Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, graffspee napisał:

Ja tez pożyczyłem z salonu ale na tydzień. Gdzie można wypożyczyć na dużej? chciałbym jeszcze porównać z innymi kolumnami.

A z jakimi kolumnami słuchałeś i jakie wnioski miałeś z odsłuchu?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 23:52, rafa napisał:

A z jakimi kolumnami słuchałeś i jakie wnioski miałeś z odsłuchu?

focal aria podlogowe, ale nie zdążyłem jeszcze z elac 407 a jestem bardzo ciekawy tego zestawienia. Kolega mi nie przywiózł na czas, a Gato musiałem oddać. Focale chcę wymienić na coś ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 05:43, graffspee napisał:

focal aria podlogowe, ale nie zdążyłem jeszcze z elac 407 a jestem bardzo ciekawy tego zestawienia. Kolega mi nie przywiózł na czas, a Gato musiałem oddać. Focale chcę wymienić na coś ciekawszego.

nic nie straciłeś, szkoda czasu na elac 407 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 13:20, Marek K. napisał:

@rafa do kolumn FM8 jakie kabelki zalecasz? Wzmacniacz wiesz jaki mam. Ciężko coś wypożyczyć w chwili obecnej. Mam możliwość Wireworlda sprawdzić tylko.

Nie znam twojego gustu więc trudno coś powiedzieć. Jak kupowałbym dla siebie to zarówno do kolumn jak i wzmacniacza moim zdaniem pasują TQ Black.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Chyba po to tylko żeby w Twoim zestawieniu zrobiły coś z Operami, które nijak nie przekażą tego co podaje im amp 150

 

Moje Opery nie są już Operami poza obudową. To już jest produkt DIY na innych driverach i innej zwrotnicy także nie oceniaj w ciemno.

 

Zaproponuj coś od siebie zamiast negować...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rafa napisał:

Moje Opery nie są już Operami poza obudową. To już jest produkt DIY na innych driverach i innej zwrotnicy także nie oceniaj w ciemno.

 

Zaproponuj coś od siebie zamiast negować...

😜 Opera Callas jak napisałeś w swoim zestawieniu sprzętowym

Do tego mezaliansu odniosłem się nie negując tylko "głośno" zastanawiając się co autor chciał osiągnąć zestawiając z  włoską stolarką ☺ 

Kibicowałem też Twoimi rozważaniami związanym z Gato DIA i byłem zdziwiony, że AMP 150 rozdaje karty u Ciebie...

 

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kaaapa napisał:

Ktoś słuchał z dia chario. Sprzedałem właśnie menuet se i mam zamiar wypożyczyć te kolumny. 

Chario podobnie jak Opera nie są odpowiednimi partnerami dla DIA

Jeżeli miałbym polecać coś włoskiej stolarki to podłączenie DIA przewodami z DIAPASON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kaaapa napisał:

Gato nie, ale innymi piecykami Roksana, dayens, Cambridge i zawsze się to lepiej lub trochę gorzej zgrywalo. Aviator sprawdzę i się przekonam. 

 

😉 pytałeś o GATO + Chario

więc ani z Chario, ani tym bardziej z Operą nie ma nic ciekawego 

natomiast z Diapason Astera było rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario mają ładny plastyczny dźwięk z aksamitna góra i sporym basem. Osobiście nie mam potrzeby żeby wsłuchiwać się czy tam coś piszczy czy świszczy w danym utworze. Za to są bardzo muzykalne i mają mięsiste brzmienie które nie każdemu może odpowiadać. Od początku mojej zabawy z audio zawsze balansuje na kolumnach dali i chario tak na zmianę😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2021 o 18:14, rafa napisał:

Nie znam twojego gustu więc trudno coś powiedzieć. Jak kupowałbym dla siebie to zarówno do kolumn jak i wzmacniacza moim zdaniem pasują TQ Black.

Dzięki. Też znajomy z klubu Octave mi je polecał. Jeszcze RCA dłuższy potrzebuję. Chciałbym coś wypożyczyć aby ocenić jakąś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kaaapa napisał:

Chario mają ładny plastyczny dźwięk z aksamitna góra i sporym basem. Osobiście nie mam potrzeby żeby wsłuchiwać się czy tam coś piszczy czy świszczy w danym utworze. Za to są bardzo muzykalne i mają mięsiste brzmienie które nie każdemu może odpowiadać. Od początku mojej zabawy z audio zawsze balansuje na kolumnach dali i chario tak na zmianę😁

No to nie masz problemu, opisałeś sygnaturę Chario , na którą nie wpłynie również DIA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kaaapa napisał:

Te Diapason Astera polecano mi już kiedyś do ampino. Zobaczymy może też sprawdze

Słuchając GATO z ASTERA nie wierzyłem, że monitory mogą aż tak zauroczyć swoim brzmieniem

GATO jeszcze grało bardzo fajnie z Audio Physic Avantera +

Teraz, kaaapa napisał:

Zobaczymy, protestuje i się przekonam😁

to jedyna opcja, która weryfikuje i pokazuje czy to mariaż czy mezalians 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

No to nie masz problemu, opisałeś sygnaturę Chario , na którą nie wpłynie również DIA 🙂

Na chario żaden wzmak nie wpłynie na ich charakter brzmienia. Z dia spodziewam się pełnej kontroli na basie oraz mięsistego brzmienia, jeśli chodzi o aviator mam na myśli małe ghibli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaaapa napisał:

Na chario żaden wzmak nie wpłynie na ich charakter brzmienia. Z dia spodziewam się pełnej kontroli na basie oraz mięsistego brzmienia, jeśli chodzi o aviator mam na myśli małe ghibli.

bas i mięcho jednoznacznie wskazują, że wybierzesz DIA 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbi_Rek napisał:

bas i mięcho jednoznacznie wskazują, że wybierzesz DIA 400

Od trzech tygodni wygrzewa się dia 250s npm. Z miniaturkami dali grało to bardzo ładnie, była świetna kontrola nad monitorami, dynamika na bardzo wysokim poziomie że świetnie prowadzonym plastycznym basem. Tu się tylko obawiam o chario bo też mają ten bas plastyczny żeby z tego nie wyszła klucha może waty DIA nad tymi maluchami zapanują. O barwę się nie martwię lubię dużo ciepełka w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kaaapa napisał:

Od trzech tygodni wygrzewa się dia 250s npm. Z miniaturkami dali grało to bardzo ładnie, była świetna kontrola nad monitorami, dynamika na bardzo wysokim poziomie że świetnie prowadzonym plastycznym basem. Tu się tylko obawiam o chario bo też mają ten bas plastyczny żeby z tego nie wyszła klucha może waty DIA nad tymi maluchami zapanują. O barwę się nie martwię lubię dużo ciepełka w brzmieniu.

na podstawie opisanych Twoich preferencji brzmienia, DIA 400S byłby bliższy oczekiwaniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.