Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Panie/Panowie, posiadacze wzmacniaczy Gato, czy słyszycie różnicę w odbiorze dźwięku po pewnym czasie/godzina, może trochę mniej od włączenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
Tak. Po pewnym czasie od włączenia poprawia się dźwięk.

U mnie jest podobnie. A nawet - zdecydowanie się poprawia.
Myślałem, że mam zwidy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, adamnl napisał:


U mnie jest podobnie. A nawet - zdecydowanie się poprawia.
Myślałem, że mam zwidyemoji4.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

AMP 150 i PWR 222 posiadają funkcję HEAT, czyli "dopalacz rogrzewania" elektroniki, oraz opcję wskaźników pokazujące poziom nagrzania. Po 15- 20 minutach wzmacniacze osiągają optymalną temperaturę

Nie wiem czy w DIA zastosiwano również ten patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
 
AMP 150 i PWR 222 posiadają funkcję HEAT, czyli "dopalacz rogrzewania" elektroniki, oraz opcję wskaźników pokazujące poziom nagrzania. Po 15- 20 minutach wzmacniacze osiągają optymalną temperaturę
Nie wiem czy w DIA zastosiwano również ten patent

Może kolega Muzaman niech się wypowie, czy w Dia coś takiego/podobnego siedzi.

W moim przypadku/zwidy chodzi może o adaptację słuchu/mózgu?
Może mój mózg potrzebuje czasu/rozgrzanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamnl napisał:


U mnie jest podobnie. A nawet - zdecydowanie się poprawia.
Myślałem, że mam zwidyemoji4.png

Każde urządzenie audio się tak zachowuje ? Zwyczajna stabilizacja termiczna układów.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, rafa napisał:

Każde urządzenie audio się tak zachowuje ? Zwyczajna stabilizacja termiczna układów.

 

Dlatego w AMP 150 jest funkcja HEAT uaktywniana ręcznie, a w AMP 150AE i w PWR 222 uruchamia się automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 15:41, muzaman napisał:

Trochę nie popisał się w recenzji. Wycena według niego DACa to jakaś pomyłka. Być może zrobił tą recenzję od niechcenia. Jeśli on ten DAC wycenia na 2000-2500 PLN to w moich oczach stracił jako recenzent.  

Nie widziałem recenzji, w której Ludwig H. By się popisał. Każdy zestaw audio jest wybitny cenowo i każdy zostaje na stałe u niego. Więc te bzdury, które wypisuje nie mają żadnego umocowania w realnej rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamnl napisał:


Może kolega Muzaman niech się wypowie, czy w Dia coś takiego/podobnego siedzi.

W moim przypadku/zwidyemoji4.png chodzi może o adaptację słuchu/mózgu?
Może mój mózg potrzebuje czasu/rozgrzanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W DIA takie coś jak HEAT nie ma ? ale wystarczy dać z 30 minutek aby obwody dostały temperatury i poprawia się ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, muzaman napisał:

W DIA takie coś jak HEAT nie ma ? ale wystarczy dać z 30 minutek aby obwody dostały temperatury i poprawia się ? 
 

No to aż prosi się, żeby blaty w szafce na sprzęt były z jednopalnikowych płyt ceramicznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 09:18, peciol napisał:

Panowie , właściciele wzmacniaczy z NPM. Łączycie się kablem ethernet od razu po wpięciu do Gato? z anteną nie ma problemu.

Problem rozwiązany. To info dla tych którzy mogą mieć problem z NPM po kablu. U mnie winny kabel.  Kabel musi mieć oznaczenie min UTP-skrętka nieekranowana lub lepszy

FTP -skrętka całościowa ekranowana, STP -skrętka całościowo ekranowana folią, a do tego ekranowane są jeszcze poszczególne pary przewodów: wykorzystywana głównie w przemyśle, chroniąca przed szkodliwym wpływem elektromagnetycznym.

100 Mhz lub więcej 250 Mhz, 500 Mhz ,

cat 5e -10/100Mb/s  lub więcej

cat  6 - 100/1000Mb/s,

cat 6A- 10Gb/s

U mnie nie było podanych Hz więc może tu był pies pogrzebany.

Edytowane przez peciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 19:09, shureido napisał:

odpuść słowo dealer i użyj słowo sklep, który ma w swojej ofercie Gato, niekoniecznie na półce 

np. kup w tej chwili co masz planach czyli  AMP 150 AE + FM 30 w Audio-On

i co udało się ? ? 

Zostaliśmy wywołani do tablicy więc może podamy kilka faktów czytając te komentarze..., pod spodem dwa zdjęcia ukazujące aktualny stan produktów Gato i odpowiadając na pytanie czy od ręki da się kupić u nas AMP-150 + FM30 - TAK (można nawet kupić 2 AMP-150 od ręki ? . Wystarczy przecież zawsze napisać lub zadzwonić, po za tym nasze aukcje na allegro czy w naszym sklepie internetowym zawsze dotyczą tylko produktów które mamy na stanie, opcje w danej chwili nie dostępne są blokowane przed ewentualnym zakupem. 

Co nam daje zakup u dealera? Właśnie wyżej wspomniany odsłuch tudzież prezentacja w miejscu docelowym u klienta i zawsze istnieje możliwość lekkiej negocjacji cenowej (lekkiej z wiadomych względów już mocno obniżonej ceny :). Także serdecznie zapraszamy na odsłuchy do nas, na stanie zawsze utrzymujemy 3 wzmacniacze ( DIA-250S NPM, DIA-400S NPM i AMP-150) i kolumny FM-50, FM-30 i FM-15 tak aby była możliwość prezentacji produktów Gato, dodamy że prezentacji realnej a nie tylko pokazanie produktu na łamach swojego portfolio ? Pozdrawiamy serdecznie Grupę...

Gato wzmacniacze 2.jpg

Gato Kolumny 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dzisiejszych odsłuchów w salonie Q21. Kompletny system GATO, pozostaje tylko wybór modelu kolumn. 
Serdecznie zapraszany na indywidualne prezentacje.

gato_q21_01.jpg

gato_q21_08.jpg

gato_q21_05.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jeżeli ktoś szuka wzmacniacza do kolumn Gato Fm-15, (zapewne do Gato Fm-30 również) polecam Leema Tucana II, tylko ważne wzmacniacz wymaga dobrego źródła dźwięku, ze słabej jakości np Dac-em zagra przeciętnie. Ostatnio miałem okazję posłuchać i posiadać kilka wzmacniaczy: Naim Nait XS, Dayens Ecstasy III, Musical Fidelity m6si i Leema Tucana II i to co zaprezentowała Leema było dla mnie jak na razie idealnym połączeniem "poezją dźwięku". Wszystkie z wymienionych wzmacniaczy są już sprzętami z średniej półki, ale biorąc całokształt i synergię z tymi monitorami  (FM-15), a z wyżej wymienionymi wzmacniaczami Leema, w moim przypadku zagrała rewelacyjnie. Na żadnym wzmacniaczu nie udało mi się osiągnąć za jednym razem i super wybarwienia jak i przejrzystości brzmienia, oraz dynamiki. Jedymie pod względem układu sceny i głębi bardziej mi się podobał M6si, ale pozostałe elementy to zdecydowanie przewaga Leemy.  Ważne jest tka jak napisałem na początku, dobrej jakości źródło dźwięku. Kable IC i głośnikowe Luna Gris. Słuchałem na Dac-u zlampizowanym opartym o przetwornik PCM1794 z konwersją aktywną na dwóch lampach ECC88 (obecnie mam Telefunkeny - DAC jest wykonany przez kolegę z forum o niku Seyv) jak i na IFI iDSD micro. Niestety ifi w moim zestawie był wąskim gardłem i nie pozwalał żadnemu z wzmacniaczy rozwinąć skrzydeł, ale najbardziej to było słyszalne właśnie na Tucanie. To co potrafią zaprezentować Gato FM-15 to jest klasa jeżeli da się im odpowiednie towarzystwo. Zapewne może być jeszcze lepiej, ale na razie bastuję. Nie słuchałem jeszcze niestety żadnego wzmacniacza Gato. Kiedyś może to nadrobię. Więc jeżeli ktoś szuka wzmacniacza do Gato, to z wyżej wymienionych dla mnie nr 1 jest Leema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RobG1974 napisał:

Tak jeżeli ktoś szuka wzmacniacza do kolumn Gato Fm-15, (zapewne do Gato Fm-30 również) polecam Leema Tucana II, tylko ważne wzmacniacz wymaga dobrego źródła dźwięku, ze słabej jakości np Dac-em zagra przeciętnie. Ostatnio miałem okazję posłuchać i posiadać kilka wzmacniaczy: Naim Nait XS, Dayens Ecstasy III, Musical Fidelity m6si i Leema Tucana II i to co zaprezentowała Leema było dla mnie jak na razie idealnym połączeniem "poezją dźwięku". Wszystkie z wymienionych wzmacniaczy są już sprzętami z średniej półki, ale biorąc całokształt i synergię z tymi monitorami  (FM-15), a z wyżej wymienionymi wzmacniaczami Leema, w moim przypadku zagrała rewelacyjnie. Na żadnym wzmacniaczu nie udało mi się osiągnąć za jednym razem i super wybarwienia jak i przejrzystości brzmienia, oraz dynamiki. Jedymie pod względem układu sceny i głębi bardziej mi się podobał M6si, ale pozostałe elementy to zdecydowanie przewaga Leemy.  Ważne jest tka jak napisałem na początku, dobrej jakości źródło dźwięku. Kable IC i głośnikowe Luna Gris. Słuchałem na Dac-u zlampizowanym opartym o przetwornik PCM1794 z konwersją aktywną na dwóch lampach ECC88 (obecnie mam Telefunkeny - DAC jest wykonany przez kolegę z forum o niku Seyv) jak i na IFI iDSD micro. Niestety ifi w moim zestawie był wąskim gardłem i nie pozwalał żadnemu z wzmacniaczy rozwinąć skrzydeł, ale najbardziej to było słyszalne właśnie na Tucanie. To co potrafią zaprezentować Gato FM-15 to jest klasa jeżeli da się im odpowiednie towarzystwo. Zapewne może być jeszcze lepiej, ale na razie bastuję. Nie słuchałem jeszcze niestety żadnego wzmacniacza Gato. Kiedyś może to nadrobię. Więc jeżeli ktoś szuka wzmacniacza do Gato, to z wyżej wymienionych dla mnie nr 1 jest Leema.

Ja mam Gato wzmak z FM-15 i jest poezja. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, muzaman napisał:

Ja mam Gato wzmak z FM-15 i jest poezja. Polecam.

Potwierdzam, synergia w rodzinie Gato jest trudna do pobicia

Z całym szacunkiem dla Leema Tucana II gtała u mnie z GamuT'ami, było ok

Ale gdy LT II została zastąpiona Gato to była inna liga

Kilka tygodni później FM 50 zastąpiły GamuT'y i to było to co chciałem usłyszeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
11 godzin temu, Marek K. napisał:

Proszę o kontakt osoby, która jest w posiadaniu od dłuższego czasu wzmacniacza Gato int400s. Mam pytania dotyczące awaryjności lub bezawaryjności.

 

Od dłuższego czasu czyli od ilu masz na myśli? Posiadam DIA-400S prawie 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muzaman napisał:

Od dłuższego czasu czyli od ilu masz na myśli? Posiadam DIA-400S prawie 2 lata.

Nie wiem co mi siedziało w głowie, cały czas myślałem, że masz 250 tkę.

Nie miałeś nigdy problemów z tym wzmacniaczem? Tzn. z DAC z połączeniem itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś miał okazję posłuchać końcówki mocy DPA-4004 ? Od kilku tygodni gra u mnie pięknie rodzinka Gato:

  • monitory FM-15
  • przedwzmacniacz + DAC PRD-3S
  • integra AML-150 pełniąca rolę końcówki mocy (włączona funkcja Direct)

AMP-150 wystawiony na sprzedaż ponieważ myślę o końcówce DPA-4004. Ale zastanawiam się, czy DPA-4004 gra równie fajnie jak AMP150 - analogowo, dość ciepło, po prostu przyjemnie. Ktoś, coś?

Edytowane przez kriskris22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, kriskris22 napisał:

Czy ktoś miał okazję posłuchać końcówki mocy DPA-4004 ? Od kilku tygodni gra u mnie pięknie rodzinka Gato:

  • monitory FM-15
  • przedwzmacniacz + DAC PRD-3S
  • integra AML-150 pełniąca rolę końcówki mocy (włączona funkcja Direct)

AMP-150 wystawiony na sprzedaż ponieważ myślę o końcówce DPA-4004. Ale zastanawiam się, czy DPA-4004 gra równie fajnie jak AMP150 - analogowo, dość ciepło, po prostu przyjemnie. Ktoś, coś?

Zamieniłem AMP-150 na PRD-3S + 2 x PWR-222 więc ta opcja jest do omówienia precyzyjniej, te same pomieszczenie

PRD-3S + DPA-4004 odsłuchiwałem w salonie, brzmiało bardzo fajnie ale bezpośrednio w tych samych warunkach akustycznych nie porównywałem z amplifikacją tradycyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak jest z tym Gato AMP150 tzn. z tym heat (podgrzewaniem) bo w starszej wersji można było manualnie sobie to włączyć a tu jest z automatu. Myślicie, że to na dłuższą mete się sprawdzi. Z doświadczenia wiem, że tam gdzie jest „grzałka” niedługo się skończy.

Więcej info powinno być na temat 400s np. bo podobno kuleje troche z softwarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Marek K. napisał:

A powiedzcie mi jak jest z tym Gato AMP150 tzn. z tym heat (podgrzewaniem) bo w starszej wersji można było manualnie sobie to włączyć a tu jest z automatu. Myślicie, że to na dłuższą mete się sprawdzi. Z doświadczenia wiem, że tam gdzie jest „grzałka” niedługo się skończy.

Więcej info powinno być na temat 400s np. bo podobno kuleje troche z softwarem

Co myślicie...

Podobno...

Podsumowując, nie wiadomo co myśleć o podobnych pytaniach

A konkretnie, wrzuć linki dot.kulejącego software

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.