Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.02.2021 o 14:01, adamnl napisał:

Klasyka z Quobuz u mnie - 20 do 30, poziom volume

To świetnie nagrane utwory, bez war loudness.

 

Chris Jones, Willie Nelson, Carla Bruni, Melody Gardot, Aga Zaryan itp to przedział 10-15/volume o godzinie 20-22. Mieszkam w szeregowcu. Z sąsiadami żyję dobrze.

Antonio Forcione w ciągu dnia, gdy obieram kartofle, tłukę schabowe czy smażę rybę? to poziom 15-18 Max. Jest „normalnie” dla mnie. 

 

Dayens Menuetto u mnie jest zbyt „ cienkim Bolkiem” do Xavian Ambra. Tego się nie da słuchać. Brak detalu, plamy, niskie tony bez zróżnicowania. 

A tu oto co mówią internety.740D4B33-00BB-4085-AA3A-00D1EE16AA37.thumb.jpeg.925c272b1608e39bbfbba69d69d603ab.jpeg

 

To recenzja z audio.com.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbi_Rek napisał:

 

Same "ochy i achy" ?

I bardzo chwalona ta 250 w części "labolatorium"

Ja przed zakupem chyba przeczytałem wszystkie opinie polskojęzyczne, norweskie, duńskie, fora z UK. Nie znalazłem złego słowa. Recenzje są czasami wątpliwym źródłem, ale fora z UK nie zawsze są pochlebne dla sprzętu spoza wysp, ale GATO oceniają użytkownicy nadzwyczaj dobrze. No a wisienką na torcie jest fakt, że dwa lata temu DIA250 NMP kosztowała ok 20tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LOBO_M napisał:

Ja przed zakupem chyba przeczytałem wszystkie opinie polskojęzyczne, norweskie, duńskie, fora z UK. Nie znalazłem złego słowa. Recenzje są czasami wątpliwym źródłem, ale fora z UK nie zawsze są pochlebne dla sprzętu spoza wysp, ale GATO oceniają użytkownicy nadzwyczaj dobrze. No a wisienką na torcie jest fakt, że dwa lata temu DIA250 NMP kosztowała ok 20tyś...

Praktycznie byłem już zdecydowany na DIA 400S NPM ale dużo dał mi do myślenia wpis AUDIO - ON

"Witam, zmienia się również sygnatura dźwięku, DIA-250S ma charakter brzmienia bardziej rozdzielczego z większym naciskiem na wysokie częstotliwości, DIA-400S gra  "ciemniejszym" dźwiękiem i raczej ten aspekt trzeba brać pod uwagę. Jeśli chodzi o moc to nie są to duże różnice (choć z opisu mogło  by tak wynikać ? ), natomiast odczucie są inne. Jeśli wolimy brzmienie bardzo rozdzielcze, selektywne to DIA-250S, jeśli natomiast lubimy nieco ciemniejsze brzmienie z bardziej stonowaną górą pasma to wtedy DIA-400S będzie lepszym wyborem. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LOBO_M napisał:

podobnie brzmiała informacja z GATO, przed zakupem napisałem do nich i poprosiłem o ich opis, czym 250/400 się różnią. 

I tak zamówię od razu oba DIA ale  jeżeli jest to zgodne z powyższym, to bardziej odpowiada mi opisywana sygnatura 250-tki

No i to co napisał p. Tomek, że nie ma praktycznie "czucia" większej mocy w 400 setce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocy jest nadmiar, ja u sąsiada te kloce https://www.kef.pl/p433,kef-reference-5.html napędzałem i przy 50 na zegarze, ściany chodziły. Z YB dochodze nawet do 70, wczoraj grałem nową płytę Skinny "LUST", dobra szkoła elektro, w klimacie lat 90tych. Polecam jest na Tidal

 

https://tidal.com/browse/album/173407513

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LOBO_M napisał:

mocy jest nadmiar, ja u sąsiada te kloce https://www.kef.pl/p433,kef-reference-5.html napędzałem i przy 50 na zegarze, ściany chodziły. Z YB dochodze nawet do 70, wczoraj grałem nową płytę Skinny "LUST", dobra szkoła elektro, w klimacie lat 90tych. Polecam jest na Tidal

 

https://tidal.com/browse/album/173407513

 

zupełnie nie moje klimaty

podsumowując sygnatury brzmienia i odczuwania potęgi brzmienia jestem zaskoczony wskazaniem na 250 tkę

zapewne przez fakt analogów Gato czyli AMP 150 i PRD 3S/PWR 222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad az taka popularnosc DIA? Czyzby fascynacja danymi technicznymi? Tyle rozmow o mocy i ilosci gory a gdzie w tym wszystkim najwazniejsze w muzycje czyli emocje, barwa, faktury?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
17 minut temu, rafa napisał:

 

Nie wiem skad az taka popularnosc DIA? Czyzby fascynacja danymi technicznymi? Tyle rozmow o mocy i ilosci gory a gdzie w tym wszystkim najwazniejsze w muzycje czyli emocje, barwa, faktury?

 

Po 8 miesiącach bardzo intensywnego użytkowania Dia , 4-6 godzin dziennie, zdecydowałem się na nabycie-wykonanie lampowych monobloków na 211 i lampowego preampa.

Dia 250 zostanie. Będę  mógł porównać barwę i fakturę. No i te emocje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2021 o 09:41, kriskris22 napisał:

Pierwsza wersja amp150. Barwą nie ustępuje. Jeśli ktoś lubi ciepłe, lampowe granie, to mogę nawet stwierdzić, że amp150 ma nieco przyjemniejszą barwę. Ale ustępuje monoblokom pod każdym innym względem - dynamika, powietrze, przestrzeń, detal, bas... 

DPA-4004 jest bliższe 400s - jest dynamika, moc, przestrzeń, dobra stereofonia; brakowało mi trochę barwy, ciepła, muzykalności. Więc do kina domowego może się w sumie fajnie sprawdzić.

Sluchales kiedys Accuphase? Masz tu jakies porownanie moze?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stwierdzenie jak „ciepłe lampowe granie” nie istnieje. Każda lampa gra inaczej i nie każda lampa gra ciepło. Nie wiem czemu się tak przyjeło, że ludzie posługują się tym zwrotem. Ze względu na żarzące się lampy podgrzewające atmosfere w pomieszczeniu?  Dla mnie lampowe wzmacniacze grają spójnie, przejrzyście ze spowolnieniem na basie. Choć znam jeden taki, który nie zwalniał, niezaokrąglał basu (pewnie jest ich więcej). 
 

A ten AMP 150 ma przyjemniejszą barwę od czego? Od jakiej lampy? Bo jest w ciul dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marek K. napisał:

Dla mnie stwierdzenie jak „ciepłe lampowe granie” nie istnieje. Każda lampa gra inaczej i nie każda lampa gra ciepło. Nie wiem czemu się tak przyjeło, że ludzie posługują się tym zwrotem. Ze względu na żarzące się lampy podgrzewające atmosfere w pomieszczeniu?  Dla mnie lampowe wzmacniacze grają spójnie, przejrzyście ze spowolnieniem na basie. Choć znam jeden taki, który nie zwalniał, niezaokrąglał basu (pewnie jest ich więcej). 
 

A ten AMP 150 ma przyjemniejszą barwę od czego? Od jakiej lampy? Bo jest w ciul dużo.

Nie zapominajmy, ze indywidualnie preferowana sygnatura brzmienia to kwestia gustu, więc posłuchaj i to nie tylko z jednym zestawem głośnikowym, a będziesz miał swoje zdanie oparte na faktach ?

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbi_Rek napisał:

Nie zapominajmy, ze indywidualnie preferowana sygnatura brzmienia to kwestia gustu, więc posłuchaj i to nie tylko z jednym zestawem głośnikowym, a będziesz miał swoje zdanie oparte na faktach ?

Tak zgadzam się w 100%. Ile ludzi tyle gustów.

Tylko, że ja nie pisałem co mi się podoba a co nie.

Napewno nie porównałbym nic do „ciepłego lampowego grania”. Przecież lampowych wzmacniaczy mamy mnóstwo, są wzmacniacze oparte na różnych lampach, mamy wzmacniacze na lampach 300B np., mamy A klasowe i inne. Dla mnie to stwierdzenie jest nadużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marek K. napisał:

Tak zgadzam się w 100%. Ile ludzi tyle gustów.

Tylko, że ja nie pisałem co mi się podoba a co nie.

Napewno nie porównałbym nic do „ciepłego lampowego grania”. Przecież lampowych wzmacniaczy mamy mnóstwo, są wzmacniacze oparte na różnych lampach, mamy wzmacniacze na lampach 300B np., mamy A klasowe i inne. Dla mnie to stwierdzenie jest nadużywane.

Czyli to po prostu uogólnienie irytujące entuzjastów lampy, marginalizujący niedoskonałości lampy, bo lubią lampę i tyle

Ponownie więc praktycznie sytuacja jak z gustami

A o gustach nie dyskutuje się

Gusta po prostu są ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek K. napisał:

Tak zgadzam się w 100%. Ile ludzi tyle gustów.

Tylko, że ja nie pisałem co mi się podoba a co nie.

Napewno nie porównałbym nic do „ciepłego lampowego grania”. Przecież lampowych wzmacniaczy mamy mnóstwo, są wzmacniacze oparte na różnych lampach, mamy wzmacniacze na lampach 300B np., mamy A klasowe i inne. Dla mnie to stwierdzenie jest nadużywane.

Myślę, że to standardowa sytuacja. W życiu często uogólnimy rzeczy. Typu "samochodami na tylny napęd kieruje się tak a tak " albo to najbardziej głupie typu "wina francuskie są takie a takie"....

Już Aleksander Dumas (ojciec) powiedział, że "Każde uogólnienie jest niebezpieczne, nawet to."

I mając to na uwadze, możemy sobie miło kontynuować dyskusję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, graffspee napisał:

Ja tez pożyczyłem z salonu ale na tydzień. Gdzie można wypożyczyć na dużej? chciałbym jeszcze porównać z innymi kolumnami.

Jak kupisz od producenta to masz 30 dni na zwrot.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.