Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Pioneek napisał:

Posiadacze Gato dia 250( kolumny YB Audio Huracan s) na jakich kabelkach głośnikowych gracie jakie byście polecili do tego wzmacniacza. 

Jaka jest ogolna sygnatura brzmienia YB H i co chcesz utrzymać, uwydatnić, itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i ogólne co napisze, ale kolumny grają naturalnie równo i szczegółowo. Potrzebuje kabelek szczegółowy przestrzenny z "lekko podbitym basem. Obecnie gram na kablu Bedea , szczegół, przestrzeń powietrze super,ale brakuje (basu,barwy plastyczności, ciepła) jest taki za szybki plastikowy.

Edytowane przez Pioneek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
23 minuty temu, Pioneek napisał:

Obecnie gram na kablu Bedea , szczegół, przestrzeń powietrze super,ale brakuje (basu,barwy plastyczności, ciepła)

Huracany z Gato i brakuje min. basu?? Wybacz, że to nie na temat. Tu żaden kabel nie da rady. Próbowałeś zmienić ustawienie - miejsce odsłuchu, odległości od ścian itp?

Brakuje basu na nagraniach, gdzie tego basu jest/powinno być dużo?

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pioneek napisał:

Wiem że każdy zestaw inaczej współpracuje. Miałem solid core na testach z wcześniejszym wzmacniaczem Roksana k3 z tego co pamiętam tam poszło w drugą stronę było za ciemno i mniej szczegółowo.

Możliwe, ale jest czarny;-) ja przyznam, ze dla mnie istotne sa wzmacniacz, kolumny, akustyka, zrodlo,  reszta to dodatki. Kable maja byc na odpowoednim poziomie i solidnie zakonfekcjonowane, a na bas duzo wiekszy wplyw bedzie mialo to co napisal Kolega ponizej

2 minuty temu, adamnl napisał:

Huracany z Gato i brakuje min. basu?? Wybacz, że to nie na temat. Tu żaden kabel nie da rady. Próbowałeś zmienić ustawienie - miejsce odsłuchu, odległości od ścian itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
22 minuty temu, Pioneek napisał:

 

Może trochę źle napisałem że brak ilości basu bardziej jego barwy ciepła plastyczności.

 

Czy niskie, które Ty słyszysz, mógłbyś opisać jako szybkie, konturowe, krótkie? 
Czy potrafisz rozróżnić w tychże niskich tonach ich górny zakres i dolny, a także średni? 
Te pytania stąd, iż być może Ty bardziej lubisz niskie, które występują jako rozciągnięte, zaokrąglone, takie „kinowe”

Jak u Ciebie w pomieszczeniu z ogólnie pojętym „pochłanianiem”? Obszerny dywan, kotary, regały, miękkie obicia rogówki, poduchy itp

Tak kombinuję/spekuluję sobie, że jeśli brakuje tego „pochłaniania”, to może jest za „jasno”. Może średnie górne i wysokie, dają o sobie znać/dominują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 19:46, Marek K. napisał:

Jest ktoś z klubowiczów używający CD player CDD1? Zastanawiam się nad dobrym CD z DAC. Jedyna rzecz, która mi nie odpowiada to brak wejścia Toslink. Czekam na wasze opinie na temat tego odtwarzacza.

Ja posiadam Cdd-1. z całą pewnością nie jest on neutralny, ma gęsty bas i stawia na melodyjność ponad detale. Kojarzy mi się trochę z dacami od chorda. dobrze zgra się z np. Amp 150 i jakimiś neutralnymi kolumnami ale jak masz jakieś kolumny aktualne od gato np Fm-15 albo tym bardziej fm-30 to obawiam się że wyszłyby z tego 'ciepłe kluchy'. Ewidentnie był robiony pod fm-2 i fm-6

Edytowane przez ZajacNoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamnl napisał:

Czy niskie, które Ty słyszysz, mógłbyś opisać jako szybkie, konturowe, krótkie? 

Zdecydowanie Tak

1 godzinę temu, adamnl napisał:

Czy potrafisz rozróżnić w tychże niskich tonach ich górny zakres i dolny, a także średni?

Raczej tak

1 godzinę temu, adamnl napisał:

pytania stąd, iż być może Ty bardziej lubisz niskie, które występują jako rozciągnięte, zaokrąglone, takie „kinowe”

Niestety tak miękkie ale szybkie nie buczace i rozlazłe

 

1 godzinę temu, adamnl napisał:

Jak u Ciebie w pomieszczeniu z ogólnie pojętym „pochłanianiem”? Obszerny dywan, kotary, regały, miękkie obicia rogówki, poduchy itp

Brak jedynie dywan i to nie zaduzy

 

1 godzinę temu, adamnl napisał:

Tak kombinuję/spekuluję sobie, że jeśli brakuje tego „pochłaniania”, to może jest za „jasno”. Może średnie górne i wysokie, dają o sobie znać/dominują

Może coś w tym być,tylko ja tego tak nie odbieram. Dla mnie to jest szczegółowość, nie męczą wysokie. Góra mi odpowiada nie jest ostra a rozdzielcza przestrzenna. Wydaje mi się że dobór kabli dałby najszybszy efekt. Niestety wpięcie innych drutów słyszę ( zmienia się brzmienie) moja druga połowa też. Akustyka będzie ale w późniejszym czasie,wiem powinienem od tego zacząć.

Edytowane przez Pioneek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
22 minuty temu, Pioneek napisał:

Wydaje mi się że dobór kabli dałby najszybszy efekt. Niestety wpięcie innych drutów słyszę ( zmienia się brzmienie) moja druga połowa też.

Zawodowo zajmuję się kontrolą jakości w firmie produkującej systemy ochrony turbin wiatrowych przed korozją. Chronimy je „prądem elektrycznym”. Mam dostęp do mnóstwa kabelków. Wiele kombinacji mogłem zastosować, od 1.5 do 6 mm2. 
Przyznaję, że słyszałem różnicę. Przede wszystkim w obszarze „detaliczność” i „dociążenie”

Ostatecznie zastosowałem sklepowe Chord Clearway 2x2.5qmm. 

Mam nadzieję, że dobierzesz przewody/kable do swojego ulubionego brzmienia. Przecież wszystkim nam o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, adamnl napisał:

Ostatecznie zastosowałem sklepowe Chord Clearway 2x2.5qmm. 

Tez gralem na clearway, ale jeszcze w starym zestawie, nie na YB. Potem zrobilem adaptacje akustyczna, grafitowe panele i bialy chord na ich tle kłuł moją Żone w oczy. No a ja miałem chyba chwilową „pomroczność jasną” i zamoast kupic czarny oplot to ja zmienilem przewody:-) chordy mam nadal w domu, choc przez fakt ze sa niekonfekcjonowane to nie lubie ich uzywac, nawet do zestawu garazowego.

moze jednak dorobię konfekcję i zobacze tak zagrają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 18:36, ZajacNoob napisał:

Ja posiadam Cdd-1. z całą pewnością nie jest on neutralny, ma gęsty bas i stawia na melodyjność ponad detale. Kojarzy mi się trochę z dacami od chorda. dobrze zgra się z np. Amp 150 i jakimiś neutralnymi kolumnami ale jak masz jakieś kolumny aktualne od gato np Fm-15 albo tym bardziej fm-30 to obawiam się że wyszłyby z tego 'ciepłe kluchy'. Ewidentnie był robiony pod fm-2 i fm-6

Dzięki za konkrety

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 21:08, LOBO_M napisał:

Tez gralem na clearway, ale jeszcze w starym zestawie, nie na YB. Potem zrobilem adaptacje akustyczna, grafitowe panele i bialy chord na ich tle kłuł moją Żone w oczy. No a ja miałem chyba chwilową „pomroczność jasną” i zamoast kupic czarny oplot to ja zmienilem przewody:-) chordy mam nadal w domu, choc przez fakt ze sa niekonfekcjonowane to nie lubie ich uzywac, nawet do zestawu garazowego.

moze jednak dorobię konfekcję i zobacze tak zagrają. 

Chord clearway to swietny kabel w swojej kategorii cenowej wrecz wybitny, bo w kazdym pasmie rowny, lekko barwnie grajacy z ladnym rozciagnieciem calego pasma, pasuje do gato. Gra otwartym dziwekiem. Ale on jest dobry do wzmacniaczy max do 5 tys bo ma problem z przekazaniem dobrej rozdzielczosci bardzo dobrych systemow. On tonalnie wygrywa z kablami i za 4 tys zl. Tylko co z tego jesli w hi endowym systemie (dac, transport, wzmacniacz, glosniki, kable zasilajace, IC) nie potrafi tej rozdzielczosci pokazac ktora mu daje reszta systemu. 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
47 minut temu, Cybermike1 napisał:

Tylko co z tego jesli w hi endowym systemie (dac, transport, wzmacniacz, glosniki, kable zasilajace, IC) nie potrafi tej rozdzielczosci pokazac ktora mu daje reszta systemu. 

Witaj

Dziękuję za Twój wpis. Dał mi do myślenia.
„Kroi” mi się taki hiendowy zestaw. Zechciałbyś polecić kable głośnikowe, które dla Ciebie wpisują się/spełniają warunek - pokazanie rozdzielczości.

Uff, zrobi się ciekawie👍😀

I niebezpiecznie dla portfela😉

 

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adamnl napisał:

Witaj

Dziękuję za Twój wpis. Dał mi do myślenia.
„Kroi” mi się taki hiendowy zestaw. Zechciałbyś polecić kable głośnikowe, które dla Ciebie wpisują się/spełniają warunek - pokazanie rozdzielczości.

Uff, zrobi się ciekawie👍😀

I niebezpiecznie dla portfela😉

 

Dziękuję 

Glosnikowe kable to bardzo indywidualna sprawa, no i wazne jakie mamy glosniki, dac, amp. To co mi sie podoba, komus innemu moze nie podpasowac..Rozdzielcze bardzo jakie sluchalem to Nordost Red Dawn 2. Ale inne firmy w tej kategorii cenowej tez  prawdopodobnie zaoferuja wysoka rozdzielczosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamnl napisał:

Witaj

Dziękuję za Twój wpis. Dał mi do myślenia.
„Kroi” mi się taki hiendowy zestaw. Zechciałbyś polecić kable głośnikowe, które dla Ciebie wpisują się/spełniają warunek - pokazanie rozdzielczości.

Uff, zrobi się ciekawie👍😀

I niebezpiecznie dla portfela😉

 

Dziękuję 

Dzień dobry @adamnl

jeżeli dobrze pamiętam to masz/miałeś DIA 250S NPM i monitory + adaptacja akustyczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Zbi_Rek witaj serdecznie.

Dia250S ze streamerem w dalszym ciągu posiadam. 

W niedalekiej przyszłości zamienię go z dopłatą na Gato Amp150.

Poza tym „komercyjny patriotyzm”, czyli na zamowienie w PL kompletny lampowy tor/monobloki z preampem na 2A3 i 211 lampach. Sierpień tego roku.
Plus dac na zamówienie albo Lampizator z półki.

3weg monitory, identyczne, które posiada M_Lobo.

Mam świadomość ryzyka, niczego wcześniej nie odsłucham. GatoAmp 150 znam, to moja sygnatura dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, adamnl napisał:

Zbi_Rek witaj serdecznie.

Dia250S ze streamerem w dalszym ciągu posiadam. 

W niedalekiej przyszłości zamienię go z dopłatą na Gato Amp150.

Poza tym „komercyjny patriotyzm”, czyli na zamowienie w PL kompletny lampowy tor/monobloki z preampem na 2A3 i 211 lampach. Sierpień tego roku.
Plus dac na zamówienie albo Lampizator z półki.

3weg monitory, identyczne, które posiada M_Lobo.

Mam świadomość ryzyka, niczego wcześniej nie odsłucham. GatoAmp 150 znam, to moja sygnatura dźwięku.

 

Już przypominam sobie, pisałeś o tych planach

Ale wracając do tematu, kable głośnikowe

Zakładając, że odpowiada Ci sygnatura brzmienia zestawu DIA + monitory wspomagana ustrojami akustycznymi, z dużym prawdopodobieństwem mógłyś być zainteresowany In-Akustik

Biorąc pod uwagę, że powyższe założenie jest trafne, mamy podobne gusta odnośnie brzmienia i dlatego zaproponowałem IN-AKUSTIK, który od czwartku spina testowo moje klamoty. Konkretnie model LS-804 air, podsumuję wrażenia krótko, jestem pod wrażeniem w każdym aspekcie 

Jeżeli jesteś ciekawy, napiszę więcej na jego temat, w tym momencie posłużę się gotową recenzją

https://soundrebels.com/tag/ls-804-air/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, adamnl napisał:

Zbi_Rek witaj serdecznie.

Dia250S ze streamerem w dalszym ciągu posiadam. 

W niedalekiej przyszłości zamienię go z dopłatą na Gato Amp150.

Poza tym „komercyjny patriotyzm”, czyli na zamowienie w PL kompletny lampowy tor/monobloki z preampem na 2A3 i 211 lampach. Sierpień tego roku.
Plus dac na zamówienie albo Lampizator z półki.

3weg monitory, identyczne, które posiada M_Lobo.

Mam świadomość ryzyka, niczego wcześniej nie odsłucham. GatoAmp 150 znam, to moja sygnatura dźwięku.

 

Dobieranie dzis na system ktorego jeszcze nie znasz i bedziesz miec za dlugie miesiace to mocno ryzykowna sprawa.

Moze lepiej poczekaj az uslyszysz jak to zagra i wtedy dobierzesz wlasciwie. Inaczej moze z tego wyjsc jakis niestrawny gularz 😉 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
7 minut temu, rafa napisał:

Moze lepiej poczekaj az uslyszysz jak to zagra i wtedy dobierzesz wlasciwie. Inaczej moze z tego wyjsc jakis niestrawny gularz 😉

Kable będę wypożyczać. Mam dostęp do każdej marki. Sąsiad zza płotu „robi” w branży.

Dzieki niemu słuchałem Kondo ongaku, następnie Atm-211/Air Tight.

To „olej w oleju”. To granie, które mną wstrząsnęło i pozamiatało. Moje zmysły i postrzeganie brzmienia już nigdy nie będą takie same.

Nigdy mnie nie będzie na nie stać.

Pan Piotr Bocianek WBA zrobi coś dla mnie w tym stylu. Zobaczymy.

Gato wzmacniacze trafiają we wszystkie moje potrzeby. Prawie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
24 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

Konkretnie model LS-804 air

Dziękuję. Wieczorem przeczytam recenzję. Gdy monitory przyjadą podłączę je do tych przewodów. Fascynującym zajęciem dla mnie jest znajdywanie/usłyszenie różnic. 
Kiedy w domu jest cichutko, kiedy jestem zrelaksowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamnl napisał:

Dziękuję. Wieczorem przeczytam recenzję. Gdy monitory przyjadą podłączę je do tych przewodów. Fascynującym zajęciem dla mnie jest znajdywanie/usłyszenie różnic. 
Kiedy w domu jest cichutko, kiedy jestem zrelaksowany.

również bardzo lubię mieć wgląd w detale i cyzelować brzmienia, dlatego zaproponowałem In Akustik

Ale widzę, że sprzętowo osłuchany jesteś na poziomie 100.000 € plus 🙂 , więc może popełniłem faux pas propozycją za ok 1.500€ 🙂

co się stało, to się nie odstanie ale "naprawić błąd" nie przyniesie większego wstydu

poniżej jest odpowiedni kompan ze stajni IN-AKUSTIC do elektroniki, którą słuchałeś :-)

 

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/IN-AKUSTIK/PRZEWODY_AUDIO_GLOSNIKOWE/LS-4004_AIR_PURE_SILVER__2x3m__SBW?s1=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
7 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Ale widzę, że sprzętowo osłuchany jesteś na poziomie 100.000 € plus 🙂 , więc może popełniłem faux pas propozycją za ok 1.500€

To przypadek, poznałem kogoś. Jestem bardzo otwartym człowiekiem. Nawiązuję łatwo kontakty, jestem serdecznym gościem. 
Jestem „minimalistą” z krwi i kości😊

8 lat świadomie bez auta. Czas rozbić skarbonkę. 

1 maja idę na koncert. Tineke Postma. Negatywny test i w końcu😃😃😃😃!!!!

Muzyka na żywo to coś nie do opisania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamnl napisał:

To przypadek, poznałem kogoś. Jestem bardzo otwartym człowiekiem. Nawiązuję łatwo kontakty, jestem serdecznym gościem. 
Jestem „minimalistą” z krwi i kości😊

8 lat świadomie bez auta. Czas rozbić skarbonkę. 

1 maja idę na koncert. Tineke Postma. Negatywny test i w końcu😃😃😃😃!!!!

Muzyka na żywo to coś nie do opisania. 

 

koncert ( w sensownych warunkach oczywiście, wykluczam spędy trawnikowe gdzie megawaty i dziesiątki hebelków stołu mikserskiego determinują dźwięk) to jedna z opcji poznania naturalnego brzmienia instrumentów/wokalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.