Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.03.2020 o 22:31, Bonifacy123 napisał:

FM-15 w White Gloss

Hej, zauważyłem w starych cennikach, że FM-15 miał możliwość wybarwienia w White Gloss. W obecnych katalogach widnieje tylko Walnut. Prawdę mówiac, biały podszedłby mi idealnie do pokoju. Czy wiecie coś, co się wydarzyło? BTW. napisałem do producenta z zapytaniem

Zacytuję siebie. Zamówiłem głośniki po rozmowie z producentem - okazuje się, że mogą je zrobić dopiero na maj lub czerwiec. To co Panowie pokazywaliście w audio ON jest niestety nie dostępne od ręki. Gato Audio ma jakiś problem z białymi paczkami. Wpłaciłem zadatek i z przyczyn ode mnie niezależnych muszę zrezygnować z zakupu kolumn FM-15 w kolorze białym

Czy ktoś jest zainteresowany zakupem tych kolumn w dobrej cenie bezpośrednio ze sklepu w Warszawie proszę o inforamcję na PRV. Dokonamy zmiany osoby kupującej. Kolumny oczywiscie bezpośrednio od producenta, przez warszawski sklep z planowaną dostawą na maj lub czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to jestem na sprzedaży swoich FM-15 w kolorze walnut. Pojawia się pytanie dlaczego zmieniam, bo kolumny świetne. Oczywiście zgadzam się z tym zdaniem, ale udało mi się zakupić okazyjnie również monitory, również w walnucie - Marten Duke 2. Jak widzicie zupełnie inna półka cenowa, także mam nadzieję, że jestem usprawiedliwiony ? 

Ale w klubie pozostaję, Marteny napędza DIA-250S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, grzegorz napisał:

Gdyby ktoś był zainteresowany to jestem na sprzedaży swoich FM-15 w kolorze walnut. Pojawia się pytanie dlaczego zmieniam, bo kolumny świetne. Oczywiście zgadzam się z tym zdaniem, ale udało mi się zakupić okazyjnie również monitory, również w walnucie - Marten Duke 2. Jak widzicie zupełnie inna półka cenowa, także mam nadzieję, że jestem usprawiedliwiony ? 

Ale w klubie pozostaję, Marteny napędza DIA-250S.

Marten zacne monitory. Możesz napisać jak to gra z elektronika Gato? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Martenów Duke z DIA-250S u mnie się sprawdza. W porównaniu do FM-15 na pewno Marteny grają bardziej neutralnie, ze znacznie większą ilością detali szczególnie na niższych poziomach głośności. Scenę odbieram jako bardziej uporządkowaną, każdy z instrumentów jest lepiej pozycjonowany, a co za tym idzie dostajemy dźwięk mniej gęsty niż z FM-15, ale dźwięki są bardziej wyraźne. W ogóle wysokie tony w Martenach to jest bajka – z jednej strony się nie narzucają, a z drugiej jednak doskonale słychać wszystkie wybrzmienia, jednocześnie nie zauważyłem jakiejś nadmiernej emisji sybilantów. Co do średnicy, odnoszę wrażenie, że instrumenty są odtwarzane bardziej naturalnie. Jednak Marteny przegrywają nieco z FM-15 w zakresie potęgi dźwięku, ale z drugiej strony pomimo, że bas jest mniej odczuwalny to w moich (trudnych) warunkach odsłuchowych słychać mniej buczenia oraz wzbudzania najniższych częstotliwości, i Marteny w dolnych partiach wydają się lepiej kontrolowane przez wzmacniacz.

Do mojego opisu trzeba wziąć poprawkę na cenę porównywanych kolumn, w detalu Marteny są jakieś 6 razy droższe i biorąc tę poprawkę muszę stwierdzić, że FM-15 dzielnie walczyły, i opisywane różnice wcale nie definiują jakiejś wielkiej przepaści pomiędzy tymi kolumnami, nawet potrafię sobie wyobrazić kogoś, kto porównując te dwa zestawy kolumn połączone z DIA-250S wybrałby mimo wszystko kolumny z Danii. Marteny uważam za kolumny dla kogoś komu zależy na maksymalnym wglądzie w nagrania, ale bez towarzyszącemu temu zmęczeniu podczas długotrwałych odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.03.2020 o 16:02, McGreg napisał:

Witam wszystkich .

Pytanie techniczne .

Wieczorem wyłączyłem wzmaka ( DIA-250) bylo wszystko OK. Rano zaskoczenie wzmak w trybie HOT.

I tak pozostaje od kilku dni. I tu moje pytanie czy da się cos z tym zrobić ? Czy pozostaje tylko serwis ?

Mial ktoś taki przypadek ?

 

Wcale mnie to nie dziwi. Kolejna marka kreująca się na klasę premium.

zostaje serwis niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, dzięki uprzejmości Grzegorza stałem się posiadaczem Gato FM-15, grają u mnie z Dayens Ecstasy III. Polecam wszystkim właścicielom kolumn, przed odsłuchami użyć płyty do  wygrzewania kolumn. Wczoraj pierwszy raz jej użyłem, pomimo, że mam ją od ponad roku, ale kupiłem koledze kolumny Fyne Audio F500 i tak zagrały słabo po wyjęciu z pudełka, że aż mi słabo się zrobiło. Cóż przez przypadek, przeglądając jakie cd mogę jeszcze zapuścić, przypomniałem sobie o tej płytce, 25min szumów, pisków itp, wkładam zwykłe cd i szok, Fyne zaczęły grać, idąc dalej podłączyłem Gato i też 25min, wygrzewania i znowu zdecydowanie góra pasma się otworzyła, bas zyskał na kontroli. Wczoraj był u mnie sąsiad jak podłączałem Fyne na początku i też był zniesmaczony dźwiękiem. Dzisiaj rano pożyczyłem mu Fyne i był zaskoczony jak diametralnie zmieniło się granie kolumn. To tak na temat szybkiej oceny kolumn bez wygrzewania. Jutro Fyne idą do kolegi docelowego właściciela, i przynajmniej już mam samopoczucie, że graja tak jak oczekiwałem (a miałem kilka produktów Tannoy, a to przecież Ci sami konstruktorzy teraz w Fyne).

A płytka poniżej, której używałem.

AM cd.jpg

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobG1974 napisał:

Witam wszystkich, dzięki uprzejmości Grzegorza stałem się posiadaczem Gato FM-15, grają u mnie z Dayens Ecstasy III. Polecam wszystkim właścicielom kolumn, przed odsłuchami użyć płyty do  wygrzewania kolumn. Wczoraj pierwszy raz jej użyłem, pomimo, że mam ją od ponad roku, ale kupiłem koledze kolumny Fyne Audio F500 i tak zagrały słabo po wyjęciu z pudełka, że aż mi słabo się zrobiło. Cóż przez przypadek, przeglądając jakie cd mogę jeszcze zapuścić, przypomniałem sobie o tej płytce, 25min szumów, pisków itp, wkładam zwykłe cd i szok, Fyne zaczęły grać, idąc dalej podłączyłem Gato i też 25min, wygrzewania i znowu zdecydowanie góra pasma się otworzyła, bas zyskał na kontroli. Wczoraj był u mnie sąsiad jak podłączałem Fyne na początku i też był zniesmaczony dźwiękiem. Dzisiaj rano pożyczyłem mu Fyne i był zaskoczony jak diametralnie zmieniło się granie kolumn. To tak na temat szybkiej oceny kolumn bez wygrzewania. Jutro Fyne idą do kolegi docelowego właściciela, i przynajmniej już mam samopoczucie, że graja tak jak oczekiwałem (a miałem kilka produktów Tannoy, a to przecież Ci sami konstruktorzy teraz w Fyne).

A płytka poniżej, której używałem.

AM cd.jpg

Gratuluje monitorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast pomimo że początkowo byłem nastawiony aby Gato 250s kupić po odsłuchu odpuściłem sobie. Jakoś to granie mi nie podeszło. 
Ale nie podeszło bo...? Wiadomo, że są różne gusta i warto napisać czemu. Bez tego to kompletnie bezwartościowy wpis tak więc, do dzieła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2020 o 12:32, muzaman napisał:

z czarnymi obwódkami też im ładnie ? 

 

94575655_10158143829454831_8293869499715682304_o.jpg

94615508_10158143835854831_1211780608309592064_o.jpg

prezentują się mega dobrze. 

W dniu 25.04.2020 o 22:02, hoobi napisał:

Ale nie podeszło bo...? Wiadomo, że są różne gusta i warto napisać czemu. Bez tego to kompletnie bezwartościowy wpis emoji846.png tak więc, do dzieła emoji846.png

nie podeszło bo jak dla mnie w odbiorze stosunkowo męczące to Gato, jakby coś je ograniczało. Myślałem że chodzi o dac/streamer dlatego podpięliśmy zewnętrzne źródło ale to na niewiele się zdało. Samo urządzenie prezentuje się super ale wygląd nie gra. Kilka wzmacniaczy w ostatnim czasie odsłuchałem przy czym zaznaczę że nie chciałem się bawić w oddzielne klocki mam tu na myśli wzmacniacz+dac+streamer. Przyznam że przykładowo taki NAD C388 z modułem BluOS2 zagrał dużo lepiej ale to tylko moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hfc.com.pl/test/4179,gato-audio-fm-15.html

34 minuty temu, maciekplacek napisał:

nie podeszło bo jak dla mnie w odbiorze stosunkowo męczące to Gato, jakby coś je ograniczało. Myślałem że chodzi o dac/streamer dlatego podpięliśmy zewnętrzne źródło ale to na niewiele się zdało. Samo urządzenie prezentuje się super ale wygląd nie gra. Kilka wzmacniaczy w ostatnim czasie odsłuchałem przy czym zaznaczę że nie chciałem się bawić w oddzielne klocki mam tu na myśli wzmacniacz+dac+streamer. Przyznam że przykładowo taki NAD C388 z modułem BluOS2 zagrał dużo lepiej ale to tylko moje zdanie. 

Ile godzin grało? Czy było prosto z pudła świeże?
Oczywiście nie każdemu podchodzi charakter danego wzmacniacza. Musisz szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie podeszło bo jak dla mnie w odbiorze stosunkowo męczące to Gato, jakby coś je ograniczało. Myślałem że chodzi o dac/streamer dlatego podpięliśmy zewnętrzne źródło ale to na niewiele się zdało. Samo urządzenie prezentuje się super ale wygląd nie gra. Kilka wzmacniaczy w ostatnim czasie odsłuchałem przy czym zaznaczę że nie chciałem się bawić w oddzielne klocki mam tu na myśli wzmacniacz+dac+streamer. Przyznam że przykładowo taki NAD C388 z modułem BluOS2 zagrał dużo lepiej ale to tylko moje zdanie. 
Z jakimi kolumnami? Męczące w jakim sensie, ostre wysokie, mulący bas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, hoobi napisał:
2 godziny temu, maciekplacek napisał:
nie podeszło bo jak dla mnie w odbiorze stosunkowo męczące to Gato, jakby coś je ograniczało. Myślałem że chodzi o dac/streamer dlatego podpięliśmy zewnętrzne źródło ale to na niewiele się zdało. Samo urządzenie prezentuje się super ale wygląd nie gra. Kilka wzmacniaczy w ostatnim czasie odsłuchałem przy czym zaznaczę że nie chciałem się bawić w oddzielne klocki mam tu na myśli wzmacniacz+dac+streamer. Przyznam że przykładowo taki NAD C388 z modułem BluOS2 zagrał dużo lepiej ale to tylko moje zdanie. 

Pokaż więcej  

Z jakimi kolumnami? Męczące w jakim sensie, ostre wysokie, mulący bas?

stosunkowo mało dynamiki w tym graniu było i tyle. Nawet sprzedawca nie był zachwycony, zaraz później podpiął Naim uniti star i było lepiej, dużo lepiej ale cały czasz bez szału. Potwierdzam że sprzęt nie był wygrzany i może dlatego tak to grało.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciekplacek napisał:

stosunkowo mało dynamiki w tym graniu było i tyle. Nawet sprzedawca nie był zachwycony, zaraz później podpiął Naim uniti star i było lepiej, dużo lepiej ale cały czasz bez szału.

No i się wyjaśniło ? czyli tak na prawdę kompletnie jak dla mnie nie sprawdziłeś tego wzmaka ? . Sprzedawca zaraz podpiął Naima czyli nawet nie miałeś go u siebie aby dobrze wygrzać, tak? ? Wygląda na to, że nie był wygrzany ? . Mam 400S i jakoś dynamiki mi nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muzaman napisał:

No i się wyjaśniło ? czyli tak na prawdę kompletnie jak dla mnie nie sprawdziłeś tego wzmaka ? . Sprzedawca zaraz podpiął Naima czyli nawet nie miałeś go u siebie aby dobrze wygrzać, tak? ? Wygląda na to, że nie był wygrzany ? . Mam 400S i jakoś dynamiki mi nie brakuje.

Nie miałem go w domu i nie mogłem go dłużej posłuchać ponieważ nie był dostępny od ręki. Zresztą pod koniec roku niewiele było dostawców, trochę to się zmieniło po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciekplacek napisał:

Nie miałem go w domu i nie mogłem go dłużej posłuchać ponieważ nie był dostępny od ręki. Zresztą pod koniec roku niewiele było dostawców, trochę to się zmieniło po nowym roku.

Wiec bardzo zdziwiła mnie Twoja pierwsza wypowiedź, że granie męczące a następnie, że brak dynamiki. Myślałem, że ok może nie podszedł charakter grania, bo gra po cieplejszej stronie i nie każdy tak lubi. Natomiast no nie zgadzam się z Twoją opinią o męczącym graniu i braku dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciekplacek napisał:

Tak czy inaczej Duńczycy robią fajny sprzęt 

? Ja nie kupiłbym wzmacniacza z brakiem dynamiki i męczącego ? Tym bardziej, że ja swój kupowałem jeszcze przed wielką zmianą jaką Gato dokonało pozbywając się dystrybucji i obcięciu cen. No w tamtym czasie dając grubo ponad 20K za wzmacniacz to wymagałem już jakiegoś poziomu grania ? a odsłuchiwałem w przedziale od 20 do 30K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.