem pod uwagę. Od razu celowałem w 400 po rozmowach a chłopakami z Gato na AVS oraz po tym jak usłyszałem na własne uszy jak moduły Pascal w klasie D grają. Dźwięk jest gęsty nasycony, jakby nie grała klasa D. Średnica naprawdę zaskakuje, bo jest gładka, nasycona, rozdzielcza i czysta. 400s zestawiałem z różnymi kolumnami podłogowymi i monitorami i nie było problemu z napędzeniem.

Najlepiej wypożyczyć bezpośrednio od producenta i jak nie będzie się podobało to oddać a oni oddadzą kasę. Na stronie Gato jest wszystko ładnie opisane.

1 godzinę temu, SVART napisał:

Panowie, widzę, że rozgorzała gorąca dyskusja na temat przetworników, a w sumie niepotrzebnie. Mylnie potraktowaliście mój wpis jako zarzut. Nie ma się czym obruszać. Niestety kluby czasami mają taką tendencję, że krytyka, komentarz nie do końca pochlebny lub nie będący peanem, czy tym bardziej krytyka, są traktowane jako hate :). Sztuka to jednak dyskutować. Ja rozumiem, że widocznie projektant Gato miał w tym jakiś zamysł w zastosowaniu takich, a nie innych przetworników.

Nie widzę też potrzeby zarzucania czegokolwiek S16hz, Grzesiek robi bardzo dobre kolumny, które cieszą się dużym powodzeniem.

Podsumowując. Jak wspomniałem już wcześniej, mnie też bardzo pozytywnie zaskoczyły zestawy Gato na pokazach. Z tego powodu wziąłem do siebie F-15 na testy i spokojnie je testuję w małym zestawie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :).

 p.s. Osobiście chętnie bym przetestował jeszcze 250S NTS, ale w THF chyba tej wersji nie mają.

Dokładnie tak jak mówisz "Sztuka to jednak dyskutować". Zgadzam się z Tobą a moja wypowiedź nie była żadnym atakiem. Chodziło mi o to aby nie sugerować się tym, że ktoś coś mowi. Samemu przekonać się na własne uszy. Cieszę się, że podobają się Tobie FM-15.

Jeśli chodzi o 250S NPM z modułem sieciowym to w THF nie mają i nigdy nie posiadali w ofercie. Najlepiej wypożyczyć od producenta na testy i oddać jeśli się nie będzie podobało.

FM-15 pojawiły się dopiero w styczniu 2019 w THF po tym jak ja złożyłem jako pierwsza osoba z Polski zamówienie na te właśnie monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.