Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, Ziarutek napisał:

Tak to wygląda:

Screenshot_20201129-104102_Roon.jpg

Dzięki za skrinszota 

Czyli nagranie jest w formacie flac, a warstwa mqa, a zapis z equalizera jak to nazwali antypicownicy walczący ze ściemą jaką wciska Meridian jest nakładką na nagraniu w formacie zwykłego flac'a 16/44,1

Skrinszot informuje, że warstwa tuningująca materiał źródłowy może ( pojęcie kluczowe "może") mieć gęstość 24/96

Ale należy pamiętać, że cały czas dotyczy to tylko warstwy "podbijającej" brzmienie czyli taki loudness

A unfold masteringu mqa odbywa się na trzech poziomach jak to w bardzo ogólnym schemacie przedstawił Meridian

https://www.mqa.co.uk/how-it-works

Można kontynować dalej temat kolejnych poziomów unfold'u

Ale jeżeli chcesz odtwarzać materiał audio w realnym hi res to z Qobuz albo plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym celem mqa było zmniejszenie objętości pliku przesyłanego strumieniowo. Plik mqa jest sporo mniejszy od takiego samego flac. A to miało poprawić szybkość działania aplikacji prze założeniu nie popsucia jakości.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, RobG1974 napisał:

Głównym celem mqa było zmniejszenie objętości pliku przesyłanego strumieniowo. Plik mqa jest sporo mniejszy od takiego samego flac. A to miało poprawić szybkość działania aplikacji prze założeniu nie popsucia jakości.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

No i z bezstratnego pliku flac, zrobili stratny ale odpicowany mqa

Teraz, shureido napisał:

No i z bezstratnego pliku flac, zrobili stratny ale odpicowany mqa 

A celem samym w sobie było stworzenie produktu generującego zyski ze sprzedaży licencji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello

Czytałem, czytałem i w końcu zakupiłem ?

Melduje się na forum jako świeżo upieczony właściciel DIA-400S NPM oraz pary FM-15.

Mam je od weekendu i póki co przeżyłem minimalny zawód, bo dźwięk jest troszkę zbyt wycofany jak dla mnie.

Natomiast dopiero ustawiam sobie wszystko, testuję i sprzęt się jeszcze wygrzewa.

Mam nadzieję, że końcowo nie zawiodę się na wyborze zestawu.

 

PS. Jakich używacie kabli do gato, które według Was się sprawdzają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Piterss napisał:

Hello

Czytałem, czytałem i w końcu zakupiłem ?

Melduje się na forum jako świeżo upieczony właściciel DIA-400S NPM oraz pary FM-15.

Mam je od weekendu i póki co przeżyłem minimalny zawód, bo dźwięk jest troszkę zbyt wycofany jak dla mnie.

Natomiast dopiero ustawiam sobie wszystko, testuję i sprzęt się jeszcze wygrzewa.

Mam nadzieję, że końcowo nie zawiodę się na wyborze zestawu.

 

PS. Jakich używacie kabli do gato, które według Was się sprawdzają ?

co rozumiesz pod pojęciem "wycofany dźwięk " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, grzegorz napisał:

Na jakim poziomie masz ustawione wzmocnienie? Jak dla mnie te głośniki zaczynały grać dopiero od około 20, tyle że ja miałem 250S.

na poziomie 20 ? ?

z jakimi głośnikami, jaka powierzchnia pomieszczenia ?

Edytowane przez shureido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, grzegorz napisał:

Z FM-15 właśnie - a co, nie dochodzisz do 20 na swoim? Przypominam, że tam jest max 100 ? 

przecież wiem ☺️

dlatego dziwi mnie "20" i stąd pytanie o metraż pomieszczenia w którym to grało

mam od piątku 250S NPM / FM 15 i w 24 metrach na 20stce wypełnienie dźwiękiem po sufit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
31 minut temu, Gambetti napisał:

Cześć,

Zastanawiam się nad zestawieniem Moona Ace z FM-15. Ma szansę fajnie zagrać klasyke / jazz w ok 20 m2?

w 20 stu metrach FM 15 czują się swobodnie, nawet bardzo swobodnie w towarzystwie DIA 250 

Dla FM 15 rekomendowana moc wzmacniacza/nominalna moc wejściowa 50 - 200 W 

producent deklaruje dla Ace przy obciążeniu 4 Ohm moc 109 W, pozostaje kwestia wydajności prądowej, jaki jest pobór mocy Ace ?

Edytowane przez shureido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, shureido napisał:

w 20 stu metrach FM 15 czują się swobodnie, nawet bardzo swobodnie w towarzystwie DIA 250 

Dla FM 15 rekomendowana moc wzmacniacza/nominalna moc wejściowa 50 - 200 W 

producent deklaruje dla Ace przy obciążeniu 4 Ohm moc 109 W, pozostaje kwestia wydajności prądowej, jaki jest pobór mocy Ace ?

Pobór mocy wynosi 44W/1h pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Gambetti napisał:

Pobór mocy wynosi 44W/1h pracy.

ok, tak czy inaczej nie ma lepszej metody sprawdzenia jak odbierzesz muzykę z zestawu jak podłączyć FM 15 w pokoju

czyli wypożycz/kup, będziesz zadowolony zostawisz i odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend bylem na szybkich „wystepach goscinnych” z moim dia250 u sasiada. Gato podpielismy pod Kef reference 5, wielkie glosniki 3way, 6przetwornikow. Bylem w szoku co moje malenstwo z nimi zrobilo. Przy 40 bardzo glosno, 50 przestawialo wkłady szybowe. Jak by tylko chciał, to by je w powietrze wysadził. Do tego pokazał taką ilość basu, że ja nie wiem jak można wiecej, a podobno dia250 ma mniej basu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, LOBO_M napisał:

Ja w weekend bylem na szybkich „wystepach goscinnych” z moim dia250 u sasiada. Gato podpielismy pod Kef reference 5, wielkie glosniki 3way, 6przetwornikow. Bylem w szoku co moje malenstwo z nimi zrobilo. Przy 40 bardzo glosno, 50 przestawialo wkłady szybowe. Jak by tylko chciał, to by je w powietrze wysadził. Do tego pokazał taką ilość basu, że ja nie wiem jak można wiecej, a podobno dia250 ma mniej basu:-)

? nie porównuj Kociaka do Księżyca, Ty przyniosłeś 500W/4 Ohm

pisałem wcześniej, że DIA 250 w 24m2  i 20 stce na displeju, FM 15 wypełniły dźwiękiem pomieszczenie kompletnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz byla zupelnie nie w zwiazku z wasza dyskusja. Tak po prostu napisalem;-) 

ja teraz u siebie w oczekiwaniu gram na malych popierdolkach kef C10 ktore kiedys robily za monitory w kinie domowym i salon 50m2 tez sa wstanie naglosnic, ale nie o to chodzi.

Ja mam wrazenie ze gato z każdych kolumn potrafi wyciagnac wiecej niz fabryka dala, jakosc muzyki w moich starych bmn bardzo ulegla poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, LOBO_M napisał:

Moja wypowiedz byla zupelnie nie w zwiazku z wasza dyskusja. Tak po prostu napisalem;-) 

ja teraz u siebie w oczekiwaniu gram na malych popierdolkach kef C10 ktore kiedys robily za monitory w kinie domowym i salon 50m2 tez sa wstanie naglosnic, ale nie o to chodzi.

ok ale to jest wykładnią do tego co potrafią FM 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te male kefy to chyba 500zl nowe kosztowaly, wiec to slaba wykladnia dla FM15. NIemniej dla mnie ich granie z gato jest wykładnią dla Marantz, bo wczesniej na wyjaDy sluzbowe bralem je ze soba wlasnie z marantzami. Teraz graja duzo lepiej, duzo bardziej muzykalnie, czysciej. Jasne ze to niski poziom vs. Kolumny za xxxxPLN, mimo tego to pokazuje jaka robote robi gato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, LOBO_M napisał:

Te male kefy to chyba 500zl nowe kosztowaly, wiec to slaba wykladnia dla FM15. NIemniej dla mnie ich granie z gato jest wykładnią dla Marantz, bo wczesniej na wyjaDy sluzbowe bralem je ze soba wlasnie z marantzami. Teraz graja duzo lepiej, duzo bardziej muzykalnie, czysciej. Jasne ze to niski poziom vs. Kolumny za xxxxPLN, mimo tego to pokazuje jaka robote robi gato.

kolega pytał czy FM 15 dadzą radę w 20m2, 

FM 15 w 20m2 czują się swobodnie i bez ograniczeń, tylko czy Ace jest wystarczający żeby FM 15 pokazały swoje możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wypozyczyc dwa. Ace to klasa AB i to nie grzeszaca wydajnoscia pradowa, wiec trzeba miec to na uwadze. 
ze wzmacniaczem jest jak z silnikiem w aucie, zawsze lepiej miec nadmiar mocy, bo nigdy nie wiesz kiedy bedziesz jej potrzebowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, LOBO_M napisał:

Najlepiej wypozyczyc dwa. Ace to klasa AB i to nie grzeszaca wydajnoscia pradowa, wiec trzeba miec to na uwadze. 
ze wzmacniaczem jest jak z silnikiem w aucie, zawsze lepiej miec nadmiar mocy, bo nigdy nie wiesz kiedy bedziesz jej potrzebowal.

odniosłem wrażenie, że Gambetti jest posiadaczem Moon Ace ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, shureido napisał:

odniosłem wrażenie, że Gambetti jest posiadaczem Moon Ace ?...

Tak, jestem mega zadowolony z charakterystyki Moona. Bazowym, bezpiecznym wyborem jest Opera Seconda. Natomiast chcę jeszcze trochę poszukać przed ostateczną decyzją, bo może znajdę coś nieoczywistego, co mnie zauroczy.

Edytowane przez Gambetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Gambetti napisał:

Tak, jestem mega zadowolony z charakterystyki Moona. Bazowym, bezpiecznym wyborem jest Opera Seconda. Natomiast chcę jeszcze trochę poszukać przed ostateczną decyzją, bo może znajdę coś nieoczywistego, co mnie zauroczy.

Opera jest specyficznie brzmiącą kolumną i ja nie nazwałbym OS uniwersalnie grającymi głośnikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shureido napisał:

Opera jest specyficznie brzmiącą kolumną i ja nie nazwałbym OS uniwersalnie grającymi głośnikami ?

No właśnie, jestem ciekawy Twojej opinii na temat brzmienia OS. Dla mnie to kwintesencja ciepłej neutralności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piterss napisał:

Hello

Czytałem, czytałem i w końcu zakupiłem ?

Melduje się na forum jako świeżo upieczony właściciel DIA-400S NPM oraz pary FM-15.

Mam je od weekendu i póki co przeżyłem minimalny zawód, bo dźwięk jest troszkę zbyt wycofany jak dla mnie.

Natomiast dopiero ustawiam sobie wszystko, testuję i sprzęt się jeszcze wygrzewa.

Mam nadzieję, że końcowo nie zawiodę się na wyborze zestawu.

 

PS. Jakich używacie kabli do gato, które według Was się sprawdzają ?

Polecam Vermouth Rhapsody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, Daniel0115 napisał:

Polecam Vermouth Rhapsody...

czy Kolega zechciałby podzielić się wiedzą i przytoczyć garść argumentów dlaczego akurat te indonezyjskie egzotyki zaproponował do skandynawskich Gato ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gambetti napisał:

No właśnie, jestem ciekawy Twojej opinii na temat brzmienia OS. Dla mnie to kwintesencja ciepłej neutralności...

Opera Seconda SE to neutralnie grajace kolumny, lekko faworyzuja pierwszy plan(graja lekko do przodu) sa przjerzyste, nawet bym powiedzial lekko jasne(wysokie tony sa rozdzielcze), pokazuja duzo detalu i napewno nie sa to cieple kolumny, bardzo lubia sie ze wzmacniaczami ktore graja mocno barwami, kolorowo z gesta nasyconą tonalnie srednica - wtedy pokazuja co potrafia. Sa strojone w fabryce pod produkty Unisona Research, lampy i hybrydy(ktore maja te barwy ?). One pokazuja dokladnie to co daje im wzmacniacz, a wczesniej zrodlo. Bas maja sprezysty lekko poluzowany i potafia zejsc bardzo nisko z basem do piekiel. Maja neutralna nawet lekko zimna srednice, przez co bardzo srednio graja z neutralnymi i suchymi wzmacniaczami(suchotnikami). Buduja wspaniala holografie 3d (oczywiscie jak dostana wczesniej dobry sygnal ze wzmaka i zrodla) U mnie najlepiej graly z lampami, hybrydami(Circle Labs, Unison) i oczywiscie z Gato. Znam te paczki jak wlasna reke ?

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.