Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marek K. napisał:

A ja mam pytanie do posiadaczy kolumn Gato w kolorze białym. Zamówiłem białą parę i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Ten biały kolor na zdjęciach wygląda różnie. Paleta RAL jest bogata w kolorystykę i pewnie się nie dowiemy jaki to nr koloru. Czy jest to kolor biały podobny jak np. były Dynaudio F160 czy bardziej przechodzi w ciemniejszy? Jak wygląda ten gloss na białym bo na tych drewnianych to się nie będę wypowiadał co o tym sądzę. Czarny gloss wygląda bosko ze srebrnymi obręczami głośników.

Miałem w domu FM-30 w kolorze białym (na odsłuch). Jest zdecydowanie biały, bez odcienia kremowości. Chciałbym Cię uspokoić-kolumny wyglądają pięknie. Położenie lakieru bez powodów do krytyki. Nawet moja żona, która nie wyobrażała sobie białych kolumn w naszym pokoju, który de facto nie jest urządzony nowocześnie, uznała, że są piękne i "nawet" pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobrze to czytać! Zdaję sobie sprawę też o czym piszesz. Dziś porównywałem przypadkowo lakier biały na samochodach (na tym tańszym i na tym wyższej klasy), ten sam nr RAL. Różnica była ogromna. Podobnie jest z lepszej klasy kolumnami. Białe kolumny u mnie zawsze były krytykowane wyglądem przypominającym do mebli kuchennych lub komputerowych głośniczków tylko, że my pamiętamy jeszcze te tańsze kolumny, które się przewinęły kiedyś tam.... w domu. Na czarnych stojakach matowych białe kolumny będą chyba ok. Obawiam się tylko, że nie będzie tego szyku jak przy drewnianych lub czarnych. Zawsze coś nie tak - człowiek sobie wymyśla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciekplacek napisał:

myślałem o 250 z npm. Będzie już pod strumieniowanie. Co do tego npm to się nie wypowiem czy jest wart tej dopłaty do wersji podstawowej.

Warte dopłaty jak najbardziej. Jak ja kupowałem swój to jeszcze nie było wersji ze streamerem. Streamer jest konkrety porządny. Taki sam stosuje przykładowo Mytek w swoim Brooklyn Bridge, Gold Note, PS Audio w swoich DACach.
Pochodzi od Conversdigital, który jest autorem również softu do streamingu Mconnect.

http://www.conversdigital.com/eng/product/product01.php

http://www.conversdigital.com/eng/product/product03.php

 

1 godzinę temu, Marek K. napisał:

A ja mam pytanie do posiadaczy kolumn Gato w kolorze białym. Zamówiłem białą parę i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Ten biały kolor na zdjęciach wygląda różnie. Paleta RAL jest bogata w kolorystykę i pewnie się nie dowiemy jaki to nr koloru. Czy jest to kolor biały podobny jak np. były Dynaudio F160 czy bardziej przechodzi w ciemniejszy? Jak wygląda ten gloss na białym bo na tych drewnianych to się nie będę wypowiadał co o tym sądzę. Czarny gloss wygląda bosko ze srebrnymi obręczami głośników.

Ja mam białe i nie wpada w żaden odcień ciemniejszy. Super położony i wyglądają przepięknie. Nie mam do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek K. napisał:

Dzięki, dobrze to czytać! Zdaję sobie sprawę też o czym piszesz. Dziś porównywałem przypadkowo lakier biały na samochodach (na tym tańszym i na tym wyższej klasy), ten sam nr RAL. Różnica była ogromna. Podobnie jest z lepszej klasy kolumnami. Białe kolumny u mnie zawsze były krytykowane wyglądem przypominającym do mebli kuchennych lub komputerowych głośniczków tylko, że my pamiętamy jeszcze te tańsze kolumny, które się przewinęły kiedyś tam.... w domu. Na czarnych stojakach matowych białe kolumny będą chyba ok. Obawiam się tylko, że nie będzie tego szyku jak przy drewnianych lub czarnych. Zawsze coś nie tak - człowiek sobie wymyśla ?

każdy biały po pewnym czasie zżółknie i to się tyczy również piano white ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciekplacek napisał:

każdy biały po pewnym czasie zżółknie i to się tyczy również piano white ? 

Tego nie wziąłem pod uwagę ale masz racje. Kilka rzeczy z tworzywa sztucznego i w tym lakierowanych u mnie w domu zrobiło się żółte po dosłownie roku (tylko niektóre rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek K. napisał:

Możliwość wyboru kolorystyki przedniego panelu dla nas konsumentów było by lepszym rozwiązaniem.

 

79EAAE75-CDFF-4844-9BFC-8F0BC04C91E5.jpeg    

Więc jednak Gato występuje też w czarnych wersjach kolorystycznych! ?

Czy tak jest też w przypadku 250s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Saper91 napisał:

Więc jednak Gato występuje też w czarnych wersjach kolorystycznych! ?

Czy tak jest też w przypadku 250s?

Nie występuje w czarnej wersji kolorystycznej. Takie wersje to wersje limitowane wychodzące z jakiejś tam okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek K. napisał:

A to moje nowe FM-8 włoski orzech


 

13CF4366-6070-42E3-9B98-5921C56180E3.jpeg

0F48B464-5E56-4310-BD7E-9A651986B042.jpeg   
Zrobiło się bardzo klimatycznie przy odpowiednim świetle, ładnie się prezentują. A te zdjęcia robił Ja ?

Zajebiste są ? FM-8 naprawdę cholernie udany mały monitor. Na jakim metrażu go masz? i z Czym połączyłeś?

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, muzaman napisał:

Zajebiste są ? FM-8 naprawdę cholernie udany mały monitor. Na jakim metrażu go masz? i z Czym połączyłeś?

Na dzień dzisiejszy nie grają, temat kolejnego wzmacniacza odkładam na następny rok. Pomieszczenie o powierzchni użytkowej 12,5m ale fajne dość wysokie bez żadnych wnęk itp. Z dobrego źródła mam informację z czym dobrze grają takie kolumny i te większe też. Wzmacniacz, który idzie na pierwszy ogień do odsłuchu to Bladelius Thor MKIII i kolejny zestaw to niemiecki producent Restek, dwie końcówki mocy + przedwzmacniacz, cenowo bardzo podobny do Luxman i też z wycieraczkami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie grają, temat kolejnego wzmacniacza odkładam na następny rok. Pomieszczenie o powierzchni użytkowej 12,5m ale fajne dość wysokie bez żadnych wnęk itp. Z dobrego źródła mam informację z czym dobrze grają takie kolumny i te większe też. Wzmacniacz, który idzie na pierwszy ogień do odsłuchu to Bladelius Thor MKIII i kolejny zestaw to niemiecki producent Restek, dwie końcówki mocy + przedwzmacniacz, cenowo bardzo podobny do Luxman i też z wycieraczkami  
Miałem okazję przeglądać i serwisować te końcówki, bardzo fajne granie..bardzo.
Słyszałem i czytałem na kilku niemieckich forach że najsłabszym ogniwem Restka jest preamp, po prostu hamuje te monobloki.

ja

Temat na inny temat..

ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek K. napisał:

Na dzień dzisiejszy nie grają, temat kolejnego wzmacniacza odkładam na następny rok. Pomieszczenie o powierzchni użytkowej 12,5m ale fajne dość wysokie bez żadnych wnęk itp. Z dobrego źródła mam informację z czym dobrze grają takie kolumny i te większe też. Wzmacniacz, który idzie na pierwszy ogień do odsłuchu to Bladelius Thor MKIII i kolejny zestaw to niemiecki producent Restek, dwie końcówki mocy + przedwzmacniacz, cenowo bardzo podobny do Luxman i też z wycieraczkami ? 

Jeśłi dasz radę to skrobnij jak będziesz po odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mowe napisał:

Miałem okazję przeglądać i serwisować te końcówki, bardzo fajne granie..bardzo.
Słyszałem i czytałem na kilku niemieckich forach że najsłabszym ogniwem Restka jest preamp, po prostu hamuje te monobloki.

ja
 

Temat na inny temat..

ja
 

Ja chciałbym bardzo sprawdzić z ciekawości te końcówki mocy Extract 300W przy 4 Ohma. Restek ma kilka tych preampów ale nie wiem który będzie ok. 
Dobrze wiedzieć jak wygląda sytuacja w połączeniu amp + pre (Dzięki za informacje). Zawsze jak słuchałem innych zestawów dzielonych to  lepszy, wyższy model przedwzmacniacza zmieniał znacznie poziom, o klasę wyżej na jakim grał cały zestaw. Wiąże się to również z ceną (nie chciałbym przesadzać), zależy mi na drugim zestawie świetnie grającym z małymi kolumnami FM-8. 
Jest jeszcze kilka modeli wzmacniaczy, które mnie ciekawią tylko kwestia wypożyczenia, czasem ciężko jest zorganizować taki odsłuch.

38 minut temu, muzaman napisał:

Jeśłi dasz radę to skrobnij jak będziesz po odsłuchach.

OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek K. napisał:

Nie występuje w czarnej wersji kolorystycznej. Takie wersje to wersje limitowane wychodzące z jakiejś tam okazji.

A ja jestem przekonany, że zdecydowana większość klientów przy mozliwości wyboru, zdecydowałaby się na czarne wykończenie. Może Gato wróci do tego. Czarne pasuje do wszystkiego. Ale to kwestai gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością lepszym posunięciem ze strony producenta by było gdyby produkowali dwie wersje kolorystyczne panelu przedniego niż możliwość wyboru górnego panelu w kolorze kolumn.

Z tą kolorystyką (która lepsza) jest trochę inaczej. Zauważyłem, że to zależy od producenta, w jaki sposób, jaką metodą jest pomalowane, szczotkowane i anodowane aluminium. Znacie producenta Copland, widzieliście może ich wzmacniacze np. w kolorze czarny, srebrny? Nie widziałem ładniej zrobionego przedniego panelu w kolorze srebrnym (tylko w tym droższym sprzęcie) Przy niektórych markach na kolor srebrny nie da się patrzeć np. Rotel. Tych odcieni koloru czarnego też jest troche. W Gato nie spodobało mi się (w wersji czarnej) użycie błyszczących gałek potencjometrów i górnego panelu. W wykończeniu matowym wyglądało by to lepiej. W wersji srebrnej jest Ok.

Zgadza się, że dobrze jakby wszystko jeszcze pasowało do pomieszczenia. Białe kolumny u mnie nie pasują !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.