Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Nie muszę się fatygowac aby posłuchać jak to g... posaje sygnał

Znam tą karykaturę z doświadczenia

Poza tym nigdy nie wyrażam opinii o czymś z czym nie miałem do czynienia

Jak to źródło odpowiada Ci brzmieniowo z wzmacniaczem, który ma ( jaki ?) to hurra

Nie ble ble, tylko brzmi cały system i pomieszczenie w którym gra

Jeżeli masz inne zdanie, to nie jestem odpowiednim patrnerem do dyskusji z Tobą, gdyż faktycznie świat audio to inny świat w Twojej galaktyce

 

Zabawię się w moderatora.

Uprzejmie proszę o przeniesienie tej dyskusji do klubu Bluesound. Szczególnie, jeśli ma się odbywać w takiej atmosferze.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy , zgodzisz się ? #921  , #923  to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźwięku wzmacniacze impulsowe. Jak kiedyś auta elektryczne będą miały zasięg  na autostradzie 1000 km od/do ładowania i "zatankuję" je w przerwie na obiad to się poważnie przyjrzę tym konstrukcjom ;). Znikam stąd bo nie można pozwolić sobie na takie nie poparte odsłuchem przepychanki. Moje dobre , Twoje jeszcze lepsze bo na papierze kosztowało x razy moje pierdyliona  złotych. A gato DIA 250 s nie gra dobrze ( tylko i wyłącznie ten model - innych nie słuchałem) .

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tomek1777 napisał:

Wystarczy , zgodzisz się ? #921  , #923  to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźwięku wzmacniacze impulsowe. Jak kiedyś auta elektryczne będą miały zasięg  na autostradzie 1000 km od/do ładowania i "zatankuję" je w przerwie na obiad to się poważnie przyjrzę tym konstrukcjom ;). Znikam stąd bo nie można pozwolić sobie na takie nie poparte odsłuchem przepychanki. Moje dobre , Twoje jeszcze lepsze bo na papierze kosztowało x razy moje pierdyliona  złotych. A gato DIA 250 s nie gra dobrze ( tylko i wyłącznie ten model - innych nie słuchałem) .

To nie miejsce na leczenie Twoich kompleksów pod płaszczykiem ochrony portfeli innych

Zgodnie z sugestią @kriskris22

kończę te nikomu nic nie dające pierdy o wspaniałości node vs mizerii Gato

 

46 minut temu, kriskris22 napisał:

Zabawię się w moderatora.

Uprzejmie proszę o przeniesienie tej dyskusji do klubu Bluesound. Szczególnie, jeśli ma się odbywać w takiej atmosferze.

Z góry dziękuję.

@kriskris22

Proszę uprzejmie

skończyłem, faktycznie ma sensu punktować podstawy posiadaczowi node, w związku z tym co napisał o DIA 250S, wypisując niedoskonałości node i wiskając je Gato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźw

5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Wystarczy , zgodzisz się ? #921  , #923  to są moje merytoryczne wpisy w temacie , podyktowane troską o wydawanie pieniędzy na raczkujące  w wymiarze pełnego zakresu dźwięku wzmacniacze impulsowe. Jak kiedyś auta elektryczne będą miały zasięg  na autostradzie 1000 km od/do ładowania i "zatankuję" je w przerwie na obiad to się poważnie przyjrzę tym konstrukcjom ;). Znikam stąd bo nie można pozwolić sobie na takie nie poparte odsłuchem przepychanki. Moje dobre , Twoje jeszcze lepsze bo na papierze kosztowało x razy moje pierdyliona  złotych. A gato DIA 250 s nie gra dobrze ( tylko i wyłącznie ten model - innych nie słuchałem) .

Dokładnie, tylko na podstawie swoich doświadczeń odsłuchowych można stwierdzić w jakim puncie się jest. Moja przygoda z Gato już się skończyła i z całym szacunkiem ale powrotu już nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
20 godzin temu, LOBO_M napisał:

Wygląda na to że zarezerwować cały dzień😉

Tyle byśmy się sobą nie znudzili, a jeszcze nie pobili😊

Lubię odpoczywać przy słuchaniu muzyki i fotografowaniu. W tym ostatnim brakuje mi talentu/uważności. Chciałbym nimi dzielić się z ludźmi. To znaczy radością, bez niej dla mnie pasje nie mają sensu. Gdy jakiś nowy „klamot”/audio ściągnę do domu, to zaraz trzaskam fotki i wysyłam rodzinie, choć zdaję sobie sprawę, że Hmm mało im to mówi😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

wypisując niedoskonałości node i wiskając je Gato...

Ten wpis przypomniał mi, gdy kiedyś czytałem wypowiedź założyciela firmy Lector. Nie pamietam nazwiska, starszy już pan. On powiedział, że dla niego „źródło” w audio jest najważniejsze. 
Sam tego doświadczyłem, jak różne brzmienie mam z tej samej płyty raz z Quobuz, drugi z CD. 
Lepsze-gorsze nie wiem, na pewno inne.

Wzmocnienie, kolumny już mam, chyba na długo. Jeśli ten starszy pan ma rację, chciałbym się o tym przekonać.   Dzisiaj jako transport i dac gra u mnie Node2i/liniowe🤣😳😃 i CD. Za kilka dni przyjedzie dac Pontus. Kolega z forum zachęca mnie do wejścia w Roon. Miałem Qutesta/Chord tak na weekend. 
Ale największe wrażenie zrobił na mnie CD Ayon 35 w jakiejś najdroższej wersji. Nie u mnie, oczywiście z pytonami za pierdylion. I pozłacanymi płytami CD, było prawie Live. 
 

Tylko nie wiem jak to co piszę ma się do tematów omawianych w Gato klubie. Mój 250npm leży w szafie. No nie da się naraz muzyki słuchać z dwóch wzmocnień🤫😃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adamnl napisał:

Ten wpis przypomniał mi, gdy kiedyś czytałem wypowiedź założyciela firmy Lector. Nie pamietam nazwiska, starszy już pan. On powiedział, że dla niego „źródło” w audio jest najważniejsze. 
Sam tego doświadczyłem, jak różne brzmienie mam z tej samej płyty raz z Quobuz, drugi z CD. 
Lepsze-gorsze nie wiem, na pewno inne.

Wzmocnienie, kolumny już mam, chyba na długo. Jeśli ten starszy pan ma rację, chciałbym się o tym przekonać.   Dzisiaj jako transport i dac gra u mnie Node2i/liniowe🤣😳😃 i CD. Za kilka dni przyjedzie dac Pontus. Kolega z forum zachęca mnie do wejścia w Roon. Miałem Qutesta/Chord tak na weekend. 
Ale największe wrażenie zrobił na mnie CD Ayon 35 w jakiejś najdroższej wersji. Nie u mnie, oczywiście z pytonami za pierdylion. I pozłacanymi płytami CD, było prawie Live. 
 

Tylko nie wiem jak to co piszę ma się do tematów omawianych w Gato klubie. Mój 250npm leży w szafie. No nie da się naraz muzyki słuchać z dwóch wzmocnień🤫😃

 

Adam,

ale to Twoja szafa, może właśnie dlatego napisałeś, że jeszcze w dalszym ciągu 250 jest Twój 😉

albo po prostu nudzisz się... 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

albo po prostu nudzisz się... 🙃

Jestem taki radosny od wczoraj. 3 tygodnie urlopu w PL, było fajnie, ale w domu …o losie, jest tyż piknie😃

Latalem w PL po salonach. Niestety Nautilus w Wejherowie miał ozonowanie, pan Roman przemiły gość, mam u niego odsłuch, kiedy przyjadę następnym razem, ale nie powiem czego😃

Czy ja się nudzę? Teraz nie, bo słucham płyty Drifter/Bernard Maseli. Niesamowita różnorodność utworów, jest kolorowo i realizacja dla mnie na bardzo wysokim poziomie. To gość, który gra na wibrafonie. Unikalny instrument, nigdy nie słyszałem go w tylu tak różnych utworach. I jak tu się mogę nudzić?🎼😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
11 minut temu, adamnl napisał:

słucham płyty Drifter/Bernard Maseli.

Panowie, posłuchajcie numeru 5/Edzengi. Co tam się dzieje na średnicy i przełomie średni z górą!?

Mam duże monitory, ale teraz giną/znikają w tym kawałku. Ileż powietrza i iskierek!!😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adamnl napisał:

Jestem taki radosny od wczoraj. 3 tygodnie urlopu w PL, było fajnie, ale w domu …o losie, jest tyż piknie😃

Latalem w PL po salonach. Niestety Nautilus w Wejherowie miał ozonowanie, pan Roman przemiły gość, mam u niego odsłuch, kiedy przyjadę następnym razem, ale nie powiem czego😃

Czy ja się nudzę? Teraz nie, bo słucham płyty Drifter/Bernard Maseli. Niesamowita różnorodność utworów, jest kolorowo i realizacja dla mnie na bardzo wysokim poziomie. To gość, który gra na wibrafonie. Unikalny instrument, nigdy nie słyszałem go w tylu tak różnych utworach. I jak tu się mogę nudzić?🎼😃

będąc w Polsce, zazwyczaj kotwiczysz w okolicach 3City ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
Teraz, Zbi_Rek napisał:

będąc w Polsce, zazwyczaj kotwiczysz w okolicach 3City ?

Od „zawsze” jestem z córeczką tydzień u benedyktynów w Tyńcu/klasztor. Oczywiście Kraków, dużo muzyki.  Ładuję się, dużo ciszy na kontemplację. Następnie Bieszczady lub Izery/Karkonosze, przez Wawę/Poznań/ po jednym dniu i na północ. 3city zawsze kilka dni, Elblag rodzice kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adamnl napisał:

Od „zawsze” jestem z córeczką tydzień u benedyktynów w Tyńcu/klasztor. Oczywiście Kraków, dużo muzyki.  Ładuję się, dużo ciszy na kontemplację. Następnie Bieszczady lub Izery/Karkonosze, przez Wawę/Poznań/ po jednym dniu i na północ. 3city zawsze kilka dni, Elblag rodzice kilka dni.

marimba (?) tak Cię urzeka w Edzegi ?

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
15 minut temu, Zbi_Rek napisał:

marimba (?) tak Cię urzeka w Edzegi


tak, w tym utworze jest poza tym kilkanaście instrumentów.

Do tego ta gitara basowa, dla mnie jej połączenie z wibrafonem jest nie często spotykane. 


Marimba jest chyba drewniana/sztabki

Te z wibrafonu wybrzmiewają dłużej/metalowe

panu Bernardowi poświecono kilka stron w Jazz Forum, zakupiłem na rynku/Krakow kilka numerów archiwalnych. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adamnl napisał:


tak, w tym utworze jest poza tym kilkanaście instrumentów.

Do tego ta gitara basowa, dla mnie jej połączenie z wibrafonem jest nie często spotykane. 


Marimba jest chyba drewniana/sztabki

Te z wibrafonu wybrzmiewają dłużej/metalowe

panu Bernardowi poświecono kilka stron w Jazz Forum, zakupiłem na rynku/Krakow kilka numerów archiwalnych. 

 

 

 

tak przy okazji, w utworze Sopot udzielił się Skawiński

Drifter jest na Qobuz w hi res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 21:05, kaaapa napisał:

Używał ktoś może prd3s npm z amp150 i wykorzystaniu go jako końcówki.

Powoli rozglądam się za streamerem, czy lepiej będzie zakupić same źródło?

Lepiej same zrodlo, podlaczenie zewnetrznego pre w gato amp150 wydaje sie ryzykowne, bo samo pre w gato amp150 jest idealnie zgrane z koncowką mocy, dodawanie zewnetrznego pre(nawet gato) moze spowodowac zmiany w tonalnosci, barwie etc(moze poprawic dzwiek ale moze i zepsuc...ryzyko)czyli nie tak jak calosc(pre plus koncowka) w amp150 ukladal inzynier dzwieku zeby wszystko sie kupy trzymało

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 21:37, Zbi_Rek napisał:

Z polskich manufaktur dobrym produktem jest tylko piwo ☺

A na serio, to do Twojego ( mojego zresztą również 😊 ) najbardziej odpowiednimi kolumnami są FM6

Ale są praktycznie nieosiągalne

Mysle ze paczki GamuTa tez mozna brac w ciemno 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hello everyone 

First of all sorry for writing in English. My name is Sebastian Aslund and I am from Denmark. In my search for a new pair of speakers I was recommended to give Gato Audio a listen.

Sadly Gato Audio is not very famous in Denmark so I am happy to find this club about their products. I was last week at their headquarters in Herlev to listen to FM-30. I was very impressed and I really enjoyed the speakers. I can't recall any speaker that felt this transparent and detailed at their price range. 

My plan is to use the Lyngdorf TDAI-1120 together with Gato Audio FM-30. I don't need to play very loudly and I have previously been very impressed with RoomPerfect. I am just unsure if they are a good match. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
51 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Słuchałem hegla 160 z FM 15 i potem z DIA 250S

I jakie wnioski ? Miałem też FM-15 oraz wzmaki Gato 250, 250S, 250S NPM i AMP-150.....H160 nie słuchałem....Narazie H200 świetnie sobie radzi z FM-30 podaje to co źródło mu da..

 

 

 

 

Edytowane przez Ataszek

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy słuchał ktoś z was elektroniki gold note z gato?

Miałem okazję wczoraj posłuchać w Bari dokładnie ds10 plus z zewnętrznym zasilaniem ps10 Evo oraz końcówkami pa10 zagrało to fenomenalnie zarówno z jedną jak i dwoma końcówkami. Rozważałem nawet sprzedaż amp150ae, ale jednak zostaje. Mnie interesuje tylko sam dac z zasilaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do dawnych/aktualnych posiadaczy DIA-250S. Jak wiadomo model nie posiada wyjścia na słuchawki. Czy rozwiązaniem jest podłączenie wzmacniacza słuchawkowego pod złącza RCA line out? i jakie ewentualnie wzmacniacze byście rekomendowali albo wykluczali? Słuchawki to bezprzewodowe Sennheiser RS 180 (32 Ohm).

I może przy okazji pytanie o wewnętrzny DAC, czy jest wystarczający do zwykłego,  nieaudiofilskiego odsłuchu czy raczej trzeba się rozglądać dodatkowo za zewnętrznym DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 10:22, Coil1 napisał:

Mam pytanie do dawnych/aktualnych posiadaczy DIA-250S. Jak wiadomo model nie posiada wyjścia na słuchawki. Czy rozwiązaniem jest podłączenie wzmacniacza słuchawkowego pod złącza RCA line out? i jakie ewentualnie wzmacniacze byście rekomendowali albo wykluczali? Słuchawki to bezprzewodowe Sennheiser RS 180 (32 Ohm).

I może przy okazji pytanie o wewnętrzny DAC, czy jest wystarczający do zwykłego,  nieaudiofilskiego odsłuchu czy raczej trzeba się rozglądać dodatkowo za zewnętrznym DAC?

Dac w dia250s jest bardzo porzadny to kosc delta sigma Burr Brown PCM1794 i w porownaniu do dacow na Sabbre i AKM brzmi bardziej naturalnie IMHO, bardziej "analogowo", slucha sie z wiekszym zaangazowaniem, i do "nie audiofilskich odsluchow" jest az nadto. Co do sluchawek nie pomoge bo wogole nigdy nie podlączalem sluchawek 😅

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.