Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, LOBO_M napisał:

Jesli podepniesz sygnal do DIA po USB, to pokaze no 96 czy 192, ale jak z zewnetrzebgo dac do gato po analogu to nie pokaze, bo to juz oczywiscie sygnal analogowy

Dzięki za info. Ja daca DIA nie będę używał tylko ifi neo. Ten dac gra lepiej od ps audio nuwave i nuwave dsd które miałem prywatnie.

Za tydzień, może wcześniej DIA 250s npm już u mnie zagra. Czekam już niecierpliwie i urlop już zabukowalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kriskris22 napisał:

Próbowałem wcześniej amp150, zarówno jako integry jak i jako końcówka mocy, przez kilka tygodni testowałem też końcówkę DPA-4004. Amp150 wspominam bardzo dobrze ale .... zestaw z monoblokami wygrywa.

AMP150 miałeś Aniversary czy pierwszą wersje? Ustępuje jakoś barwą w stosunku do monosów?

 

DPA-4004 chodzi mi po głowie pod kino domowe, szczególnie pod centrala i ew tyły.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafa napisał:

AMP150 miałeś Aniversary czy pierwszą wersje? Ustępuje jakoś barwą w stosunku do monosów?

 

DPA-4004 chodzi mi po głowie pod kino domowe, szczególnie pod centrala i ew tyły.

Pierwsza wersja amp150. Barwą nie ustępuje. Jeśli ktoś lubi ciepłe, lampowe granie, to mogę nawet stwierdzić, że amp150 ma nieco przyjemniejszą barwę. Ale ustępuje monoblokom pod każdym innym względem - dynamika, powietrze, przestrzeń, detal, bas... 

DPA-4004 jest bliższe 400s - jest dynamika, moc, przestrzeń, dobra stereofonia; brakowało mi trochę barwy, ciepła, muzykalności. Więc do kina domowego może się w sumie fajnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LOBO_M napisał:

To po co Ci NMP skoro bedzie gral z zewnetrzeho daca? Chyba ze z ifi grasz pliki, a NMP tylko streaming okazjonalnie?

Dokładnie tak, streaming jak już będą zachwiania po browarku?

Pytanie czy wyłączacie swoje wzmacniacze z sieci czy pozostawiacie w trybie stand by jak nie gra. Jak zaleca się używać wzmaki gato.

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rafa napisał:

Każdy sprzet audio warto mieć pod prądem dla najwyższej jakości dźwięku.

Tylko ja używam sprzętu praktycznie weekendowi. W tygodniu nie mam za bardzo czasu kiedy sobie posłuchać. Dlatego zawsze wyłączam sprzęt jak dłużej nie gra szkoda prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
Gato pierwszy raz usłyszałem na AV show 2016r. : FM-6 + Pre PRD-3 + 2x PWR-222 + CDD-1. Wtedy jeszcze cennik był wręcz absurdalny na moją kieszeń ale wiedziałem że musze je kiedyś w jakiś sposób mieć :] no i w końcu po 4.5 roku się udało. 
Chyba wszyscy tu pokochaliśmy Gato za ich umiejętność łączenia ognia z wodą. Jedne modele mają więcej ognia (pwr-222, fm-2) inne trochę więcej wody (dia400s, fm-15) ale wszystkie mają podobny 'klimat' że wiesz że to Gato. Ja akurat przed swoim zakupem testowałem 'najtłustsze' kombo, dia400s + fm-15 i niestety z racji mojego szerokiego gustu (od jazzu po black metal) odpada - jest za mało dynamiczne na metal.
Zacząłem więc poszukiwania, FM-6 lub FM-2 i w końcu się udało wyhaczyć powystawowe FM-2 w trochę niższej cenie z Audio Emotion z Anglii oraz używane CDD-1 z Portugalii. Do tego wcześniej kupiłem AMP-150, z tego co wydedukowałem to kupiłem go od kolegi @kriskris22 :]. Fajnie że po poszukiwaniach w końcu odnalazł to czego szukał.

Mój nowy set to poważny upgrade w porównaniu do wcześniejszego. Wcześniej grały u mnie: kolumny pylon topaz 20 wzmacniacz onkyo-8130, gramofon rega p2 + ortofon 2m bronze.
Obecnie:
-poprawa akustyki (zasłony akustyczne, pianki akustyczne, minimalizacja gładkich powierzchni płaskich, wciąż czekam na pułapki basowe, póki co wsadziłem w rogi poduszki heh)
-gramofon Rega P8 + Apheta 3 (miałem nie zmieniać gramofonu ale trafiła się mega promocja obok której nie mogłem przejść obojętnie - nadwyrężyło to i tak już szczupły budżet ale było warto!)
- przedwzmacniacz gramofonowy Cyrus phono signature
- wzmacniacz Gato AMP-150
- cd player/dac Gato CDD-1
- streamer Bluesound Node 2i
- kolumny Gato FM-2
Co tu dużo mówić, jakość wgniata w fotel, scena jest ogromna a detali i niuansów jest pełno a jednocześnie nie są męczące, mało który producent potrafi coś takiego osiągnąć. Wciąż nie jest to top topów jaki usłyszałem w 2016r. ale już naprawdę niewiele mu do tego brakuje. W przypadku black metali jest pewien kompromis ale jest dobrze, a przy dobrej produkcji nawet bardzo dobrze. Mam nadzieję że wznowią linie FM-2 i FM-6 bo są po prostu niesamowite.

Image from iOS.jpg

Image from iOS (1).jpg

Edytowane przez ZajacNoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Panowie.

Oby wyszło krótko, zwięźle i by to miało ręce i nogi. 
Za kilka mcy przyjedzie do mnie zestaw. Preamp+monobloki. Wszystko w klasie A. Wszystko na lampach. 
 

Posiadam Gato 250S NMP. Najogólniej jak się da, jestem zadowolony. Spełnia moje wszystkie potrzeby. Prawie wszystkie?

Pytanie,

Czy włączając zestaw lampowy preamp z monoblokami będę mógł, nie wiem, kombinacją wejść/kabli itp, wykorzystać TYLKO Dac i Streamer z Gato?

Nie chcę pozbywać się Gato. Obok lampowego zestawu chciałbym mieć tranzystor. Ten tranzystor.

Pomożecie?

Jestem wdzięczny.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250s NPM wygrzewa się od godz., jest ciepełko dużo ciepełka jakbym miał lampę w torze z moimi dali menuet se. Myślałem że źle coś podłączyłem ale wszystko jest ok. Gra to świetnie widać że dali dostało nowego życia. Jak zmienić aby na wyświetlaczu zamiast wejścia wyświetlało się próbkowanie, ten wyświetlacz w nim jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LOBO_M napisał:

Tylko na USB, wciśnij jeszcze raz przycisk USB. Minimalizm, design jest genialny. 

To raczej z tej opcji nie skorzystam bo używam z zewnętrznego daca. Jak będę miał czas to się pobawię modułem sieciowym. Jestem ciekaw jak zagra po wygrzaniu. Obecnie gram jeszcze w sypialni 11m2 i na głośności 15 gra to na poziomie normalnego słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
15 godzin temu, kaaapa napisał:

Jak będę miał czas to się pobawię modułem sieciowym.

Tak to wygląda. Diana Krall/Turn Up The Quiet/Quobuz 

1C4FCF22-44FA-44BD-B254-696FCB0E1336.jpeg

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
47 minut temu, kaaapa napisał:

Ja się zastanawiam czy te moje menuet są aż tak mało skuteczne że muszę DIA rozkręcić między 10-15 żeby zagrało na normalnym poziomie.

Klasyka z Quobuz u mnie - 20 do 30, poziom volume

To świetnie nagrane utwory, bez war loudness.

 

Chris Jones, Willie Nelson, Carla Bruni, Melody Gardot, Aga Zaryan itp to przedział 10-15/volume o godzinie 20-22. Mieszkam w szeregowcu. Z sąsiadami żyję dobrze.

Antonio Forcione w ciągu dnia, gdy obieram kartofle, tłukę schabowe czy smażę rybę? to poziom 15-18 Max. Jest „normalnie” dla mnie. 

 

Dayens Menuetto u mnie jest zbyt „ cienkim Bolkiem” do Xavian Ambra. Tego się nie da słuchać. Brak detalu, plamy, niskie tony bez zróżnicowania. 

A tu oto co mówią internety.740D4B33-00BB-4085-AA3A-00D1EE16AA37.thumb.jpeg.925c272b1608e39bbfbba69d69d603ab.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamnl napisał:

Teraz leci Aga Zaryan/Day Dream. Volume 10. Siedzę w trojkącie. W domu cisza. Jest doskonale. Ale dla mnie, nie wiem Kaaapa, czy tak byłoby dla Ciebie dobrze.

Też słucham teraz w trójkącie. Z tą głośnością to na 15 o 22 to już za głośno, mieszkam w bloku wtedy to na 7 jest ok. Podoba mi się jak swoją moc oddaje ten wzmak a kolumny budzą się do życia, fantastyczny jest dół pasma jego kontrola i wielobarwność, teraz widać co dayensowi brakowało i ograniczało menuet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko podpiąłem gato do sieci przez wifi, chciałem puścić coś na próbę z tidala a wyświetla mi się komunikat że subskrypcja jest nieważna. Na laptopie lub smartfonie z apki tidala i uapp działa normalnie. Konto co prawda kupiłem jakiś czasu na allegro i chciałbym go wykorzystać. Ktoś wie jaka może być przyczyna tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIA 250npm gra u mnie ok 20h, jest pięknie. To już brzmienie z wyższej półki, swoboda brzmienia oraz potęga tak to odnosze oraz scena 3d u mnie z dali menuet jest fenomenalnie, aż się morda cieszy:). Streamer gra nawet lepiej od ifi neo idsd z tomankiem i zastanawiam co zrobić z daciem a miesiąc temu kupiłem;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaaapa napisał:

Pytanko mam czy DIA po streamingu odtwarza sygnał jaki dostaje, bo u mnie plik np., 44.1 pokazuje na 48khz i odwrotnie

Lepiej sprawdź ustawienia playera

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.