Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Nie muszę się fatygowac aby posłuchać jak to g... posaje sygnał

Znam tą karykaturę z doświadczenia

Poza tym nigdy nie wyrażam opinii o czymś z czym nie miałem do czynienia

Jak to źródło odpowiada Ci brzmieniowo z wzmacniaczem, który ma ( jaki ?) to hurra

Nie ble ble, tylko brzmi cały system i pomieszczenie w którym gra

Jeżeli masz inne zdanie, to nie jestem odpowiednim patrnerem do dyskusji z Tobą, gdyż faktycznie świat audio to inny świat w Twojej galaktyce

 

Zabawię się w moderatora.

Uprzejmie proszę o przeniesienie tej dyskusji do klubu Bluesound. Szczególnie, jeśli ma się odbywać w takiej atmosferze.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy , zgodzisz się ? #921  , #923  to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźwięku wzmacniacze impulsowe. Jak kiedyś auta elektryczne będą miały zasięg  na autostradzie 1000 km od/do ładowania i "zatankuję" je w przerwie na obiad to się poważnie przyjrzę tym konstrukcjom ;). Znikam stąd bo nie można pozwolić sobie na takie nie poparte odsłuchem przepychanki. Moje dobre , Twoje jeszcze lepsze bo na papierze kosztowało x razy moje pierdyliona  złotych. A gato DIA 250 s nie gra dobrze ( tylko i wyłącznie ten model - innych nie słuchałem) .

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tomek1777 napisał:

Wystarczy , zgodzisz się ? #921  , #923  to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźwięku wzmacniacze impulsowe. Jak kiedyś auta elektryczne będą miały zasięg  na autostradzie 1000 km od/do ładowania i "zatankuję" je w przerwie na obiad to się poważnie przyjrzę tym konstrukcjom ;). Znikam stąd bo nie można pozwolić sobie na takie nie poparte odsłuchem przepychanki. Moje dobre , Twoje jeszcze lepsze bo na papierze kosztowało x razy moje pierdyliona  złotych. A gato DIA 250 s nie gra dobrze ( tylko i wyłącznie ten model - innych nie słuchałem) .

To nie miejsce na leczenie Twoich kompleksów pod płaszczykiem ochrony portfeli innych

Zgodnie z sugestią @kriskris22

kończę te nikomu nic nie dające pierdy o wspaniałości node vs mizerii Gato

 

46 minut temu, kriskris22 napisał:

Zabawię się w moderatora.

Uprzejmie proszę o przeniesienie tej dyskusji do klubu Bluesound. Szczególnie, jeśli ma się odbywać w takiej atmosferze.

Z góry dziękuję.

@kriskris22

Proszę uprzejmie

skończyłem, faktycznie ma sensu punktować podstawy posiadaczowi node, w związku z tym co napisał o DIA 250S, wypisując niedoskonałości node i wiskając je Gato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźw

5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Wystarczy , zgodzisz się ? #921  , #923  to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźwięku wzmacniacze impulsowe. Jak kiedyś auta elektryczne będą miały zasięg  na autostradzie 1000 km od/do ładowania i "zatankuję" je w przerwie na obiad to się poważnie przyjrzę tym konstrukcjom ;). Znikam stąd bo nie można pozwolić sobie na takie nie poparte odsłuchem przepychanki. Moje dobre , Twoje jeszcze lepsze bo na papierze kosztowało x razy moje pierdyliona  złotych. A gato DIA 250 s nie gra dobrze ( tylko i wyłącznie ten model - innych nie słuchałem) .

Dokładnie, tylko na podstawie swoich doświadczeń odsłuchowych można stwierdzić w jakim puncie się jest. Moja przygoda z Gato już się skończyła i z całym szacunkiem ale powrotu już nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
20 godzin temu, LOBO_M napisał:

Wygląda na to że zarezerwować cały dzień😉

Tyle byśmy się sobą nie znudzili, a jeszcze nie pobili😊

Lubię odpoczywać przy słuchaniu muzyki i fotografowaniu. W tym ostatnim brakuje mi talentu/uważności. Chciałbym nimi dzielić się z ludźmi. To znaczy radością, bez niej dla mnie pasje nie mają sensu. Gdy jakiś nowy „klamot”/audio ściągnę do domu, to zaraz trzaskam fotki i wysyłam rodzinie, choć zdaję sobie sprawę, że Hmm mało im to mówi😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

wypisując niedoskonałości node i wiskając je Gato...

Ten wpis przypomniał mi, gdy kiedyś czytałem wypowiedź założyciela firmy Lector. Nie pamietam nazwiska, starszy już pan. On powiedział, że dla niego „źródło” w audio jest najważniejsze. 
Sam tego doświadczyłem, jak różne brzmienie mam z tej samej płyty raz z Quobuz, drugi z CD. 
Lepsze-gorsze nie wiem, na pewno inne.

Wzmocnienie, kolumny już mam, chyba na długo. Jeśli ten starszy pan ma rację, chciałbym się o tym przekonać.   Dzisiaj jako transport i dac gra u mnie Node2i/liniowe🤣😳😃 i CD. Za kilka dni przyjedzie dac Pontus. Kolega z forum zachęca mnie do wejścia w Roon. Miałem Qutesta/Chord tak na weekend. 
Ale największe wrażenie zrobił na mnie CD Ayon 35 w jakiejś najdroższej wersji. Nie u mnie, oczywiście z pytonami za pierdylion. I pozłacanymi płytami CD, było prawie Live. 
 

Tylko nie wiem jak to co piszę ma się do tematów omawianych w Gato klubie. Mój 250npm leży w szafie. No nie da się naraz muzyki słuchać z dwóch wzmocnień🤫😃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adamnl napisał:

Ten wpis przypomniał mi, gdy kiedyś czytałem wypowiedź założyciela firmy Lector. Nie pamietam nazwiska, starszy już pan. On powiedział, że dla niego „źródło” w audio jest najważniejsze. 
Sam tego doświadczyłem, jak różne brzmienie mam z tej samej płyty raz z Quobuz, drugi z CD. 
Lepsze-gorsze nie wiem, na pewno inne.

Wzmocnienie, kolumny już mam, chyba na długo. Jeśli ten starszy pan ma rację, chciałbym się o tym przekonać.   Dzisiaj jako transport i dac gra u mnie Node2i/liniowe🤣😳😃 i CD. Za kilka dni przyjedzie dac Pontus. Kolega z forum zachęca mnie do wejścia w Roon. Miałem Qutesta/Chord tak na weekend. 
Ale największe wrażenie zrobił na mnie CD Ayon 35 w jakiejś najdroższej wersji. Nie u mnie, oczywiście z pytonami za pierdylion. I pozłacanymi płytami CD, było prawie Live. 
 

Tylko nie wiem jak to co piszę ma się do tematów omawianych w Gato klubie. Mój 250npm leży w szafie. No nie da się naraz muzyki słuchać z dwóch wzmocnień🤫😃

 

Adam,

ale to Twoja szafa, może właśnie dlatego napisałeś, że jeszcze w dalszym ciągu 250 jest Twój 😉

albo po prostu nudzisz się... 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

albo po prostu nudzisz się... 🙃

Jestem taki radosny od wczoraj. 3 tygodnie urlopu w PL, było fajnie, ale w domu …o losie, jest tyż piknie😃

Latalem w PL po salonach. Niestety Nautilus w Wejherowie miał ozonowanie, pan Roman przemiły gość, mam u niego odsłuch, kiedy przyjadę następnym razem, ale nie powiem czego😃

Czy ja się nudzę? Teraz nie, bo słucham płyty Drifter/Bernard Maseli. Niesamowita różnorodność utworów, jest kolorowo i realizacja dla mnie na bardzo wysokim poziomie. To gość, który gra na wibrafonie. Unikalny instrument, nigdy nie słyszałem go w tylu tak różnych utworach. I jak tu się mogę nudzić?🎼😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
11 minut temu, adamnl napisał:

słucham płyty Drifter/Bernard Maseli.

Panowie, posłuchajcie numeru 5/Edzengi. Co tam się dzieje na średnicy i przełomie średni z górą!?

Mam duże monitory, ale teraz giną/znikają w tym kawałku. Ileż powietrza i iskierek!!😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adamnl napisał:

Jestem taki radosny od wczoraj. 3 tygodnie urlopu w PL, było fajnie, ale w domu …o losie, jest tyż piknie😃

Latalem w PL po salonach. Niestety Nautilus w Wejherowie miał ozonowanie, pan Roman przemiły gość, mam u niego odsłuch, kiedy przyjadę następnym razem, ale nie powiem czego😃

Czy ja się nudzę? Teraz nie, bo słucham płyty Drifter/Bernard Maseli. Niesamowita różnorodność utworów, jest kolorowo i realizacja dla mnie na bardzo wysokim poziomie. To gość, który gra na wibrafonie. Unikalny instrument, nigdy nie słyszałem go w tylu tak różnych utworach. I jak tu się mogę nudzić?🎼😃

będąc w Polsce, zazwyczaj kotwiczysz w okolicach 3City ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Teraz, Zbi_Rek napisał:

będąc w Polsce, zazwyczaj kotwiczysz w okolicach 3City ?

Od „zawsze” jestem z córeczką tydzień u benedyktynów w Tyńcu/klasztor. Oczywiście Kraków, dużo muzyki.  Ładuję się, dużo ciszy na kontemplację. Następnie Bieszczady lub Izery/Karkonosze, przez Wawę/Poznań/ po jednym dniu i na północ. 3city zawsze kilka dni, Elblag rodzice kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, adamnl napisał:

Od „zawsze” jestem z córeczką tydzień u benedyktynów w Tyńcu/klasztor. Oczywiście Kraków, dużo muzyki.  Ładuję się, dużo ciszy na kontemplację. Następnie Bieszczady lub Izery/Karkonosze, przez Wawę/Poznań/ po jednym dniu i na północ. 3city zawsze kilka dni, Elblag rodzice kilka dni.

marimba (?) tak Cię urzeka w Edzegi ?

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
15 minut temu, Zbi_Rek napisał:

marimba (?) tak Cię urzeka w Edzegi


tak, w tym utworze jest poza tym kilkanaście instrumentów.

Do tego ta gitara basowa, dla mnie jej połączenie z wibrafonem jest nie często spotykane. 


Marimba jest chyba drewniana/sztabki

Te z wibrafonu wybrzmiewają dłużej/metalowe

panu Bernardowi poświecono kilka stron w Jazz Forum, zakupiłem na rynku/Krakow kilka numerów archiwalnych. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, adamnl napisał:


tak, w tym utworze jest poza tym kilkanaście instrumentów.

Do tego ta gitara basowa, dla mnie jej połączenie z wibrafonem jest nie często spotykane. 


Marimba jest chyba drewniana/sztabki

Te z wibrafonu wybrzmiewają dłużej/metalowe

panu Bernardowi poświecono kilka stron w Jazz Forum, zakupiłem na rynku/Krakow kilka numerów archiwalnych. 

 

 

 

tak przy okazji, w utworze Sopot udzielił się Skawiński

Drifter jest na Qobuz w hi res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 21:05, kaaapa napisał:

Używał ktoś może prd3s npm z amp150 i wykorzystaniu go jako końcówki.

Powoli rozglądam się za streamerem, czy lepiej będzie zakupić same źródło?

Lepiej same zrodlo, podlaczenie zewnetrznego pre w gato amp150 wydaje sie ryzykowne, bo samo pre w gato amp150 jest idealnie zgrane z koncowką mocy, dodawanie zewnetrznego pre(nawet gato) moze spowodowac zmiany w tonalnosci, barwie etc(moze poprawic dzwiek ale moze i zepsuc...ryzyko)czyli nie tak jak calosc(pre plus koncowka) w amp150 ukladal inzynier dzwieku zeby wszystko sie kupy trzymało

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2021 o 21:37, Zbi_Rek napisał:

Z polskich manufaktur dobrym produktem jest tylko piwo ☺

A na serio, to do Twojego ( mojego zresztą również 😊 ) najbardziej odpowiednimi kolumnami są FM6

Ale są praktycznie nieosiągalne

Mysle ze paczki GamuTa tez mozna brac w ciemno 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Hello everyone 

First of all sorry for writing in English. My name is Sebastian Aslund and I am from Denmark. In my search for a new pair of speakers I was recommended to give Gato Audio a listen.

Sadly Gato Audio is not very famous in Denmark so I am happy to find this club about their products. I was last week at their headquarters in Herlev to listen to FM-30. I was very impressed and I really enjoyed the speakers. I can't recall any speaker that felt this transparent and detailed at their price range. 

My plan is to use the Lyngdorf TDAI-1120 together with Gato Audio FM-30. I don't need to play very loudly and I have previously been very impressed with RoomPerfect. I am just unsure if they are a good match. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
51 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Słuchałem hegla 160 z FM 15 i potem z DIA 250S

I jakie wnioski ? Miałem też FM-15 oraz wzmaki Gato 250, 250S, 250S NPM i AMP-150.....H160 nie słuchałem....Narazie H200 świetnie sobie radzi z FM-30 podaje to co źródło mu da..

 

 

 

 

Edytowane przez Ataszek

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy słuchał ktoś z was elektroniki gold note z gato?

Miałem okazję wczoraj posłuchać w Bari dokładnie ds10 plus z zewnętrznym zasilaniem ps10 Evo oraz końcówkami pa10 zagrało to fenomenalnie zarówno z jedną jak i dwoma końcówkami. Rozważałem nawet sprzedaż amp150ae, ale jednak zostaje. Mnie interesuje tylko sam dac z zasilaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do dawnych/aktualnych posiadaczy DIA-250S. Jak wiadomo model nie posiada wyjścia na słuchawki. Czy rozwiązaniem jest podłączenie wzmacniacza słuchawkowego pod złącza RCA line out? i jakie ewentualnie wzmacniacze byście rekomendowali albo wykluczali? Słuchawki to bezprzewodowe Sennheiser RS 180 (32 Ohm).

I może przy okazji pytanie o wewnętrzny DAC, czy jest wystarczający do zwykłego,  nieaudiofilskiego odsłuchu czy raczej trzeba się rozglądać dodatkowo za zewnętrznym DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2021 o 10:22, Coil1 napisał:

Mam pytanie do dawnych/aktualnych posiadaczy DIA-250S. Jak wiadomo model nie posiada wyjścia na słuchawki. Czy rozwiązaniem jest podłączenie wzmacniacza słuchawkowego pod złącza RCA line out? i jakie ewentualnie wzmacniacze byście rekomendowali albo wykluczali? Słuchawki to bezprzewodowe Sennheiser RS 180 (32 Ohm).

I może przy okazji pytanie o wewnętrzny DAC, czy jest wystarczający do zwykłego,  nieaudiofilskiego odsłuchu czy raczej trzeba się rozglądać dodatkowo za zewnętrznym DAC?

Dac w dia250s jest bardzo porzadny to kosc delta sigma Burr Brown PCM1794 i w porownaniu do dacow na Sabbre i AKM brzmi bardziej naturalnie IMHO, bardziej "analogowo", slucha sie z wiekszym zaangazowaniem, i do "nie audiofilskich odsluchow" jest az nadto. Co do sluchawek nie pomoge bo wogole nigdy nie podlączalem sluchawek 😅

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.