Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pioneek napisał:

Rozstaw długość 29 cm szerokość 24(po zewnętrznej). Od przodu 4 cm zaczyna się podkładka.

Dzięki ledwo ale się zmieści:).

Jak sprawuje się regulacja głośności ze wzmacniacza oraz pilota, czy moc przychodzi liniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali z 250 npm nie słuchałem za to samo gato tak. Wzmacniacz kupie nowy prawdopodobnie w kredycie 50x0% w q21. Ale najpierw muszę sprzedać dayensa chyba że dadzą mi dobrą cenę w rozliczeniu, ostatnio kupiłem ifi neo idsd z zasilaniem tomanka i kilka innych rzeczy. Brzmienie ogólnie ciepłe, rozdzielcze pozbawione ostrości z plastycznym basem. 

Moje monitorki tak się prezentują 

IMG_20210207_160957666_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
6 minut temu, kaaapa napisał:

ostatnio kupiłem ifi neo idsd z zasilaniem tomanka i kilka innych rzeczy

To ifi ... to przetwornik prawda?

Zatem także nie będziesz go używał, masz d/a w Gato.

Źródła - CD, gramofon?

Streamer dla żony, o ile dobrze zrozumiałem.

9 minut temu, kaaapa napisał:

Brzmienie ogólnie ciepłe, rozdzielcze pozbawione ostrości z plastycznym basem

Mam problem z tymi określeniami typu ciepły, zimny.

250S NMP przyczynia się do brzmienia rozdzielczego, nasyconego, powyżej pewnej głośności z super drivem.
Ostrości to z Gato nie będzie.

Niskie?,wiadomo klasa D.

Scena na lini. Ustawienie Dali i akustyka odpowiedzą na resztę Twoich pytań.

Życzę dużo radości o odpoczynku przy muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, adamnl napisał:

To ifi ... to przetwornik prawda?

Zatem także nie będziesz go używał, masz d/a w Gato.

Źródła - CD, gramofon?

Streamer dla żony, o ile dobrze zrozumiałem.

Mam problem z tymi określeniami typu ciepły, zimny.

250S NMP przyczynia się do brzmienia rozdzielczego, nasyconego, powyżej pewnej głośności z super drivem.
Ostrości to z Gato nie będzie.

Niskie?,wiadomo klasa D.

Scena na lini. Ustawienie Dali i akustyka odpowiedzą na resztę Twoich pytań.

Życzę dużo radości o odpoczynku przy muzyce.

Tak neo idsd to dac, jako źródła obecnie używam laptopa, niestety. Dac odtwarza każdy możliwy format w tym posiada dekoder mqa.

Tak streamer ma być dla żony, mam leciwy odtwarzacz CD ale go nie podłączam. Miałem już wzmaka w klasie D od ps audio i marantza ten drugi to u mnie ani miesiąc nie zawitał zupełnie inna bajka brzmienia, ps audio za to zagrał świetnie. 

Jeśli chodzi o tą scenę na linii kolumn to się bardzo mylisz. Głośniki stoją ok 70cm od tylnej ściany i ok 50cm od bocznych w miarę dobrze przygotowanym pokoju. Na gołych scianach są panele i dyfuzory. Zaś same dali stoją na flagowych standach Rogoz są wypełnione balastem a waga standy z kolumna ok 40kg. Może to tak nie wygląda, ale ten zestaw gra świetnie mały dayens w tych 11m2 gra świetnie. Dźwięk oderwany jest od kolumn scena jest szeroka troszkę mniej głęboką ogólnie przekaz jest bardzo szczegółowy i rozdzielczy. Te monitorki to już bardzo dobra szkoła brzmienia.

Tutaj jeszcze dodaje zdjęcie całego zestawu jak to wygląda.

 

IMG_20210207_163641638_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
37 minut temu, kaaapa napisał:

Jeśli chodzi o tą scenę na linii kolumn to się bardzo mylisz

U mnie w trojkącie akustyka-monitory-Gato scena jest na lini. ...w 80-90%
W niektórych nagraniach/Quobuz hires, cosik tam ta linia faluje?

Na szczęście Wokale nie na „twarz”. To mnie na dłuższą metę meczy. 
Głębokość  sceny zależy od nagrania. 
Powiesiłem kilka dyfuzorów, w nielicznych utworach coś mnie tam czasem w uszy połaskocze.

Rozmawiałem z kilkoma posiadaczami 250S. Podobnie to postrzegają. 

22-24 metry Pokój

od przedniej 1.2 metra

boki tyleż samo

Wieczorami siedzę w trojkącie 2x2x2

Przy takiej głośności jak na filmie musiałbym sprawdzić jak jest u mnie. Osobiście najlepiej się czuję, gdy słucham w obszarach cicho. Gato 8-12. 

 

226F78E4-4D89-4EAB-A0D4-F3226D4CCAE7.jpeg

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak skieruje monitory do środka scena znika nic poza linie kolumn nie wychodzi. Zawsze tak mi się lepiej słuchało, ale dopiero jak postawiłem na wprost dźwięk się dopiero otworzył. Gdyby nie zmiana pomieszczenia to piecyka bym nie zmieniał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Kaaapa

Mamy dużo wspólnego?

poznajesz ten wzmacniacz?

U córeczki stoi z Herbatnikami najmniejszymi na stole w pokoju 10 metrów; te pudełka także znikają. 

Bardzo często tam sobię drzemię po obiadku.

46F5BB4E-1EA4-42E5-BE53-006C05FC2BB4.jpeg

5 minut temu, kaaapa napisał:

Zawsze tak mi się lepiej słuchało, ale dopiero jak postawiłem na wprost dźwięk się dopiero otworzył

A jak wtedy z głębokością sceny?

U mnie skierowane do środka dają dla mnie ciekawszą holografię. 

Skieruję monitory na wprost. Być może już zapomniałem jak to było? 

Po czterdziestce już jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, adamnl napisał:

Kaaapa

Mamy dużo wspólnego?

poznajesz ten wzmacniacz?

U córeczki stoi z Herbatnikami najmniejszymi na stole w pokoju 10 metrów; te pudełka także znikają. 

Bardzo często tam sobię drzemię po obiadku.

46F5BB4E-1EA4-42E5-BE53-006C05FC2BB4.jpeg

A jak wtedy z głębokością sceny?

U mnie skierowane do środka dają dla mnie ciekawszą holografię. 

Skieruję monitory na wprost. Być może już zapomniałem jak to było? 

Po czterdziestce już jestem.

Jak bym menuetto mogł nie poznać?.

Z poprzednim ampino custom też grały u mnie herbatniki, ja też mam 3,5 roczną cureczkę i sprzęt przez to jest w sypialni już raz mi zrzuciła monitor chario że standów?.

Mi do 40 jeszcze dwa latka potrzeba?.

Teraz się już przyzwyczaiłem do prezentacji na wprost, ale czasami jak siedzę blisko kolumn to kieruje je na mnie, tak dźwięk wydaje mi się pełniejszy(bardziej mięsisty).

 

 

 

 

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem w q21 oferta też bardzo dobra, ale dayens poszedł w rozliczeniu. Ja zamówiłem wykończenie białe. Dostawa z Danii do nas ma być za około 5 dni plus wysyłka do mnie. 

Czy vtuner jest płatny w tej apce mconect control? Na smartfonie mam tunein radio to awaryjnie zawsze mogę podpiąć po otg do ifi. Jestem ciekaw czy przez apkę zagra równie dobrze jak z ifi neo. Swoją drogą świetny dac. Jakie kable macie podpięte do gato.

31 minut temu, graffspee napisał:

U mnie też czas na zmianę.Od pewnego czasu poluję na jakąś lepszą ofertę na DIA250S ? Teraz już chyba kupię, nawet może w tym miesiącu z modułem. Do podstawkowych Audiovectorów SR1. Czy polecicie jakiś sklep?

Na olx jeszcze wczoraj była oferta na DIA 400s npm oraz 250s, ale widzę że już zniknęły to się szybko wzmaki sprzedały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidy cały set miałem brać na testy tz. 2x no1 Pro, głośnikowe no1pro oraz nowy inerkonekt którego jeszcze nie ma w ofercie, ale plany się zmieniły i jest gato?. Te kable na pewno u mnie wylądują, miałem już sieciówke NO2 pro zagrała lepiej od cardas parsec i ps audio ac5.

 

Ja np., zaślepiam jeszcze nieużywana gniazda zaślepkami cardasa do gato już też zakupiłem na dacu już założone.

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka Gato w komplecie.

Pre PRD-3S, końcówki mono PWR-222, monitory FM-15.

Próbowałem wcześniej amp150, zarówno jako integry jak i jako końcówka mocy, przez kilka tygodni testowałem też końcówkę DPA-4004. Amp150 wspominam bardzo dobrze ale .... zestaw z monoblokami wygrywa. Balans pomiędzy rozdzielczością i detalem a gładkością jest fantastyczny. Czuć moc, jest dynamika, jest muzykalność, jest powietrze i przestrzeń a wszystko w naprawdę przyjemnej dla ucha barwie. Opinie o lampowym charakterze są jak najbardziej prawidłowe. 

Póki co monobloki na kablach zasilających od Gato, pre jest na Gigawatt LC-2evo, źródło bluesound node 2i, oczywiście wykorzystując DAC gato, podpięty coaxialem. Na pewno będzie upgrade w najbliższych miesiącach, zarówno kabelki jaki i źródło. Rozważam streamer moon mind 2, lumin u1 mini. Także CD - jest duża kolekcja, także plyty których nie ma na Tidalu, więc jest motywacja.

 

20210218_092313-01_copy_1335x1001.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kriskris22 napisał:

Rodzinka Gato w komplecie.

Pre PRD-3S, końcówki mono PWR-222, monitory FM-15.

Po prostu zestaw marzeń!
Zastanawiam sie czy kupic gato w polskim sklepie, czy szukac na rynku wtórnym? Co doradzicie? To jednak sprzet na lata i nie chce żałować...

 

20210218_092313-01_copy_1335x1001.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, grzegorz napisał:

Czy przypadkiem FM-15 nie są w mezaliansie do reszty systemu? Aż prosiłoby się podłączyć do tej zacnej elektroniki podstawce od Martena lub wyższe Focale, czy Bowersy.

Testowałem około 10 monitorów, głównie z integrą amp150 - pylon, buchardt, b&w, proac, kef. Wyszło na gato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo sam miałem przez jakiś czas monitory Marten Duke 2 z DIA-250S i świetnie to grało (zastąpiły właśnie FM-15, od których zagrały znacznie lepiej). Ostatecznie się ich jednak pozbyłem ze względu na rozmiar i pewne problemy akustyczne mojego salonu, ale gdybyś miał możliwość odsłuchu to szczerze polecam,  zakładając że wiesz iż nic większego w Twoich warunkach się nie sprawdzi. Mi w FM-15 brakowało werwy na niskich poziomach głośności, ale czytając Twój opis, myślę że ten aspekt może zupełnie inaczej wyglądać z Twoim obecnym wzmocnieniem.

Przy okazji - gdybyś miał możliwość odsłuchu Elac Vela BS403, to również polecam do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, po przetestowaniu dia-250s, dia-400s, amp-150, dpa-4004, prd3s & pwr-222 trudno mi się zgodzić z tym, że dia-250s i dia-400s grają ciepło i lampowo. DIA-250s gra zupełnie inaczej niż amp-150 i pwr-222. Zupełnie inne granie. Więc coś co pasuje do 250s/400s niekoniecznie zagra z amp150 czy pwr222. Plus subiektywne odczucia naszych uszu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.