Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.02.2021 o 14:01, adamnl napisał:

Klasyka z Quobuz u mnie - 20 do 30, poziom volume

To świetnie nagrane utwory, bez war loudness.

 

Chris Jones, Willie Nelson, Carla Bruni, Melody Gardot, Aga Zaryan itp to przedział 10-15/volume o godzinie 20-22. Mieszkam w szeregowcu. Z sąsiadami żyję dobrze.

Antonio Forcione w ciągu dnia, gdy obieram kartofle, tłukę schabowe czy smażę rybę? to poziom 15-18 Max. Jest „normalnie” dla mnie. 

 

Dayens Menuetto u mnie jest zbyt „ cienkim Bolkiem” do Xavian Ambra. Tego się nie da słuchać. Brak detalu, plamy, niskie tony bez zróżnicowania. 

A tu oto co mówią internety.740D4B33-00BB-4085-AA3A-00D1EE16AA37.thumb.jpeg.925c272b1608e39bbfbba69d69d603ab.jpeg

 

To recenzja z audio.com.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zbi_Rek napisał:

 

Same "ochy i achy" ?

I bardzo chwalona ta 250 w części "labolatorium"

Ja przed zakupem chyba przeczytałem wszystkie opinie polskojęzyczne, norweskie, duńskie, fora z UK. Nie znalazłem złego słowa. Recenzje są czasami wątpliwym źródłem, ale fora z UK nie zawsze są pochlebne dla sprzętu spoza wysp, ale GATO oceniają użytkownicy nadzwyczaj dobrze. No a wisienką na torcie jest fakt, że dwa lata temu DIA250 NMP kosztowała ok 20tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LOBO_M napisał:

Ja przed zakupem chyba przeczytałem wszystkie opinie polskojęzyczne, norweskie, duńskie, fora z UK. Nie znalazłem złego słowa. Recenzje są czasami wątpliwym źródłem, ale fora z UK nie zawsze są pochlebne dla sprzętu spoza wysp, ale GATO oceniają użytkownicy nadzwyczaj dobrze. No a wisienką na torcie jest fakt, że dwa lata temu DIA250 NMP kosztowała ok 20tyś...

Praktycznie byłem już zdecydowany na DIA 400S NPM ale dużo dał mi do myślenia wpis AUDIO - ON

"Witam, zmienia się również sygnatura dźwięku, DIA-250S ma charakter brzmienia bardziej rozdzielczego z większym naciskiem na wysokie częstotliwości, DIA-400S gra  "ciemniejszym" dźwiękiem i raczej ten aspekt trzeba brać pod uwagę. Jeśli chodzi o moc to nie są to duże różnice (choć z opisu mogło  by tak wynikać ? ), natomiast odczucie są inne. Jeśli wolimy brzmienie bardzo rozdzielcze, selektywne to DIA-250S, jeśli natomiast lubimy nieco ciemniejsze brzmienie z bardziej stonowaną górą pasma to wtedy DIA-400S będzie lepszym wyborem. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LOBO_M napisał:

podobnie brzmiała informacja z GATO, przed zakupem napisałem do nich i poprosiłem o ich opis, czym 250/400 się różnią. 

I tak zamówię od razu oba DIA ale  jeżeli jest to zgodne z powyższym, to bardziej odpowiada mi opisywana sygnatura 250-tki

No i to co napisał p. Tomek, że nie ma praktycznie "czucia" większej mocy w 400 setce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocy jest nadmiar, ja u sąsiada te kloce https://www.kef.pl/p433,kef-reference-5.html napędzałem i przy 50 na zegarze, ściany chodziły. Z YB dochodze nawet do 70, wczoraj grałem nową płytę Skinny "LUST", dobra szkoła elektro, w klimacie lat 90tych. Polecam jest na Tidal

 

https://tidal.com/browse/album/173407513

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LOBO_M napisał:

mocy jest nadmiar, ja u sąsiada te kloce https://www.kef.pl/p433,kef-reference-5.html napędzałem i przy 50 na zegarze, ściany chodziły. Z YB dochodze nawet do 70, wczoraj grałem nową płytę Skinny "LUST", dobra szkoła elektro, w klimacie lat 90tych. Polecam jest na Tidal

 

https://tidal.com/browse/album/173407513

 

zupełnie nie moje klimaty

podsumowując sygnatury brzmienia i odczuwania potęgi brzmienia jestem zaskoczony wskazaniem na 250 tkę

zapewne przez fakt analogów Gato czyli AMP 150 i PRD 3S/PWR 222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad az taka popularnosc DIA? Czyzby fascynacja danymi technicznymi? Tyle rozmow o mocy i ilosci gory a gdzie w tym wszystkim najwazniejsze w muzycje czyli emocje, barwa, faktury?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
17 minut temu, rafa napisał:

 

Nie wiem skad az taka popularnosc DIA? Czyzby fascynacja danymi technicznymi? Tyle rozmow o mocy i ilosci gory a gdzie w tym wszystkim najwazniejsze w muzycje czyli emocje, barwa, faktury?

 

Po 8 miesiącach bardzo intensywnego użytkowania Dia , 4-6 godzin dziennie, zdecydowałem się na nabycie-wykonanie lampowych monobloków na 211 i lampowego preampa.

Dia 250 zostanie. Będę  mógł porównać barwę i fakturę. No i te emocje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 09:41, kriskris22 napisał:

Pierwsza wersja amp150. Barwą nie ustępuje. Jeśli ktoś lubi ciepłe, lampowe granie, to mogę nawet stwierdzić, że amp150 ma nieco przyjemniejszą barwę. Ale ustępuje monoblokom pod każdym innym względem - dynamika, powietrze, przestrzeń, detal, bas... 

DPA-4004 jest bliższe 400s - jest dynamika, moc, przestrzeń, dobra stereofonia; brakowało mi trochę barwy, ciepła, muzykalności. Więc do kina domowego może się w sumie fajnie sprawdzić.

Sluchales kiedys Accuphase? Masz tu jakies porownanie moze?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stwierdzenie jak „ciepłe lampowe granie” nie istnieje. Każda lampa gra inaczej i nie każda lampa gra ciepło. Nie wiem czemu się tak przyjeło, że ludzie posługują się tym zwrotem. Ze względu na żarzące się lampy podgrzewające atmosfere w pomieszczeniu?  Dla mnie lampowe wzmacniacze grają spójnie, przejrzyście ze spowolnieniem na basie. Choć znam jeden taki, który nie zwalniał, niezaokrąglał basu (pewnie jest ich więcej). 
 

A ten AMP 150 ma przyjemniejszą barwę od czego? Od jakiej lampy? Bo jest w ciul dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek K. napisał:

Dla mnie stwierdzenie jak „ciepłe lampowe granie” nie istnieje. Każda lampa gra inaczej i nie każda lampa gra ciepło. Nie wiem czemu się tak przyjeło, że ludzie posługują się tym zwrotem. Ze względu na żarzące się lampy podgrzewające atmosfere w pomieszczeniu?  Dla mnie lampowe wzmacniacze grają spójnie, przejrzyście ze spowolnieniem na basie. Choć znam jeden taki, który nie zwalniał, niezaokrąglał basu (pewnie jest ich więcej). 
 

A ten AMP 150 ma przyjemniejszą barwę od czego? Od jakiej lampy? Bo jest w ciul dużo.

Nie zapominajmy, ze indywidualnie preferowana sygnatura brzmienia to kwestia gustu, więc posłuchaj i to nie tylko z jednym zestawem głośnikowym, a będziesz miał swoje zdanie oparte na faktach ?

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbi_Rek napisał:

Nie zapominajmy, ze indywidualnie preferowana sygnatura brzmienia to kwestia gustu, więc posłuchaj i to nie tylko z jednym zestawem głośnikowym, a będziesz miał swoje zdanie oparte na faktach ?

Tak zgadzam się w 100%. Ile ludzi tyle gustów.

Tylko, że ja nie pisałem co mi się podoba a co nie.

Napewno nie porównałbym nic do „ciepłego lampowego grania”. Przecież lampowych wzmacniaczy mamy mnóstwo, są wzmacniacze oparte na różnych lampach, mamy wzmacniacze na lampach 300B np., mamy A klasowe i inne. Dla mnie to stwierdzenie jest nadużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek K. napisał:

Tak zgadzam się w 100%. Ile ludzi tyle gustów.

Tylko, że ja nie pisałem co mi się podoba a co nie.

Napewno nie porównałbym nic do „ciepłego lampowego grania”. Przecież lampowych wzmacniaczy mamy mnóstwo, są wzmacniacze oparte na różnych lampach, mamy wzmacniacze na lampach 300B np., mamy A klasowe i inne. Dla mnie to stwierdzenie jest nadużywane.

Czyli to po prostu uogólnienie irytujące entuzjastów lampy, marginalizujący niedoskonałości lampy, bo lubią lampę i tyle

Ponownie więc praktycznie sytuacja jak z gustami

A o gustach nie dyskutuje się

Gusta po prostu są ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek K. napisał:

Tak zgadzam się w 100%. Ile ludzi tyle gustów.

Tylko, że ja nie pisałem co mi się podoba a co nie.

Napewno nie porównałbym nic do „ciepłego lampowego grania”. Przecież lampowych wzmacniaczy mamy mnóstwo, są wzmacniacze oparte na różnych lampach, mamy wzmacniacze na lampach 300B np., mamy A klasowe i inne. Dla mnie to stwierdzenie jest nadużywane.

Myślę, że to standardowa sytuacja. W życiu często uogólnimy rzeczy. Typu "samochodami na tylny napęd kieruje się tak a tak " albo to najbardziej głupie typu "wina francuskie są takie a takie"....

Już Aleksander Dumas (ojciec) powiedział, że "Każde uogólnienie jest niebezpieczne, nawet to."

I mając to na uwadze, możemy sobie miło kontynuować dyskusję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 17:53, rafa napisał:

Jedno i drugie. Mogę oddać za ok miesiąc jak mi się nie spodoba.

Skrobnij Rafał parę słów, na temat wrażeń z obcowania z tym cudeńkiem?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, graffspee napisał:

Ja tez pożyczyłem z salonu ale na tydzień. Gdzie można wypożyczyć na dużej? chciałbym jeszcze porównać z innymi kolumnami.

Jak kupisz od producenta to masz 30 dni na zwrot.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.