Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam za dużo wątpliwości, że FM15 z Wadią się zgrają i kupił bym w Audio-On więc byłaby możliwość zwrotu ale mam zagwozdkę czy Monitor Audio Platinum 100 nie zagrają lepiej. A te muszę brać w ciemno. W Audio-On potwierdzili mi, że Wadia to podobne brzmienie do Gato i tu ryzyka nie ma. Swoją drogą szkoda, że Gato ceny obniżyło dopiero teraz. Bardzo się nastawiałem na zakup ich wzmacniacza dwa lata temu ale trochę był poza zasięgiem. Dzisiejsza cena byłaby ok. i kolumny wtedy brał bym już na pewno od nich.

Ktoś pisał tu o MA Gold i liczyłem, że może się wypowie bo to podobna sygnatura dźwięku do Platinum. MA mają swoje zalety i to na pewno porządne monitory ale nie jestem ich tak pewny jak Gato. Wydaje mi się, że mogą budować lepszą bardziej rozdzielczą przestrzeń ale równocześnie nie grać tak plastycznie czy muzykalnie. Bas może być gorszy i nie będzie tego lekkiego ciepełka. Dlatego chciałbym dopytać jak jest w Gato z przestrzennością , sceną i rozdzielczością .Czy dźwięk jest na lini bazy i poza nią czy np. wychodzi też do przodu. Jak jest głęboki i szeroki. Może możecie porównać go do innych znanych Wam głośników i będzie łatwiej bo i ja je znam. 

Muszę decyzję podjąć do czwartku, oj jest ból głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zarówno MA Gold 100, jak i Gato Audio FM-15. Co do Twojego pytania, jeśli założymy że Platinum będą przynajmniej nieco lepsze od Gato, to gdyby były w cenie Gato, nie miałbym wątpliwości i wybierał MA, jeśli jednak cena byłaby znacznie wyższa, to wybór należy do Ciebie ?

W każdym bądź razie teraz mam MA Gold 100 (sypialnia)  jak i Gato FM-15 (salon), ale jeszcze poszukuję kolumn do salonu ? i ciągle coś tam porównuję.

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie FM-15 (z 250s NPM) graja naprawde świetnie, nie dopłacałbym (osobiście) do drozszych monitorow w tym przedziale cenowym, jestem zauroczony poki co (ale mam moze 2h odsluchu w domu)

dodam tylko, ze graja w nietypowym (kształtem) pomieszczeniu o łącznej powierzchni 33m2 i jest naprawde świetnie!

czekam na standy wiec foto (a i moze wideo) wrzuce za chwile, poki co jestem mega zadowolony! 

Dziekuje za miłą obsługe/transakcje i doradztwo dystrybutorowi z południa Polski ? Polcam wszystkim!

Ps.

Denerwował mnie brak opcji wlaczaczania/wylaczania wzmacniacza z aplikacji ale juz sie przyzwyczailem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mgrzybek

Na ten moment co do FM-15 mam właściwie jedną wątpliwość, którą chcę rozwiać poprzez porównania do innych monitorów. Chodzi o to, że o ile na średnich i wysokich poziomach głośności jest rewelacyjnie, to już na niskich w moim odczuciu mogłoby być, biorąc oczywiście poprawkę na niskie poziomy decybeli, lepiej w zakresie szczegółowości, separacji i ogólnego przymatowienia, dlatego czeka moje Gato jeszcze jedna konfrontacja i jeśli okaże się, że nowe kolumny nie będą w tym aspekcie na wyższym poziomie, to FM-15 zostaną już u mnie na długo.

Dodam, że dla mnie niskie poziomy głośności, to są wartości do 18 na wyświetlaczu DIA-250S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, grzegorz napisał:

@Mgrzybek

Na ten moment co do FM-15 mam właściwie jedną wątpliwość, którą chcę rozwiać poprzez porównania do innych monitorów. Chodzi o to, że o ile na średnich i wysokich poziomach głośności jest rewelacyjnie, to już na niskich w moim odczuciu mogłoby być, biorąc oczywiście poprawkę na niskie poziomy decybeli, lepiej w zakresie szczegółowości, separacji i ogólnego przymatowienia, dlatego czeka moje Gato jeszcze jedna konfrontacja i jeśli okaże się, że nowe kolumny nie będą w tym aspekcie na wyższym poziomie, to FM-15 zostaną już u mnie na długo.

Dodam, że dla mnie niskie poziomy głośności, to są wartości do 18 na wyświetlaczu DIA-250S.

DIA-400 by się lepiej sprawdziła na niższych poziomach głośności. Dlatego ją wybrałem do FM-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grzegorz napisał:

@Mgrzybek

Na ten moment co do FM-15 mam właściwie jedną wątpliwość, którą chcę rozwiać poprzez porównania do innych monitorów. Chodzi o to, że o ile na średnich i wysokich poziomach głośności jest rewelacyjnie, to już na niskich w moim odczuciu mogłoby być, biorąc oczywiście poprawkę na niskie poziomy decybeli, lepiej w zakresie szczegółowości, separacji i ogólnego przymatowienia, dlatego czeka moje Gato jeszcze jedna konfrontacja i jeśli okaże się, że nowe kolumny nie będą w tym aspekcie na wyższym poziomie, to FM-15 zostaną już u mnie na długo.

Dodam, że dla mnie niskie poziomy głośności, to są wartości do 18 na wyświetlaczu DIA-250S.

Grzegorz, twierdzisz że przy niższej głośności DIA-250S ma z tym problem? Dalej mam w planach DIA-250S ale jak na razie opieram się na tym co piszą użytkownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciekplacek napisał:

Grzegorz, twierdzisz że przy niższej głośności DIA-250S ma z tym problem? Dalej mam w planach DIA-250S ale jak na razie opieram się na tym co piszą użytkownicy. 

Nie twierdzę, że 250S ma z tym problem, on akurat zostaje. Zastanawiam się, czy można więcej wyciągnąć przy tym wzmaku z głośników, dlatego kombinuję z FM-15, szukając dla nich alternatywy, tyle że nie na zasadzie konieczności, jak pisałem wcześniej, ale bardziej ciekawości, czy można lepiej w określonym budżecie i podkreślam - właśnie z 250S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzegorz napisał:

Nie twierdzę, że 250S ma z tym problem, on akurat zostaje. Zastanawiam się, czy można więcej wyciągnąć przy tym wzmaku z głośników, dlatego kombinuję z FM-15, szukając dla nich alternatywy, tyle że nie na zasadzie konieczności, jak pisałem wcześniej, ale bardziej ciekawości, czy można lepiej w określonym budżecie i podkreślam - właśnie z 250S.

To może 400S byłby lepszy m wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Gato z dwóch powodów. Pierwszy to, że złapałem je z Niemiec w ostatniej chwili 3 tygodniowe. Taki zupełny przypadek . Szukałem opini i testów na zagranicznych forach i nagle ktoś w Niemczech sprzedaje. Super cena, która umożliwia ewentualnie szybką odsprzedaż bez straty jeśli nie będą dobrze grać. Wtedy jeszcze może będą te MA, które mógłbym już spokojnie przesłuchać z moją Wadią i zdecydować obiektywnie. Po drugie do Gato brałbym raczej też MA bo im takie brzmienie wzmacniacza pasuje ale do Wadii wolałbym chyba cieplejsze kolumny bo jej brzmienie nie jest jakoś ocieplone itp.  MA PL100 nie są chyba tak ciepłe jak Gato bo większość osób zestawia je z cieplejszym wzmakami. No cóż może to tylko moje głupie teoretyzowanie ale będę mógł ewentualnie dalej szukać bez jakiejś straty finansowej. To trochę tak jak bym te Gato tylko wypożyczył do odsłuchu.

22 godziny temu, grzegorz napisał:

Posiadam zarówno MA Gold 100, jak i Gato Audio FM-15. Co do Twojego pytania, jeśli założymy że Platinum będą przynajmniej nieco lepsze ?

 

No właśnie ale czy będą. One od goldów są lepsze ale czy goldy są słabsze od Gato? Mogą być lepsze obiektywnie ale akurat gorzej pasować do mojego systemu. Niestety brzmienie Gato i Wadia nie jest do końca chyba tożsame. Moja główna obawa to czy góra nie będzie w MA z Wadią za bardzo ostra i trochę deficytu na basie tak że ten odbiór będzie taki przesunięty ogólnie od średnicy do góry. Dodatkowo mam srebrzone kable więc nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mgrzybek napisał:

Zdecydowałem się na Gato z dwóch powodów. Pierwszy to, że złapałem je z Niemiec w ostatniej chwili 3 tygodniowe. Taki zupełny przypadek . Szukałem opini i testów na zagranicznych forach i nagle ktoś w Niemczech sprzedaje. Super cena, która umożliwia ewentualnie szybką odsprzedaż bez straty jeśli nie będą dobrze grać. Wtedy jeszcze może będą te MA, które mógłbym już spokojnie przesłuchać z moją Wadią i zdecydować obiektywnie. Po drugie do Gato brałbym raczej też MA bo im takie brzmienie wzmacniacza pasuje ale do Wadii wolałbym chyba cieplejsze kolumny bo jej brzmienie nie jest jakoś ocieplone itp.  MA PL100 nie są chyba tak ciepłe jak Gato bo większość osób zestawia je z cieplejszym wzmakami. No cóż może to tylko moje głupie teoretyzowanie ale będę mógł ewentualnie dalej szukać bez jakiejś straty finansowej. To trochę tak jak bym te Gato tylko wypożyczył do odsłuchu.

No właśnie ale czy będą. One od goldów są lepsze ale czy goldy są słabsze od Gato? Mogą być lepsze obiektywnie ale akurat gorzej pasować do mojego systemu. Niestety brzmienie Gato i Wadia nie jest do końca chyba tożsame. Moja główna obawa to czy góra nie będzie w MA z Wadią za bardzo ostra i trochę deficytu na basie tak że ten odbiór będzie taki przesunięty ogólnie od średnicy do góry. Dodatkowo mam srebrzone kable więc nie pomogą.

Ja mam MA Gold 100 i powiem Ci że są super. One tylko potrzebują konkretnej mocy aby je napędzić. Czy 250S zrobi to jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maciekplacek napisał:

Ja mam MA Gold 100 i powiem Ci że są super. One tylko potrzebują konkretnej mocy aby je napędzić. Czy 250S zrobi to jak należy?

Mam i MA Gold 100 i 250S, dlatego zaręczam - napędzi!

Bez przesady; nie widzę możliwości aby wzmacniacz o mocy 250W nie napędził małych kolumienek, bo jeśli on nie da rady to co powiedzieć o wszystkich innych wzmacniaczach, które tej mocy mają mniej.

Dodam, że u mnie Goldy normalnie grają z Naim Unity Atom, który ma "tylko" 40W i bez problemu daje z nimi radę, także nie popadajmy w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy rozpoczęte. Ciekawe jak będzie wyglądało porównanie BS403 do FM-15. Jak na razie jestem pod wrażeniem Elaców, ale może to efekt nowości. Jeśli uda im się zdystansować Gato, FM-15 będą do dostania w dobrej cenie ? . Za jakiś czas zdam relację z odsłuchów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 00:40, hoobi napisał:

Podejrzenie dobrze zagrało. Czy to przypadkiem nie wynik sporego pogłosu w Twoim pomieszczeniu?

To chyba dobrze jak gra Dobrze ?

54 minuty temu, grzegorz napisał:

Odsłuchy rozpoczęte. Ciekawe jak będzie wyglądało porównanie BS403 do FM-15. Jak na razie jestem pod wrażeniem Elaców, ale może to efekt nowości. Jeśli uda im się zdystansować Gato, FM-15 będą do dostania w dobrej cenie ? . Za jakiś czas zdam relację z odsłuchów.

 

Jakimi kabelkami spinasz te Elac-i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, muzaman napisał:

Jakimi kabelkami spinasz te Elac-i?

Ballad Audio BYF-204C - stare dzieje, ale ja kabli nie słyszę, udało się w fajnej cenie kupić jak w kraju naciągali nawet po kilka tys. za nie ?

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje F15 dzisiaj dotarły. Na razie jestem zadowolony co do basu. Co do góry muszę dłużej posłuchać. Nie wiem też ile grały bo kupiłem je z Niemiec kupione z kolei bezpośrednio w Gato 13 grudnia, więc mogą być nie do końca wygrzane. Pojawię się też zworkami.

20200210_164324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są kolce. Dopiero teraz zobaczyłem , że Ty masz nóżki. Dwa stoją na dywanie a dwa na 2 -groszówkach na razie. Ja standy mam z drugiej ręki i były same kolce. Nóżki były do wyboru przy zakupie czy to opcja z pudełka? Są i kolce i nóżki w nowych? Ja ogólnie wolę kolce ale muszę dokupić jakieś sensowne podkładki pod nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów opisywał tutaj, że łączy FM15 z Naim Uniti Atom. Może coś skrobnie więcej? Do tej pory FMki miałem podłączone do końcówki mocy Maka + pre, ale ponieważ sypialnia, to nie pokój audio, więc musiałem tego prawie 50kg kloca uprzątnąć :-]. Szukam zatem docelowego wzmacniacza all-in-one, no i w grze aktualnie jest naturalnie DIA-250NPM oraz dodatkowo ww. Atom. Może ktoś z Was łączył z nim lub z czymś równie ciekawym? Musi być szybki i zwarty bassss...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.