Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

( tygodniowy epizod zagrał też EDGE NQ )

ta sama stajnia 4x wieksza cena, niby bardziej hiend, ale jednak nie znalazłeś uzasadnienia do zakupu?

funkcjonalność ta sama?

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych odsłuchem flagowe Integry GATO AMP-150 na prezentacje do salonu Q21.

gato_amp150_001.jpg

gato_amp150_002.jpg

gato_amp150_003.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów .. planuje kupić Gato fm-15 ..posiadam wzmacniacz Primare I15 Analog ... Pytanko brzmi czy ten wzmacniacz chociaż " w miarę " pasuje do tych kolumn ? Albo jakbyście mogli wymienić które wzmacniacze do tych głośników pasują .. dziękuje za odpowiedzi 

Jeszcze ich nie odsluchiwałem ...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Zamów do odsłuchu testowego w swoim pomieszczeniu, wtedy będziesz na pewno wiedział czy to Twoje brzmienie

Ja oisałem Ci wcześniej, wg mnie synergia jest 

Działaj, bo już straciłeś kolejny tydzień na dywagacje 😏

Tak tak czas ucieka tu się z tobą zgodzę ale najpierw muszę sprzedać Audiovectory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szogun71 napisał:

Witam wszystkich klubowiczów .. planuje kupić Gato fm-15 ..posiadam wzmacniacz Primare I15 Analog ... Pytanko brzmi czy ten wzmacniacz chociaż " w miarę " pasuje do tych kolumn ? Albo jakbyście mogli wymienić które wzmacniacze do tych głośników pasują .. dziękuje za odpowiedzi 

Jeszcze ich nie odsluchiwałem ...... 

U mnie grają z prd3s i pwr222. Skąd jesteś? Rozważam sprzedaż moich fm15 Więc może odsłuch + transakcja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kriskris22 napisał:

Jeszcze nie ma decyzji. Pozostanę przy Gato (podłogówki), być może Jaspery Pylon Audio ... a może jeszcze coś innego.

Z polskich manufaktur dobrym produktem jest tylko piwo ☺

A na serio, to do Twojego ( mojego zresztą również 😊 ) najbardziej odpowiednimi kolumnami są FM6

Ale są praktycznie nieosiągalne

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Z polskich manufaktur dobrym produktem jest tylko piwo ☺

A na serio, to do Twojego ( mojego zresztą również 😊 ) najbardziej odpowiednimi kolumnami są FM6

Ale są praktycznie nieosiągalne

Pylon to nie manukaktura, tylko kolejny sprzęt, w którego cenie masz koszty reklam, targów, marżę sklepów itd. W cenie jasperow można mieć dużo więcej... 

U mnie GATO gra z YB AUDIO i uważam że dobrze to brzmi. 

No ale dróg do szczęścia jest wiele

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...

jedyny polski marketingowy light motive, który działa 🙂

ale jak zwykle pojawia się wątek nieistotny,  🤣

ciekawe dlaczego nie zapytałeś o FM6 ?

 

p.s.

a co zdeklasował YB w kastingu odsłuchowym ?

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby gato miał duże monitory 3way, to na pewno bym ocenil jak grają. Ja nie mogę mieć podłogówek, salon jest duży więc małe monitory 2way na np. 18cm przetworniku nie wchodziły w grę. 

Po tym jak moje wcześniejsze, dużo tańsze, BMN EX2 za 3300, SQ i detalami zostawiły w tyle w bezpośrednim starciu (przełączanie A/B) kef R900 (nie mówię o decybelach), stwierdziłem że nie chce płacić za marketing. 

Zrobiłem kolejny krok, wchodząc w 3way i przetworniki dużo lepszej klasy (nawet najwyższe Gato takich nie mają) , liniowo strojone pod kątem pasma jak i impedancji (ocen ostatni numer Audio), nie ma ucho, a w komorze, w cenie przeze mnie akceptowalnej. 

A co deklasują, nie wiem, ale kef reference 5 ich nie przemiło. Kolega @adamnlma identyczne kolumny co moje, a nadużo większe doświadczenie i odsłuchanie, więc może coś powie. każdy ma inne cele, ja swój osiągnąłem, a custom z odpowiedniej firmy w tej samej cenie co markowe, moim zdaniem daje dużo więcej. 

Chciałbym kiedyś posłuchać ich w zestawie z monoblokami gato, może kiedyś będzie mi dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

Jakby gato miał duże monitory 3way, to na pewno bym ocenil jak grają. Ja nie mogę mieć podłogówek, salon jest duży więc małe monitory 2way na np. 18cm przetworniku nie wchodziły w grę. 

Po tym jak moje wcześniejsze, dużo tańsze, BMN EX2 za 3300, SQ i detalami zostawiły w tyle w bezpośrednim starciu (przełączanie A/B) kef R900 (nie mówię o decybelach), stwierdziłem że nie chce płacić za marketing. 

Zrobiłem kolejny krok, wchodząc w 3way i przetworniki dużo lepszej klasy (nawet najwyższe Gato takich nie mają) , liniowo strojone pod kątem pasma jak i impedancji (ocen ostatni numer Audio), nie ma ucho, a w komorze, w cenie przeze mnie akceptowalnej. 

A co deklasują, nie wiem, ale kef reference 5 ich nie przemiło. Kolega @adamnlma identyczne kolumny co moje, a nadużo większe doświadczenie i odsłuchanie, więc może coś powie. każdy ma inne cele, ja swój osiągnąłem, a custom z odpowiedniej firmy w tej samej cenie co markowe, moim zdaniem daje dużo więcej. 

Chciałbym kiedyś posłuchać ich w zestawie z monoblokami gato, może kiedyś będzie mi dane

Duża pow. pokoju i nie dla podłogówek ? 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, LOBO_M napisał:

@adamnlma identyczne kolumny co moje

Tak i @LOBO_Mbędę dziękować i wychwalać po wszystkich „jarmarkach”😃. Dzięki niemu w zdecydowanej części, a także małemu przypadkowi, stałem się ich właścicielem. 
Tak na „oko” jest pewno tysiąc różnych kolumn/monitorów. Na każde ucho, portfel. Cieszy mnie, że na forum są chłopaki😃, którzy otwarcie ukazują radość z tego co posiadają/słyszą. Jest grono poszukujących, zmieniających. 
Gdybym miał zaczarowaną różdżkę, to bym nas wszystkich „spędził” i zapoznał ze sobą. Dla mnie byłoby fajnie, tak z kilkanaście razy w roku móc wielu z nas ugościć u siebie. Mnie to chodzi, by widzieć radochę, fun, uczyć się słyszeć. W życiu za dużo „bidy” mamy na codzień. 
O tak napisałem sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamnl napisał:

Tak i @LOBO_Mbędę dziękować i wychwalać po wszystkich „jarmarkach”😃. Dzięki niemu w zdecydowanej części, a także małemu przypadkowi, stałem się ich właścicielem. 
Tak na „oko” jest pewno tysiąc różnych kolumn/monitorów. Na każde ucho, portfel. Cieszy mnie, że na forum są chłopaki😃, którzy otwarcie ukazują radość z tego co posiadają/słyszą. Jest grono poszukujących, zmieniających. 
Gdybym miał zaczarowaną różdżkę, to bym nas wszystkich „spędził” i zapoznał ze sobą. Dla mnie byłoby fajnie, tak z kilkanaście razy w roku móc wielu z nas ugościć u siebie. Mnie to chodzi, by widzieć radochę, fun, uczyć się słyszeć. W życiu za dużo „bidy” mamy na codzień. 
O tak napisałem sobie.

 

Jak wieść gminna głosi, o gustach nie dyskutuje się i akurat z @LOBO_M chemia nie zadziałała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem jest wiele dróg do audio szczęścia. No i ta droga jest równie ważna jak i jej cel. Niby trywialne ale coś w tym jest. 

@adamnl choć daleko mam do Ciebie, to w now tak dalekiej przyszłości, chyba znowu nie zaniesie w okolice ~200km, a to już dla mnie rzut beretem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
19 minut temu, LOBO_M napisał:

chyba znowu nie zaniesie w okolice ~200km, a to już dla mnie rzut beretem

Hejka. Czyżby do Assen??

W końcu COŚ się ruszy😃 Już niedługo Piotr Bocianek/WBA do mnie przyjedzie. 
Daj znać wcześniej, pożyczę rower, tak najłatwiej będzie mi Tobie pokazać okolice, gdzie mieszkam. Ja od 12 lat tylko rowerkiem. No i może na 2-3 godzinki do A’damu na łódkę po kanałach, a jak starczy czasu to coś posłuchamy przy jedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozwodził ale dla wszystkich skuszonych Gato a mowa jest o ich wzmocnieniach w klasie D kilka słów celem schłodzenia. Miałem DIA-250S  dwa tygodnie i bez żalu oddałem. Powtarzają się bolączki wszystkich wzmacniaczach impulsowych tj . przede wszystkim brak wybrzmień/ powietrza najbardziej oczywiście odczuwalny na górze,  ale też bas , który jest jednolitą pulpą bez barwy i zróżnicowania. Podłączenie niżej klasyfikowanego cenowo i jakościowo Roksana K3 przywracało muzyce życie a dobry tranzystor AB klasy cenowej tego Gato był już wyraźnie lepszy w każdym aspekcie.  Moje uwagi odnoszą się tylko do tego modelu Gato innych nie słuchałem i nie mają na celu dyskredytowanie tej marki . Urządzenie wizualnie i jakościowo wygląda świetnie. Jednak muzycznie za te pieniążki może być dużo lepiej jeśli ominiemy szerokim łukiem wzmacniacze klasy D.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Aby w pełni zrozumieć rozczarowanie DIA 250 napisz z jakimi kolumnami tak kwieciście opisane, co nie zmienia że negatywnie zabrzmiał sygnał podawany z Gato

No i jeszcze jakie źródło było podłączone 

Spodziewałem się tego pytania.  Wtedy to były YB Huracany wersja z berylem na górze, znakomity tweeter potrafiący zagrać bardzo rozdzielczo i przestrzennie. Na basie miał prawo się wyłożyć z 4 Revelatorami ? Wg mnie jeśli producent deklaruje 250 W na kanał to nie . Tylko że te 250 W jest w klasie D.   Przetwornik Audio GD NFB 28 też nie szczędzący powietrza i iskier na górze pasma. Źródło to Node 2 z oddzielnym zasilaniem . Proszę przeczytać test tego Gato w na polskim portalu na a... . Recenzent pisze dokładnie to samo co ja tylko używa okrągłych, dobrotliwych  recenzencki sformułowań 😉

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tomek1777 napisał:

Spodziewałem się tego pytania.  Wtedy to były YB Huracany wersja z berylem na górze, znakomity tweeter potrafiący zagrać bardzo rozdzielczo i przestrzennie. Na basie miał prawo się wyłożyć z 4 Revelatorami ? Wg mnie jeśli producent deklaruje 250 W na kanał to nie . Tylko że te 250 W jest w klasie D.   Przetwornik Audio GD NFB 28 też nie szczędzący powietrza i iskier na górze pasma. Źródło to Node 2 z oddzielnym zasilaniem . Proszę przeczytać test tego Gato w na polskim portalu na a... . Recenzent pisze dokładnie to samo co ja tylko używa okrągłych, dobrotliwych  recenzencki sformułowań 😉

No cóż, nie będę komentował tych mezaliansów

Ale wierzę, nawet słyszę te akoherentne dźwięki

I tak się rodzą negative urban legends 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

No cóż, nie będę komentował tych mezaliansów

Ale wierzę, nawet słyszę te akoherentne dźwięki

I tak się rodzą negative urban legends 😆

Moja opinia podobnie jak Twoja ma prawo tu zaistnieć. A napisałem ją  popartą osobistym odsłuchem danego urządzenia, które nie jest złe. Tego nie mogę powiedzieć. Jednak wg mnie jest tylko przeciętne pod względem walorów sonicznych.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Moja opinia podobnie jak Twoja ma prawo tu zaistnieć. A napisałem ją  popartą osobistym odsłuchem danego urządzenia, które nie jest złe. Tego nie mogę powiedzieć. Jednak wg mnie jest tylko przeciętne pod względem walorów sonicznych.

Jeżeli źródłem jest Node to czego się spodziewałeś ? 

Postaraj się zachować sens w dobieraniu komponentów w torze audio 😏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamnl napisał:

Hejka. Czyżby do Assen??

W końcu COŚ się ruszy😃 Już niedługo Piotr Bocianek/WBA do mnie przyjedzie. 
Daj znać wcześniej, pożyczę rower, tak najłatwiej będzie mi Tobie pokazać okolice, gdzie mieszkam. Ja od 12 lat tylko rowerkiem. No i może na 2-3 godzinki do A’damu na łódkę po kanałach, a jak starczy czasu to coś posłuchamy przy jedzeniu.

Wygląda na to że zarezerwować cały dzień😉 

W Assen złożę wizytę w inny dzień. 

A myślę że będzie to 2 połowa 2022. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

Jeżeli źródłem jest Node to czego się spodziewałeś ? 

Postaraj się zachować sens w dobieraniu komponentów w torze audio 😏

 

Zapraszam na odsłuch NODE jak to określiłeś. Tylko dobrze przemyśl taki ruch. Bo Twój swiat audio może wywrócić się do góry nogami😁

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomek1777 napisał:

i teraz padanie "no wiesz ale gra cały system itd , ble ble, ble" 😁

Nie muszę się fatygowac aby posłuchać jak to g... posaje sygnał

Znam tą karykaturę z doświadczenia

Poza tym nigdy nie wyrażam opinii o czymś z czym nie miałem do czynienia

Jak to źródło odpowiada Ci brzmieniowo z wzmacniaczem, który ma ( jaki ?) to hurra

Nie ble ble, tylko brzmi cały system i pomieszczenie w którym gra

Jeżeli masz inne zdanie, to nie jestem odpowiednim patrnerem do dyskusji z Tobą, gdyż faktycznie świat audio to inny świat w Twojej galaktyce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.