Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gambetti napisał:

No właśnie, jestem ciekawy Twojej opinii na temat brzmienia OS. Dla mnie to kwintesencja ciepłej neutralności...

Ps z Gato amp-150 mi zagraly rewelacyjnie a z Gato pwr-222 teraz no coz...czuc pewne ich ograniczenia ?

5 godzin temu, Gambetti napisał:

 

 ?

5 godzin temu, Gambetti napisał:

 

?

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shureido napisał:

czy Kolega zechciałby podzielić się wiedzą i przytoczyć garść argumentów dlaczego akurat te indonezyjskie egzotyki zaproponował do skandynawskich Gato ? ?

Z moich osobistych odczuć jakie doznałem podczas testów kabli ( Vermouth Rapsody, Vermouth Symphony, Tellurium Black II) najlepiej wypad właśnie Rapsody który pokazał lepsza przestrzeń oraz detaliczność. Mocno zastanawiałem się nad wyborem Rapsody a Symphony które zagrały trochę mniej góra oraz bardziej dociążonym dźwiękiem... Kabelki Vermouth zaproponowano mi w salonie w którym kupowałem Gato i piwem szczerze ze w tej cenie na prawdę ciężko kupić tak dobre kabelki... Chciałbym zaznaczyć ze są to moje odczucia...
A czy ktoś z szanownego grona miał może styczność z firma Vermouth ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, Daniel0115 napisał:

Z moich osobistych odczuć jakie doznałem podczas testów kabli ( Vermouth Rapsody, Vermouth Symphony, Tellurium Black II) najlepiej wypad właśnie Rapsody który pokazał lepsza przestrzeń oraz detaliczność. Mocno zastanawiałem się nad wyborem Rapsody a Symphony które zagrały trochę mniej góra oraz bardziej dociążonym dźwiękiem... Kabelki Vermouth zaproponowano mi w salonie w którym kupowałem Gato i piwem szczerze ze w tej cenie na prawdę ciężko kupić tak dobre kabelki... Chciałbym zaznaczyć ze są to moje odczucia...
A czy ktoś z szanownego grona miał może styczność z firma Vermouth ?

próbowałeś je ze swoim zestawem w domu czy w Audio On ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Daniel0115 napisał:

Vermouth Rapsody w porównaniu z dwoma innymi kablami...

Pytałem czy wzmacniacz Gato wprowadził ożywienie i dodał blasku do dźwięku płynącego z Twoich kolumn ?

Edytowane przez shureido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni,

czy ma ktoś doświadczenie z PRD-3S z modułem odtwarzacza sieciowego NPM? Jak wygląda, a właściwie brzmi, w porównaniu z zewnętrznymi streamerami o podobnym budżecie? Mam PRD-3S, upgrade do NPM to koszt około 3tyś PLN. Pytanie czy iść w upgrade czy jednak coś na zewnątrz. 

PRD-3S gra z AMP-150 jako końcówka mocy i monitorami Gato FM-15. Ale nie wykluczam, że za chwilę integra zostanie wymieniona na monobloki PWR-222.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kriskris22 napisał:

Szanowni,

czy ma ktoś doświadczenie z PRD-3S z modułem odtwarzacza sieciowego NPM? Jak wygląda, a właściwie brzmi, w porównaniu z zewnętrznymi streamerami o podobnym budżecie? Mam PRD-3S, upgrade do NPM to koszt około 3tyś PLN. Pytanie czy iść w upgrade czy jednak coś na zewnątrz. 

PRD-3S gra z AMP-150 jako końcówka mocy i monitorami Gato FM-15. Ale nie wykluczam, że za chwilę integra zostanie wymieniona na monobloki PWR-222.

Ja mam porownanie do prd-3s NPM do Lumin d2(plus sbooster). Jest to bardzo podobna sygnatura grania, dynamika, rownowaga tonalna podobna. Ida leb w leb. Przewaga Lumina to lepiej kontrolowany bas i nizej tez potrafij zejsc(ale to zasluga sboostera). Tak naprawde zeby poprawic mocno zauwazalnie dzwiek NPM to trzeba by wydac min. 20k na stremaro-dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kriskris22 napisał:

Szanowni,

czy ma ktoś doświadczenie z PRD-3S z modułem odtwarzacza sieciowego NPM? Jak wygląda, a właściwie brzmi, w porównaniu z zewnętrznymi streamerami o podobnym budżecie? Mam PRD-3S, upgrade do NPM to koszt około 3tyś PLN. Pytanie czy iść w upgrade czy jednak coś na zewnątrz. 

PRD-3S gra z AMP-150 jako końcówka mocy i monitorami Gato FM-15. Ale nie wykluczam, że za chwilę integra zostanie wymieniona na monobloki PWR-222.

Brzmienie npm to przede wszytskim przejrzystosc i rozdzilecznosc, otwarcie dzwieku, zupelny brak ocieplania. Podlaczalem tez Lampizator Amber 3 dac i sie okazalo ze jest za gesto , za ciemno, za bardzo dociarzylo dzwiek, zginela zupelnie przejrzystosc i otwartosc dzwieku. Amber 3 dac jest swietny ale nie do Gato, ktore samo w sobie ma nasycony na srednicy i dosc gesty dzwiek. Polaczenie go z gato - Wszystko sie skleilo w srednicy. Lampizator ma bardziej przejrzyste DACi ale ich jeszcze nie podlaczalem pod Gato pwr222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość adamnl

(Konto usunięte)
W dniu 23.12.2020 o 11:34, kriskris22 napisał:

Ale nie wykluczam, że za chwilę integra zostanie wymieniona na monobloki PWR-222.

Witaj.

Dokonałeś wymiany?

Podziel się proszę spostrzeżeniami.

 

Mam 250S NMP. Miałem okazję posłuchać dwie godzinki monobloków z pre. Z Ayonem CD. Za dwa tygodnie będę słuchać z moimi monitorami. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamnl napisał:

Witaj.

Dokonałeś wymiany?

Podziel się proszę spostrzeżeniami.

 

Mam 250S NMP. Miałem okazję posłuchać dwie godzinki monobloków z pre. Z Ayonem CD. Za dwa tygodnie będę słuchać z moimi monitorami. 

 

 

Od 3 tygodni gra zestaw pre prd3s, końcówka dpa-4004 i monitory fm15. Jednak brzmienie z amp150 w roli końcówki bardziej mi odpowiadało. Cieplejsze, bardziej analogowe, lepsza muzykalność, bardziej cieszyło moje uszy.

W poniedziałek odsyłam dpa-4004 do Danii i czekam na monobloki pwr222. Liczę na brzmienie amp150 ale w lepszym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
41 minut temu, kriskris22 napisał:

W poniedziałek odsyłam dpa-4004 do Danii i czekam na monobloki pwr222. Liczę na brzmienie amp150 ale w lepszym wydaniu.

Dziękuję za odpowiedź. 
Gdy już trochę posłuchasz, daj znać proszę jak brzmienie Twojego systemu i co się zmieniło.

Ja na dzisiaj byłbym za „subiektywny”. Gdy się „ostudzę” i posłucham na swoich monitorach, to podzielę się spostrzeżeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 15:57, kriskris22 napisał:

Liczę na brzmienie amp150 ale w lepszym wydaniu.

Nie licz na to. Kolega @Cybermike1 ma taki zestaw, na tych samych monoblokach. Miał również porównanie między AMP 150.  Sam pytałem co je różni a co ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marek K. napisał:

Nie licz na to. Kolega @Cybermike1 ma taki zestaw, na tych samych monoblokach. Miał również porównanie między AMP 150.  Sam pytałem co je różni a co ogranicza.

I co kolega @Cybermike1 na to? Bo nie napisałeś i ostatecznie nie wiem na co mam "nie liczyć". Na podobne brzmienie czy na lepsze wydanie tego brzmienia?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kriskris22 napisał:

I co kolega @Cybermike1 na to? Bo nie napisałeś i ostatecznie nie wiem na co mam "nie liczyć". Na podobne brzmienie czy na lepsze wydanie tego brzmienia?

Dzięki.

Spytaj go, dokładnie wytłumaczy o co chodzi. Nie chcę cytować czyjeść wypowiedzi. Ale z pewnością lepszej barwy niż z Amp 150 nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kriskris22 napisał:

I co kolega @Cybermike1 na to? Bo nie napisałeś i ostatecznie nie wiem na co mam "nie liczyć". Na podobne brzmienie czy na lepsze wydanie tego brzmienia?

Dzięki.

Jako ze zostalem wywolany do tablicy ? amp150 vs pwr222 to ta sama szkola dzwieku. Od razu slychac ze to gra gato(gladkosc, rownowaga tonalna, absolutny brak krzykliwosci, cieplota ale z detalem) Ale jest cos magicznego w dzwieku amp150 taka mega soczystosc  srednicy..tej soczystosci az takiej nie ma w pwr222, oczywiscie srednica jest dalej gesta z mega tkanka, jest tez duzo duzo lepsza rozdzielczosc, przejrzystosc, glebia dzwieku, cholografia 3d ale dzieje sie to kosztem barwy...prawdopodobnie nie da sie tej barwy uzyskac z az taka rozdzielczoscia. Cos za cos jak to w audio zazwyczaj bywa. Oczywiscie pwr222 jest w kazdym ale to w kazdym wzgledzie lepsza niz amp150 poza ta barwa. Po prostu amp150 gra jak rasowa lampa..jak dla mnie...natomiast w pwr222 wszystko bardzo dokladnie slychac od niskich poziomow dzwieku to jest ta przejrzystosc ktorej brakuje amp150. Jeszcze jedna sprawa pwr222 zaczynaja grac dopiero na dobrych kablach zasilajacych, tak samo jak prd 3sNPM. Dzwiek na standardowych zasilajacych kablach vs cos dobrego to jak dzien i noc(przewalilem juz tych kabli chyba z 15 szt zanim cos dobralem dobrego i PASUJACEGO w rozsadnych pieniadzach ?). Amp 150 gral juz w miare dobrze na seryjnych kablach. Podsumowujac: jak komus spodobal sie dzwiek amp150 to napewno podejdzie mu dzwiek pwr222.. 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cybermike1 napisał:

Jako ze zostalem wywolany do tablicy ? amp150 vs pwr222 to ta sama szkola dzwieku. Od razu slychac ze to gra gato(gladkosc, rownowaga tonalna, absolutny brak krzykliwosci, cieplota ale z detalem) Ale jest cos magicznego w dzwieku amp150 taka mega soczystosc  srednicy..tej soczystosci az takiej nie ma w pwr222, oczywiscie srednica jest dalej gesta z mega tkanka, jest tez duzo duzo lepsza rozdzielczosc, przejrzystosc, glebia dzwieku, cholografia 3d ale dzieje sie to kosztem barwy...prawdopodobnie nie da sie tej barwy uzyskac z az taka rozdzielczoscia. Cos za cos jak to w audio zazwyczaj bywa. Oczywiscie pwr222 jest w kazdym ale to w kazdym wzgledzie lepsza niz amp150 poza ta barwa. Po prostu amp150 gra jak rasowa lampa..jak dla mnie...natomiast w pwr222 wszystko bardzo dokladnie slychac od niskich poziomow dzwieku to jest ta przejrzystosc ktorej brakuje amp150. Jeszcze jedna sprawa pwr222 zaczynaja grac dopiero na dobrych kablach zasilajacych, tak samo jak prd 3sNPM. Dzwiek na standardowych zasilajacych kablach vs cos dobrego to jak dzien i noc(przewalilem juz tych kabli chyba z 15 szt zanim cos dobralem dobrego i PASUJACEGO w rozsadnych pieniadzach ?). Amp 150 gral juz w miare dobrze na seryjnych kablach. Podsumowujac: jak komus spodobal sie dzwiek amp150 to napewno podejdzie mu dzwiek pwr222.. 

Dzięki, solidna porcja informacji. PWR powinno dolecieć w okolicach weekendu więc ostatecznie i tak ocenią moje uszy. Gdybyś się podzielił info o kablach zasilających, które ostatecznie wybrałeś, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kriskris22 napisał:

Dzięki, solidna porcja informacji. PWR powinno dolecieć w okolicach weekendu więc ostatecznie i tak ocenią moje uszy. Gdybyś się podzielił info o kablach zasilających, które ostatecznie wybrałeś, byłbym wdzięczny.

U mnie pwr222 gra na elac vela 407. Czy takie polaczenie kabli bedzie dobre z innymi kolumnami nie jestem pewien bo kazda kolumna gra inaczej.

Finalnie stanelo na:

2 x Furutech FP-S35TC na wtykach  FI-28R / FI-E38R do Prd 3sNpm i do zrodla(Lumin d2)

2 x furutech 3TS762 na wtykach FI-28R / FI-E38R do mono

Ogolnie lepszy kablem jest s35tc. Ma wiecej detalu, szczegolow, lepsza kontrole basu, ladniejsza barwniejsza i bardziej wyrazna srednice niz 762 i logika by wskazywala ze powninen grac tez na monoblokach...ale tak nie jest tzn na mono pokazal swoja przewage jesli chodzi o te powyzsze cechy , jednak odchudzil bas i to dosc sporo, dzwiek byl za lekki. Natomiast na zrodle i pre z kolej on ten bas zajebiscie kontroluje, nadaje mu barwy dynamiki, konturu. 762 z koleji jest w calym pasmie rowny ma sporo basu takiego poluzowanego a z koleji s35 tc go wlasnie skontrolowal. 762 nie ma tak barwnej srednicy jest neutralny barwowo. S35tc lekko faworyzuje srednice i jest bardziej rozdzielczy i bardziej wyrafinowany niz 762, bardzo ladnie otwiera gore porzadkuje scene dodaje jej glebokosci

Pewnie mozna lepiej z kablami a tym bardziej wtyczkami..ale napewno tez sporo drozej, gdzies w pewnym momencie trzeba sobie powiedziec stop i zaczac sluchac muzyki.

Podczas tych odsluchow zauwazylem ze dzwiek kabla to: 50 procent sam kabel a 50 procent wtyczka. 

Te kable inaczej graja na innych wtyczkach Furutecha, moje to byly wersje Rodowane dosc podstawowe sa jeszcze dwie wyzsze rodowane. I sa 3 serie bodajze na zlocie. Zloto jeszcze bardziej ociepla kosztem detalu, dopala nizsza srednica. Rod pokazuje wiecej detalu, rozswietla, nablyszcza wyzsza srednicee i gra z minimalna dawka klinicznosci. Ale jak wiadomo gato samo w sobie gra juz bardzo cieplo. Furutechy same w sobie graja barwnie wiec zloto to juz przesada wg mnie(mowie to na podstawie tego seta z elacami vela) 762 gra neutalnym dziwkiem nic nie podgrzewa nic nie ochladza ze wszystkich furutechow ktore slyszalem i dlatego mysle ze to dobre dobre polaczenie do pwr222, ktore samo w sobie gra gesto i kolorowo

 

 

 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kriskris22 napisał:

Dzięki, solidna porcja informacji. PWR powinno dolecieć w okolicach weekendu więc ostatecznie i tak ocenią moje uszy. Gdybyś się podzielił info o kablach zasilających, które ostatecznie wybrałeś, byłbym wdzięczny.

To daj znac jakie sa twoje spostrzezenia jak graja pwr222  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cybermike1 napisał:

U mnie pwr222 gra na elac vela 407. Czy takie polaczenie kabli bedzie dobre z innymi kolumnami nie jestem pewien bo kazda kolumna gra inaczej.

Finalnie stanelo na:

2 x Furutech FP-S35TC na wtykach  FI-28R / FI-E38R do Prd 3sNpm i do zrodla(Lumin d2)

2 x furutech 3TS762 na wtykach FI-28R / FI-E38R do mono

Ogolnie lepszy kablem jest s35tc. Ma wiecej detalu, szczegolow, lepsza kontrole basu, ladniejsza barwniejsza i bardziej wyrazna srednice niz 762 i logika by wskazywala ze powninen grac tez na monoblokach...ale tak nie jest tzn na mono pokazal swoja przewage jesli chodzi o te powyzsze cechy , jednak odchudzil bas i to dosc sporo, dzwiek byl za lekki. Natomiast na zrodle i pre z kolej on ten bas zajebiscie kontroluje, nadaje mu barwy dynamiki, konturu. 762 z koleji jest w calym pasmie rowny ma sporo basu takiego poluzowanego a z koleji s35 tc go wlasnie skontrolowal. 762 nie ma tak barwnej srednicy jest neutralny barwowo. S35tc lekko faworyzuje srednice i jest bardziej rozdzielczy i bardziej wyrafinowany niz 762, bardzo ladnie otwiera gore porzadkuje scene dodaje jej glebokosci

Pewnie mozna lepiej z kablami a tym bardziej wtyczkami..ale napewno tez sporo drozej, gdzies w pewnym momencie trzeba sobie powiedziec stop i zaczac sluchac muzyki.

Podczas tych odsluchow zauwazylem ze dzwiek kabla to: 50 procent sam kabel a 50 procent wtyczka. 

Te kable inaczej graja na innych wtyczkach Furutecha, moje to byly wersje Rodowane dosc podstawowe sa jeszcze dwie wyzsze rodowane. I sa 3 serie bodajze na zlocie. Zloto jeszcze bardziej ociepla kosztem detalu, dopala nizsza srednica. Rod pokazuje wiecej detalu, rozswietla, nablyszcza wyzsza srednicee i gra z minimalna dawka klinicznosci. Ale jak wiadomo gato samo w sobie gra juz bardzo cieplo. Furutechy same w sobie graja barwnie wiec zloto to juz przesada wg mnie(mowie to na podstawie tego seta z elacami vela) 762 gra neutalnym dziwkiem nic nie podgrzewa nic nie ochladza ze wszystkich furutechow ktore slyszalem i dlatego mysle ze to dobre dobre polaczenie do pwr222, ktore samo w sobie gra gesto i kolorowo

 

 

 

Jeszcze dodam ze z probami z wczesniejszymi kablami zasilajacymi(np kazdy model wireworlda) one cos tam poprawialy dwie rzeczy np otwieraly gore, poprawialy rozdzielczosc ale inne aspekty psuly, np drastycznoe odchudzaly dzwiek lub zamulaly i to wzgeldem seryjnych kabli. A z tymi furutechami ciezko sie doczepic do czego kokwiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 09:44, kriskris22 napisał:

Dzięki, solidna porcja informacji. PWR powinno dolecieć w okolicach weekendu więc ostatecznie i tak ocenią moje uszy. Gdybyś się podzielił info o kablach zasilających, które ostatecznie wybrałeś, byłbym wdzięczny.

Aktualizacja, jednak do Furutech FP-S35TC wybralem wtyczki furutecha fi46 na zlocie do zrodla i pre. Zrobilem tak bo wtyczki rodowe daja wiecej detalu, lepsza kontrole basu ale nienaturalnie podreslaja na zrodlach wyzsza srednice, nablyszczaja ja przez co dzwiek jest bardziej krzyczacy, nienatutalny. Sa leko zimne i sterylne, takoe jakby kliniczne. Zloto brzmi bardziej naturalnie. Instrumenty maja naturalniejszy wydzwiek, mniej meczacy. Zloto ma troche mniej detalu i slabsza kontrole basu, ale dociarza barwy na nizszej srednicy, przez co dzwiek odbiera sie bardziej jako analogowy. Rod jest bardziej techniczny. Cos za cos jak to bywa w audio, ale wole zlote. Chociarz rod tez ma swoje zalety.

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie gato dia 250s npm. Obecnie od około roku gra u mnie dayens ampino custom z monitorkami dali menuet SE dokładnie te https://www.dali-speakers.com/pl/g%C5%82o%C5%9Bniki/dali-menuet/dali-menuet-se/ 

Czy ten dia 250s sprawdzi się przy cichych odsłuchach. Obecnie sprzęt mam w sypialni, ale domyślnie stanie w salonie ok 25m2. Sypialnia ma 11m2 a mój piecyk ma tylko 40w na kanał przy 4 ohm. Czy gato potrafi grać cicho bo moje monitory potrzebują trochę prądu i dayens na niskim poziomie polega a za ścianą małe dziecko i głośniej dać nie mogę. Może ktoś słuchał połączenia z dali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaaapa napisał:

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie gato dia 250s npm. Obecnie od około roku gra u mnie dayens ampino custom z monitorkami dali menuet SE dokładnie te https://www.dali-speakers.com/pl/g%C5%82o%C5%9Bniki/dali-menuet/dali-menuet-se/ 

Czy ten dia 250s sprawdzi się przy cichych odsłuchach. Obecnie sprzęt mam w sypialni, ale domyślnie stanie w salonie ok 25m2. Sypialnia ma 11m2 a mój piecyk ma tylko 40w na kanał przy 4 ohm. Czy gato potrafi grać cicho bo moje monitory potrzebują trochę prądu i dayens na niskim poziomie polega a za ścianą małe dziecko i głośniej dać nie mogę. Może ktoś słuchał połączenia z dali?

Kaaapa najlepiej wypozyczyc i posluchac. Sluchalem dia250 i potrafi grac dobrze cicho, slychac rowno cale pasmo z dobra rozdzielczoscia. spokojnie napedzil gato audio fm-50 - zero zadyszki pelna kontrola na basie. Ale jak sie zgra z Dali to tylko odpowie proba odsluchu...powinno byc dobrze bo dia250 ma sporo pradu do tych Dali i sygnatura dzwiekowa dia250 jest neutralna(nie jasne, nie ciemne, lekko cieple, przejrzyste, z detalami). Pozycz gdzies najlepiej...

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
7 godzin temu, LOBO_M napisał:

i wieczorami slucham na poziomie 6-7 w skali do 100

Piątek o 16.30. Jestem w domu sam. Jest cisza. Z Xavian Ambra, które prąd bardzo lubią jest dobrze. Tak jak pisze LOBO_M, dźwięk jest pełnozakresowy. Pokój 23-24 metry.

ED116569-7568-41A6-A636-5F1F6D0D49F4.jpeg

582D7801-38EA-403A-8E92-9CA6E7B7131D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kaaapa napisał:

Ten wyświetlacz da się wyłączyć czy on ciągle świeci? Dwa tygodnie temu kupiłem dac ifi neo z pełny dekodowaniem mqa, słucham głównie tidala i zastanawiam czy warto będzie dopłacać do npm.

Da sie wylaczyc wyswietlacz. Jak jest NPM to latwiej pozniej sprzedac takie urzadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tatabliźniaków napisał:

witam

 

Panowie mam pytanie

planuję zakup DIA-250S NPM . Czy warto dołożyć do modelu DIA-400?

 

czy różnica to tylko w mocy czy zmiania się również sygnatura dwięku?

będzie to grało z kolumnami dynaudio...

Witam, zmienia się również sygnatura dźwięku, DIA-250S ma charakter brzmienia bardziej rozdzielczego z większym naciskiem na wysokie częstotliwości, DIA-400S gra  "ciemniejszym" dźwiękiem i raczej ten aspekt trzeba brać pod uwagę. Jeśli chodzi o moc to nie są to duże różnice (choć z opisu mogło  by tak wynikać ? ), natomiast odczucie są inne. Jeśli wolimy brzmienie bardzo rozdzielcze, selektywne to DIA-250S, jeśli natomiast lubimy nieco ciemniejsze brzmienie z bardziej stonowaną górą pasma to wtedy DIA-400S będzie lepszym wyborem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.